Gdańscy szczypiorniści lepsi od lidera

3 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Gdańszczanie jako pierwszy zespół w tym sezonie znaleźli receptę na KPR Legionowo. Na zdjęciu Adrian Kondratiuk. Gdańszczanie jako pierwszy zespół w tym sezonie znaleźli receptę na KPR Legionowo. Na zdjęciu Adrian Kondratiuk.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali KPR Legionowo 19:17 (10:5). Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka przerwali tym samym passę trzynastu spotkań bez porażki w wykonaniu I-ligowego lidera, do którego tracą już tylko pięć punktów.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Głębocki - Abram 5, Rogulski 3, Rakowski 2, Sulej 2, Kondratiuk 2, Nilsson 2, Mogielnicki 2, Waszkiewicz 1 oraz Jasowicz.

KPR: Szałkucki - Kasprzak 6, Lisicki 5, Szmulik 2, Ciok 1, Pomiankiewicz 1, Kolczyński 1, Zasikowski 1 oraz Wiak, Milewski, Albin

Spotkanie z liderem zaplecza PGNiG Superligi przyciągnęło do hali przy ulicy Kazimierza Górskiego ponad tysiąc kibiców, którzy głośnym dopingiem przez całe spotkanie pomagali czerwono-biało-niebieskim. Wsparcie to przyniosło efekty już od początku spotkania, bowiem gdańszczanie, którzy w dziewiątej minucie objęli prowadzenie po rzucie Patryka Abrama, zakończyli pierwszą część gry z przewagą pięciu trafień.

Szczególnie w premierowych trzydziestu minutach gra obu ekip opierała się przede wszystkim na twardej obronie, w której lepiej spisali się gospodarze. Podopieczni duetu Wleklak - Waszkiewicz pozwolili w tej części spotkania niepokonanej dotąd w lidze ekipie zdobyć zaledwie pięć bramek.

Ogromna w tym zasługa bramkarza Artura Chmielińskiego, którego bez wątpienia można nazwać bohaterem meczu. Będący w wybornej dyspozycji bramkarz czerwono-biało-niebieskich raz po raz bronił rzuty przeciwników, szczególnie w pierwszej połowie przyczyniając się do końcowego sukcesu.

Niewiele jednak brakowało, a Wybrzeże skończyłoby mecz w zupełnie odmiennych nastrojach. W drugiej części gry przyjezdni, wśród których brylował rosły kołowy Tomasz Kasprzak, po trafieniu Mateusza Szmulika zbliżyli się na zaledwie jedno trafienie (16:17).

Gdańszczanie do końca spotkania utrzymali jednak niezbędną koncentrację w obronie. Na cztery minuty przed końcem gry zripostował Dawid Nilsson, a na 19:16 podwyższył Adrian Kondratiuk praktycznie stawiając kropkę nad "i". Goście tuż przed końcem gry zdołali odpowiedzieć trafieniem Kasprzaka, które nie mogło już jednak uchronić zespołu z Legionowa od pierwszej ligowej porażki w tym sezonie.

W środę kolejkę zakończy zespół Kar-Do Spójni Gdynia, który o godzinie 19:30 w hali GOSiR zmierzy się z Sokołem Kościerzyna (wstęp dla kibiców bezpłatny).

Wyniki 15 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - AZS UW Warszawa 36:17 (16:8)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Wolsztyniak Wolsztyn 26:36 (8:15)
  • SMS GDAŃSK - MKS Poznań 25:27 (11:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - KU AZS UKW Bydgoszcz 31:24 (17:11)
  • Grunwald Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 30:37 (16:20)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Nielba Wągrowiec 19:20 (11:12)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Real-Astromal Leszno 36:26 (19:11)

Opinie (38) 1 zablokowana

• Brawo (2)

pytanie do zorientowanych w temacie czy 2 najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej awansują bezpośrednio?Legionowo grało już w Malborku?

• 9 0

• Pierwszy awans, drugi baraż

• 10 0

• odp

Legionowo w Malborku jedyny raz w tym sezonie zremisowało - w tej rundzie zagra u siebie; ponadto zagra jeszcze mecz wyjazdowy w Wolsztynie z Wolsztyniakiem, gdzie poległo Wybrzeże.

Do elity awansuje bezpośrednio pierwsza drużyna, druga zagra baraż z drugą drużyną grupy B 1 ligi, a zwycięzca z tego meczu - z 3 od końca ekipą PGNiG Superligi

• 1 0

• tabela (1)

czy Wybrzeże nie powinno mieć 22 punktów?

• 14 2

• Mecz walki, mecz twardy i przez to niezbyt ładny! (1)

Pierwsza połowa od 5 minuty całkiem fajna, tak jak 10 minut drugiej. Potem jakieś głupie błędy, jeszcze bardziej głupie zachowania co niektórych po stracie piłki i stąd nerwowa końcówka! Pytanie po co? Czy nasze skrzydła oprócz walenia w bramkarza nie potrafią popracować nad nim technicznym rzutem? Mogą, bo w 1 połowie Abram to pokazywał, a co w 2? Walenie na oślep, o prawym skrzydle nie wspomnę. Statystyka 2/9 i 5 technicznych błędów. Czy nie można grać w takiej sytuacji młodym Nausem, jak Rakowski co rzut to w buraki? No i ostatnie pytanie co w tym składzie robi M. Waszkiewicz - kilka technicznych błędów, zmarnowany karny, głupie 2 minuty kary, anemiczne i niecelne rzuty, nieporadność w ataku itd.)!? Jak dla mnie najsłabsze ogniwo na boisku, na pewno w tym meczu. Na koniec 3 rzeczy na absolutny plus:
    1. Frekwencja ( a w niej na osobne uznanie zasługuje doping Klubu Kibica GKS Wybrzeże).
    2. Fantastyczna postawa rezerwowego do tej pory bramkarza Chmielińskiego i kilka udanych interwencji w 2 połowie.
    3. Gra w obronie bardzo twarda, poukładana i dobrze zorganizowana (niestety w ataku lekka lipa, gdzie w tym meczu były połówki?)

Opcja awansu jak najbardziej realna ale trzeba grać w każdym meczu do końca sezonu, tak jak dziś w obronie i o niebo lepiej w ataku. 1 miejsce ciężko będzie wywalczyć ale 2 jak najbardziej jest w zasięgu, tyle że trzeba zap...lać na maksa w każdym meczu.

• 19 0

• To nie jest żaden klub Kibica GKS Wybrzeże

Tylko fanatycy Wybrzeża!

• 12 3

• Tomasz Kasprzak jeszcze takiego asa w szczypiorniaku nie widziałem. (3)

Potrafił obalić trzech naszych graczy.

• 4 2

• (1)

i tylko to potrafił....z tym bebzunem na dietę a nie na koło...

• 4 0

• Za to jak go raz nasi we dwóch sponiewierali to płakał 5 minut sędziemu w rękaw.
        Jak chodzi o masę to przydaje się na kole.

• 3 0

• As....

....nie as ale bardzo dobry zawodnik z tego Kasprzaka a co ważniejsze rozgrywający potrafią grać z kołowym.

• 2 0

• Mecz (1)

Wybrałem sie po dłuższej przewie na szczypiorniaka i widzę światełko w tunelu do powrotu tej dyscypliny do Gdańska.

• 22 0

• Było rewelacyjnie!

W końcu zaczyna się dziać coś dobrego. Doskonała organizacja i świetna atmosfera.

• 5 0

• Zapowiedź meczu na Trójmiasto.pl zrobiła swoje (3)

Kibiców było dwa razy więcej jak normalnie.

Większość ludzi wybrała się na mecz dzięki portalowi i może jeszcze przyjdą na kolejne mecze.

• 21 0

• (2)

Trzeba czytać też inne sportowe media, czy oficjalną stronę klubu :) Kolejny mecz w sobotę o godzinie 16:00 również na AWFie :)

• 8 0

• (1)

a z kim ten mecz?

• 1 0

• Należysz do kibiców, którzy chodzą na zespoły rywali nie na swój..? Mecz z SMS-em Gdańsk, z którym Wybrzeże w I rundzie przegrało.

• 2 2

• Bylem na miejscu i widzialem

W ataku grac o niebo lepiej wystarczy na ta lige, po ewentualnym awansie trzeba by grac 2 nieba lepiej. Obrona całkiem niezle. Fajna atmosfera. Jest popyt w Gdansku na pilke reczna.

• 17 0

• niestety awans przegrali jesienią! (1)

• 6 7

• Jeszcze można awansować :) Jeśli KPR by przegrał z Pomezanią i np Wolsztynem, czy Olsztynem, to i można z pierwszego miejsca. A jak nie, to wygrywając baraż z 2. zespołem drugiej grupy oraz z 3 zespołem od końca z Superligi, też jest awans...