Wygrać w poniedziałek i będzie historyczny medal

9 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarkom ręcznym Vistalu Łączpolu potrzeba już tylko jednego zwycięstwa, aby po raz pierwszy w historii klubu i miasta w tej dyscyplinie zdobyć brązowy medal. Gdynianki prowadzą w play-off z Piotrcovią w rywalizacji do trzech zwycięstw 2-1, gdyż dzisiaj triumfowały pewnie 34:27 (18:15). W poniedziałek mecz rozpocznie się w hali przy ul. Górskiego o godzinie 17.00

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Szywierska - Głowińska 3, Jędrzejczyk 5, Stachowska 4, Białek 4, Taczyńska, Szott, Lipska 4, Kotowa 1, Szwed 3, Koniuszaniec 5, Duran 1, Kulwińska 4.

PIOTRCOVIA: Skura - Mijas, Dominiak 2, Waga 3, Polenz 2, Lisewska 4, Wypych 6, Szafnicka 2, Strzałkowska 3, Szczecina, Dąbrowska, Krzysztoszek 5.

Przed meczem została zaprezentowana nowa maskotka drużyny. W internetowym głosowaniu kibice wybrali na nią mewę, która została ubrana w koszulkę w żółto-niebieskie barwy.

Jerzy Ciepliński zaskoczył ustawieniem. Na lewym skrzydle z powodu choroby Karoliny Sulżyckiej szanse gry od początku otrzymała Aleksandra Jędrzejczyk, na drugiej flance rozpoczęła Urszula Lipska. Potem zresztą obie spróbowały sił na obu skrzydłach. Natomiast na rozegraniu dużo więcej niż zwykle grała Agnieszka Białek .

Inauguracyjną bramkę spotkania zdobyła właśnie Jędrzejczyk. Ona też wyrównała na 3:3, gdy Piotrcovia miała jeden z dwóch tego dnia korzystnych dla siebie wyników. Potem było jeszcze tylko 4:3 dla rywalek i do zdecydowanego ataku przystąpiły miejscowe.

Z drugiej linii ładne bramki zaczęła zdobywać inna dotychczasowa rezerwistka, Białek. Przy prowadzeniu gdynianek 10:8 o przerwę poprosił Janusz Szymczyk, ale nie zdołał wybić naszej drużyny z uderzenia.

Vistal Łączpol poprawił na 14:11, a przy tym rezultacie Patrycja Mikszto obroniła karnego, którego rzucała Sylwia Lisewska. Dopiero przy rezultacie 16:13 miejscowe miały lekki przestój. Piotrcovii udało się zdobyć kontaktową bramkę na 16:15.

Całe szczęście, że ostatnie minuty przed przerwą były popisem Moniki Stachowskiej. Gdyńska rozgrywająca dwukrotnie zaskoczyła bramkarkę i to jej koleżanki zawdzięczały trzy trafienia w zapasie przed drugą odsłoną.

Drugą połowę trafienie otworzyły przyjezdne, ale od 19:17 znów zarysowała się przewaga gospodyń, która stawała się tym większa, im było bliżej końca gry. Na 22:17 wynik podniosły Patrycja Kulwińska i Karolina Szwed, która poza rzutem z drugiej linii popisała się również przechwytem oraz kontrą przez pół boiska.

W 42. minucie po kolejnej udanej akcji Stachowskiej przewaga wzrosła do 25:21, a gdy na niespełna dziesięć minut przed końcem Vistal Łączpol prowadził już 30:23, trener Piotrcovii znów poprosił o przerwę.

Niewiele wskórał. Po powrocie do gry bramkę zdobyła bowiem Katarzyna Koniuszaniec. Ona wespół z Jędrzejczyk w 55. minucie poprawiła wynik na 33:25. W ostatnich fragmentach gry nie tylko kibice klaskali, ale również gdyńskie rezerwowe. Wynik spotkania ustaliła Jędrzejczyk.

- Pozostańmy przy stwierdzeniu, że nie mamy tylko, ale aż jeszcze jedną wygraną do medalu. Piotrcovia nie odda nam niczego za darmo, musimy powalczyć tak jak dzisiaj. Pokazałyśmy, że gdy dobrze gramy w obronie, to dobrze wyprowadzamy kontrę tak pośrednią jak i bezpośrednią. Także wyciągnęłyśmy wnioski z meczów z Niemkami oraz Zagłębiem. Ataku pozycyjnego nie kończymy po trzech podaniach, a dokładamy kolejne trzy i szukamy najlepiej ustawionej zawodniczki - podkreślała Monika Stachowska, która po tym sezonie najpewniej pożegna się z Gdynią.

Na pewno przed poniedziałkowym meczem Vistal Łączpol ma nad rywalkami nie tylko przewagę jednej wygranej, ale również dysponuje większym zasobem kadrowym. - Walczymy, ale jest coraz trudniej, bo mamy mało zawodniczek - przyznała Inna Krzysztoszek, która nad morzem czuje się jak u siebie. -Grę w Polsce rozpoczęłam 14 lat temu od gdańskiego AZS AWF - dodaje Rosjanka, znana pod panieńskim nazwiskiem Silantiewa, która w naszym kraju znalazła nie tylko szanse na karierę sportową, ale również męża.

Interferie Zagłębie Lubin 1

Rozstrzygnięta została rywalizacja o złoty medal. Po raz 15. mistrzem Polski zostały piłkarki ręczne z Lublina. SPR tytuł przypięczętował dwoma zwycięstwami nad Interferie Zagłębiem Lubin przed własną publicznością 34:23 (17:12) i 27:23 (13:12). W mistrzowskiej drużynie występowała m.in. Małgorzata Sadowska. Od nowego sezonu ta bramkarka zagra w barwach Vistalu Łączpolu Gdynia.

Opinie (50) 4 zablokowane

• CZEKAMY NA MEDAL!!! (1)

• 21 3

• rq

zaraz tam jestem,ale wszystko wyjasni nie w piotrkowie:))