Wysokie przegrane Vistalu Łączpolu i AZS AWFiS

9 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu pierwszą rundę rozgrywek zakończyły klęską w Lubinie. W zaległym spotkaniu gdynianki przegrały z Interferie Zagłębiem 23:35 (10:22). Nie było niespodzianki również w Płocku. Szczypiorniści AZS AWFiS Gdańsk ulegli tamtejszej Wiśle 23:31 (8:18) i zostali wyeliminowani z rozgrywek o Puchar Polski

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Górecka, Mikszto - Sulżycka 2, Głowińska 4, Jędrzejczyk 1, Stachowska 3, Szwed 8, Koniuszaniec 2, Kulwińska 3, Szott.

Opóźnienie meczu o 1,5 tygodnia nie pomogło gdynianek. W związkowym terminie nie mogły grać z powodu grypy. Dziś dotrzymały kroku wiceliderkom ekstraklasy tylko przez 20 minut.

Inauguracją bramkę spotkania zdobyła Karolina Szwed. Jak się okazało było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gdynianek. Jeszcze po czterech minutach gry remisowały one 4:4. Potem inicjatywę przeszły lubinianki, które odskoczyły na 8:5. Jednak naszej drużynie udało się zdobyć kontraktowe trafienie i przy wyniku 9:10 wszystko wydawało się być otwarte.

- Niestety, mecz przegraliśmy między 20. a 28. minutą. W tym okresie nie zdobyliśmy żadnej bramki, a sami straciliśmy aż osiem. Rywalki punktowały głównie po kontrach - relacjonuje Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Po tym ciosie gdynianki już się nie podniosły. Pierwszą połowę przegrały różnicą aż 12 bramek! Dopiero po zmianie stron gra się wyrównała, ale przyjezdnym nie udawało się nawet zejść poniżej 10 trafień straty.

Tym samym czwarta drużyna poprzedniego sezonu osiągnęła półmetek sezonu zasadniczego z pięcioma przegranymi i szóstym miejsce. Na zbytnie rozpamiętywanie tego co było nie będzie czasu, gdyż już w sobotę u siebie o godzinie 17.30 trzeba się zmierzyć ze Zgodą Rudą Śląska. Wynik tego spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2009-12-09

W Płocku w meczu 1/8 finału nie oczekiwaliśmy niespodzianki i jej nie było. Wisła, podrażniona niedzielną przegraną ligową w Kwidzynie, pewnie zdobyła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli skrzydłowi Joakim Baeckstroem (7 trafień) i Arkadiusz Miszka (6), którzy punktowali głównie po kontratakach.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 7, Chrapkowski 1, Jankowski 3, Fogler 4, Olęcki, Woynowski, Marciniak 2, Sulej, Kostrzewa 1, Ringwelski 5.

Mecz rozstrzygnął się zanim się tak na dobre rozpoczął. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 6:0! Na pięć minut przed przerwą gdańszczanie przegrywali nawet różnicą 11 trafień (5:16).

Naszą drużynę należy pochwalić, że nie kapitulowała do końca. Walczyła nawet w ostatnich dziesięciu minutach, w które wchodziła przy rezultacie 17:29. Nagrodą było zmniejszenie strat o cztery bramki.

Oby był to dobry prognostyk przed meczem zaplanowanym na najbliższą niedzielę. O godzinie 17.00 akademicy ugoszczą w Gdańsku w walce o ligowe Powen Zabrze. Wynik tego pojedynku oczywiście można obstawiać w naszym typerze.

Opinie (44)

• szkoda AZSu.....

• 17 1

• vistal laczpol gdynia

nic sie nie stalo dziewczyny i tak was kochamy.

• 19 9

• Ciepliński podaj się do dymisji!!!!!!!!! (3)

Podobno trener Szafulski i trener Drużkowski są wolni!Obaj normalni i uznawani za najlepszych trenerów w Polsce!Panowie sponsorzy prosimy o męską decyzję!

• 17 13

• Przepraszam, a co Drużkowski osiągnął po odejściu z Lublina?

• 14 4

• Popieram!

Nie marnujmy dłużej potencjału tej drużyny. Liga jest w tym roku dość słaba, można walczyć o medale, nasza drużyna zmienia się w ligowego średniaka, a dziewczyny łapią kontuzję za kontuzją. Czas na zmiany.

• 11 13

• Drużkowski- nię bądź śmieszny!Rozwalił dobrze zapowiadający sie zespół w Elblągu-miał młodziutkie a poszedł w starsze niby doświadczone zawodniczki i dzisiaj są efekty!I tak jak pyta AZS co on osiągnął po Montexie?A i tam on nic nie znaczył-bo miał "samograjów"jak kiedys Czoska w Wybrzezu.
      Szafulski?no to już przegięcie-lata budowania,duzo zawodniczek i nic-bo Puchar Polski to zobacz ile jest meczy żeby to ugrać.A w tym roku miał skład na medal-i widzimy jak pięknie grają :-))
      Co do Gdyni, jak pamiętam i już ktos pisał chyba ta para trenerów jaka była w AZS to były wyniki-co rok medal.Może tu leży przyczyna?Ale to tylko pytanie.

• 10 6

• FRUSTRACI (7)

Chorzy ludzie!!
    "kibice" widzę, że jesteś koneserem piłki ręcznej. czas żebyś się zabrał za zrobienie licencji trenerskiej i do boju. Jestem pewny, że pod twoimi skrzydełkami urośnie Mistrz Polski O sory! Mistrz Europy!!!

• 7 12

• Ciepły nie przeginaj i przestań się tu mądrzyć tylko raz w życiu zadaj sobie pytanie: co jest nie tak ? (6)

• 8 9

• Definicja (5)

Jesteśmy frustratami, bo:
        1. Chcemy, żeby drużyna wygrywała
        2. Martwimy się kontuzjami dziewczyn, któy pojawią się w zastraszającym tempie
        3. Chcemy normalnego klubu, normalnego traktowania zawodniczek i trenera, za którego zachowanie nie trzeba się wstydzić.
        A przy okazji, na meczu z Olkuszem, po faulu jednej z naszych dziewczyn, Jurek, widząc, że nasza zawodniczka idzie przeprosić zawodniczkę z Olkusza, zawołał nie przepraszaj jej przezcież nic nie zrobiłaś. Chciałem spytać czy to jest jakiś nowy standard fair-play wprowadzany przez trenera do zespołu?

• 9 5

• (3)

CMO Ty chyba nigdy sportu nie uprawiałes?albo jesteś "kims" którego trener pogonił z zespołu. lub z klubu!
          1.każdy chce wygrywac-a budowa zespołu nie trwa miesiącami,roku tylko latami-tu akurat w ekstra jest 3 sezon.
          2.Kontuzje,były będą -nawet w sporcie amatorskim-a co do sposobów trningowych-to wyniki świadcza o fachowosci-a "kluby wzajemnej adoracji" to w Pubach.
          3.normalny klub? patrz wyżej.- a co do fair play to po meczu-a w trakcie jest walka a nie "całowanie i ściskanie"!
          i pytanie prywatne-czym się wstydzisz za tego pana?ze jest trzeźwy,czysty i normalnie się wypowiada?

• 6 11

• Typowe polskie myślenie...

Skoro nie pije, myje się i normalnie wypowiada, to oznacza, że jest idealnym kandydatem nawet na prezydenta ... Ręce opadają!

• 9 7

• :) (1)

xyz, odpowiadając zacytuję swojego kolegę, który w takich sytuacjach mawia
            "śmiać ani denerować się nie można, współczuć trzeba"

• 7 6

• myslę CMO tobie na pewno! a Z ty idź na prezydenta.
              napisać łatwo- ale merytorycznie powody ze sie nie nadaje.a kto się nadaje pewnie CMO

• 5 7

• Chciałeś pewnie napisać: "chcemy, aby zespół prowadził ktokolwiek, byle nie C., niezależnie od wyników".
          No i cekawe, że o w/w zachowaniu C. nie napisałeś od razu po fakcie, tylko teraz po porażce.

• 5 6

• (1)

Słabo wygląda ta ławka rezerwowoych. Nie ma kim grać :(:(:(

Do boju laski. Walczmy!!!

• 12 1

• zmiana trenera to jedyny ratunek dla tego zespołu

gdyby na tej ławce były te zawodniczki które uciekły od Ciepłego lub chociaż te które doprowadził do kontuzji to byłoby kim grac i wyniki byłyby lepsze!

• 9 10

• kto to napisał?

Co za idiota pisał ten artykuł? Dziennikarstwo nie wymaga już posługiwania się językiem polskim? Tragedia!!

• 2 5

• Czyżby kompleks Bożeny Karkut ?

Jak daleko sięgam pamięciom wstecz tak Trener Ciepliński miał zawsze pod górkę jak grał przeciwko Zagłębiu Lubin i Bożenie Karkut. Oczywiście że wygrane trafiały się w przeszłości ale zawsze były one po ciężkich bojach . Czyżby Bożena Karkut miała jakąś receptę na grę prowadzoną przez Trenera Cieplińskiego i jego drużyny? Już przed meczem obstawiałem przegraną i każdy inny wynik byłby dla mnie miłym zaskoczeniem . A przebyta grypa w drużynie tą porażkę częściowo tłumaczy . Spinajcie się dziewczyny na sobotę bo na przerwę w rozgrywkach warto iść w dobrych nastrojach - po wygranym meczu ze Zgodą . One też potrafią powiesić wysoko poprzeczkę !!! Powodzenia a na życzenia świąteczno noworoczne po sobocie przyjdzie czas.

• 9 3

• (1)

Jak tak dalej pójdzie to będzie walka o utrzymanie a nie o medale!A na ławce zostanie super para trenerska oraz sympatyczna maserka...............

• 9 8

• Tak to już jest

jak za powadzenie klubu zabierają się amatorzy, którzy nawet na WF nie chodzili ...

• 10 5

• Jednym przysłowiem to skomentuję . (3)

Psy szczekają a karawana porusza się dalej . Oczywiście " to " są komentarze które sieją ferment w drużynie - jak by ktoś się nie domyślał !!! Czy to wieczne ujadanie ma pomóc drużynie , a może pomóc zawodniczkom które jak Sulżycka są na rozdrożu ? Grunt to krecia robota bo co niektórzy tylko do tego się nadają.