Zaprosili żużlowców, by zmniejszyć długi

12 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Starty na Wyspach Brytyjskich to dla Eduarda Krcmara nowe wyzwanie. Niestety, w debiucie Czech zapłacił przysłowiowe frycowe. Starty na Wyspach Brytyjskich to dla Eduarda Krcmara nowe wyzwanie. Niestety, w debiucie Czech zapłacił przysłowiowe frycowe.

Na liście uczestników Pucharu Św. Dominika przybywa aktualnych i byłych żużlowców Wybrzeża. 18 lipca w Gdańsku pojadą m.in. Dawid StachyraRobert Miśkowiak. Klub zaprosił tych zawodników, aby zredukować powstałe względem nich zadłużenie.

W II lidze przerwa trwać będzie do 26 lipca, ale żużlowe zmagania na torze przy ul. Długie Ogrody będzie można zobaczyć już 18 lipca. Tego dnia odbędzie się czwórmecz o Puchar Św. Dominika. Wybrzeże stopniowo odkrywa listę uczestników. Do Roberta LambertaKrzysztofa Buczkowskiego dołączyli w ostatnim czasie obecni żużlowcy Wybrzeża: Eduard Krcmar, Renat GafurowMagnus Zetterstroem.

DWA ŻUŻLOWE TURNIEJE LATEM W GDAŃSKU

W turnieju wezmą udział także zawodnicy, którzy jeszcze niedawno awansowali z gdańskim klubem do ekstraligi: Dawid StachyraRobert Miśkowiak. Obaj udział w zawodach mieli zapisane w ugodach z klubem, które gwarantują im uregulowanie zaległości, jakie powstały ze strony Wybrzeża w tym okresie.

Nad morze wróci także Bjarne Pedersen. Duńczyk po raz ostatni startował w barwach czerwono-biało-niebieskich w 2008 roku. Wówczas był absolutnym liderem drużyny w I lidze.

WYBRZEŻE NAJLEPSZE W I RUNDZIE MDMP

Podczas ligowej przerwy żużlowcy szukają możliwości startów także poza Gdańskiem. Krcmar skorzystał na zmianach kadrowych w zespole Swindon Robins. Angaż 19-latek zawdzięcza zakontraktowaniem powracającego do ścigania po kilkumiesięcznym zawieszeniu Darcy'ego Warda (kara za wykrycie w jego organizmie alkoholu przed ubiegłorocznym Grand Prix Łotwy), co wymusiło na drużynie obniżenie Kalkulowanej Średniej Meczowej pozostałej części składu.

Niestety, w przeciwieństwie do Australijczyka, który w 2011 roku wprowadził Wybrzeże do ekstraligi, "Eda" nie może być zadowolony ze swojego debiutu w barwach "Rudzików", które uległy Leicester Lions 42:49. Ward w sześciu startach zdobył 15 pkt (raz startował jako joker i wygrał za 6 pkt). Krcmar przywiózł zaledwie 2 w pięciu wyścigach.

Biegi z udziałem Eduarda Krcmara:
1. Darcy Ward, Jason Doyle, Sam Masters, EDUARD KRCMAR 3:3
3. Doyle, Craig Cook, Piotr Świderski, KRCMAR 4:2
5. Carl Wilkinson, (Masters u/-), Simon Lambert, KRCMAR (d), Adam Roynon (w), Masters (u) 5:0
8. Szymon Woźniak, KRCMAR, Wilkinson, Roynon 4:2
10. Ward, Świderski, Woźniak, KRCMAR 3:3

Lepiej wypadli klubowi koledzy Krcmara: Łukasz SówkaKamil Brzozowski. Obaj krajowi seniorzy startowali w Poznaniu, gdzie miejscowi działacze podejmują kolejną próbę reaktywacji żużla. W stolicy Wielkopolski odbył się turniej Lotto Poznań Speedway Cup.

Z powodu fatalnego stanu toru sobotnie zawody zakończyły się po czterech seriach startów. Z kompletem punktów triumfował Daniel Pytel. Sówka zawody ukończył na najniższym stopniu podium z dorobkiem 9 pkt, zaś Brzozowski zdobył o 2 pkt mniej i zajął 9. lokatę.

Czołówka Lotto Poznań Speedway Cup:
1. Daniel Pytel (Speedway Wanda Instal Kraków) 12 (3,3,3,3)
2. Maciej Fajfer (Polonia Piła) 10 (2,2,3,3)
3. Łukasz Sówka (Wybrzeże Gdańsk) 9 (3,0,3,3)
4. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 9 (2,3,1,3)
5. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) 8 (1,2,3,2)
6. Emil Pulczyński (KMŻ Motor Lublin) 7 (3,3,1,d)
7. Adrian Szewczykowski (Lechma Oskar PSŻ Poznań) 7 (3,2,0,2)
8. Mirosław Jabłoński (PGE Stal Rzeszów) 7 (2,3,2,d)
9. Kamil Brzozowski (Wybrzeże Gdańsk) 7 (2,1,2,2)

Biegi z udziałem zawodników Wybrzeża:
2. Emil Pulczyński, KAMIL BRZOZOWSKI, Wojciech Lisiecki, Krystian Białecki (up.)
4. ŁUKASZ SÓWKA, Marcin Jędrzejewski, Alex Zgardziński, Tomasz Chrzanowski (def.)
8. Daniel Pytel, Maciej Fajfer, BRZOZOWSKI, SÓWKA
9. SÓWKA, Mirosław Jabłoński, Pulczyński, Mateusz Burzyński
11. Zgardziński, BRZOZOWSKI, Andreas Lyager, Adrian Szewczykowski
14. Jędrzejewski, BRZOZOWSKI, Piotr Dziatkowiak, Jabłoński (def.)
15. SÓWKA, Szewczykowski, Ondrej Smetana, Lisiecki (wkl.)

Rezerwowy Wybrzeża Justin Sedgmen, który wciąż nie został ani razu wezwany na mecz przez trenera Grzegorza Dzikowskiego, po raz kolejny popisał się niezłą postawą na zapleczu brytyjskiej ekstraklasy. W meczu pomiędzy Edinburgh Monarchs a Sheffield Tigers zdobył dla Monarchów 13 punktów i 2 bonusy. Jego zespół rozgromił Tygrysy aż 60:31.

• (1)

Prawda taka, że zawodnicy nie chcą brać udziału w turnieju ze względu na małe gratyfikacje finansowe.

• 11 5

• Gratyfikacje są jakie są. I co z tego ?

• 3 3

• Długi trza oddawać! (2)

• 14 5

• (1)

posze się "TRZEBA" a nie "TRZA" oddawać, BURAKI!!!

• 0 2

• co to jest "posze się" cebulaku?

• 2 1

• Fajnie, że ten turniej został reaktywowany.

Nie jestem zwolennikiem takiej formy turnieju w postaci 4 drużyn, ale to raczej szczegół. Fajnie, że w ogóle będzie nam dane zobaczyć kolejne zawody, biorąc pod uwagę ilość meczów i poziom jaki jest w 2 lidze. Będzie to dobre przetarcie przed zawodami 1 sierpnia. Takiej obsady to w Gdańsku nie było chyba od Winterthur Cup.

• 17 1

• Sprzedawca aut nieoficjalnie miał pulę nagród 100 tys. PLN? (1)

Nie wiem dla kogo ta formuła i ta obsada będą atrakcyjne.

• 5 14

• Heniu.

Wracaj do lasu.

• 5 3

• Krycha rządzi w MIMP, a z Dominikami dajmy sobie spokój. (1)

Kogo obchodzi czwarty garnitur w walce o puchar sołtysa?

• 3 17

• Krystianowi gratulujemy medalu w MIMP!

• 9 7

• Zaproście Krychę oraz Warda, można pomyśleć nad Vaculikiem czy Madsenem!!

• 5 9

• Zdun, ręce precz od Wybrzeża, Dziki tyż.

• 6 30

• Brawo Krycha (MIMP). (2)

• 7 6

• nie interesują mnie wyniki jakiegoś tam przeciętnego zawodnika falubazu (1)

8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 2 0 0 2 -42 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.