Wielki finał w Gdyni

14 czerwca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży

Rugbiści Lechii zakończyli dziś sezon. Po przegranej na własnym boisku z Budowlanymi Łódź 7:20 (7:3) gdańszczanie podobnie jak przed rokiem poprzestali na brązowych medalach. W następną niedzielę o godzinie 13.45 w finale play-off w Gdyni Arka zagra z łodzianami.
Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Grunwaldzkiej.

Punkty:
Korkotadze 5, Popławski 2 - Stępień 10, Kaniowski 5, Gabunia 5.

LECHIA: Witoszyński, Rafał Kwiatkowski, Kaszuba - Doroszkiewicz (55 Jasiński), Korkotadze - Sajur (79 Kuźmiński), Hedesz (55 Płonka), Brażuk - Czubinidze, Popławski, Piszczek (60 Michalak), Zwiadadze, Rokicki, Pisarek (60 Robert Kwiatkowski) - Jurkowski.
Rezerwa: Zieliński, Krzywicki.

BUDOWLANI: Sachrajda, Bobryk, Królikowski - Kata, Fortuna - Ławski, Niedźwiecki, Gabunia - Pabiańczyk - Żórawski (70 Grodecki), Dułka, Gomulak, Hotowski, A.Milczak - Stępień (55 Kaniowski).
Rezerwa: Szulc, Grabski, Serafin, Szyburski, P.Milczak.

0' Lechia nadała meczowi uroczystą oprawę. Grę poprzedziły występy chilleaderek oraz walki w formule K-1. Gościem honorowym był mistrz świata, Piotr Kobylański.

1' kwadrans później niż przewidywano grę rozpoczął od środka łącznik ataku Lechii, Dawid Popławski. Na stadionie ponad dwa tysiące kibiców. Są też kibice z Łodzi. Świeci słońce. Wieje tylko silny wiatr, który w pierwszej połowie będzie sprzymierzeńcem łodzian.

2' karny dla Budowlanych. Tomasz Stępień zdecydował się na uderzenie z około 40 metrów i zdobył prowadzenie dla gości 3:0.

4' łodzianie znów korzystają z pomocy wiatru. Łukasz Żórawski dalekim wykopem przenosi piłkę z własnej połowy na 8 metrów przed pole punktowe gdańszczan. Po rozegraniu autu Lechia uratowała się przyłożeniem obronnym.

7' kolejna składna akcja łodzian, ale tuż przed polem punktowym przerwało ją niecelne podanie Kamila Bobryka.

9' chwila wytchnienia dla Lechii po przekopie Zuraba Zwiadadze za plecy łódzkiej defensywy. Na razie gra toczyła się głównie na gdańskiej połowie.

13' młyn dla Lechii na środku boiska po tendencyjnym wrzucie z autu łodzian

14' Lechia szybko straciła piłkę, co rozpoczęło groźną akcję łodzian. Po rajdzie Stępnia, który kontynuował Bobryk gdańszczanom udało się obronić dopiero 10 metrów przed polem punktowym.

15' ładna akcja Łukasza Doroszkiewicza. Popularny "Mazi" przebił się od własnych słupów niemal do połowy boiska. Dopiero tutaj powalili go rywale na murawę.

17' w zagrożeniu kamera Polsat Sport, która rejestruje spotkanie. Maciej Pabiańczyk wypadł z piłką na aut tuż przy operatorze telewizyjnym. Reportaż z obu spotkań półfinałowych ma być wyemitowany za kilka dni.

19' kolejna emocjonująca akcja. Przekop Popławskiego zamiast zainicjować atak Lechii dał okazję do kontry łodzianom. Blisko celu podanie do łódzkiego skrzydłowego było do przodu i okazja na przyłożenie przepadła.

21' wreszcie dłuższa wizyta Lechii na połowie rywali. Gospodarze zyskują dystans dzięki formacji maulowej. Niestety, gdy piłka poszła do ataku sędzia odgwizdał nieprzepisowy blok.

22' dobrą akcję Meraba Gabuni przerwał Piotr Jurkowski. Przerwa w grze, bo pomocy masażysty potrzebują gdańszczanie.

25' ładna akcja gospodarzy. Jurkowski podał do Konrada Pisarka ten przekazał ją do Zwiadadze, ale Gruzin na linii 22. metra wypuścił jajo do przodu.

28' kolejna akcja Lechii. Z karnego Popławski w aut pięć metrów od pola punktowego rywali.

29' po wrzucie z aut piłkę przejął Maciej Brażuk, Lechia przeszła do maula, którym przepchnęła się na pole punktowe rywali. Punkty zdobył Gruzin Korkotadze. Dodatkowo z podwyższenia dwa "oczka" dołożył Popławski. Gdańszczanie prowadzą 7:3!

31' ostre spięcie na polu 22 metrów Lechii. Sędzia studzi nastroje nakazując uścisnąć dłonie Sławomirowi Kaszubie i Dominikowi Fortunie.

35' ciężkie chwile Lechii. Łodzianie mocno zaatakowali. Piłka na zmianę trafiała to do formacji młyna, to była grana do formacji ataku. Ofiarna gra szarżami pozwoliła gdańszczanom przetrwać bez strat ten szturm.

38' dynamiczny rajd Zwiadadze. Niestety, piłki nie łapie Pisarek, który na prawym skrzydle miał już wolną drogę po przyłożenie.

40' gwizdy publiczności kwitują decyzję arbitra, który przerwał ładną akcję Jurkowskiego, dopatrując się podania do przodu.

40+1' już doliczony czas gry. Atakuje Lechia.

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 7:3. W przerwie dziewczęta z Gimnazjum nr 25 i GOKF Gdańsk odtańczyły taniec rugbistów nowozelandzkich "Hakę".

41' początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian.

45' składna akcja łodzian przynosi gościom przyłożenie. Zdobywcą pięciu punktów jest Stępień. Obrońca Budowlanych również nie pomylił się przy podwyższeniu. Budowlani wychodzą na prowadzenie 10:7.

50' karny dla Lechii. Popławski kopnął w słupek!

55' Lechia dokonuje zmian w młynie. Weszli do gry Marek Płonka, dla którego jest to pierwszy mecz wiosną po kontuzji oraz Jakub Jasiński. Dla odmiany łodzianie wprowadzili nowego obrońcę.

57' Pierwszy kontakt z piłką Dariusza Kaniowskiego przyniósł Budowlanym przyłożenie! Łodzianie prowadzą 15;7. Podwyższenie Żórawskiego było nieudane.

60' Lechia wymienia zawodników na skrzydłach.

65' gospodarze próbują odrobić straty, ale łodzianie umiejętnie się bronią.

72' Kibiców poderwała akcja Roberta Zielińskiego, ale kilka metrów od celu gdański skrzydłowy został powstrzymany szarżą, a że po upadku na ziemię nie oddał piłki, nie było kontynuacji i sędzia przerwał akcję.

76' jeden z nielicznych w ostatnich minutach wypadów Budowlanych na połowę Lechii. Karnego wywalczył Kacper Ławski. Tomasz Grodecki próbował wybić piłkę w aut, ale wybitnie mu się to nie wyszło i kopnął ją poza linię końcową.

79' boisko opuszcza kontuzjowany Rafał Sajur. Dla wychowanka Lechii ten mecz był szczególny, gdyż w poprzednich sezonach grał dla Budowlanych.

80' Gabunia dobił gdańszczan. Gruzin na polu punktowym Lechii. Z podwyższenia próbował drop-goalem zdobyć punktu Grodecki spudłował.

Koniec meczu. Budowlani awansowali do finału. Lechia na otarcie łez odbiera brązowe medale

• lechia (2)

zatrudnijcie trenera od ataku razem zajmijcie się młynem lub pomagajcie następcy..
    zawodnicy z takim potencjałem motorycznym muszą być umiejętnie wykorzystani,
    Nie jest łatwiej trenować młyn ale praca z atakiem to ciężka robota-trzeba to widzieć i czuć..Nie mogą się sami zawodnicy ustawiać i trenować trzeba ich umieć zdyscyplinować z boku ..ale to trzeba widzieć i czuć. Czas na zmiany

• 7 0

• (1)

już wspominałem kiedyś - rubiści Lechii byli dobrze przygotowani jeśli chodzi o lekkoatletykę, ale to zasługa fachowca, o którym się mało mówi - to trener Fostiak - on wykonał pracę wzorowo - szkoda, że "kulejąca" taktyka nie pozwoliła na pełne wykorzystanie nabytych umiejętnosci - szybki atak skrzydłami powinien szaleć, ale co z tego jak przegrupownia słabe, wolne i przewidywalne, jak zdobywać przyłożenia? np. Rokicki powinien błyszczeć a był cieniem zawodnika... niestety.

• 3 0

• Panowie zwyczajnie problem trenera URBANOWICZA

był członkiem zarzadu, dyrektorem, kierownikiem, trenerem i zawodnikiem na raz! no jak tak mozna?

Właśni zawodnicy gadają na niego, nie ma już autorytetu - niech trennuje te dziewczyny i da sobie spokój. Dlaczego jeszcze sam nie zrezygnował? Na każdego przyhcodzi pora o tyle

• 1 0

• masz racje, to burak i karty nie ma (1)

• 1 1

• TURNIEJ AMATORÓW W SOPOCIE BARBARIANS CUP (2)

Rugby Barbarins Polska zaprasza do udziału w turnieju Barbarians Cup, który odbędzie się w dniu 26.06.2009r. o godz.16:00(zbiórka godz. 15:00)na stadionie „OGNIWA” Sopot im. Edwarda Hodura przy ul. Jana z Kolna 18 . Drużyny zainteresowane proszę o wysyłanie potwierdzenia udziału na e-maila barbariansrugbypolska@wp.pl
    REGULAMIN BARBARIANS CUP
    1. Wymiary boiska 70m#40m długość pola punktowego 5m.
    2. Drużyny 5 osobowe, i do 5 rezerwowych.
    3. W każdej drużynie może grać jeden zawodnik z aktualna licencją P.Z.R.
    4. Zawodnicy którzy nie mają wyrobionej licencji P.Z.R. dłużej niż dwa lata traktowani są
    jak amatorzy.
    PRZEPISY GRY
    1. Celem gry jest zdobycie przyłożenia wartego 1pkt.
    2. Zakazana jest gra nogą (nie wolno kopać piłki).
    3. Zabronione są przegrupowania.
    4. Zawodnik w ataku posiadający piłkę może być atakowany przez jednego lub wielu
    obrońców. W razie kontaktu z obrońcami ma obowiązek tak wejść z nim w kontakt, aby
    piłka nie została zablokowana. W przeciwnym wypadku drużyna grająca w obronie
    otrzymuje piłkę, rozpoczynając grę poprzez dotknięcie piłki o ziemię, lub dotykając piłkę
    nogą.
    .

• 2 0

• (1)

Czy nie jest pewną niekonsekwencją nazywanie turnieju amatorskim a z drugiej strony wymaganie licencji PZR ?

• 0 0

• Czytac ze zrozumieniem,
        ...a nie popisywac sie umiejetnoscią dodawania postów!!!

W skladzie maksymalnie moze byc jeden ligowiec,
        ....co oznacza ze wcale nie jest wymagany!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Że Hedesz to wieśniak to wiadomo

Że Hedesz to wieśniak to wiadomo, ale żeby odejść to jeszcze musi mieć kartę na ręku, a na to jest jeszcze troszeczkę za młody. No chyba że się wykupi.

• 1 0

• Mistrzostw Polski Juniorów (1)

Finały tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów zostaną rozegrane w Sopocie, w dniach 22-27 czerwca 2009.

• Hedesz to wieśniak

Burak na co dzień nie umie się zachować, i na boisku również - co on pokazał? NIC? To jakiś gbur, który ma przerost formy nad treścią. Chciałbym, żebyś to przeczytał. Podobno do naszego klubu też sie zgłosiłes - odchodzisz z Lechii to odchodź, ale na Pomorzu nie znajdziesz klubu.

Fakt nie lubię go, ale wydaje mi sie ze mowie rpawde

• 7 2

• LUDZIE, smieją się z Lechii - odwołajcie w końcu trenera (3)

Ile trzeba zeby odwołac trenera? Dajcie spokój, Jaisu jest znerwicowany, nie potrafi ułożyć druzyny - dobry chłop - ale brak umiejetnosci trenerskich i prowadzenia druzyny

DAJCIE KOGOŚ INNEGO bo zespol nigdy nie zdobedzie mistrza, znowu musimy zcekac cały rok na finał i znbowu bedzie dupa

Łódź się smieje, Arka się smieje, a Lechia dalej brnie w swoich przekonaniach!!!!! SZOK

• 11 0

• co racja, to racja... (2)

przykro stwierdzić, ale drużyna z takimi zawodnikami i z takim potencjałem powinna przejść przez ligę wygrywając finał czterdziestakiem!!!!
      brak myśli taktycznej (oprócz tej z przekładaniem spotkań) oraz brak pomysłu na grę drużyny- walenie głową w ścianę to już nie jest rugby :///

• 9 0

• Podobno Urbanowicz po meczu gadał, że trzeba było przegrać z Olsztynem! (1)

Czy on zwariowął - dream team ma przegrać z drużyną, która spada z ligi. Oczywiście, że trzeba zmienić sztab szkoleniowy! To porażka trenera, dziwne, że nie podał się do DYMISJI, a może podął się - bo powinien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 8 0

• dobry zespół ta Lechia ale brak szkoleniowca!!!!!!!

Klub z takimi tradycjami nie potrafi od tylu lat zdobyć mistrza :( W kazdego zawodnika zostało wrzucone mega szmalu - myslicie ze ile mogl wziac Sajur, Brazuk, Jurkowski, Popławski - jak ich chciała cała Poslka, a tu dupa.

• 1 0

• na Mistrza

Mam nadzieje że Arka zdobedzie Mistrza, należy sie chłopakom. To był dobry sezon, ok były wpadki ale kto ich nie ma. Mocno ARKA Mocno

• 3 0

• (2)

po pierwsze w finale Pucharu Polski tez wygralismy z Lechia i to znaczaco i nie bylo Meraba po drugie Z meraba kolanem jest wszystko ok miesiac temu mial wyciety rog lakotki( jak ktos sie zna to wie ze po 2 tyg wraca sie do pelnej sprawnosci) po trzecie ciesze sie ze utarlismy wam nosa bo byliscie tak pewni siebie ze juz widzieliscie sie ze zlotem na szyji po czwarte zaluje tylko ze tak malo wygralismy bo juz w pierewszej polowie powinnismy wam ze 3 razy polozyc po piate do Gdyni nie jedziemy jako faworyci co tylko nam morze pomoc!!!! ARKO BOJ SIE

• 1 5

• (1)

morze o które ci chodziło piszę się przez samo "Ż"

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.