• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wysokie wyniki w ćwierćfinałach Pucharu Polski

jag.
25 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 

Rugbiści Lechii pewnie wygrali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Gdańszczanie zwyciężyli na wyjeździe Skrę Warszawa 55:12 (31:5). Osłabione kadrowymi powołaniami Ogniwo z trudem zebrało 16 rugbistów na spotkanie w Łodzi. Tym samym Budowlani rozgromili sopocian 89:0 (35:0).Punkty:
Paszowski 5, Beksa 5, Żebrowski 2 - Buczek 18, Zieliński 5, Kaszuba 5, Jumas 5, Doroszkiewicz 5, Kuźmiński 5, Komajda 5, Talaga 5, Śliwiński 2.

LECHIA: Zieliński, Klusek, Kaszuba (41 Jumas) - Sienkiewicz, Odoliński - Doroszkiewicz (60 Tarnówka), Wojtkuński, Krzewicki (60 Miszczuk) - Lenartowicz - Śliwiński, Wilczuk (41 Szwigoń), Talaga, Buczek, Komajda - Kuźmiński.

Gdańszczanie w dużej mierze w rezerwowym składzie, w którym znalazła się młodzież, jak i zawodnicy dawno nie oglądani w Lechii, bez problemu poradziła sobie z I-ligowcem. W roli egzekutora z powodzeniem wprawiał się Grzegorz Buczek, choć na początku meczu kopał Grzegorz Śliwiński.

Gospodarze dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobyli punkty. Po przerwie zagrali ambitnie, spychając Lechię do obrony. Ekipa z Warszawy grała dopóki, dopóty starczyło jej sił. W końcówce rugbiści Skry znów oddali pole gdańszczanom, którzy przypieczętowali efektowne zwycięstwo.


Punkty:
Stępień 39, Kakovin 10 Gabunia 10, Kaniowski 10, Milczak 5, Sobczak 5, Dułka 5, Maros 5.

OGNIWO: Koper, D.Plich, M.Plich - Anuszkiewicz, Lisiecki - Graban (Rudziks), Furmański, Wantoch-Rekowski - Elend - Schulte-Noelle, Pietryk, Rogowski, Podolski, Łapuski - Olszewski.

Kibice oceniają

Ogniwo Sopot

Drew Pal 2 Lechia Rugby- Zostaliśmy praktycznie bez ataku. Z konieczności do tej formacji poprzesuwałem niektórych zawodników z młyna - wyjaśnia Jarosław Hodura, szkoleniowiec Ogniwa.

Gdyby nie kara w wysokości 10 tysięcy złotych grożąca za walkowera sopocianie mogliby sobie odpuścić ten nierówny pojedynek. A tak musieli grać i cały ten dzień nie był udany. Mecz został opóźniony o kwadrans, gdyż Ogniwo miało problemy z dotarcie na stadion na czas.

Pierwsze punkty gospodarze zdobyli już w 2. minucie po przyłożeniu Andrzeja Milczaka i podwyższeniu Tomasza Stępnia. Ten ostatni 25. urodziny uczcił ostatecznie zdobyciem aż 39 punktów!

Natomiast o wielkim pechu może mówić Robert Graban. W 20. minucie zawodnik Ogniwa został nieprawidłowo zaatakowany w aucie. Upadł tak nieszczęśliwie, że stracił przytomność i z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Tym samym trener Hodura musiał wykorzystać jedyną zmianę, którą dysponował.

Czerwoną kartkę otrzymał Dominik Fortuna. Mimo że Budowlani już do końca grali w liczebnym osłabieniu sukcesywnie powiększali przewagę.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy Arka Gdynia - Bemowo AZS AWF Warszawa został przełożony. W sobotę wyłoniono dopiero dwóch ostatnich ćwierćfinalistów. Zaliczki z pierwszego meczu (29:6) nie obronili Czarni Pruszcz Gdański, którzy na wyjeździe przegrali z Juvenią Kraków aż 0:56. Z rozgrywkami pożegnała się również drużyna WMPD PUDiZ Olsztyn, mimo zwycięstwa u siebie z Posnanią 23:7. W Poznaniu było bowiem 63:8 dla rywali.
jag.

Zobacz także

Opinie (61) 7 zablokowanych

 • ... (7)

  do zera? co za dramt... szkoleniowiec mogłby się już nie tłumaczyć... ponadto z tekstu wynika "świetna" organizacja - jak zespół może się spoźnić na mecz? kto organizuje przejazd, przygotowuje trasę, posiłki, regenerację, rozgrzewkę? to nie wymaga wielkich pieniędzy...
  jak może brakować osób na zmiany - może należy sprawić by rugby było jeszcze bardziej hermetyczne i niszowe... napewno będzie więcej graczy...
  to nie gracze zawiedli... zarządzacze - może zmieńcie dyscyplinę na np. bierki?

  • 2 7

  • (6)

   dołóżmy do tego stan sopockich trybun i chaszczy wokół nich - ten sam od lat
   i taka ocena nie jest chyba na wyrost

   • 2 1

   • odpowiedzi (5)

    Można na przykład jadąc pojazdem mechanicznym na mecz czy spotkanie spóźnić się, ponieważ:

    - ulegnie awarii pojazd którym się poruszasz
    (tak było w tym przypadku - mecz opóźniony został o 15 minut)
    - trasa przejazdu zostanie zablokowane jakimś zdarzeniem losowym, a
    wyznaczenie objazdu zajmie odpowiedzialnym służbom więcej czasu niż się
    spodziewałeś
    - będziesz uczestniczył jako sprawca lub poszkodowany w wypadku
    drogowym gdzie do ustalenia winy potrzebny będzie przyjazd Policji

    Przejazd organizuje klub, trasę przygotowuje pospołu GDDiA, Państwo Polskie oraz ułożenie geograficzne miast względem siebie, posiłki organizuje restauracja najczęściej sprawdzona z poprzednich wyjazdów. Organizacyjnie wyjazd był przygotowany dokładnie w taki sam sposób jak wyjazdy do Sochaczewa, Koszalina, Warszawy. Wyjazd do Krakowa (pociągiem ) tam też zawodnicy "wpadli" na mecz właściwie prosto z taksówek z powodu opóźnienia pociągu jakim jechali - jaki Ogniwo ma wpływ na rozkład jazdy i opóźnienia PKP?
    Regeneracja przed meczem........??? Możesz to rozwinąć?
    Rozgrzewkę organizuje trener i najbardziej doświadczeni zawodnicy z młyna i ataku

    Co do zawodników z pierwszego składu Ogniwa których zabrakło:
    - Wilku - kadra seniorów
    - Szablewski, Zeszutek,Przychodzk - kadra U19
    - Węgierski - kadra U-20
    - młody Pogoda - kara za czerwień w Warszawie
    - Czaja - kontuzja

    W kilku przypadkach zadecydowały ważne obowiązki w pracy, szkolne czy rodzinne i skład pojechał taki, a nie inny.

    W Łodzi brakowało 2 zawodników Żurawskiego i Ławskiego poza tym wyszli w Łodzi wszyscy najlepsi. Mirek, aby wygrać jak najwyżej, prosił PZR o zgodę na występ Pabjańczyka w tym meczu. Chciał wygrać jak najwyżej i to Mu się udało.

    Niestety stan posiadania na dziś Ogniwa, nie pozwala na wystawienie dwóch 15.

    Sformułowania "może należy sprawić by rugby było jeszcze bardziej hermetyczne i niszowe... napewno będzie więcej graczy... " niestety nie jestem w stanie zrozumieć - możesz wyjaśnić?

    Moim zdaniem nikt nie zawiódł,trener, zawodnicy i klub zrobili co mogli, szacunek wielki dla tych co pojechali z zagrali. Niestety na chwilę obecną taka jest różnica ( wynik ) pomiędzy pierwszą 15 Łodzi na drugą Ogniwa.

    Co do chaszczy - na pewno znikną niebawem, co do trybun remont trwa.

    • 9 3

    • ano (4)

     lepiej być jak napisałeś "interentowym obrażaczem" niż:

     fachowcem który nie widzi niczego złego w takiej organizacji dzięki któej jak sam zaznaczasz zawodnicy wprost z taksówek wychodzą na boisko
     fachowcem który nazywa malowanie spróchniałych desek remontem trybun
     fachowcem który broni zarządu który by zając się zarządzanym terenem potrzebuje internetowych obrażaczy bądz działań Policji (zamknięcie trybun)
     fachowcem który nie widzi niczego specjalnego w przegranej 89 do ZERA w ekstralidze

     tak więc pozostanę "internetowym obrażaczem" lub zwyczajnie wolnym głosem mającym prawo do własnych opini które przekazuje kulturalnie i bez wyzwisk

     pozdrowienia dla zawodników ogniwa i lepszych wyników w kolejnych meczach

     • 1 2

     • opowiedzi II (3)

      Wiesz co po lekturze Twojej wypowiedzi rodzi się jedno stwierdzenie : "czytanie ze zrozumieniem umarło, a Ty jesteś tego przykładem" i jedno pytanie " od czego Ty jesteś fachowcem"?

      Ale ad rem:

      Za opóźnienie pociągu odpowiada PKP (Kraków), a nie Zarząd Ogniwa. Trybuny są remontowane, deski w środkowej części wymienione, reszta niebawem. Większy remont jest wątpliwy ekonomicznie zważywszy na plany zagospodarowania terenu.
      Nie bronię zarządu, starałem się odpowiedzieć na Twoje pytania.

      Oczywiście życzyłbym sobie kadry Ogniwa liczącej 40 osób, budżetu pozwalającego na wyjazdy z noclegiem, ale realia są takie jakie są. Dzięki "tym fachowcom" jak "nie obraźliwie" napisałeś, ten klub się jeszcze działa. A co Ogniwo ma dzięki Tobie? Chyba nie myślisz że po Twoich postach klub zabrał się za remont trybun, a może myślisz.............. :) Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem w pierwszym poście, liczę że zrozumiesz........... :)

      • 1 1

      • dziękuję (2)

       za wspaniałą ocenę moich możliwości percepcyjnych :)
       polecam również czytanie ze zrozumieniem moich tak "krzywdzących i niesprawiedliwych" wypocin
       co do konkretów to są one zawarte miedzy wierszami w poprzednich wypowiedziach

       ps. ach to straszne pkp...

       • 0 2

       • do Rejtana od "fachowca"

        Co było konstruktywnego prócz "bierek" w Twojej wypowiedzi?
        Może napisz te "konkrety" tak by "fachowcy" zrozumieli...

        Co do PKP - ironia zrozumiana, ale cel jej niejasny ;)

        • 0 1

       • do Rejtana od "fachowca"

        Zaproszenie do współpracy ciągle aktualne.... :) Mam nadzieję ze skorzystasz..........

        • 0 1

 • do rejtana (4)

  przeczytaj sobie zapowiedź do tego meczu i policz ilu sopociakow pojechalo na kadry rozmaite....

  • 5 1

  • ... (3)

   ja to rozumiem. ale do zera? co zresztą nie tłumaczy braków organizacyjnych... to takie chyba marnowanie wysiłku zawodników a morale drużyny...

   • 1 7

   • do Rejtana (2)

    Nie znając tematu, opierając się na notce redaktora, wysnuwasz za daleko idące wnioski. Sugerowałbym dowiedzieć się więcej i wtedy krytykować. Krytyka dla samej krytyki bez jakichkolwiek konstruktywnych elementów......Wpisujesz dokładnie w obraz typowego "netowego obrażacza wszystkiego i wszystkich" ;)

    Odpowiedzi wcześniej również mojego autorstwa skierowane są do Ciebie.

    • 5 1

    • (1)

     i powyżej Ci odpowiedziałem

     • 0 0

     • do Rejatana od "fachowca"

      I co wynika z Twoich odpowiedzi? Moim zdaniem tylko jedno: lepiej krytykować mając maleńkie pojęcie o tym co się krytykuje. Krytykować coś lub kogoś i nie przejmować się tym kiedy, ktoś znający realia wyjaśnia powody, dla których lub przez które rzeczy miały miejsce.

      Masz prawo być "wolnym głosem" tego nikt Ci odebrać nie może, tylko czy takie "lepperowskie" krytykanctwo czemuś służy?

      Zapraszam Cię do konstruktywnej krytyki, wpadnij na Ogniwo w tygodniu zaproponuj pomoc, wskaż nowe możliwości pozyskania sponsorów, zaproponuj nowe rozwiązania organizacyjne. Wszelka pomoc jak najbardziej wskazana.

      Co Ty na to?

      • 0 0

 • trojmiasto

  Jak to Czarni nie awansowali? a tyle się napisali na forach Chyba rację miał ten który napisał że Juvenia odrobi straty w pierwszej połowie.

  • 0 0

 • kadra

  czy Putra powołał potara ??

  • 5 0

 • (2)

  Taa, powołał. Doleci helikopterem na druga połówkę zagra jako "impact player" warto dodać, ze zagra na ... skrzypcach.

  • 9 0

  • (1)

   albo na fujarce

   • 5 0

   • potar by grał to byśmy wygrali

    • 2 2

 • Polska-Czechy

  Nasza reprezentacja mimo ze maja jako taki progres to:
  - nie wiedza co to zwod przed przeciwnikiem i zakrecajac steruja krecaca ręka lewa to prawa-w zaleznosci od kierunku w ktorym maja skrecic
  - nie widzialem zadnego chocby JEDNEGO prawdziwego i porzadnego czyszczenia- wszystko to jakies damskie klejonki albo przelatywanie przez formacje
  - nabieg?? gdzie nie trzeba toc mamy taka dynamike w nogach ze nie potrzebny
  - wiekszosc to drewno sztywne jak cholera

  O nie wykorzystanych sytuacjach ktore sie zemscily nie bede pisal - zdaza sie , szkda ze w taki 'frajerski' sposob stracilismy punkty bo Czesi nie pokazali nic co by bylo na ich korzysc

  • 7 0

 • masakra w w-wa

  • 3 0

 • Bez Arkowców w kadrze i mamy tego skutki.
  Sromotna porażka!!!!

  • 6 8

 • Ogniwo Tragedia!!!!!!! (2)

  Jeśli tak ma wyglądać organizacja i same mecze w wykonaniu Ogniwa to dziękuje bardzo!!!!!!Ciągłe beczenie na wszystko,cały czas mają pod wiatr,pod prąd .Nie mają czasu na prawdziwą sportową rywalizację.
  Mogliście wziąść na mecz Rolanda ,przymajmniej gwizdałby przy karnych Budowlanych(tak samo jak na meczu Ogniwo - Lechia)

  • 4 4

  • (1)

   ty tadeooo bujaj sie!!
   jeszcze paru innych gwizdalo kolezko

   • 0 1

   • Zapamiętaj sobie!!!!!!!!!

    Nie jestem koleżką kolesi bez kultury!!!!!!!!

    • 1 0

 • Robert Olszewski

  mmmmmmmmmmmmm jaki on jest przystojny!!! Robi wrazenie!

  • 1 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Orlen Orkan Sochaczew
1 czerwca 2024, godz. 12:00
HIT
94% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
6% OGNIWO Sopot

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Orlen Orkan Sochaczew 16 13 0 3 605:261 65
2 Ogniwo Sopot 16 12 0 4 446:312 58
3 Juvenia Kraków 16 11 0 5 504:290 53
4 Awenta Pogoń Siedlce 16 11 0 5 470:280 48
5 Edach Budowlani Lublin 16 10 0 6 389:348 44
6 Life Style Catering Arka Gdynia 16 6 0 10 485:460 30
7 Drew Pal 2 Lechia Gdańsk 16 5 0 11 375:429 25
8 Budowlani WizjaMed Łódź 16 2 0 14 151:842 9
9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 16 2 0 14 167:412 -52
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew

Wyniki 18 kolejki

 • Orlen Orkan Sochaczew - LIFE STYLE CATERING ARKA GDYNIA 57:37 (17:20)
 • OGNIWO SOPOT - Awenta Pogoń Siedlce 16:22 (9:12)
 • Edach Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 20:14 (12:7)
 • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Budowlani WizjaMed Łódź 0:25 (walkower)
 • Pauzuje: DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK

Ostatnie wyniki

Awenta Pogoń Siedlce
98% OGNIWO Sopot
1% REMIS
1% Awenta Pogoń Siedlce

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Lech Zaremba 16 43 87.5%
2 Arkadiusz Kunowski 16 41 93.8%
3 Radosław Dymkowski 16 40 87.5%
4 Mariusz Karbowski 16 39 93.8%
5 Artur Boberski 16 39 87.5%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane