Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:2. Tomasz Kaczmarek zaczął jak kończył Piotr Stokowiec

jag., ras.
12 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Tomasz Kaczmarek utrzymał w w "11", w polu tych samych piłkarzy, na których w ostatnim meczu postawił Piotr Stokowiec, ale nie tylko dla tego w debiucie osiągnął identyczny rezultat, jakim pożegnał się poprzedni szkoleniowiec.  Tomasz Kaczmarek utrzymał w w "11", w polu tych samych piłkarzy, na których w ostatnim meczu postawił Piotr Stokowiec, ale nie tylko dla tego w debiucie osiągnął identyczny rezultat, jakim pożegnał się poprzedni szkoleniowiec.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:2 (2:0) w 7. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Tomasz Kaczmarek pracę zaczął dokładnie tak jak skończył ją Piotr Stokowiec, czyli zdobycia tylko punktu w meczu, w którym jego podopieczni prowadzili dwoma golami. Trzeba jednak przyznać, że z przebiegu gry wynik nie krzywdzi biało-zielonych. We wszystkich statystykach, a zwłaszcza tych ofensywnych wyraźną przewagę mieli gospodarze. Bili na przykład aż 14 rzutów rożnych, a po dwóch z nich bramki strzelał środkowy obrońca Michal Frydrych. Gospodarze wyrównali, gdy grali już w "10".

Zwoliński
  • 66' 9 Kliment Zmiany 7 Hugi
  • 66' 80 Plewka Zmiany 10 Żukow
  • 86' 92 Skvarka Zmiany 54 Starzyński
  • 86' 20 Gruszkowski Zmiany 77 Savić
  • 90' 40 Yeboah Zmiany 19 Sobol
  • 73' 6 Kubicki Zmiany 69 Biegański
  • 73' 22 Ceesay Zmiany 20 Conrado
  • 80' 7 Gajos Zmiany 79 Sezonienko
  • 80' 99 Durmus Zmiany 5 Kopacz
  • 90+3 9 Zwoliński Zmiany 27 Zjawiński
  • 71' Frydrych
  • 90+7 Frydrych
  • 23' Kubicki
  • 45+1 Durmus
  • 12' Kliment
  • 31' Brown Forbes
  • 89' Szota
  • 90+3 Szota
  • 35' Kubicki
  • 49' Nalepa
  • 83' Zwoliński
  • 84' Sezonienko

Kontynuujemy piłkarską niedzielę na portalu Trojmiasto.pl. Relacjonować będziemy mecz z Krakowa, gdzie Lechia Gdańsk, pod wodzą nogę trenera, zagra z tamtejszą Wisłą. Natomiast kilkanaście minut temu zakończyliśmy live ze stadionu przy ul. Olimpijskiej w Gdyni, gdzie Arka grała z GKS Tychy

Arka Gdynia - GKS Tychy. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

1272 dni pracował Piotr Stokowiec w Lechii Gdańsk. Dziś rozpocznie się nowy rozdział w ligowej historii biało-zielonych

Ile pracowali trenerzy w Lechii Gdańsk?

jako że wraz z trenerem Stokowcem odeszli jego najbliżsi współpracownicy, do sztabu trenera Kaczmarka trafiło dwóch szkoleniowców, w tym jeden dobrze znany w Gdańsku

Tomasz Kaczmarek ma nowego asystenta. Sprawdź, kto wrócił do Lechii Gdańsk?

Trener Kaczmarek zapowiedział przede wszystkim futbol efektowny

Tomasz Kaczmarek: Piłka, z której będziemy dumni

nowe koncepcje sprawdzone zostały po raz pierwszy w sparingu z Jeziorakiem

Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:3. Przeczytaj relację ze sparingu i porównaj składy

nie brali w nim kadrowicze, którzy z różnym skutkiem radzili sobie na międzynarodowej arenie

Czy kadrowicze zdążą przekonać do siebie nowego trenera Lechii Gdańsk?

były też problemy natury zdrowotnej

Kto do gry, kto kontuzjowany w Lechii Gdańsk?

pytaliśmy trenera, ale także was, jak duże powinny być zmiany w "11" Lechii?

Czy nowy trener Lechii Gdańsk powinien wprowadzić duże zmiany w dotychczasowej "11"? Zagłosuj

wynik osiągany podczas debiutu nie miał decydującego znaczenia na to, jaką później zaliczył dany szkoleniowiec kadencję w Lechii, czy była udana, czy też nie

Jak debiutowali trenerzy Lechii Gdańsk - bilans od 2008 roku?

natomiast trener Kaczmarek musi zerwać ze złą tradycją, którą w Lechii jest związana ze szkoleniowcami zatrudnianymi w trakcie rundy jesiennej. Żaden z nich nie dotrwał do końca sezonu, a większość nawet do końca roku, w którym zaczynali pracę

Czy Tomasz Kaczmarek zerwie ze złą tradycją trenerów w Lechii Gdańsk?

W porównaniu z ostatnim meczem Lechii z Radomiakiem (2:2) w wyjściowym składzie zaledwie jedna zmiana. Do bramki w miejsce Kuciaka wraca Alomerović, z którym trener Kaczmarek mógł pracować od początku swojego pobytu w Gdańsku. Przypomnijmy, że Dusan był nieobecny, gdyż przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji walczącej o punkty do eliminacji mistrzostw świata.

Przypomnij sobie ostatni skład zaproponowany przez trenera Stokowca

Ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 5 Kopacz, 8 Kryeziu, 11 Haydary, 20 Conrado, 27 Zjawiński, 69 Biegański, 78 Musolitin, 79 Sezonienko
Ławka rezerwowych Wisły: 31 Biegański - 3 Mahremić, 4 Sadlok, 7 Hugi, 10 Żukow, 19 Sobol, 43 Szot, 54 Starzyński, 77 Savić
Lechia dziś w bardzo nietypowych strojach stanowiących połączenie dwóch kompletów: biało-zielone koszulki oraz szare spodenki i getry. Wiślacy klasycznie: czerwone koszulki, białe spodenki i getry.
Pod nieobecność Paixao z kapitańską opaską wybiegł na boisko Nalepa (LECHIA Gdańsk). Tak samo było za trenera Stokowca.
1'
Od środka zaczęli mecz gdańszczanie
1'
Wiślacy przy piłce, wysoki pressing Lechii
2'
Dośrodkował Yeboah (Wisła Kraków) w pole karne, ale głową na rzut rożny wybił piłkę Maloca (LECHIA Gdańsk)
3'
Nieudany korner Wisły, ale wywalczyli aut. Po chwili strzał po ziemi blokuje Maloca (LECHIA Gdańsk)
4'
Kolejny rożny dla Wisły, wrzutka i gdańszczanie na raty wybijają piłkę. Piąstkował Alomerović (LECHIA Gdańsk), Yeoboah kręcił obrońcami w polu karnym, ale piłka wyszła za linię końcową
5'
Indywidualną akcję przeprowadził Yeboah (Wisła Kraków). Wpadł rozpędzony w pole karne. Stracił piłkę, ale Wiślacy dopadli do strzału. Broni Alomerović (LECHIA Gdańsk)
6'
Wisła szybko przejęła inicjatywę. Lechia zepchnięta do obrony. Atak przerywa Pietrzak (LECHIA Gdańsk). Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego gdańszczan
7'
Strata gdańszczan i groźna sytuacja w polu karnym z udziałem Yeboah (Wisła Kraków). Biało-zieloni wybijają jednak piłkę
8'
Leży trafiony piłką w głowę Gajos (LECHIA Gdańsk). Gra przerwana
9'
Gra wznowiona. Wiślacy spokojnie rozgrywają akcję
10'
Lechia na razie ogranicza się do przerywania akcji gospodarzy. Teraz skutecznie Nalepa (LECHIA Gdańsk), ale Wisła znów atakuje
11'
Aut dla Wisły. Zagranie Yeboah (Wisła Kraków) po ziemi w pole karne, wybija piłkę na rzut rożny Nalepa (LECHIA Gdańsk)
11'
Dośrodkowanie i Lechia wybija piłkę daleko od pola karnego
12'
Strzał zza pola karnego broni Alomerović (LECHIA Gdańsk)
12'
Żółtą kartką został ukarany Kliment (Wisła Kraków). Faulował Pietrzaka
13'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) w pole karne z rzutu wolnego. Strącił piłkę Durmus (LECHIA Gdańsk), ale gospodarze wybijają ją z szesnastki
13'
Kontra i korner dla Wisły
14'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) blokuje dośrodkowanie. Kolejny rzut rożny dla Wisły
15'
Strzał po ziemi w środek bramki, broni Alomerović (LECHIA Gdańsk)
16'
Posiadanie piłki w proc. 62:38 na korzyść Wisły.
16'
Yeboah (Wisła Kraków) dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale zbyt głęboko. Nie sięgnął piłki Frydrych (Wisła Kraków)
18'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) do Gajosa (LECHIA Gdańsk) z prawej strony. Pomocnik oddał strzał na bramkę i pewnie byłby gol, gdyby lecącej na długi słupek piłki nie zablokował obrońca
20'
Z dystansu uderza Makowski (LECHIA Gdańsk), ale zdecydowanie za słabo.
21'
Zwolniła tempo Wisła. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie
22'
Dobrze ustawiona Lechia, Wisła nie może podejść pod pole karne i wycofuje piłkę aż do bramkarza
23'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubicki. Z lewej strony na prawą zszedł Durmus, który po podaniu w pole karne lobem uderzył w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Kubicki i głową skierował piłkę do bramki obok Gruszkowskiego, który próbował zablokować strzał
25'
Rzut wolny i dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale gdańszczanie wybijają piłkę
26'
Yeboah (Wisła Kraków) wpada w pole karne i uderza, ale blokuje piłkę Maloca (LECHIA Gdańsk)
26'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej
26'
młodzieżowiec Lechii może kontynuować grę
28'
Kliment (Wisła Kraków) uderzył nad poprzeczką bramki Alomerovicia (LECHIA Gdańsk)
29'
Brown Forbes (Wisła Kraków) na spalonym
31'
Żółtą kartką został ukarany Brown Forbes (Wisła Kraków) po faulu na Makowskim
31'
dobre dośrodkowanie Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), ale Nalepa (LECHIA Gdańsk) w polu karnym gospodarzy nie zdążył do piłki
33'
Lechia wychodzi do pressingu, utrudnia Wiśle rozgrywanie piłki
34'
mocny i ładny strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale Kieszek (Wisła Kraków) sparował piłkę poza bramkę. Dobre dośrodkowanie w "16" Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
34'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
34'
niecelny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) z ostrego kąta
35'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk). Yeboah faulowany około 20 metrów od bramki
37'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) dobrze odbił piłkę. Z rzutu wolnego uderzył El Mahdioui (Wisła Kraków)
38'
optyczna przewaga cały czas to stronie Wisły, ale to Lechia prowadzi
39'
Yeboah (Wisła Kraków) zdobył rzut różny dla gospodarzy
39'
Yeboah (Wisła Kraków) dośrodkował z narożnika boiska, a niecelnie główkował Frydrych (Wisła Kraków)
40'
w rzutach rożnych przewaga Wisły 8:1
42'
kapitalna interwencja Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) po świetnej akcji Wisły, która grając na jeden kontakt "rozklepała" gdańską obronę. Strzelał Plewka
44'
Durmus (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym przez Frydrycha (Wisła Kraków)
45'
rozmowa Durmusa (LECHIA Gdańsk) z Pietrzakiem (LECHIA Gdańsk) na temat tego, kto ma uderzać z 17. metra
45'
Durmus (LECHIA Gdańsk) odsunął Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), pokazując, że on będzie strzelał
45+1
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Durmus. Kapitalny strzał z rzutu wolnego pod poprzeczkę bramki Kieszka
45+1
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy, ale już widać, że gra będzie dłuższa
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 0:2
Mecz układa się tak jak przewidywał trener Kaczmarek. Na początku zaatakowała Wisła, ale Lechia ten szturm przetrwała. Co prawda później nadal krakowska drużyna była częściej przy piłce (65:35 w posiadaniu), ale gdańszczanie byli dobrze zorganizowani i wiedzieli, co zrobić po przejęciu piłki.
Najpierw prowadzenie zdobył Kubicki (LECHIA Gdańsk), a gola do szatni z rzutu wolnego zdobył Durmus (LECHIA Gdańsk), który przed pierwszą bramkę posłał piłkę w słupek. Pomocnik Lechii nie oddał piłki przy rzucie wolnym Pietrzakowi (LECHIA Gdańsk), który też miał ochotę strzelać i okazało się, że miał rację.
Za nami dobra do oglądania pierwsza połowa, w której oglądaliśmy z obu stron 18 strzałów. Pięć z nich obronił Alomerović.
Lechia musi być czujna po przerwie, gdyż Wisła z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Wisła już na boisku, Lechia nadal w szatni
teraz wychodzą piłkarze Lechii
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Wisła
46'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Yeboaha (Wisła Kraków)
47'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) w polu karnym znalazł Gajosa (LECHIA Gdańsk), Maciek próbował podbijać piłkę, aby znaleźć pozycję do strzału, ale nie było miejsca, aby uderzyć
48'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) strzelał w boczną siatkę
48'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę do góry, ale jest Alomerović (LECHIA Gdańsk) i on przejął piłkę
49'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk) za dyskusję z sędzią
49'
rzut rożny dla Wisły
50'
niecelnie główkował Szota (Wisła Kraków) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Skvarki (Wisła Kraków)
52'
zderzenie głowami Ceesay'a (LECHIA Gdańsk) i Plewki (Wisła Kraków). Ucierpiał gdański skrzydłowy
52'
Cessay pozbierał się bez pomocy fizjoterapeutów i może kontynuować grę
53'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) już atakuje bramki Wisły. Jego uderzenie sprzed pola karnego poszybowało nad bramką
54'
Maloca (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił by piłka doszła do Brown Forbesa (Wisła Kraków) w gdańskiej "16"
55'
zablokowany strzał Brown Forbesa (Wisła Kraków)
55'
obraz gry się nie zmienia, Wisła nadal częściej przy piłce
56'
w starciu z Szotem (Wisła Kraków) ucierpiał Zwoliński (LECHIA Gdańsk). Sędzia nie pozwala na wejście pomocy medycznej, gdyż napastnik Lechii leży tuż przy linii bocznej
56'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
57'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż pola karnego, ale Ceesay (LECHIA Gdańsk) nie trafił w piłkę. Gdyby to zrobił, pewnie byłby gol
58'
zderzenie Kubickiego (LECHIA Gdańsk) z Malocą (LECHIA Gdańsk). Obaj padli na boisko
58'
fizjoterapeuci Lechii na murawie
59'
narada w sztabie szkoleniowym Lechii
60'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) i Maloca (LECHIA Gdańsk) mogą kontynuować grę
62'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale sprzed pola karnego Hanouska
64'
dobry przechwyt Makowskiego (LECHIA Gdańsk) i podanie do Ceesay'a (LECHIA Gdańsk). Szwed jednak strzelił wysoko nad bramką
64'
Wisła zdobyła kolejny korner
64'
Yeboah (Wisła Kraków) dośrodkował z narożnika boiska, ale bez zagrożenia dla Lechii
64'
Wisła przygotowuje podwójną zmianę
66'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kliment, w jego miejsce wchodzi Hugi.
66'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Plewka, w jego miejsce wchodzi Żukow.
68'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) wypuścił piłkę, którą w pole bramkowe zagrał Skvarka (Wisła Kraków). Strzał Yeboaha (Wisła Kraków) zablokował Makowski (LECHIA Gdańsk). rzut rożny dla gospodarzy
68'
Szota (Wisła Kraków) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Skvarki (Wisła Kraków)
69'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Gajosa (LECHIA Gdańsk), a Maciek zagrał wzdłuż pola bramkowego. Szkoda, że nikt nie zamknął tej akcji, bo mógł być gol
70'
kapitalnie Alomerović (LECHIA Gdańsk). Złapał piłkę, której lot zmienił Brown Forbes (Wisła Kraków), a strzelał Hugi (Wisła Kraków)
71'
dobry wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk). Wisła ma koljny korner. Chyba już 12!
71'
[1:2] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frydrych. Yeboah dośrodkowął z narożnika boiska. Kapitan gospodarzy niczym napastnik, a nie obrońca, przyjął piłkę w polu karnym, a następnie wyszedł z nią przed "16" i potężnie uderzył w samo okienko bramki Alomerovicia
71'
Lechia odpowie podwójną zmianą
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Biegański.
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Conrado.
73'
kibice też próbują dodać otuchy gdańszczanom. Słychać skandowanie "Lechia"
75'
Pierzak wybił piłkę poza własną bramkę
76'
Yeboah (Wisła Kraków) dośrodkował z narożnika boiska, ale tym razem bez zagrożenia dla Lechii
77'
cały czas atakuje Wisła, Lechia się broni
79'
zablokowany strzał z dystansu Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
80'
Lechia przygotowuje kolejne zmiany
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Kopacz.
80'
zmiana w ustawieniu Lechii. Kopacz (LECHIA Gdańsk) wszedł na prawą obronę, a przed nim teraz będzie grać Żukowski (LECHIA Gdańsk)
82'
Brown Forbes (Wisła Kraków) minimalnie chybił, ale i tak był na spalonym
83'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk).
84'
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk) za faul na Yeboah
85'
Wisła też odpowie podwójną zmianą
85'
znów zderzenie dwóch piłkarzy Lechii
85'
pomoc medyczna przy Nalepie (LECHIA Gdańsk)
86'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skvarka, w jego miejsce wchodzi Starzyński.
86'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gruszkowski, w jego miejsce wchodzi Savić.
86'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
89'
akcja Sezonienki (LECHIA Gdańsk) przerwana, bo piłka uciekła mu poza linię boczną
89'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej, bo został twardo potraktowany przez Szotę (Wisła Kraków)
89'
Żółtą kartką został ukarany Szota (Wisła Kraków).
90'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yeboah, w jego miejsce wchodzi Sobol.
90'
6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
w Lechii szykuje się debiut, bo rozgrzewa się Zjawiński
żółta i czerwona
90+3
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Szota (Wisła Kraków) po faulu na Conrado
90'
mimo że Szota (Wisła Kraków) osłabił zespół, to jak schodził, otrzymał brawa od kibiców
90+3
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
90'
dla Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk) to debiut w Lechii
90+4
niecelny strzał z rzutu wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
90+6
po faulu Makowskiego (LECHIA Gdańsk) na Sobolu rzut wolny dla Wisły około 30 metrów od bramki Lechii
90+6
rykoszet po strzale Hugiego (Wisła Kraków). I będzie rzut rożny dla Wisły
90+7
[2:2] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frydrych. Hugi dośrodkował z rzutu rożnego, piłka do niego wróciła więc wrzucił ją jeszcze raz, a głową piłkę do siatki wpakował Frydrych
90+7
KONIEC MECZU. WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 2:2
Tomasz Kaczmarek zaczął pracę w Lechii Gdańsk tak jak ją kończył Piotr Stokowiec. Biało-zieloni, mimo że znów prowadzili do przerwy 2:0, w drugiej połowie zainkasowali 2 bramki i kończą mecz tylko z punktem. Ma to też konkretny wymiar w tabeli. Do straty gola w doliczonym czasie meczu Lechia była na 3. miejscu w tabeli, a to stracie bramki tę lokatę ponownie oddała Wiśle.
W drugiej połowie Lechia miała okazje, aby strzelić 3. gola i zamknąć mecz, ale przede wszystkim się broniła. Przy takiej taktyce nie trudno o straty goli. Ostatecznie Wisła wyrównała po rzutach rożnych, których tego dnia miała aż 14! Krakowski obrońca, a zarazem kapitan zespołu - Frydrych dwukrotnie kapitalnie przymierzył i każde z jego trafień może pretendować do gola kolejki. Wyrównanie gospodarze zapewnili sobie, gdy grali w "10".

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6 0 3 3 5:9 3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-09-14