• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia. Włodzimierz Midak w Radzie Nadzorczej. Kibice ukarani za wulgaryzmy

jag.
12 lutego 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Arka Gdynia

Czy powrócą takie chwile. Większościowy akcjonariusz Arki i władze Gdyni razem świętują sukces piłkarzy na Stadionie Narodowym w warszawie? Czy powrócą takie chwile. Większościowy akcjonariusz Arki i władze Gdyni razem świętują sukces piłkarzy na Stadionie Narodowym w warszawie?

Włodzimierz Midak, ojciec głównego akcjonariusza Arki Gdynia - Dominika, wszedł do Rady Nadzorczej piłkarskiej spółki, która m.in. prowadzi drużynę żółto-niebieskich w ekstraklasie. Swojego przedstawiciela w tym gremium ma też Ejsmond Club, który przejął 5 procent od Football Club, a udziały skierował do ogólnodostępnej sprzedaży. Jego interesy reprezentować będzie Dagmara Sadowska. Kibice żółto-niebieskich, który zasiadali na sektorze "Górka" nie wejdą na najbliższy mecz żółto-niebieskich.Już 16 stycznia informowaliśmy, że Włodzimierz Midak może wejść do Rady Nadzorczej Arki GdyniaKomisja Ligi nałożyła surową sankcję na niektórych kibiców Arki Gdynia. Jak czytamy w komunikacie:

"na klub Arka nałożono karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na Trybunie "Górka". Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu".
W odniesieniu do orzeczenia komisji należy dodać, że o ile niecenzuralne przyśpiewki pod adresem właściciela rzeczywiście były intonowane z sektora "Górka", to wspomniany transparent znajdował się na zupełnie innej trybunie, zwanej "Torami". Natomiast wspomnianym pracownikiem najwyraźniej jest Antoni Łukasiewicz, dyrektor sportowy Arki Gdynia.

Czy nowi skrzydłowi dadzą jakość Arce? Kto z nich będzie najlepszy? - ankietaZobacz i posłuchaj - kibice Arki o większościowym akcjonariuszu klubuMimo pojawiających się pogłosek, że pakiet większościowy Arki Gdynia jest do kupienia za 6 milionów złotych, na razie nie ma chętnych na jego nabycie. Dlatego rodzina Midaków, mimo że od kilku tygodniu jest regularnie obrażana, zdecydowała się nadal ponosić odpowiedzialność za klub. Realizuje się scenariusz, który nakreśliliśmy już 16 stycznia.

Już wówczas informowaliśmy, że na pierwszy plan wysunie się Włodzimierz Midak, czyli ojciec większościowego akcjonariusza Arki SSA - Dominika. Według wówczas przekazywanych przez nas informacji miał on objąć funkcję przewodniczącego rady Nadzorczej oraz powołać na prezesa osobę związaną z Gdynią. Ta druga zapowiedź ziściła się wraz z powołaniem na szefa żółto-niebieskich - Radomira Sobczaka, druga zaczęła się realizować 12 lutego.

Ejsmond Club przejął 5 procent akcji Arka Gdynia SSAWłodzimierz Midak wszedł do Rady Nadzorczej, czyli po raz pierwszy, odkąd jego syn został akcjonariuszem, on sam znalazł się we władzach klubu. Nie jest tajemnicą, że już wcześniej angażował się w przedsięwzięcia, które wymagały znacznych nakładów finansowych.

- Na początku rozmowy z Arką wcale nie były łatwe, gładkie i przyjemne. Dlatego były różne myśli. Pod uwagę brałem różne opcje i pozostanie w Polsce, i wyjazd.(...)na końcu spotkałem się z Włodzimierzem Midakiem i Dominikiem Midakiem. Nasza rozmowa trwała 1,5 minuty. Dlatego dziękuję obu panom, że umożliwili mi, abym mógł zostać w Arce na dłużej - zdradził nam kilka dni temu Pavels Steinbors.

Kibice z "Górki" dziękują po meczu piłkarzom Arki Gdynia i CracoviiPavels Steinbors, Ligowcem Roku 2019 - wywiadPrzypomnijmy, że Rada Nadzorcza Arki nie ma przewodniczącego od 15 stycznia. Wówczas zrezygnował Andrzej Ryński, zastępca dyrektora ds. Infrastruktury Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Ta dymisja była następstwem wycofania się miasta z finansowania klubu.

W środę, 12 lutego do rady dołączyli W.Midak oraz Dagmara Sadowska, która została w tym gremium przedstawicielem Ejsmond Club Sp. z.o.o, która przejęła 5 procent akcji Arki od Football Club i większość z nich w ubiegłym roku skierowała do ogólnodostępnej sprzedaży w formie certyfikatów. Nabywcami zostali m.in. obecny piłkarz Arki, Rafał Siemaszko, czy były zawodnik - Miroslav Bożok, czy ekskoordynator sztabu medycznego - Marek Gaduła.

Obecnie zatem Rada Nadzorcza Arki liczy pięć osób. Football Club Sp.z.o.o reprezentuje były reprezentant Polski, a w przeszłości piłkarz m.in. Arki - Rafał Murawski. Ponadto w tym gremium z rekomendacji większościowego akcjonariusza zasiadają: Krzysztof BorowskiTomasz Obrycki.

Arka Gdynia - Cracovia 0:1 - relacja, video, foto oraz możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi
PODZIAŁ AKCJI ARKA GDYNIA SSA
 • Dominik Midak - 300 000 akcji uprawniających do 75 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki
 • Football Club Sp. z o.o. - 80 000 akcji uprawniających do 20 proc. głosów
 • Ejsmond Club Sp. z o.o. - 20 000 akcji uprawniających do 5 proc. głosów


Prezydent Gdyni wstrzymał finansowanie dla Arki - oświadczenieNadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Arki, które rozpoczęło się 12 lutego w samo południe, było pokłosiem wydarzeń w klubie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Najpierw zrezygnował z funkcji prezesa Grzegorz Stańczuk, który tę funkcję piastował przez trzy miesiące, a następnie prokurentem po zaledwie 4 tygodniach przestał być Dariusz Schwarz. W połowie stycznia miasto wstrzymało finansowanie dla klubu, a po koniec poprzedniego miesiąca mniejszościowy akcjonariusz zgłosił wniosek, że nowy prezes został wybrany z naruszeniem statutu.

Na posiedzeniu w środę obecni byli przedstawiciele wszystkich akcjonariuszy, a co najważniejsze najwyraźniej zakończyło się ono porozumieniem. Treść oświadczeń, które ukazały się po spotkaniu jest bardzo zbliżona.

Czy prezes Arki Gdynia został wybrany zgodnie z prawem?KOMUNIKAT ARKI GDYNIA
treść oryginalna
W dniu 12 lutego 2020 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Arka Gdynia SSA. Obecni byli przedstawiciele 100% akcjonariatu reprezentowanego przez przedstawicieli akcjonariuszy.

Przedstawiona została prognoza finansowa na najbliższe miesiące oraz uzupełniony został skład Rady Nadzorczej, do której weszli: Pani Dagmara Sadowska jako przedstawiciel Ejsmond Club oraz Pan Włodzimierz Midak jako przedstawiciel akcjonariusza większościowego.

Podczas posiedzenia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenie Akcjonariuszy omawiana była także sytuacja związana z możliwymi zmianami właścicielskimi i możliwościami pozyskania nowego inwestora. Posiedzenie zakończyło się jednomyślnym zatwierdzeniem uchwał związanych z rozszerzeniem składu Rady Nadzorczej oraz działań Zarządu Arka Gdynia SSA.

Posiedzenie było kolejnym krokiem wyjaśniającym wątpliwości dotyczące sytuacji Klubu i pozwala dalej realizować nasze szczytne hasło: ARKA RAZEM!


Ukazał się również komunikat Ejsmond Club. Najważniejszy jego fragment informuje:

"Prezes Zarządu przedstawił prognozę finansową do końca sezonu 2019/2020, która zostanie wysłana do PZPN w ramach postępowania licencyjnego.(...)

Jeszcze w tym miesiącu zostanie zwołana Rada Nadzorcza, która podejmie zasadnicze kroki w kierunku unormowania sytuacji klubu, przede wszystkim zlecając wykonanie pełnego audytu spółki, do czego niezmiennie dążymy."

Przypomnijmy, że do 31 marca każdy klub ekstraklasy musi przedstawić wniosek licencyjny, który będzie podstawą dopuszczenia lub nie do kolejnego sezonu. Należy przedstawić w nim m.in. brak zaległości finansowych bądź w przypadku ich zaistnienia, porozumienia z  osobami fizycznymi i instytucjami odnośnie zgody na późniejszą spłatę tych zobowiązań, a także gwarancje m.in. w zakresie: zabezpieczenia budżetu, czy stadionu na kolejne rozgrywki.

Typowanie wyników

14 lutego 2020, godz. 18:00
3 pkt.
Górnik Zabrze
ARKA Gdynia

Jak typowano

57% 184 typowania Górnik Zabrze
23% 72 typowania REMIS
20% 66 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneTabela po 21 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 21 13 2 6 43:21 41
2 Cracovia 21 12 3 6 30:16 39
3 Pogoń Szczecin 21 11 5 5 25:18 38
4 Śląsk Wrocław 21 9 8 4 29:23 35
5 Lech Poznań 21 9 7 5 36:20 34
6 Piast Gliwice 21 10 4 7 24:21 34
7 LECHIA GDAŃSK 21 8 7 6 25:24 31
8 Wisła Płock 21 9 3 9 27:35 30
9 Jagiellonia Białystok 21 8 5 8 31:29 29
10 Zagłębie Lubin 21 8 4 9 31:30 28
11 Raków Częstochowa 21 9 1 11 24:32 28
12 Górnik Zabrze 21 5 9 7 24:27 24
13 Korona Kielce 21 6 4 11 12:24 22
14 ARKA GDYNIA 21 5 6 10 17:29 21
15 Wisła Kraków 21 6 2 13 25:35 20
16 ŁKS Łódź 21 4 2 15 21:40 14
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-02-14

Wyniki 21 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Cracovia 0:1 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 2:2 (0:1)
 • Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:0
 • Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:0 (0:0)
 • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)
 • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1 (0:0)
jag.

Kluby sportowe

Opinie (161) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • No to teraz tylko szukać dobrego taniego grabarza.... bo na godny pochówek zabraknie kasy! (1)

  Mnie już nic nie zdziwi! A na manne z nieba w wykonaniu Panów Midaków to już nie licze!

  • 46 25

  • Dobre

   TAG

   • 0 0

 • haha i skga znow obszedl sie smakiem tyle wulgaryzmow i oczerniania a tu figa z makiem (1)

  • 50 15

  • przecież tu protestują przeciwko Midakowi nie tylko kibice ale też Prezydent miasta i mniejszościowi własciciele

   wszyscy razem, wiec ta kara tylko ich zjednoczy przeciwko właścicielowi

   • 6 4

 • (3)

  Areczko, ch,j z wynikami i działaczami! Jesteśmy z WAMI!

  • 24 43

  • Też tak jak ty (2)

   i wszystkie śledzie, uciekałem z Żabianki przed Kibicami Wielkiej Lechii Gdańsk.

   • 3 7

   • Przed czym? (1)

    Jak mogłeś uciekać przed czymś czego nie ma?

    • 1 2

    • No w gdyni nic nie ma tylko Bałtyk

     • 1 0

 • (3)

  Nareszcie ktoś kto wykłada własne będzie w stanie kontrolować na co idą jego pieniądze ,i może mniej pieniędzy pójdzie w błoto . A co miasto Gdynia ?

  • 39 12

  • Naiwni

   Nikt z akcjonariuszy. NIKT! nie włożył do klubu nawet 1 zł.
   Zapytaj Midaka, Footbal Klub czy Ejsmond

   • 6 2

  • hahahaha. Midak jeśli włoży jakąś kasę do klubu to będzie to w formie pożyczki jak w Lechii i po kilku latach będzie -40mln i albo się wtedy pojawi inwestor z bliskiego wschodu albo się ogłasza bankructwo. Zresztą taki proceder jest powszechny w Polsce. Jak trzeba inwestować to jest pożyczka, a jak się sprzeda piłkarza to kasa idzie do właściciela.

   • 4 1

  • Miasto Gdynia już nic..

   • 2 1

 • Będzie dobrze (1)

  Lepiej późno niż wcale...

  • 37 14

  • Nie bedzie

   to ściema i szuka kupca. A klub w długach

   • 6 3

 • Gdańsk dziekuje Mindakowi, kupić i spuścić Arekę do 4 ligi !!!!!!! (6)

  Opery mydlanej ciąg dalszy buahahahahaaa

  • 63 73

  • (4)

   Tak jak Gdańsk bez Lechii.. Sam widzisz jakie bzdety wypisujesz i jaki jest Twój rozumek.

   • 20 21

   • Czemu twoj tata uciekl z 'gorki'? (3)

    • 24 21

    • Nie czemu a dlaczego (2)

     A więc dlaczego twój tata był w zomo?

     • 16 10

     • On

      Tak ci powiedzial Twoj tata?arczanie jesteście mistrzami zmieniania historii.

      • 13 11

     • Lepiej być w zomo, niż kibicem ary.

      • 1 1

  • Gdynia także czeka na koniec arki

   • 11 7

 • Dominik zamiatał wszystko pod dywan przed starym? Tak z tego wynika... (3)

  Jeszcze w tym miesiącu zostanie zwołana Rada Nadzorcza, która podejmie zasadnicze kroki w kierunku unormowania sytuacji klubu, przede wszystkim zlecając wykonanie pełnego audytu spółki, do czego niezmiennie dążymy

  • 39 5

  • Nie bądźmy naiwni (1)

   Nie będzie pełnego audytu. Taki tylko zrobi ewentualny kupiec

   • 6 3

   • ale pis

    • 2 2

  • Ta, wyjdzie ile "zainwestował" (pożyczył) klubowi.

   • 2 1

 • Hasła Arka to duma Gdyni to jakiś absurd. (8)

  Urząd miasta przez kilka lat dał na nich około sto milionów i co z tego mamy???
  Nie mogli tego przeznaczyć na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży? Budowę boisk basenów , szkoły sportowej?

  • 61 37

  • za te kase miasto powinno miec 100 procent alkcji i decidowac o wszystkim (6)

   • 11 6

   • a co to jest "alkcji" i "decidowac" nowa gwara w Gdyni? (4)

    • 16 7

    • przecież to pisał spóźnialski na Gustloffa, Danziger (3)

     • 13 3

     • gotenhafianin raczej

      • 6 3

     • ale Gustloff odchodził z Gottenhafen (1)

      • 4 1

      • Nie ma czegoś takiego jak "Gottenhafen"

       Nasza wioska rybacka nazywa się Gotenhafen, a nasi mieszkańcy, to napływowa ludność zza Buga sprzed 100 lat

       • 2 5

   • Po co oni miastu? To klub który miał najwięcej zarzutów za korupcję

    • 15 13

  • Co ty z tymi"dziecmi i mlodzieza"?

   To wydaje się odrobinę zboczone..

   • 0 5

 • Bez chamstwa i patologii,Arka dalej zajdzie (1)

  • 53 21

  • tak to prawda. Midak musi odejść

   mówią to wszyscy - kibice, prezydent miasta, mniejszościowi własciciele i trybuny na stadioanie

   • 8 8

 • (2)

  Prostaki won że stadionu.
  To jest gdyńska Arka a nie jakie skga czy pkp,, zus.
  Tylko AG

  • 57 23

  • Popieram, precz z właścicielem Arki

   Arka Razem - prezydent, kibice, sponsorzy

   • 7 9

  • Czyli stadion będzie pusty?

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Maciej Szpak 32 50 50%
2. Grzegorz Wantoch-rekowski 35 49 45.7%
3. Miś Beżuś 33 48 48.5%
4. Marek Węgrzynowski 35 44 40%
5. Sylwia Figura 33 43 42.4%

Ostatnie wyniki Arki

Bruk-Bret Termalica Nieciecza
3 czerwca 2023, godz. 17:30
72% Bruk-Bret Termalica Nieciecza
10% REMIS
18% ARKA Gdynia
ŁKS Łódź
35% ARKA Gdynia
24% REMIS
41% ŁKS Łódź

Relacje LIVE

Najczęściej czytane