Wybrzeże przegrało inaugurację Superligi

Torus Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy szczypiorniści wracają z inauguracji bez punktów, choć przed przerwą nawet prowadzili z Chrobrym. Na zdjęciu Łukasz Rogulski i Jacek Sulej. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 26:31 (14:16) w meczu, który zakończył inauguracyjną kolejkę PGNiG Superligi. Gościom do wygranej nie wystarczyły 6-bramkowe zdobycze Łukasza RogulskiegoPawła Niewrzawy, który przedłużył umowę z klubem tuż przed startem sezonu. Gospodarze uciekli im po przerwie. Być może byłoby inaczej, gdyby Wybrzeże w całym spotkaniu nie zmarnowało czterech z pięciu rzutów karnych.

CHROBRY: Kapela, Stachera - Bartczak 8, Biegaj 5, Krzysztofik 5, Klinger 4, Sadowski 4, Gujski 2, Kubała 2, Babicz 1, Płócienniczak, Rydz, Tylutki, Orpik, Pawłowski

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Suchowicz - Rogulski 6, Niewrzawa 6, Wróbel 5, Papaj 3, Kondratiuk 2, Prymlewicz 2, Komarzewski 1, Sulej 1, Adamczyk, Bednarek, Gauden, Oliveira

Przed inauguracyjnym meczem w Głogowie Wybrzeże zaskoczyło rywali informacją o przedłużeniu umowy z Pawłem Niewrzawą. Podstawowy rozgrywający z ubiegłego sezonu brał udział w sparingach bez nowego kontraktu, bo strony nie mogły osiągnąć porozumienia. Udało się do niego dojść przed pierwszym meczem, co miało zwiększyć siłę rażenia borykających się z licznymi kontuzjami gdańszczan.

NIEWRZAWA ZOSTAJE W WYBRZEŻU, ALE W DRUŻYNIE NADAL SZPITAL

Wybrzeże i Chrobry uchodzą kadrowo za zespoły o podobnej sile wrażenia, ale miejscowy skrzętnie wykorzystali atut własnego parkietu. Zaczęli od prowadzenia po bramce Mariusza Gujskiego, ale goście szybko złapali przysłowiowego byka za rogi i nie ustępowali miejscowym. Po bramce debiutującego w elicie prawego rozgrywającego Krzysztofa Komarzewskiego odbili nawet prowadzenie (5:4).

Chrobry odzyskał przewagę po dwóch z rzędu trafieniach Michała Bartczaka i do końca meczu nie oddał go przyjezdnym. Wybrzeże jeszcze przed przerwą trzykrotnie doprowadzało do remisu, ale najpierw rzut karny zmarnował Niewrzawa, a następnie dwa pod rząd trafił Kamil Sadowski.

SPÓJNIA GDYNIA DOSTAŁA LEKCJĘ OD WICEMISTRZA POLSKI

Po zmianie stron głogowianie kontrolowali sytuację, w czym pomogli im sami goście, którzy nie wykorzystali do końca meczu wszystkich trzech pozostałych rzutów karnych. Kolejno mylili się: Adrian Kodnratiuk, Mateusz WróbelPiotr Papaj.

- Zabrakło nam przede wszystkim skuteczności. Do przerwy zagraliśmy bardzo poprawnie, zwłaszcza w obronie realizowaliśmy nasze założenia. Po przerwie zdarzył nam się przestój i kilka indywidualnych błędów, a rywal tak doświadczony jak Chrobry takich okazji nie przepuszcza. Do gry wrócił dziś Ramon Oliveria, który spędził na parkiecie blisko 20 minut. Postawiłem na niego, choć nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji po kontuzji, ale wierzę, że to tylko kwestia czasu - podsumował spotkanie trener Lijewski.

8 MKS Kalisz 1 0 1 20:36 0

W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużynie przysługuje punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy. Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-09-04