Marta
15 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Michał Drzymała zapewnił Bałtykowi trzy punkty w zimowych derbach Trójmiasta w III lidze. Michał Drzymała zapewnił Bałtykowi trzy punkty w zimowych derbach Trójmiasta w III lidze.

Aura nic sobie nie zrobiła z kalendarza gier w III lidze. Runda wiosenna w tej klasie rozgrywek rozpoczęła się w Trójmieście w zimowej scenerii. Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali u siebie z Polonią Gdańsk 1:0 (1:0). Dla obu drużyn największym rywalem tego dnia był nie przeciwnik, ale śnieg i śliskie boisko.

BAŁTYK BAŁTYK
POLONIA POLONIA
Yehia - Pionk, Kokosiński, Wasielewski, Adamus, Drzymała, Klawikowski, Preizner, Bułka, Szostek, Danilczyk.
Sędziowie: Kolter, Gałek, Grabowski
Widzów: 400
Wojtowicz - Stanisławski, Skowroński, Neubauer, Zgliński, Kozłowski, Ł.Borkowski, Osłowski, Rychłowski, Anusik, Piątkowski
  • 58' Szostek Zmiany Wojciechowski
  • 72' Preizner Zmiany Bodzak
  • 89' Bułka Zmiany Kiełdanowicz
  • 90+2 Drzymała Zmiany Piekarski
  • 64' Borkowski Zmiany Mikołajczak
  • 74' Skowroński Zmiany K.Borkowski
  • 83' Anusik Zmiany Jaśniewski
  • 29' Drzymała
  • 31' Kokosiński
  • 37' Preizner
  • 90' Wojciechowski
  • 78' Zgliński

- Myślę, że pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Byliśmy dla Bałtyku równorzędnym przeciwnikiem. W grze było dużo przypadkowości. Aura nie sprzyjała temu, by operować piłką. Z wyniku zadowolony nie jestem, ale z postawy moich zawodników tak. Trochę postraszyliśmy Bałtyk, który był zdecydowanym faworytem. Szkoda straconej bramki zwłaszcza, ze pomogliśmy Bałtykowi w jej zdobyciu - powiedział po meczu trener Polonii, Paweł Pagieła.

- Warunki spowodowały to, ze mecz nie był na najwyższym poziomie, ale cieszymy się z trzech punktów. Chłopcy dali z siebie co mogli, najważniejsze są trzy punkty. W obronie Kokosiński wniósł dużo spokoju. Egipski bramkarz na pewno też jest wzmocnieniem - ocenił mecz trener Bałtyku, Szymon Hartman.

• Rozgrzewka w trakcie meczu

11'
Zima w marcu znów najbardziej dotknęła kierowców. Z powodu przelotnych, ale chwilami niezwykle intensywnych opadów śniegu, główna arteria komunikacyjna w Trójmieście całkowicie niemal stała! W drogowym korku utknęła również zmierzająca na mecz ekipa trojmiasto.pl. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
11'
Mecz na Narodowym Stadionie Rugby opóźnił się również o kilka minut ze względu na konieczność odśnieżenia sztucznej murawy.
14'
Obydwa zespoły koncentrują swoją grę głównie na środku pola, próbując się dostosować do ciężkich warunków gry.
16'
Kibice z Gdyni i Gdańska na jednej trybunie dopingują swoje ekipy, takie obrazki widziane były dotychczas tylko na meczach rugby.
16'
Polonia próbowała skonstruować akcję zaczepną, ale Borkowski pośliznął się na śniegu i stracił piłkę
20'
Od bramki Polonia, gdańszczanie próbują swoich sił w ataku pozycyjnym
22'
Bałtyk zaatakował prawym skrzydłem ale od bramki rozpocznie Cimanowski
22'
Duet Polonii Rychłowski - Piątkowski próbował kontry prawą stroną, ale ten drugi nie opanował piłki
24'
Od bramki rozpocznie Yehia
27'
Borkowski, podcięty, pada na murawę i od wolnego rozpocznie Polonia
29'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drzymała. Gdynianie przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, w polu karnym piłkę otrzymał Szostek ale przy składaniu się do strzału przewrócił się na śniegu, gdańszczanie wybili piłkę ale za krótko, ta trafiła do Drzymały, który już poprawnie trafił w piłkę.
31'
Na środku boiska Kokosiński (BAŁTYK) "wyciął" Zglińskiego i obaj padli na murawę
31'
Żółtą kartką został ukarany Kokosiński (BAŁTYK).
33'
Interwencja lekarska trwała dobrych kilka minut, obaj piłkarze wstali, Kokosiński (BAŁTYK) kontynuuje grę, Zgliński kulejąc zszedł z boiska i na aucie próbuje dojść do siebie
35'
Obie drużyny już w pełnych składach
35'
Piłkarze znów na murawie, faule podyktowane są chyba bardziej fatalnymi warunkami gry niż złośliwością
37'
Żółtą kartką został ukarany Preizner (BAŁTYK).
39'
Nad Narodowym Stadionem Rugby znów pada coraz mocniej
39'
Od bramki Yehia (BAŁTYK)
40'
Wojtowicz (POLONIA) wybił na róg, ale po kornerze gdynianie oddali bardzo niecelny strzał
41'
Danilczyk (BAŁTYK) zapoznał się ze stanem murawy ale wstał dość szybko
42'
Dwójkowa akcja Danilczyka (BAŁTYK) i Bułki (BAŁTYK) zakończona upadkiem tego drugiego, gdynianie domagali się wolnego, ale gra toczy się dalej
42'
Akcja Bałtyku zainicjowana po niedokładnym wybiciu Wojtowicza (POLONIA) przerwana faulem
44'
Piłka po wolnym trafiła w pole karne ale tam nie trafił w nią efektownym wślizgiem Danilczyk (BAŁTYK)
45'
Gdynianie od bramki liczą już sekundy do przerwy
45'
Sędzia doliczył minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45'
Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Polonia 1:0
46'
Rozpoczęła się druga połowa
47'
Danilczyk (BAŁTYK) walczył w polu karnym o piłkę, upadł, ale gra toczy się dalej
48'
Kibice Bałtyku chwilowo umilkli, słychać za to kilkuosobową grupę fanów Polonii
49'
Gra przeniosła się na połowę Polonii, ale jak na razie niewiele z tego wynika
49'
Zgliński z dystansu ale prosto w ręce bramkarza Bałtyku
53'
Bałtyk w ataku prawą flanka ale od bramki rozpocznie Wojtowicz (POLONIA)
54'
Gra znów przeniosła się na środek placu gry
56'
Bałtyk przyspieszył i wywalczył róg, korner jednak całkowicie nieudany
57'
Wiele niecelnych podań i strat dziś na Narodowym Stadionie Rugby, tym razem z autu Polonia
58'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szostek, w jego miejsce wchodzi Wojciechowski.
59'
Drzymała (BAŁTYK) wyłuskał piłkę, przyspieszył odegrał w pole karne ale tam Wojciechowski (BAŁTYK) zanim obrócił się z piłką do strzału stracił ją
63'
Bałtyk od bramki, dalekie wybicie Yehii (BAŁTYK) ale jego koledzy z pola szybko stracili piłkę
64'
Polonia próbuje ataku pozycyjnego
64'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borkowski, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak.
66'
Polonia wywalczyła rzut rożny
67'
Po kornerze dla Polonii... to Bałtyk był bliski stuprocentowej sytuacji, goście tak fatalnie rozegrali kornera, ze piłka wróciła na ich połowę i dalekim wybiegiem musiał ratować zespół bramkarz. Ostatecznie goście w ostatniej chwili wybili piłkę na aut
69'
Róg dla Bałtyku, ale w polu karnym za mało było graczy gospodarzy i nie miał kto dopaść do bezpańskiej piłki
71'
Akcja Polonii przerwana faulem
71'
Po wolnym z około 25 metrów w polu karnym z piłka minął się bramkarz Bałtyku ale również gracze gości
72'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Preizner, w jego miejsce wchodzi Bodzak.
74'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skowroński, w jego miejsce wchodzi K.Borkowski .
74'
Po rogu gdynian piłkę szybko przejmują goście
74'
Po kornerze Polonii od bramki rozpocznie Bałtyk
74'
Yehia (BAŁTYK) przy wybijaniu piłki przekroczył skąpaną w śniegu białą linie pola karnego i będzie rzut wolny z 16 metrów
76'
Po wolnym piłka odbija się od muru Bałtyku, gdańszczanie reklamują zagranie ręką
78'
Żółtą kartką został ukarany Zgliński, który protestował najgłośniej (POLONIA).
81'
Kolejny róg dla Bałtyku
82'
Po rogu goście wybijają niemal z linii bramkowej i od razu kontrują, kontra zatrzymana faulem
83'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Anusik, w jego miejsce wchodzi Jaśniewski.
86'
Kąśliwy strzał Rychłowskiego (POLONIA) bramkarz Bałtyku z trudem wybił na róg
87'
Po rogu od bramki Yehia (BAŁTYK)
89'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bułka, w jego miejsce wchodzi Kiełdanowicz.
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry
90'
Żółtą kartką został ukarany Wojciechowski (BAŁTYK).
90+1
Gdynianie celebrują wznowienie gry odliczając cenne sekundy
90+2
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzymała, w jego miejsce wchodzi Piekarski.

Wyniki 16 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - POLONIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • ARKA II GDYNIA - Gryf Słupsk 4:0 (2:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - LECHIA II GDAŃSK (przełożony)
  • Błękitni Stargard Szczeciński - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
  • Energetyk Gryfino - Dąb Dębno 1:1 (0:1)
  • Chemik Police - Drawa Drawsko Pomorskie (20 marca)
  • Gwardia Koszalin - Koral Dębnica (przełożony)
  • Cartusia - Pogoń Barlinek (przełożony)

• (1)

Dzisiaj sędziowanie było makabryczne! Co ten sędzia wyprawiał! Całe mnóstwo błędów, kilka na korzyść Bałtyku i kilka na korzyść Polonii. Dość powiedzieć że nie śmiale kibice zaczęli skandować J... PZPN, co na Bałtyku naprawdę za często się nie zdarza.

• 17 3

• Dzisiaj sędziowanie było makabryczne!???? Ty slepy??

Nie wiem czy czy w ogole masz pojecie o sedziowaniu? Robiles jakies kursy?? Jestes sedzia? Powiedz co on takiego zle zrobil?? Mozna pogadac o 2 bledach, jeden w okolo 80 minuty(?), wolny dla Polonii, a powinien byc w odwrotna strone i przy wolnym, mor Baltyku za szybka do przodu wyszedl. Poza tym widziales jakie byly warunki?? Jak sam lepiej potrafisz, to gwizdaj, bo frajerowanie w internecie, to jest bardzo proste. Stales kiedys z gwizdkiem w reku (ustach) i prowadziles mecz? Wiesz jak to jest: w ciagu 1-2 sekund sytuacje szybko przeanalizowac?
        stolec, lepiej co tydzien pieldoc na sedziego, bo jakies frajerskie gwiazki, nie potrafia zagrac podania na 5-6 metrow i wtedy zawsze sedzia- winny.

• 0 0

• (4)

400 widzów - szacun :-))

• 32 20

• Posłuchaj ...

W dzisiejszym meczu LIDERA II ligi zachodniej Row Rybnik,który nota bene ograł Chojnice,ilość widzów zamknęłą się w 600 osobach... O czym ta dyskusja?? Na Bałtyk w II lidze(przypominam,że to nadal dawna III ) na mecze z drużynami z czoła tabeli przychodziło blisko 2,000-2,500 osób.

• 47 5

• (2)

Piątek, godzina 19, mróz, czwarty poziom rozgrywek, w mieście klub dwie ligi wyżej.
      400 osób to mało?

• 41 3

• to jest żenada a nie mało kadłubku. (1)

ŻENADA

• 1 1

• zenada to zero na rezerwach wobec 200 Gryfa S.

• 3 1

• TYLKO BALTYK SKS!!!!!!!!!!

najwazniejsze sa 3-pkty!!!ole oli,ole ola i tylko BALTYK BALTYCZEK GDYNIA..................!!!!!!!!

• 46 10

• Brawo Baltyk licza sie 3 pinkty marsz w gore tabeli

• 38 7

• W moim sercu Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna.Najważniejsze są 3 pkt.w takich warunkach nie liczy się piękno tylko końcowy efekt.Kibiców niewiele ale to 3 liga,czas rozrywania meczu i warunki pogodowe..też nie zachęcające..