Wszystko dla gdańszczan

31 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Gdańscy floreciści dominują w Pucharze Polski Sietom Tour. Gdańscy floreciści dominują w Pucharze Polski Sietom Tour.
Radosław Glonek wygrał po raz siódmy w karierze zawody Pucharu Polski florecistów. 25-letni zawodnik Sietom AZS AWFiS triumfował w XXX Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego, który odbył się w Poznaniu. W finale 25-latek pokonał innego gdańszczanina, Pawła Kawieckiego, który jednak zachował prowadzenie w kwalifikacji generalnej. Był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata.

Turniej zdominowali gdańscy akademicy. Podopieczni Stanisława Szymańskiego obsadzili pięć z ośmiu miejsc w szerokim finale, a na podium oddali tylko jeden stopień podium. Nie było zresztą innej możliwości, gdyż w ćwierćfinale musieli stanąć naprzeciw siebie Paweł Osmański i Michał Janda. Wygrał aktualny młodzieżowy mistrz Polski 15:9.

O największą niespodziankę pokusił się Kawiecki. Co prawda to Paweł jest liderem Pucharu Polski Sietom Tour, ale Sławomir Mocek jako jedyny Polak zdobył awans na igrzyska olimpijskie. Jednak w Poznaniu gdańszczanin pokonał lesznianina 15:8.

Klasą dla siebie w niedzielę był Glonek. Zwycięzca Pucharu Świata z Espinho w półfinale pokonał Osmańskiego 15:9, a finale wygrał z Kawieckim 15:7.

Końcowa klasyfikacja memoriału: 1. Glonek, 2. Kawiecki, 3. Mocek i Osmański, 5. Michał Majewski, 6. Janda. Startowało 67 florecistów.

Klasyfikacja generalna PPST: 1. Kawiecki 160 punktów, 2. Mocek 148, 3. Osmański 131, 4. Glonek 130.

Finałowe zawody pucharowe odbędą się 19 maja w Warszawie. Natomiast już kadrowicze zbierają się na zgrupowaniu. W Spale przygotowywać się będą do mistrzostw świata, które mają być rekompensatą za usunięcie turnieju drużynowego w tej konkurencji z igrzysk olimpijskich. Turniej zaplanowano 18 kwietnia w Pekinie.

Opinie (6) 3 zablokowane

• Brawo

I kto tu straszy,że gdanski floret dostał zapaści? Przecież w 8 prawie sami nasi.

• 0 0

• A na MŚ Juniorów we florecie jadą 3 Torunianki, 1 Poznanianka, 3 Warszawiaków i tylko (aż) jeden z Gdańska. Brawo Osman. W nieodległych sezonach te kluby z Warszawy, Torunia i Poznania będą narzucać tempo. Gdańsku ocknij się, zawodnicy i zawodniczki liczą na znaczące w ich przyszłych karierach zmiany. tracimy kolejne roczniki, a czas leci.

• 0 0

• ta

• 0 0

• Drogi Bambo!

Po pierwsze primo Janda przegrał z Osmańskim 14:15.
    Po drugie primo jeśli tak dalej pójdzie do do końca swojej kariery Pan Radosław Glonek nie dostanie więcej niż 9 trafień w walce turniejowej.
    A po trzecie primo ULTIMO w kańciapie Pana Mariana jest Rambo.