• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 51:39. W końcu wygrana na własnym torze

Rafał Sumowski
4 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk wciąż szuka. Czy DMPJ zmienią ligowy skład żużlowców?
Peter Kildemand (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) byli obok Rasmusa Jensena głównymi architektami długo wyczekiwanego zwycięstwa Wybrzeża na torze w Gdańsku. Peter Kildemand (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) byli obok Rasmusa Jensena głównymi architektami długo wyczekiwanego zwycięstwa Wybrzeża na torze w Gdańsku.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonali Orła Łódź 51:39. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Mirosława Berlińskiego na własnym torze. Komplet punktów z bonusem zdobył Peter Kildemand obie drużyny stworzyły znakomite widowisko. W środę o godz. 18:45 na gdańskim torze odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


9. Krystian Pieszczek 11+2 (2,2*,2*,2,3)
10. Peter Kildemand 14+1 (3,3,3,2*,3)
11. Mikkel Bech 4+2 (1*,0,2*,1)
12. Kacper Gomólski 6+1 (-,1,3,1*,1)
13. Rasmus Jensen 10 (3,1,2,3,1)
14. Karol Żupiński 3 (2,1,0)
15. Alan Szczotka 3 (1,0,2)
16. Robert Chmiel 0 (0)
Sędziowie: Piotr Lis (Lublin)
Widzów: 2167
Składy
1. Marcin Nowak 3+1 (0,2*,1,0,-)
2. Daniel Jeleniewski 7+1 (1*,3,0,3,0)
3. Rohan Tungate 11+1 (3,2*,3,1,2,d)
4. Aleksandr Łoktajew 11 (2,3,1,3,2)
5. Brady Kurtz 4 (2,1,1,0)
6. Piotr Pióro 3 (3,0,u)
7. Aleksander Grygolec 0 (w,0,t)
8. Eryk Borczuch


Finał MPPK w Gdańsku - bilety, obsada i pozostałe informacjeKibice oceniająRelacja LIVE

Sędzia zawodów: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski
Praktycznie wszystkie tegoroczne mecze z udziałem Zdunek Wybrzeża to spotkania na styku. U siebie gdańszczanie przegrali po 44:46 ze Startem Gniezno i Unią Tarnów, a na wyjazdach wygrali w Daugavpils 50:40 i w Bydgoszczy 46:43. Ostatnie zwycięstwo z Polonią przyszło jednak w bólach, choć gospodarze startowali bez swojego lidera Davida Bellego.
Relacja live Mecz z Orłem pierwotnie miał odbyć się w poniedziałek, ale przełożono go o dzień ze względu na prognozowane opady deszczu. Sprawdziły się, więc była to słuszna decyzja. Dziś w Gdańsku nie pada.

fot. Wybrzeże Gdańsk
- Wiem, że kibice się niecierpliwią, nawet jeśli porażki z Unią Tarnów i Startem Gniezno były minimalne. Będziemy "gryźć" tor, aby w końcu wygrać przed własną publicznością - mówił nam przed meczem Kildemand.

Duńczyk postara się dziś pokazać z dobrej strony już od pierwszej serii startów. Do tej pory miał z tym problem - ani razu nie przywiózł w niej więcej niż punktu. Jego klasę potwierdzają jednak takie wyścigi jak jego ostatni start w Bydgoszczy, gdzie na dystansie minął dwóch rywali.

Peter Kildemand: Będziemy gryźć tor


Kolejny raz szansę w miejsce Jacoba Thorssella otrzyma Bech. W Bydgoszczy zdobył 4 pkt i bonus. Aby zachować miejsce w składzie, kapitan musi postarać się o znacznie lepszy wynik.
W próbie toru udział wzięli Jeleniewski i Tungate oraz Pieszczek i Bech.
Zawody odbędą się wg I zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną z pól B i D.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Mikkel Bech.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Od startu do wyjścia z łuku Pieszczek próbował wyprzedzić Tungate'a, ale Australijczyk uciekł gdańszczaninowi. Bech jeszcze przed wejściem w drugi łuk minął na prostej, przy krawężniku Nowaka.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Piotr Pióro.
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany. Goście jechali na 4:2, gdy Szczotka mijał Grygolca na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Doszło między nimi do kontaktu a zawodnik gości upadł na tor. Grygolec wykluczony z powtórki.
bieg 3:3
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Piotr Pióro (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Aleksander Grygolec (w/0 pkt).

Tak jak w pierwszej odsłonie znakomicie wystartował Pióro. Cztery okrążenia gonił go Żupiński, ale nieskutecznie. Zawodnik gości jeszcze zdążył podnieść rękę w geście triumfu, gdy wjeżdżał na metę. Szczotka nie podjął zupełnie walki.
Przerwa na roszenie toru.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz,
  Robert Chmiel,
  Daniel Jeleniewski.
Chmiel jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
bieg 3:3
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Brady Kurtz (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Fenomanalna jazda Jensena. Gdańszczanie przegrali start 1:5, ale Duńczyk na dystansie najpierw minął Jeleniewskiego, a następnie Kurtza! Oba ataki przepuścił przy krawężniku. Pierwszy na drugim, drugi na trzecim okrążeniu.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Aleksandr Łoktajew,
  Karol Żupiński,
  Piotr Pióro,
  Peter Kildemand.
bieg 4:2
IV
[13:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Teraz popis dał Kildemand. Ze startu 3:3, ale Duńczyk raz przy krawężniku, raz pod bandą próbował minąć Łoktajewa. Duńczykowi udało się na początku czwartego okrążenia. Kapitalna jazda "Pająka"!
Przerwa na kosmetykę toru.
Po pierwszej serii nieznaczne prowadzenie Wybrzeża. Popis jazdy dali Kildemand i Jensen, którzy wygrali swoje wyścigi po znakomitych, przemyślanych atakach na dystansie. Na gdańskim torze znów emocje, oby tym razem skończyło się zwycięsko. Do poprawy na pewno starty, bo wyjścia spod taśmy wyglądają u gdańszczan kiepsko.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Mikkel Bech,
  Rohan Tungate.
bieg 5:1
V
[14:16] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Dobry start gości, którzy świetnie współpracowali do mety. Tungate poczekał na Łoktajewa, którego gonił Gomólski, ale bez powodzenia. Bech nie liczył się w stawce. Duńczyk prezentuje się dziś jak cień zawodnika, którego znamy z poprzednich sezonów.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Rasmus Jensen,
  Daniel Jeleniewski,
  Alan Szczotka.
bieg 5:1
VI
[15:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście. Jensen dwoił się i troił, ale nie zdołał wyprzedzić żadnego z zawodników Orła. Szczotka daleko za resztą.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Brady Kurtz,
  Peter Kildemand,
  Aleksander Grygolec.
bieg 5:1
VII
[20:22] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Aleksander Grygolec (0 pkt).

Kurtz wygrał start i napędzał się po zewnętrznej części toru. Chyba za długo i za szeroko, bo na drugim łuku zamknął go zdecydowanym manewrem Kildemand, a chwilę później skorzystał na tym Pieszczek i stanowczym atakiem dołączył do Duńczyka. Kurtz gonił do końca, ale nie bez powodzenia. Znów świetne ściganie na gdańskim torze.
Przerwa na kosmetykę toru.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Rohan Tungate,
  Karol Żupiński,
  Aleksandr Łoktajew.
bieg 4:2
VIII
[22:26] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Aleksandr Łoktajew (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście, ale Jensen przedarł się na drugie miejsce. Żupiński walczył wręcz na łokcie o trzecie miejsce z Łoktajewem i nawet przez chwilę był przed nim, ale ostatecznie łodzianie wygrali 4:2.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Peter Kildemand,
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek.
ważne zdarzenie
IX
Kildemand zmienia motocykl. Z tego, na którym ścigał się w dwóch poprzednich startach, wyciekł olej.
ważne zdarzenie
IX
Wyścig przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenie dla Nowaka. Każde kolejne będzie skutkowało ostrzeżeniem.
bieg 5:1
IX
[27:27] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Nareszcie dobry start gdańszczan. Pieszczek na chwilę stracił drugie miejsce na rzecz Nowaka, ale błyskawicznie je odbił mądrą jazdą przy krawężniku. Kildemand jak zawodnik z innej ligi, daleko z przodu, rozpędzony pod płotem.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Piotr Pióro,
  Mikkel Bech,
  Brady Kurtz,
  Kacper Gomólski.
bieg 5:1
X
[32:28] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Piotr Pióro (u/0 pkt).

Świetny start zaliczył Pióro. Na pierwsze miejsce wyszedł jednak Gomólski. Pióro upadł na drugim okrążeniu jadąc na trzecim miejscu, ale błyskawicznie wstał z toru, choć gdańszczanie jechali już na 4:2. Postawa fair play w wykonaniu juniora. Bech pogonił za Kurtzem i minął go, a następnie wspólnie z Gomólskim dali popisową jazdę parą i odparli ataki szybkiego Australijczyka.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Krystian Pieszczek,
  Marcin Nowak.
bieg 3:3
XI
[35:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Łoktajew najlepiej ze startu i w pierwszym łuku. Tym razem bez wielkiego ścigania, choć Pieszczek naciskał do końca.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Daniel Jeleniewski,
  Mikkel Bech.
ważne zdarzenie
XII
W taśmę wjechał Grygolec. Zostaje wykluczony.
bieg 3:3
XII
[38:34] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Aleksander Grygolec (t/0 pkt).

Jeleniewski wygrał start i uciekł do przodu. Niestety Bech znów bardzo wolny, nie wyprzedził nawet juniora z pary.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz.
bieg 5:1
XIII
[43:35] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Brady Kurtz (0 pkt).

Świetny start Duńczyków. Cały wyścig wściekle atakował napędzający się pod płotem Tungate, ale Kildemand niczym żużlowy profesor ubezpieczał Jensena. "Pająk" choć wjeżdżając na drugim miejscu na metę miał Tungate'a tuż za sobą, wiedział że utrzyma 5:1 i podniósł jeszcze rękę w geście zwycięstwa.
Przerwa na równanie toru.
ważne zdarzenie
3 punkty dzielą Wybrzeże od pierwszej wygranej w tym sezonie na własnym torze. W Gdańsku znów oglądamy kapitalne widowisko - czy tym razem z happy-endem dla czerwono-biało-niebieskich?
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Kacper Gomólski.
Tungate jako rezerwa taktyczna za Nowaka.
bieg 4:2
XIV
[47:37] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Świetnie ze startu Pieszczek. Po chwili dołączył do niego Gomólski i gdańszczanie jechali na 5:1, ale na ostatnim okrążeniu Tungate minął "Gingera". Wybrzeże przypieczętowało jednak wygraną w meczu.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Aleksandr Łoktajew.
bieg 4:2
XV
[51:39] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Rohan Tungate (d4/0 pkt).

Kapitalne ściganie na koniec tego emocjonującego meczu. Ze startu 5:1 dla gości, ale Jensen i Kildemand jak przyklejeni do siebie minęli razem Łoktajewa. Ten odbił pozycję, ale Kildemand znów wyszedł na drugie miejsce. Na trzecim okrążeniu zdefektował motocykl prowadzącego Tungate'a i to gdańszczanie wygrali wyścig.
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało 51:39 z Orłem Łódź. To pierwsza wygrana na własnym torze w tym sezonie, a zarazem najwyższy triumf gdańszczan w obecnych rozgrywkach.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Orzeł Łódź

Jak typowano

92% 205 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
8% 17 typowań Orzeł Łódź

Twoje dane


Tabela po 5 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 5 5 0 0 282:164 10
2 Unia Tarnów 5 4 0 1 231:219 8
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 3 0 2 235:214 6
4 Start Gniezno 5 3 0 2 226:224 6
5 Orzeł Łódź 5 2 0 3 225:225 4
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia 5 2 0 3 203:247 4
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 1 0 4 203:246 2
8 Lokomotiv Daugavpils 5 0 0 5 194:256 0
Tabela wprowadzona: 2020-08-06

Wyniki 5 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 51:39
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno 39:51
 • Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils 49:41
 • eWinner Apator Toruń - Ostrovia 63:27

Wydarzenia

Opinie (86) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

 • Sorry ale bech do zmiany (3)

  Niestety 2 mecze i najgorzej nawet nie walczylj, ma być sprawiedliwie to musi poczekać, rudy widać postęp.

  • 48 3

  • Ciezko (1)

   Hmm ciężko powiedziec Jacob zrobił 4 pkt z "o górkami" na Łotwie ogolnie mamy problem ...cos było na rzeczy ze M Bech nie chciał jeździć w tym sezonie .. może problem z tunerem ..lubię faceta ale jest wolniejszy niż Ginger i Przemek Pawlicki a to juz sztuka...

   • 4 1

   • Jacob 4 pkt na Łotwie? On przecież pojechał na Łotwie w 15. biegu. (3,2,2,2*,3). Zdecydowanie lepszy od Becha.

    • 1 1

  • Bech na torze.

   Utalentowany amator wśród zawodowców.

   • 2 0

 • Brawo

  • 13 2

 • Gratulacje. Wygrana zawsze cieszy.

  • 20 2

 • Tor pod gosci znowu idealny echh (2)

  • 19 7

  • To nie wiem kto ten tor przygotowuje ? Zawsze wina toru ? Tor jest równy dla dwóch ekip i tyle

   • 5 0

  • Właśnie nie. Łódź ustawiona na starty, a dzisiaj można było się ścigać.

   • 2 0

 • (1)

  Pozdrawiam wszystkich co pisali że orzeł Łódź walczy o Play off a Wybrzeże Gdańsk o utrzymanie ️

  • 24 2

  • No i walczymy dalej!!!

   • 13 2

 • Bravo w końcu po męczarniach ale dali rade (6)

  Tor tradycyjnie nie pod nas, słabe stary w 1 części mwczu
  Krycha i Kacper wolni ale myśleli blokowali walczyli za klub rudy szacun, Rasmus i pająk walczaki super bech dramat wolniejszy od juniorów dał odpowiedź na resztę sezonu, pMirek dał ciała bo po 2 biegu trzeba było zmieniać go Karolem, czy Chmielem im się chciało, szczota dziś słaby, dużo szczęścia dziś, w, t, d po stronie gości tor dalej dramat, i pewnie tak już zostanie do października, o

  • 15 17

  • (4)

   Co to za bełkot?

   • 12 5

   • Brawo, w końcu po męczarniach, ale dali radę. (2)

    Tor tradycyjnie ułożony nie tak jak byśmy chcieli, statystyki na naszą niekorzyść w 1. części meczu. Krycha i Kacper wolni, ale myśleli, blokowali, walczyli za klub. Szacunek dla Rudego. Rasmus i Pająk też walczaki, super. Bech dramat, wolniejszy od juniorów, dał odpowiedź na pytanie czy warto na niego stawiać do końca sezonu. P. Mirek dał ciała, bo po 2. biegu mógł go zmienić Karolem albo Chmielem - im się chciało. Szczota dziś słaby. Ogólnie dopisało nam dziś też szczęście, wśród gości pojawiały się wykluczenia, dotknięcia taśmy i defekty. Tor w bardzo złym stanie i tak pewnie pozostanie już do końca sezonu.

    • 2 6

    • (1)

     Polonista to ty może jesteś ale na torach to się nie znasz

     • 1 1

     • Torowcem to ty może jesteś ale na polonistyce to się nie znasz

      • 0 0

   • Tor

    A niby co ty chcesz od toru. Ostatnie 3 mecze jakoś daje się wyprzedzać po kredzie i szerokiej

    • 3 0

  • tor

   tor rowny dla wszystkich padal deszcz wczoraj wiec wszyscy podchodzili do zawodow tak samo

   • 0 0

 • Kildemand!

  • 26 1

 • Bech na swoich motorynkach nie zrobiłby dobrego wyniku nawet w 2 lidze. Na chwilę obecną Kuba na tor a Bech do warsztatu powalczyć o prędkość.

  • 23 2

 • Dzieki Panowie ! (3)

  Teraz jedziemy do Toruna po zwyciestwo !

  • 33 2

  • hahahaha

   dobre :)

   • 8 5

  • Lodu do głowy sobie przyłóż

   • 5 7

  • Chyba w kapsle

   • 1 2

 • (3)

  Wkoncu wygrana na własnym torze! Torze, który w porównaniu z ostatnimi sezonami jest świetny, wiele ścieżek do mijania i aż przyjemnie się to ogląda! Od następnego spotkania do składu koniecznie Thorsell za Becha i od początku Gomolski. Niestety ani Chmiel ani Bech to na obecną chwilę poziom drugiej ligi. Słabiej dziś juniorzy od których z meczu na mecz oczekuje się coraz więcej jednak wynik całej drużyny jak najbardziej na plus, brawo Panowie!

  • 24 3

  • (2)

   zadnego thorssella najlepiej bedzie jak bech dostanie wiecej zaufania bo bedzie z niego 2x wiecej pozytku i jak dobrze tutaj napisales tor do scigania to chcac thorssella w skladzie tego scigania w jego wykonaniu gwarantuje ci ze nie zobaczysz, jesli nie bech to lepiej uśmiechnąć sie w strone slaska aby dostać usmiechnietego australijczyka :)

   • 2 10

   • slaska swietochlowice czy slaska wroclaw (pilkarskiego czy koszykarskiego)?

    badz precyzyjny

    • 2 1

   • Mimo całej sympatii, którą mam do Mikkela, to jednak statystyki są bezlitosne: ponad 7,5 pktów na mecz Thorssellla i 4 pkty Mikkela. We wczorajszym meczu Bech był bardzo wolny i nie wyglądało to dobrze. Myślę, że w Toruniu szansę dostanie Szwed.

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 4 16 100%
2 Karol Madajczyk 4 15 100%
3 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
5 Piotr Fritza 5 15 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
76% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane