• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 50:40. Znów pokonali lidera

Rafał Sumowski
20 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w ponad 30-stopniowym upale, pokonało Cellfast Wilki Krosno na swoim torze 50:40. Gdańszczanie wygrali z dotychczasowym liderem eWinner 1. Ligi drugi raz z rzędu i zgarnęli punkt bonusowy za dwumecz. Tym samym na dobre wracają do rywalizacji o playoff.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Cellfast Wilki Krosno Cellfast Wilki Krosno
9. Rasmus Jensen 9+1 (2*,3,1,3,-)
10. Krystian Pieszczek 8+1 (3,2*,3,0,-)
11. Jakub Jamróg 11+1 (3,2,2,3,1*)
12. Michał Gruchalski 1 (1,0,-,-)
13. Wiktor Kułakow 13 (3,2,3,3,2)
14. Piotr Gryszpiński 5+1 (3,2*,0,w)
15. Alan Szczotka 1 (w,0,1)
16. Lukas Fienhage 2 (1,0,1)
Sędziowie: Piotr Stefankiewicz (Owieczki)
Widzów: 2000
Składy
1. Tobiasz Musielak 12+1 (1,3,1*,2,2,3)
2. Mateusz Szczepaniak 3 (0,1,0,2)
3. Vaclav Milik 6 (0,1,-,2,3)
4. Patryk Wojdyło 6+2 (1,-,2,1*,2*)
5. Andrzej Lebiediew 9+1 (2,3,d,3,1*,0)
6. Aleks Rydlewski 1 (1,-,0)
7. Bartosz Curzytek 3 (2,0,1,0)
8. Jakub Janik

Kibice oceniająRelacja LIVE

Sędzia: Piotr Stefankiewicz
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący Jury: Zbigniew Kuśnierski
Gdańszczanie w poniedziałek sensacyjnie wygrali w Krośnie 46:44 i jako pierwsi pokonali Wilki na ich własnym torze. Jeśli wygrają także dziś, zgarną w sumie 5 pkt (w tym bonus) za dwumecz z liderem rozgrywek. Takie rozstrzygnięcie mocno zamiesza w ligowej tabeli i przybliży Wybrzeże do znalezienia się w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej.

Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Przeczytaj relację z meczu

Jednym z tych, na których szczególnie liczą dziś kibice Wybrzeża jest Gruchalski, który w Krośnie zaliczył najlepszy występ w sezonie. Czy będzie on przełomowy dla zawodnika U-24 i "Misiek" również w Gdańsku potwierdzi wzrost formy?

Michał Gruchalski cichym bohaterem Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Skąd wzrost formy

Relacja live W sobotni wieczór Jensen i Musielak ścigali się w Glasgow, w półfinale eliminacji do Grand Prix. Zawodnik z Krosna wygrał zawody z kompletem punktów. Jensenowi zabrakło 1 pkt, aby awansować do finału eliminacji. Po zawodach obaj udali się we wspólną podróż, aby zdążyć na mecz w Gdańsku. Z Glasgow ruszyli do Leeds, z Leeds polecieli do Wrocławia, a tam nad morze zabrała ich awionetka sponsora krośnieńskiego klubu.

W Glasgow jako rezerwowy wystartował też Kemp, który pierwotnie miał być od piątku w Gdańsku i trenować. Gdy okazało się, że brytyjska federacja nie zwolniła go z obecności w Szkocji, Wybrzeże zrezygnowało z Anglika. Mógłby lecieć z Jensenem i Musielakiem, ale wówczas i tak trzeba by było wezwać Fienhage, na wypadek gdyby zawodnicy nie zdążyli na czas.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Czy żużlowcy zmienią układ sił?fot. Facebook Wilki Krosno
Relacja live Wygląda na to, że włodarze klubów z Gdańska i Krosna żyją w dobrych relacjach. Współpraca przy transporcie Jensena i Musielaka to jedno. W sobotę prezes Zdunek zaprosił prezesa Leśniaka na jacht.

fot. Twitter Wybrzeża Gdańsk
Na próbę toru wyjechali krośnianie: Milik i Lebiediew.
Teraz gdańszczanie: Gruchalski i Pieszczek.
W Gdańsku termometry wskazują 33 stopnie Celsjusza. Już podczas próby toru, nawierzchnia kurzy się niesamowicie. Można spodziewać się częstego polewania toru wodą.
kibice
Choć na trybuny można już wpuścić 50 procent publiczności, żużel przegrywa dziś z plażową pogodą. Na 5 minut przed rozpoczęciem meczu, na trybunach jest mniej niż 2000 widzów, w tym goście z Krosna. W sektorze gości jest ich kilkunastu, ale pozostałych można spotkań m.in. na trybunie przy starcie.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Tobiasz Musielak,
  Rasmus Jensen,
  Vaclav Milik,
  Jakub Jamróg.
Zawody wedle I zestawu startowego. Goście zaczynają z pól A i C, gdańszczanie z B i D.
bieg 5:1
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Ramsus Jensen (2 pkt), Tobiasz Musielak (1 pkt), Vaclav Milik (0 pkt).

Rewelacyjny start pary Wybrzeża. Musielak gonił jak wściekły za Jensenem, ale ostatecznie obaj gdańszczanie wygrali z dużą przewagą. Świetny początek gospodarzy!
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Bartosz Curzytek,
  Alan Szczotka,
  Aleks Rydlewski.
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany ze względu na nierówny start. Ostrzeżenia otrzymali Szczotka i Rydlewski. W momencie przerwania wyścigu, Wybrzeże prowadziło 5:1. Przypomnijmy, że kolejne ostrzeżenie dla danego zawodnika automatycznie wyklucza go z wyścigu.
ważne zdarzenie
II
Ponownie dobry start gdańszczan, którzy błyskawicznie osiągnęli przewagę połowy prostej. Niestety, jadący na drugim miejscu Szczotka upadł z własnej winy na drugim łuku drugiego okrążenia. Będzie wykluczony z powtórki. Błąd juniora kosztował gdańszczan stratę pewnego 5:1. Oby ta sytuacja się później nie zemściła, bo takie błędy nie powinny się przydarzać zawodnikowi z takim doświadczeniem. Całe szczęście, Szczotka szybko wstał z toru o własnych siłach.
bieg 3:3
II
[8:4] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Piotr Gryszpiński (3 pkt), Bartosz Curzytek (2 pkt), Aleks Rydlewski (1 pkt), Alan Szczotka (w/0 pkt).

Osamotniony Gryszpiński nie dał najmniejszych szans rywalom. Pewnie prowadził od startu do mety.
Przerwa na polanie toru.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Andrzej Lebiediew,
  Michał Gruchalski,
  Mateusz Szczepaniak.
ważne zdarzenie
III
Gdańszczanie na 5:1, ale sędzia przerywa wyścig. Uznał, że któryś z zawodników wystartował niezgodnie z przepisami, wykonując ruch już zanim taśma poszła w górę. Ostrzeżenie otrzymali: Kułakow i Szczepaniak. To oznacza cztery ostrzeżenia po trzech wyścigach. Arbiter rozdaje je dziś wyjątkowo lekką ręką.
bieg 4:2
III
[12:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Mateusz Szczepaniak (0 pkt).

Kapitalny start Kułakowa. Słabiej Gruchalski, ale na wyjściu z łuku już byt przed rywalami. Podrażniony Lebiediew rzucił się w pogoń i rozpędzony minął go na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. To było do wygrania 5:1, niestety gdy Kułakow zaczął się oglądać za siebie, Lebiediew był już przed Gruchalskim.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Patryk Wojdyło,
  Piotr Gryszpiński,
  Bartosz Curzytek,
  Krystian Pieszczek.
Curzytek jako rezerwa taktyczna za Rydlewskiego.
bieg 5:1
IV
[17:7] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Patryk Wojdyło (1 pkt), Bartosz Curzytek (0 pkt).

Świetny start gdańszczan. Gryszpiński do samej mety odpierał ataki Wojdyły i obronił podwójne zwycięstwo! Inna sprawa, że wcześniej Wojdyle nie ułatwił sprawy Curzytek, którego musiał minąć, aby zacząć atakować gdańskiego juniora.
Przerwa na równanie i roszenie toru. Fantastyczna pierwsza seria w wykonaniu gdańszczan. Gdyby nie upadek Szczotki z własnej winy w wyścigu młodzieżowym, byłoby już 19:5. Na suchym jak pieprz torze Wybrzeże wygrywa niemal wszystkie starty i chyba to jest dziś kluczem do wygranej. Goście nadal bez choćby indywidualnego zwycięstwa.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Andrzej Lebiediew,
  Jakub Jamróg,
  Vaclav Milik.
Lebiediew jako rezerwa taktyczna za Wojdyłę.
bieg 4:2
V
[19:11] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Vaclav Milik (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Przed startem ruszył się Milik, ale sędzia nie przerwał wyścigu, bo i tak Czech wyszedł spod taśmy jako czwarty. Najszybszy był Lebiediew. Gruchalski do mety bronił się przed Milikiem, ale wyniósł się za szeroko na wyjściu z ostatniego łuku i stracił punkt.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Tobiasz Musielak,
  Wiktor Kułakow,
  Mateusz Szczepaniak,
  Alan Szczotka.
bieg 4:2
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Tobiasz Musielak (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Mateusz Szczepaniak (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Musielak ewidentnie znalazł odpowiednie ustawienia i wygrał start. Odstawił Kułakowa na pół prostej, a ten bronił się przed Szczepaniakiem. Na szczęście skutecznie. Szczotka daleko za resztą.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Andrzej Lebiediew,
  Krystian Pieszczek,
  Bartosz Curzytek.
ważne zdarzenie
VII
Wyścig przerwany na wyjściu z pierwszego łuku przy stanie 3:3. Nierówny start. Ostrzeżenia otrzymują Pieszczek i Lebiediew. Siódmy wyścig, a mamy już sześć ostrzeżeń.
bieg 5:1
VII
[26:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Bartosz Curzytek (1 pkt), Andrzej Lebiediew (d/0 pkt).

Na starcie zdefektował motocykl Lebiediewa. Gdańszczanie nie mieli najmniejszych problemów z Curzytkiem.
Przerwa na równanie i roszenie toru. Wydawało się, że krośnianie wracają do gry po dwóch zwycięstwach 4:2, ale wszystko przekreślił defekt Lebiediewa na starcie w 7. wyścigu. Gdańszczanie prowadzą różnicą 10 pkt.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Tobiasz Musielak,
  Piotr Gryszpiński,
  Patryk Wojdyło.
Musielak jako rezerwa taktyczna za Milika.
ważne zdarzenie
VIII
Wyścig przerwany. Gryszpiński przy starcie dotknął taśmy daszkiem od kasku. Ostrzeżenie dla zawodnika Wybrzeża. To siódme, które rozdał dziś arbiter. Na razie nikt nie dostał jednak dwóch upomnień.
kibice
VIII
Głośne "GKS!" z trybun.
bieg 3:3
VIII
[29:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Patryk Wojdyło (2 pkt), Tobiasz Musielak (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Kułakow wygrał start, a Gryszpiński przez chwilę postraszył Musielaka. Junior Wybrzeża ambitnie atakował do końca, ale skończyło się remisem.
9'
Przerwa na roszenie toru i dla Musielaka, który pojedzie wyścig po wyścigu.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Mateusz Szczepaniak,
  Krystian Pieszczek,
  Tobiasz Musielak,
  Rasmus Jensen.
bieg 4:2
IX
[33:21] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Mateusz Szczepaniak (0 pkt).

Gdańszczanie wygrali start, ale Musielak na drugim okrążeniu minął Jensena na prostej. Rzucił się w pogoń za Pieszczkiem, ale przewaga gdańszczanina była za duża.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Aleks Rydlewski,
  Jakub Jamróg,
  Andrzej Lebiediew,
  Lukas Fienhage.
Fienhage jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego.
bieg 3:3
X
[36:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Lukas Fienhage (1 pkt), Aleks Rydlewski (0 pkt).

Od startu do mety ta sama kolejność z dużymi przerwami między zawodnikami.
Przerwa na równanie i roszenie toru
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Lukas Fienhage,
  Patryk Wojdyło,
  Rasmus Jensen,
  Tobiasz Musielak.
Fienhage jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego.
ważne zdarzenie
XI
Wyścig przerwany. Nierówny start. Musielak zostaje ósmym zawodnikiem w tym meczu z ostrzeżeniem.
bieg 3:3
XI
[39:27] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Patryk Wojdyło (1 pkt), Lukas Fienhage (0 pkt).

Podwójnie wygrany start gości, ale napędzony po zewnętrznej Jensen najpierw "połknął" Wojdyłę, a następnie Musielaka. Kapitalny wyścig Duńczyka i ogromne owacje na trybunach. Fienhage bez szans.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Bartosz Curzytek,
  Alan Szczotka,
  Mateusz Szczepaniak,
  Jakub Jamróg.
bieg 4:2
XII
[43:29] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Bartosz Curzytek (0 pkt).

Dobry start Jamroga z czwartego toru. Założył się na rywali w łuku i pognał po 3 pkt. Duże przerwy między zawodnikami.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Vaclav Milik,
  Wiktor Kułakow,
  Andrzej Lebiediew.
bieg 3:3
XIII
[46:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Vaclav Milik (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale szalejący Milik minął najpierw Pieszczka, a potem Kułakowa. Kułakow i Milik do mety stoczyli fantastyczny pojedynek, w którym górą o centymetry był zawodnik Wybrzeża. Gdańszczanie właśnie wygrali mecz i drugi raz z rzędu pokonali lidera eWinner 1. Ligi, zgarniając punkt bonusowy.
Przerwa na równanie i roszenie toru, który jest suchy jak pieprz.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Vaclav Milik,
  Piotr Gryszpiński,
  Patryk Wojdyło,
  Lukas Fienhage.
Fienhage jako rezerwa zwykła za Jensena.
Gryszpiński jako rezerwa zwykła za Pieszczka.
ważne zdarzenie
XIV
Wyścig przerwany. Przy stanie 5:1 dla gości upadł nieatakowany Gryszpiński, który po walce z Milikiem spadł z drugiego na trzecie miejsce. Upadł w tym samym miejscu co Szczotka w biegu juniorskim. Omal nie doszło do tragedii, bo Milik nie widział czerwonych flag i jako jedyny nie przerwał jazdy.
14'
Gryszpiński wstał o własnych siłach, ale z powtórki będzie wykluczony.
bieg 5:1
XIV
[47:37] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Vaclav Milik (3 pkt), Patryk Wojdyło (2 pkt), Lukas Fienhage (1 pkt), Piotr Gryszpiński (w/0 pkt).

Krośnianie nie dali najmniejszych szans Fienhage. Kompletnie bezbarwny występ Niemca w dzisiejszym spotkaniu.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Jakub Jamróg,
  Tobiasz Musielak,
  Wiktor Kułakow.
bieg 3:3
XV
[50:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tobiasz Musielak (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Andrzej Lebiediew (0 pkt).

Kułakow po słabym starcie do mety gonił Musielaka, nieskutecznie.

15'
Koniec meczu. Wybrzeże pokonało Wilki 50:40 i zgarnia w dwumeczu komplet 5 pkt

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

64% 141 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
3% 5 typowań REMIS
33% 73 typowania Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane


Tabela po 10 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów 10 6 2 2 500:400 17
2 ROW Rybnik 10 6 1 3 448:429 16
3 Cellfast Wilki Krosno 10 7 0 3 469:427 16
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 5 2 3 461:437 14
5 Orzeł Łódź 10 4 1 5 437:359 10
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 4 0 5 396:411 8
7 Aforti Start Gniezno 9 4 0 5 393:414 8
8 Unia Tarnów 10 0 0 10 362:535 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-07-01

Wyniki 10 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 50:40 (pierwszy mecz 46:44, bonus dla Wybrzeża)
 • Unia Tarnów - ROW Rybnik 38:52 (35:55, bonus dla ROW)
 • Arged Malesa Ostrów - Orzeł Łódź 45:45 (46:44, bonus dla Arged Malesa)
 • Aforti Start Gniezno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46 (pierwszy mecz przełożony)
 • Mecz zaległy z 1. kolejki
 • Aforti Start - Orzeł 59:31 (rewanż 15 sierpnia)
 • Mecz zaległy z 3. kolejki
 • ROW - Arged Malesa 39:51 (pierwszy mecz 46:44, bonus dla Arged Malesa)
 • Mecz zaległy z 7. kolejki
 • Orzeł - Abramczyk Polonia 51:39 (42:48, bonus dla Orła)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane