Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało Meble Wójcik Elbląg w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróble trafiał do bramki rywalki w momentach, gdy Wybrzeże budowało przewagę. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym boisku Meble Wójcik Elbląg 27:22 (13:8). Drużyna Marcina Lijewskiego dominowała od pierwszej akcji meczu i ani na chwilę nie oddała prowadzenia. Zespołowa gra sprawiła, że odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze.

WYBRZEŻE: Pieńczewski - Rogulski 6, Prymlewicz 4, Wróbel 4, Kostrzewa 3, Adamczyk 3, Komarzewski 3, Wołowiec 2, Kondratiuk 1, Sulej 1, Bednarek, Kornecki, Marciniak, Podobas

Meble Wójcik: Ram - Koper 4, Moryń 4, Grzegorek 3, Kupiec 3, Szopa 2, Adamczak 2, Netz 2, Miedziński 1, Nowakowski 1, Tórz

W poprzedniej kolejce szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przerwali złą serię trzech starć bez zwycięstwa w PGNiG Superlidze, pokonując Stal Mielec 28:26. W sobotę poszli za ciosem w starciu z Meblami Wójcik Elbląg.

PIŁKARZE RĘCZNI WYBRZEŻA PISALI DYKTANDO. Z JAKIMI SŁOWAMI MOGLI MIEĆ NAJWIĘKSZE PROBLEMY?

Od początku zabrali się za budowanie bezpiecznej przewagi i odnalezieniu drogi do pewnego zwycięstwa. Wojciech Prymlewicz oraz Mateusz Wróbel szybko zdobyli bramki na 2:0. W 5. min. celnym rzutem ponownie popisał się pierwszy z nich i na tablicy wyników było już 3:0.

Goście pierwszą bramkę w meczu zdobyli minutę później. I choć w 13. min. Meble zmniejszymy stratę do minimalnych rozmiarów, czyli na 5:6, to Wybrzeże i tak było na tyle dobrze dysponowane, że szybko odpowiedziało dwoma trafieniami. Tym razem ich autorami byli Łukasz Rogulski i Kamil Adamczyk (8:5).

Na tym gdańszczanie nie poprzestali. Dwa kolejne trafienia Wróbla, w międzyczasie dobra interwencja Macieja Pińczewskiego i w 25. min. było 10:6. W końcówce połowy goście chcieli pójść na wymianę ciosów z gospodarzami, ale ci drudzy, dzięki temu jeszcze powiększyli przewagę na 13:8.

Po zmianie stron dwa trafienia z rzędu zaliczył Damian Kostrzewa. Na tablicy wyników pojawiło się 15:8 i wydawało się, że Wybrzeże ma wszystko pod kontrolą. Ponownie mieliśmy wymianę bramkę za bramkę, tym razem jednak, pierwsi nie wytrzymali jej gdańszczanie. Pomiędzy 47. a 53. min. goście pięciokrotnie rzucili do siatki, na co odpowiedź znalazł tylko Jacek Sulej. A wynik 22:19 zwiastował emocjonującą końcówkę meczu.

I tym razem zespół Marcina Lijewskiego pokazał, że jest zdeterminowany na zwycięstwo. Dwa trafienia Krzysztofa Komarzewskiego oraz jedno Wróbla zmusiły trenera gości do wzięcia czasu (25:19). Do końca pozostawały jednak tylko niewiele ponad 3 minuty. Wybrzeże nie wypuściło już zwycięstwa z rąk.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 23 4 1 2 16 559:654 18

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-02-25