• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wisła Kraków - Arka Gdynia. Wojciech Pertkiewicz: Krok do przodu

Jacek Główczyński
20 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Arka Gdynia

Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia zapewnia, że klub rozwija się pod względem organizacyjnym i sprzętowym. Zmiany kadrowe, które zaszły w pierwszej drużynie mają się przyczynić, by i w sporcie dokonał się krok do przodu. Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia zapewnia, że klub rozwija się pod względem organizacyjnym i sprzętowym. Zmiany kadrowe, które zaszły w pierwszej drużynie mają się przyczynić, by i w sporcie dokonał się krok do przodu.

Premie za wygrane i zremisowane mecze piłkarze Arki Gdynia otrzymają dopiero wówczas, gdy zrealizują podstawowy cel, jakim ponownie jest utrzymanie w ekstraklasie. Jednak apetyty są znacznie większe. Dlatego zdecydowano się na istotną rewolucję w składzie, a przychody klubu systematycznie rosną. Według danych Deloite za ubiegły rok przekroczyły 21 milionów złotych. - Chcieliśmy zrobić dodatkowy krok, jeśli chodzi nie tylko o rozwój organizacyjny, ale także i sportowy - przyznaje prezes klubu, Wojciech Pertkiewicz. W sobotę o godzinie 18 żółto-niebiescy zainaugurują rozgrywki ekstraklasy wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków.PRZECZYTAJ WIĘCEJ O FINANSACH W EKSTRAKLASIE

Relacja LIVE


Typowanie wyników

21 lipca 2018, godz. 18:00
3 pkt.
Wisła Kraków
ARKA Gdynia

Jak typowano

52% 220 typowań Wisła Kraków
22% 91 typowań REMIS
26% 111 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneJacek Główczyński: Czy piłkarzom Arki Gdynia opłaca się grać w ekstraklasie o coś więcej niż tylko utrzymanie?

Wojciech Pertkiewicz: Wydaje mi się, że za to biorą pensje. Płacimy im za wyniki, granie oraz pełne zaangażowanie i realizację taktyki.

ARKA MA JUŻ INDYWIDUALNOŚCI. PRZECZYTAJ CO O ICH ROLI W DRUŻYNIE MÓWI LUKA ZARANDIA

Ale jak wiadomo, że piłkarz odbiera pensję wynegocjowaną przed sezonem w tej samej wysokości bez względu na to, czy drużyna jest pierwsza czy ostatnia w tabeli. Czy klub przewidział dodatkowe bodźce finansowe niż tylko podstawowe wynagrodzenie?

Tutaj podobnie postępujemy jak w poprzednich latach. Są premie za wygrane i zremisowane mecze, które się kumulują w trakcie rozgrywek, a także pula za konkretne miejsce w tabeli na koniec sezonu. Ponadto jest założenie, że te wszystkie dodatkowe wypłaty odblokuje tylko utrzymanie drużyny w ekstraklasie. Niezdrową sytuacją byłoby bowiem płacenie za zwycięstwa w trakcie rywalizacji, gdyby w ogólnym rozrachunku okazało się, że spadliśmy z ligi.

Z Arką po poprzednim sezonie pożegnało się aż 16 piłkarzy. Czy ta liczba nie jest zaskoczeniem także dla was? Nie oznacza przekroczenia początkowych zamierzeń?

Nie. Zmiana jest duża, ale właściwie z prawie wszystkimi piłkarzami, których chcieliśmy zatrzymać, udało osiągnąć się porozumienie i nadal są z nami. Z zawodników, których zamierzaliśmy pozostawić w drużynie, nie ma tylko: Michała MarcjanikaMateusza Szwocha. Dlaczego tak się stało, już wielokrotnie było mówione, więc nie wracajmy do tego.

Z czego wynika potrzeba aż tak dużej przebudowy kadry Arki? Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na pozór plan wykonali z nawiązką, gdyż pewnie utrzymali się w ekstraklasie, a ponadto zagrali jeszcze w finale Pucharu Polski.

Z pełnym szacunkiem podchodzimy do pracy trenera Ojrzyńskiego i jego zespołu. Mamy gablotę z trofeami, którą po sobie pozostawili. Jednak pamiętamy też ich postawę w rundzie wiosennej. Dlatego były analizy, rozmowy... Ich efektem jest to, że startujemy do ekstraklasy z trenerem Zbigniewem Smółką i nieco innym pomysłem na grę. I właśnie zmiana filozofii sprawiła, że doszło do zmian personalnych. Chcieliśmy zrobić dodatkowy krok, jeśli chodzi nie tylko o rozwój organizacyjny, ale także i sportowy. Trudniej czasami zmienić przyzwyczajenia piłkarzy, którzy funkcjonowali w konkretnej rzeczywistości, niż nowego systemu od nowa nauczyć kogoś, kto właśnie dołącza do zespołu. Dlatego my zdecydowaliśmy się na swoisty mikst, bo są i zawodnicy nowi, i z poprzedniej kadry.

ANDRIJ BOGDANOW ZAPOWIADA, ŻE ARKA ZAGRA O WYŻSZE CELE NIŻ W POPRZEDNIM SEZONIE. SPRAWDŹ, CO JESZCZE DEKLARUJE POMOCNIK

Przyszło 11 nowych piłkarzy, a tym jeden, Oskar Repka zdążył już odejść...

Oskar chce zagrać w przyszłorocznych finałach mistrzostw świata do lat 20. Dlatego zdecydował się na wypożyczenie, bo w I-ligowym Chrobrym Głogów teoretycznie będzie miał więcej szans na grę niż u nas. Już wcześniej zakładaliśmy, że kadra pierwszej drużyny będzie mniej szersza niż w poprzednim sezonie. Cenimy to, że trener Zbigniew Smółka od razu powiedział, że chce mieć w tej grupie od 3 do 5 młodych zawodników. Tak też się stało. Zobaczymy, jak szybko wejdą oni na boisko.

Czy kadra Arki jest ostatecznie zamknięta, czy jeszcze mogą być do niej tak przyjścia jak i odejścia?

Na papierze ta drużyna wygląda przyzwoicie. Mamy też trener, który ma nową koncepcję na jej prowadzenie. Wierzymy, że wszystko się będzie dobrze układać, ale zostawiliśmy sobie też pole manewru, aby móc, gdy będzie taka potrzeba, reagować na bieżąco. Dlatego jest margines, w którym mogą być zarówno ruchy kadrowe w jedną i w drugą stronę. Wszystko jednak zależy od tego, co będzie działo się na boisku.

Już dawno nowy trener nie wchodził do Arki ze swoimi zawodnikami. Ilu takich graczy chciał, a ilu ostatecznie otrzymał trener Smółka?

Szkoleniowiec zarekomendował Michała JanotęKarola Danielaka. O nich zabiegał oraz przekonał do tych kandydatur Piotra WłodarczykaEdwarda Kejndinsta, a ponadto pozyskanie tych zawodników spięło się pod kątem finansowych. Cała ta trójka, nie tylko trener, optowała za Luką Mariciem. Od początku walczyliśmy o pozyskanie Chorwata. Początkowo szło jak po grudzie, ale ostatecznie się udało. Natomiast wbrew pozorom obecność w Arce Aleksyndar Kolew nie jest wynikiem żadnego nacisku Zbigniewa Smółki. Tak tylko się złożyło, że obaj wcześniej współpracowali ze sobą, ale transfer napastnika był niezależny od zatrudnienia szkoleniowca. Po prostu zbieg okoliczności.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAŁEM JANOTĄ, ZDOBYWCĄ ZWYCIĘSKIEGO GOLA DLA ARKI W SUPERPUCHARZE POLSKI

Wcześniej przez lata Arka nie dokonywała gotówkowych transferów do klubów. Stąd ta zmiana, że wykupiliście: Kolewa, Nabila Ankoura, Marcina Staniszewskiego, a nawet kontrakt trenera Smółki ze Stali Mielec?

Tutaj trzeba podziękować większościowemu właścicielowi pakietu Arki...

Dominik Midak dołożył pieniądze do klubowej kasy?

W szczegóły nie wchodźmy. Mogę tylko powiedzieć, że bez jego zaangażowania nie byłoby Kolewa i jeszcze kilka tematów, które wiązały się z dodatkowymi kosztami, gdyż trzeba było rozwiązać ważne kontrakty w innych klubach.

Czy to oznacza, że wzrósł budżet klubu?

Budżet jest stały. Transfery to koszt w niego wpisany. Jasne, że był to ekstra wydatek w stosunku do lat poprzednich. Łącznie - jak to przeliczyć - wcale nie taki mały i symboliczny, gdyż stanie się to znacząca pozycja w budżecie. Zdecydowaliśmy się na to, gdyż zależy nam na rozwoju.

SPRAWDŹ, OSTATNIE DECYZJE TRANSFEROWE W ARCE. MARCUS PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT, DANCH SZUKA KLUBU

Rozumiem, że najlepiej byłoby połączyć ładną grę i wysokie miejsce w tabeli. Gdyby jednak to się od razu nie udało, to jaki cel będzie na pierwszym miejscu?

Najważniejszy jest wynik. Nikt nie doceni fantastycznej gry, jeśli nie będzie się zgadzał dorobek punktowy. Zawodnicy też pamiętają, że premie mają za wynik sportowy, a nie za styl. Styl gry jest dodatkiem. Pokazały to także ostatnie mistrzostwa świata. Jedne mecze były niesamowite, inne trudne do oglądania, ale na końcu cieszyli się ci, którzy wygrali, a nie ci którzy odpadli, i to nawet w ładnym stylu.

W innych dziedzinach niż sport co można wymienić jako dowód na to, że Arka rozwija się, a nie wszyscy widzą to z zewnątrz?

Dokonują się zmiany personalne w pionie sportowym. Na emeryturę odszedł Edward Klejndinst, są Piotr Włodarczyk i Antoni Łukasiewicz. To moment przejściowy, porządkowania pewnych spraw, po którym chcemy zrobić kolejny krok do przodu. I nie chodzi na tym polu tylko o efekt sportowy, ale i organizacyjny. Jednocześnie postęp jest w sferze informatycznej i sprzętowej, czego nie widać na zewnątrz.

HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO ARKI NAD LEGIĄ. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO I FOTO

Nowe pomysły marketingowe?

Zobaczymy.

Jak obecnie wyglądają relacje władz klubu z kibicami?

Wydaje się, że relacje są przyzwoite. Miałem spotkanie ze stowarzyszeniem kibiców. Rozmawiamy o nowej umowie. Deklaracje są takie, że wszystkim zależy na dobru Arki. Osobiście wierzę, że tak jest. Podobnie jak, że wszyscy mówią szczerze, iż to Arka jest najważniejsza.

ZOBACZ WSZYSTKIE VIDEO Z SUPERPUCHARU POLSKI 2018


Kluby sportowe

Opinie (83) 6 zablokowanych

 • (5)

  Tylko Wisełka

  • 10 84

  • (1)

   Wisełka jest wielka

   • 3 32

   • ....I mokra pod Arka.

    • 11 4

  • Garbarnia?

   • 7 0

  • (1)

   Wisła skisła

   • 6 1

   • Ooo jaka zmiana, a dwa lata temu wisla z Krakowa do lechii druga połowa

    • 3 3

 • Hmmm...Pan zrobi krok do przodu.....a SKGA dwa do tyłu:) (12)

  Rozmówił się już Pan z nimi w sprawie spalania klubowych pieniędzy racami na różnej maści rozgrywkach?:) A Arce życzę powodzenia trzymak kciuki za Pana Smółkę i życze wytrwałości w zmianie schematu gry z na aferę na granie piłką!!

  • 52 15

  • Prawda to (9)

   Szkoda, że nie rozumieją, że zamiast race palić to mogliby wesprzeć biednych kibiców albo jakieś fajne akcje zrobić dla rodzin i gdynian.
   Spalone race to spalone pieniądze. I mniej ludzi na meczach bo na pucharze polski bez kibiców chyba za te fajerwerki

   • 22 5

   • robią i jedno i drugie :) (8)

    a spalone race to piekne oprawy, pasja i setki pozytywnych zdjęć oraz opini w całym świecie kibicowskim

    A na Pucharze Polski w Gdyni będziesz mógł sobie obejrzeć bo kara została zmniejszona po odwołaniu

    • 7 10

    • (1)

     Piękne oprawy? A nadpalony Narodowy i dzieci w gęstym dymie to też piękny widok?

     • 10 5

     • gwoli ścislosci stadion zadymili kibice Legii a nie kibice Arki

      • 2 2

    • Swoje pasje to sobie realizuj za swoje pieniądze i w swoim domu!!! (2)

     Niszczysz klub miasto i słowo KIBIC!

     • 9 4

     • oczywiscie ze za swoje pieniadze w swoim domu (1)

      śpiewamy Arka to my i Arka to nasz dom :) Nasze stadiony nasze zasady - jak sie nie podoba to nara!

      • 0 7

      • Wywal 21 baniek i wtedy możesz powiedzieć ze Arka jest TWOJA:)

       Gdyby głupota miała skrzydla to by dawno odleciała:)
       A spiewać sobie możesz co chcesz...nawet że jesteś królem świata...ale to świadczy tylko o niskim poziomie rozumienia i słów tego co spiewasz i rzeczywistości:) A stadiony nigdy nie będą wasze....a jedynie możecie być ich użytkownikami podczas meczu . Stadion jest miasta a my Kibice możemy z niego korzystać po opłąceniu wejscia na z góry określonych zasadach ...w których jak się nie myle nie ma pozwolenia na odpalanie środków pirotechnicznych:) Więc zanim wybiórczo zaczniesz stosować co ci pasuje a co nie to zamilcz bo jesteś niereformowalny:)

       • 8 0

    • Ale Cie poniosło:) W całym świecie kibicowskim:)

     Chciałeś chyba powiedzieć w "światku kibolowskim" a to nie świat kolego:) Chyba ten dym z rac Ci zaszkodził:)

     • 7 1

    • Piękne?

     Żałosne i odpustowe. No i co najgorsze to przynoszą kary i przeszkadzają naszym zawodnikom. Naszym! Zapytaj ich! Bo ja pytałem. Uwielbiają doping ale palenie i przerywanie meczu to dla nich porażka.

     • 1 1

    • Wystawcie wszyscy d.py

     Też będzie mnóstwo zdjęć.
     Race nie zwiększają frekwencji, nie przynoszą klubowi kasy a wręcz zabierają. Zabawa kilku i potem oglądanie zdjęć i jaranie się nimi przy piwie w gronie 4 kolegów. Żałosne

     • 2 1

  • Rozmówił, dogadaliśmy się i każdy jest zadowolony

   Nie ma już tematu, Tylko Arka Gdynia!

   • 5 3

  • Prezesie - to panienki to ci co odeszli czy ci co zostali i przyszli ?

   "Dlatego my zdecydowaliśmy się na swoisty MIKSt, bo są i zawodnicy nowi, i z poprzedniej kadry"

   • 1 3

 • Źle mu z oczu patrzy, nie wierzę mu. (2)

  Daję mu 10 kolejek, nie będzie wyników to wypad!

  • 19 32

  • A co Ty irydolog że wyciągasz takie wnioski?

   Nie pokazał że coś tam umie w sparingach i SPP??

   • 10 4

  • mało robi jak na zarobki 100 tysięcy miesięcznie.

   • 1 6

 • daj Panie Boże (1)

  Daj nam Panie Boże w Gdyni solidnego średniaka ze środka tabeli.

  • 28 9

  • Za rok to się spełni nice liga czeka

   • 1 1

 • Smuta (13)

  będzie w Arce za trenera Smolki. Najważniejsze pytanie. Kto w tym sezonie oprócz Arki opuści szeregi ekstraklasy?

  • 15 66

  • Mamy kolejnego jasnowidza...tym razem tak samo zdolnego jak sezon temu:) (3)

   • 17 3

   • Szkoda, że nie przewidział, że Lechia w zeszłym ledwo się utrzyma :D (2)

    • 8 1

    • W zasadzie gdyby nie cudowne interwencje arbitrów (1)

     to lechii nie było by w ekstraklasie. Policzmy przekręty z Jagiellonią, Lechem czy Cracovią, brutalny faul na Zarandi. Jak by nie było to około 12 punktów lechia ma podarowane. A gdzie teraz by była lechia bez tych 12 ptk?

     • 12 1

     • zacznij liczyc wasz przekrety tylko nie wiem czy do tylu potrafisz

      • 1 1

  • Cyfra tygodnia. (5)

   Ile Wisła załaduje Arce? Obstawiam 5.

   • 7 38

   • Martw się o swojje żelowe lalki:)

    • 14 2

   • Mecz

    Ostatnie mecze tego nie pokazały hahah

    • 2 1

   • (2)

    Tobie koledzy zapakują 5. Wiesz co i gdzie.

    • 15 2

    • (1)

     Znasz to z autopsji?

     • 1 3

     • Znam takich co ci to robili

      • 2 2

  • Spadnie super księgowy mandziara i Garbarnia razem z resztą zwierzynca.

   • 2 1

  • Lechia

   Lechia spada na pewniaka

   • 2 1

  • to oczywiste... betiniarze z LG

   • 1 1

 • Tak trzymać Arko!!!

  • 29 9

 • 21 milionów (3)

  To jak doliczyć umowy sponsorskie poszczególnych piłkarzy którzy wypłacaja im sami pensje to kwota może sięgnąć nawet 28 milionów

  • 12 8

  • Wytrzeźwiej,7 baniek na pensje

   • 5 2

  • Pilkarze sami sobie wypłacaja?

   Co to za bzdury?

   • 8 1

  • 21m przychodu, a jakie byly wydatki? Zeby zaraz nie bylo jak w Lechii, ze owszem przychodu jest 40-50mln ale wydatkow 70.

   • 1 0

 • (2)

  Jaki prezerio taki klubik ( że stadionem na kortach )..

  • 11 33

  • Nasz prezio

   Mistrz 1 ligi, puchar polski, final pucharu, dwa superpuchary.
   Jak tam Mandziara ?

   • 2 1

  • A gdzie znajduje się stadion należący do waszego klubiku?

   • 0 0

 • Nie wiem które życie (1)

  Ale w każdym pewny wpitol od Lechii

  • 10 22

  • biedny zniewolony umysł piłka nożną, wytatuuj sobie na czole swoje kredo

   • 1 1

 • Juzniekibicuje

  Jakich piłkarzy zatrudnić a takich którzy potrafią kopnąć piłkę i biegać. Sport czy cyrk. Czasami budzi to we mnie smutek. Co raz więcej agencji, emerytury nie doczekają.

  • 5 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
23% GKS Tychy
33% REMIS
44% ARKA Gdynia

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 21 12 4 5 36:21 40
2 GKS Tychy 21 13 1 7 28:22 40
3 Motor Lublin 21 12 2 7 29:25 38
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 21 9 7 5 40:24 34
6 Odra Opole 21 10 4 7 24:20 34
7 Górnik Łęczna 21 8 10 3 21:18 34
8 Wisła Płock 21 9 6 6 30:28 33
9 Miedź Legnica 21 8 8 5 30:22 32
10 GKS Katowice 21 8 6 7 31:24 30
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 7 7 7 34:28 28
12 Znicz Pruszków 21 8 2 11 16:24 26
13 Stal Rzeszów 21 6 5 10 28:36 23
14 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
15 Chrobry Głogów 21 6 4 11 20:34 22
16 Polonia Warszawa 21 5 4 12 25:33 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 3 8 10 17:31 17
18 Zagłębie Sosnowiec 21 2 5 14 14:32 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 22 kolejki

 • GKS Tychy - ARKA Gdynia (piątek, godz, 20:30)
 • LECHIA GDAŃSK - Resovia (poniedziałek, godz. 18)
 • Stal Rzeszów - Miedź Legnica
 • sobota
 • GKS Katowice - Znicz Pruszków
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock
 • Odra Opole - Wisła Kraków
 • niedziela
 • Górnik Łęczna - Motor Lublin
 • Polonia Warszawa - Chrobry Głogów
 • Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ostatnie wyniki

91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów
Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 23 45 65.2%
2 Sławek Surkont 24 44 62.5%
3 HENRYK GAJEWSKI 24 43 58.3%
4 STEFAN SANDACH 24 42 58.3%
5 Artur Wielkopolski 22 41 63.6%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane