Witkowski nowym kapitanem

Marta
8 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Na inaugurację sezonu 2010/2011 piłkarze Arki nie powtórzyli rezultatu z pierwszego meczu tego roku na obcym terenie, kiedy to wygrali w Krakowie 1:0. Tym razem wynik był odwrotny. Norbert Witkowski, który został wskazany przez trenera Dariusza pasiekę nowym kapitanem zespołu skapitulował w 24. minucie. Żółto-niebiescy ulegli Wiśle 0:1 (0:1), choć zwłaszcza pomocnicy Paweł Zawistowski i Filip Bukhardt mieli sytuację na wyrównanie. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu na Suchych Stawach, gdzie obecnie w charakterze gospodarzy gra "Biała Gwiazda".

Bramka:
Małecki 24

WISŁA:Pawełek - Cikosz, Kowalski, Bunoza, Diaz - Rado (46 Boguski), Sobolewski, Małecki, - Kirm, Piotr Brożek - Paweł Brożek (63 Żurawski)

ARKA: Witkowski - Bruma, Szmatiuk, Płotka, Noll - Bożok, Budziński, Burkhardt, Zawistowski (77 Siemaszko), Glavina (85 Mawaye) - Labukas (62 Ivanovski).

Sędzia: Robert Małek (Katowice) Żółte kartki: Budziński, Bruma, Ivanovski (Arka)

90+4' Koniec meczu: Wisła pokonuje Arkę 1:0

90+2' Siemaszko przyjął piłkę na 10 metrze chciał się obrócić ale w ostatniej chwili interweniowali wiślacy.

90+1' Małecki dobrze znalazł Boguskiego ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę.

90' Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry

89' Błąd defensywy Arki ale nie skorzystali z niego wiślacy.

88' Bunoza opuszcza boisko na noszach i Wisła musi grać w "10".

87' Ivanovski z 12 metra ale obok słupka.

85' Zmiana w Arce za Glavinę wchodzi Joseph Mawaye i Arka gra trzema napastnikami.

82' Piotr Brożek w ostatniej chwili powstrzymany przez Szmatiuka.

80' Zmiana w Wiśle za Kirma wchodzi Wilk

77' Zmiana w Arce za Zawistowskiego wchodzi Rafał Siemaszko . To debiut ekstraklasowy pozyskanego z III-ligowego Orkana Rumia napastnika. Arka przeszła z ustawienia 1-4-1-4-1 na bardziej ofensywne 1-4-4-2

76' Żółta kartka dla Ivanovskiego

75' Małecki ponownie strzelał na bramkę Arki, tym razem z wolnego i obok słupka.

69' Małecki przed szansą na zdobycie drugiej bramki w meczu. Minął Witkowskiego i uderzył na bramkę. Ofiarnie interweniował Bruma, który wybił piłkę, a tą interwencję okupił zderzeniem ze słupkiem własnej bramki.

63' Zmiana w Wiśle za Pawła Brożka wchodzi Maciej Żurawski.

63' Kapitalna szansa na wyrównanie. Strzał Burkhardta z pola karnego broni wyśmienicie Pawełek

62' Zmiana w Arce za Labukasa Mirko Ivanovski. To debiut Macedończykla w polskiej ekstraklasie. 21-latek do drużyny dołączył już w Krakowie. W czwartek i w piątek załatwiał w kraju sprawy wizowe.

61' Glavina zza pola karnego ale wiślacy wybijają na róg.

60' Piotr Brożek z rogu prosto w ręce Witkowskiego.

58' Boguski próbował zaskoczyć Witkowskiego z dystansu ale nieskutecznie.

56' Filip Burkhardt udarza niecelnie.

54' Kolejna żółta kartka dla Arki znów za faul na Diazie, tym razem dla Brumy.

50' Zółta kartka dla Budzińskiego za faul na Diazie.

47' Arka zaczęła od mocnego uderzenia, jednak Bruma nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

46' Sędzia wznawia grę po przerwie.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi w Krakowie z Arką 1:0.

45' Sędzia dolicza minutę do czasu gry w pierwszej połowie.

43'Zawistowski nie wykorzystał świetnej okazji, gdy strzelał z kilku metrów. Gdyński piłkarz potknął się w polu karnym i nie trafił w czysto piłkę wrzucaną z lewej strony. Pawełek złapał piłkę.

39' Groźny strzał Rado, Witkowski znów w opałach.

37' Piłka po raz drugi w gdyńskiej bramce, ale sędzia wcześniej odgwizdał faul na Marciano Brumie.

31' Bardzo niecelny strzał Emila Nolla.

29' Michał Płotka ratuje Arkę w ostatniej chwili wybijając na róg piłkę po strzale z 5 metrów Kirma.

24'Gol dla Wisły. najpierw Paweł Brożek nie wykorzystał sytyuacji sam na sam z Witkowskim. Kilkanaście sekund później Kirm zagrywał z prawej strony pola karnego, wyciągnięty jak struna Witkowski odbił piłkę tak niefortunnie, że ta trafiła do Małeckiego, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w bramce.

20' Szybka odpowiedż Wisły najpierw strzelał Paweł Brożek ale piłkę przytomnie odbił Norbert Witkowski po chwili strzał Bunozy zablokował jeden z gdynian.

18' Najlepsza okazja Arki. Po wrzutce z wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Maciej Szmatiuk ale głową uderzył wprost w ręce Pawełka.

16'Labukas probował wyjść sam na sam ale pociągał za koszulkę Bunozę.

12' Glavina pociągnął lewą stroną. Wdał się w drybling w polu karnym, jednak nie odegrał dokładnie kolegom z zespołu. Gdynianie wywalczyli aut a później róg ale Pawełek wyłapał piłkę.

10' Diaz wrócił na boisko z opatrunkiem na głowie.

7' Diaz i Bruma zderzyli się w walce o piłkę, Wiślak padł na murawę i długo się nie podnosił.

1' Arka rozpoczęła odważnie i wywalczyła rzut rożny. Po wrzutce z rogu sprawę wyjaśnił Pawełek piąstkując piłkę.

Gospodarze meczu, choć tylko z nazwy bo spotkanie rozgrywane jest na obiekcie Hutnika, są ostatnio w dołku. Skompromitowali się w Lidze Europejskiej a do dymisji podał się Henryk Kasperczak . Jego następcą, tymczasowym, jest Tomasz Kulawik, który m.in. postawił na Mariusza Pawełka bramce a na ławkę wysłał Macieja Żurawskiego. Tomasz Kulawik z kolei prowadził już przeszłości Wisłę przeciwko Arce. Wówczas w Gdyni wygrali gospodarze.

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 0:0,
GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:0 (1:0), Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:2 (0:1), Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (0:0), Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0), Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:0. Legia Warszawa - Cracovia (przełożony na 18:45).