Z Gdańska w świat

9 marca 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Troje gdańszczan otrzymało nominacje do reprezentacji Polski na młodzieżowe mistrzostwa świata w szermierce. W Linzu w turnieju juniorów wystartują Anna Lidzbarska i Andrzej Witkowski, a w zawodach kadetów weźmie udział Paweł Osmański. W ostatnim sprawdzinie przed rywalizacją w Austrii, zawodach Pucharu Świata do lat 20 w Giengen biało-czerwoni nie odnieśli sukcesów.

W pucharowym starciu najlepsi byli Rosjanie. Zwyciężył Dmitrij Pietrow, a Władimir Gołowin zajął trzecie miejsce, dzieląc najniższy stopień podium z Borisem Zorcem (Niemcy). Drugi był Benoit Journet (Francja).

Z polskiej ekipy najlepiej spisał się ten, który nie pojedzie do Linzu. Konrad Pietrusiak (Sietom) zajął 26. miejsce. Witkowski był 52., a Osmański - dopiero 78. Czwarty z gdańszczan, Wojciech Naruszewicz, sklasyfikowany został na 65 pozycji.

W kategorii juniorów żaden z naszych nie zdobył tyle punktów, by z urzędu awansować do kadry. Szermierze musieli czekać na wskazanie trenerów. Robert Mrozowski do Agaty Kantorskiej (Warta Poznań) i Marty Matysik (AZS AWF Warszawa) dokooptował Lidzbarską, a Paweł Kantorski do stołecznych akademików Michała Majewskiego i Stanisława de Bazelaire dołączył Witkowskiego. W turnieju kadetów Osmańskiemu partnerować będą Stefan Roszkowski (AZS AWF Warszawa) i Rafał Żelazko (Budowlani Toruń).

Mistrzostwa świata odbywają się od 23 do 30 marca w Linzu. Medale zostaną rozdanew dwóch kategoriach - do lat 20 i 17. W tej pierwszej oprócz zmagań indywidualnych odbędą się turnieje drużynowe.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (48)

• Osmanski na mistrzostwa swiata? No prosz, calkiem niezle.
    Ale czemu Lidzbarska? Kulczycka raczej powinna jechac.
    Niezla zwala, ze Zelazko jedzie. To zenada normalnie.

• 0 0

• CZEMU?

Czemu wyjazd na MŚ Mistrza Polski Młodzieżowców i Juniorów uważasz za żenade? Paweł Osmański dwa razy w finale MP z nim przegrał, oba razy bodajże do 7 i choćby to uważam za wystarczający argument w obronie Żelazki.
    Naprawde nie wiem co jest w tym żenującego, że on pojedzie na MŚ.

• 0 0

• Jedzie wyprasować MŚ;)

• 0 0

• hmm

trenerzy podejmuja decyzje kto ma jechac a kto nie,nie nalezy sie do tego mieszac,zwlaszcza ze jest juz po fakcie i nikt tego nie zmieni.Skoro trener bierze Lidzbarska to wie ze tak bedzie lepiej chociaz by dla druzyny

• 0 0

• Czyzby powyzsza opinie napisala Klaudia K. znana rowniez jako Kaczuszka? :)

• 0 0

• Kocham Kaczuszke. Klaudia kocham cie. Odkad zobaczylem cie na epulsie zawladnelas moim sercem i umyslem. Nie jem sniadania, bo myysle o tobie. Nie jem obiadu, bo mysle o tobie. Nie jem kolacji, bo mysle o tobie. Nie moge spac w nocy, bo jestem glodny, ale przetrwam wszystko dla ciebie. Jestes miloscia mojego zycia.

• 0 0

• Klaudia SHIBSEKI, KASAKEZ, OROSS PUH, TUKMAL, CHUT CHOOT, GENDEH, PANTAT.

• 0 0

• Jeśli jedzie Lidzbarska żeby było lepiej dla drużyny

to pytanie brzmi dla jakiej drużyny bo na pewno nie dla Polskiej. Natomiast jeśli jedzie tylko dlatego że jest zawodniczka pana M to sprawa jest jasna i nie ma po co dorabiać do tego ideologi i mieszać do tego sportu. Sprawa stara jak świat koszula jest bliższa ciału

• 0 0

• Osi rules

Czemu zamiast Lidzbarskiej nie moze pojechac Karolina Osmanska? To moja glowna faworytka do wygrania Mistrzostw Swiata.