Wybrzeże wygrywa od ośmiu spotkań

1 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Wybrzeże wygrało w Elblągu i nadal śrubuje zwycięską passę. Na zdjęciu Michał Waszkiewicz, zdobywca siedmiu bramek przeciwko zespołowi Meble Wójcik. Wybrzeże wygrało w Elblągu i nadal śrubuje zwycięską passę. Na zdjęciu Michał Waszkiewicz, zdobywca siedmiu bramek przeciwko zespołowi Meble Wójcik.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali w Elblągu zespół Meble Wójcik 31:25 (15:10), wygrywając po raz ósmy z rzędu. We własnej hali po drugie kolejne zwycięstwo sięgnęli gdańscy licealiści z SMS, którzy pokonali zespół Sokoła Kościerzyna 35:28 (17:16). Niestety "na tarczy" z Wolsztyna wrócił zespół Kar-Do Spójni, który przegrał z Wolsztyniakiem 22:32 (9:14).

Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 25:31 (10:15)
WÓJCIK: Wróbel, Rycharski, Krawczyk - Gryz 5, Michałów 5, Maluchnik 4, Dawidowski 3, Spychalski 3, Szczepański 3, Fonferek 1, Dukszto 1 oraz Lipczyński, Ośko, Grablewski.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Waszkiewicz 7, Rogulski 7, Rakowski 4, Nilsson 4, Abram 4, Markuszewski 2, Kondratiuk 1, Piwowarczyk 1, Mogielnicki 1 oraz Jasowicz, Sulej, Strzebiecki.

Wygrana Wybrzeża w Elblągu nie była zaskoczeniem, choć dla gospodarzy była to dopiero pierwsza porażka we własnej hali. Gdańszczanie rozpoczęli spotkanie serią 5:1. Przewaga ta przez chwilę zaczęła im się wymykać, jednak po 30 minutach bezpiecznie prowadzili 15:10.

Drugą połowę goście otworzyli zdobywając sześć trafień z rzędu, a przez 10 minut niepokonany w bramce był Artur Chmieliński. Prowadzenie 21:10 dało trenerom Danielowi WaszkiewiczowiDamianowi Wleklakowi dużo swobody i choć gospodarze zdołali odrobić część strat, ósma z rzędu wygrana gdańszczan nie była zagrożona.

W następnej kolejce Wybrzeże o przedłużenie zwycięskiej passy zmierzy się w gdańskiej hali AWFiS z Arot Astromalem Leszno.

Wolsztyniak Wolsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 32:22 (14:9)
WOLSZTYNIAK: Płóciniczak, Wieczorek, Utrata - Kaczmarek 11, Wajs 8, Pietruszka 3, N.Szutta 3, Podleśny 2, P.Szutta 2, Chrapa 2, Raczkowiak 1, Gessner, Laskowski, Kubiak.

KAR-DO SPÓJNIA: Trojański - Wesołek 5, Wróbel 4, S.Gębala 4, Nowaliński 3, Miedziński 2, Kupiec 2, Pacholarz 1, Radecki 1, Karpiński, Dorsz, M.Gębala, Wiśniewski.

Znacznie gorzej wyjazdowe spotkanie 11. kolejki będą wspominać szczypiorniści Kar-Do Spójni, którym w drugim meczu pod wodzą trenera Leszka Elbickiego przyszło zmierzyć się z Wolsztyniakiem. Choć to gdynianie rozpoczęli ten pojedynek od jednobramkowego prowadzenia, przebiegał on pod dyktando gospodarzy, którzy obie połowy wygrali różnicą pięciu trafień.

Zwycięską różnicę Wolsztyniak zapewnił sobie już na początku drugiej odsłony notując serię 6:1. Świetne spotkanie rozegrał Hubert Kaczmarek, którego dorobek bramkowy odpowiadał połowie trafień zdobytych przez gości. Dla Spójni była to trzecia porażka w pięciu ostatnich meczach (gdynianie zaliczyli też remis i zwycięstwo).

Aktualnie zespół zajmuje 7. pozycję w tabeli, ale jej utrzymanie do półmetka rozgrywek może być trudne. W następnej kolejce zespół czeka pauza, a za dwa tygodnie wyjazdowe spotkanie z aktualnym liderem, KPR Legionowo.

SMS Gdańsk - Sokół Kościerzyna 35:28 (17:16)
SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 8, Prymlewicz 7, Ciosek 6, Bartłomiejczyk 2, Gąsiorek 2, Misiejuk 2, Bąk 2, Potoczny 1, T.Gębala 1, Kowalski 1, Chełmiński 1, Krupa 1, Malczewski 1 oraz Pacała.

SOKÓŁ: Kulas - Ringwelski 8, Lisiewicz 7, J.Reichel 5, M.Reichel 5, Janusiewicz 1, Szala 1, Zynda 1 oraz Kuczyński, Grzesik, Gryczka.

Jako jedyna z trójmiejskich drużyn na własnym terenie rywalizował SMS Gdańsk. Licealiści zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami pokonali w hali MOSiR przy ulicy Kołobrzeskiej zespół Vetrex Sokoła Kościerzyna, dla którego była to już ósma porażka z rzędu (ostatnio wygrali we wrześni z Kar-Do Spójnią).

Otwarcie meczu to 5:1 dla gospodarzy, którzy choć nieprzerwanie prowadzili przez 30 minut, na skutek dość nierównej gry roztrwonili przewagę do zaledwie jednej bramki. Trzy trafienia z rzędu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy przywróciły jednak podopiecznym Dariusza Tomaszewskiego bezpieczne prowadzenie. Przyjezdni wprawdzie zdołali na chwilę zbliżyć się na dwie bramki, ale kolejna seria gdańszczan - tym razem czterech trafień - praktycznie rozstrzygnęła spotkanie.

Dla gdańskiej młodzieży była to druga wygrana z rzędu. O trzeci z kolei triumf SMS powalczy w następnej kolejce, gdy uda się na wyjazdowy mecz z przedostatnim w tabeli Grunwaldem Poznań.

Wyniki 11 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Grunwald Poznań 32:22 (16:8)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 24:24 (14:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - SMS GDAŃSK 29:22 (14:10)
  • Nielba Wągrowiec - Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:11)
  • AZS UW Warszawa - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:29 (13:12)
  • MKS Poznań - MKS Real-Astromal Leszno 34:34 (19:15)
  • Warmia Traveland Olsztyn - KU AZS UKW Bydgoszcz - niedziela godz. 15.00

Opinie (11)

• :-)

Chłopaki z Wybrzeża wymiatają!

• 13 4

• (1)

Kolejny dobry krok w stronę gry, w PGNiG SL.
    Na razie jednak o awansie nie "twórzmy" elaboratów,
    bo jest jeszcze soporo meczy do przejścia i dużo pracy przed chłopakami
    oraz konkurencja z bou grup I ligi do gry w SL.
    Ale praca od postaw! dwójki trenerskiej i tworzenie dobrego produktu sportowo - marketingowego, w postaci perspektywicznej drużyny, może przyniesie owoce.
    ps.
    A na chwilę obecną, emocję w Dani, gdzie KS Kielce walczy skutecznie
    z duńczykami.

• 6 2

• Do ps.
      Kolejna wygrana KS Kielce, cieszy świetna dyspozycja Michała Jureckiego
      (absolutny TOP Ligi Mistrzów i na chwilę obecną, rozrywających w Europie)
      oraz Sławka Szmala oraz Krzyśka Lijewskiego, w perspektywie reprezentacji
      i MŚ w Hiszpani 2013r.

• 4 0

• Dlaczego Gdynia grała tylko jednym bramkarzem? Co się stało z Zimakowskim?