Wiadomości

Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 43:46. Wymęczone zwycięstwo

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże wygrało w Bydgoszczy z osłabioną Polonią, ale po zaciętym pojedynku. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby nie najlepszy tego dnia Krystian Pieszczek (na zdjęciu).
Zdunek Wybrzeże wygrało w Bydgoszczy z osłabioną Polonią, ale po zaciętym pojedynku. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby nie najlepszy tego dnia Krystian Pieszczek (na zdjęciu). fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na wyjeździe z Abramczyk Polonię Bydgoszcz 46:43. To był triumf, który przyszedł w mękach, bo choć rywale jechali bez swojego lidera, kontuzjowanego Davida Bellego, do ostatniego wyścigu walczyli o zwycięstwo. Na szczęście na wysokości zadania stanął Krystian Pieszczek, który nie tylko był najlepszym żużlowcem meczu, ale i wygrał decydujące starcie.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. David Bellego zastępstwo zawodnika
10. Dimitri Berge 11 (1,0,3,2,3,2)
11. Kamil Brzozowski 7+2 (2,2*,1*,2)
12. Dawid Lampart 11+3 (2,3,2,1*,2*,1*)
13. Kai Huckenback 3 (w,1,2,-,-)
14. Mateusz Błażykowski 0 (t,w,0)
15. Tomasz Orwat 5 (2,3,0)
16. Andreas Lyager 4+2 (1*,2,0,1*)
43:46
Sędziowie:
Ryszard Bryła (Zielona Góra)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Krystian Pieszczek 12+1 (3,2,1*,3,3)
2. Rasmus Jensen 8 (3,0,2,3,0)
3. Kacper Gomólski 4 (-,-,3,1,0)
4. Mikkel Bech 4+1 (2*,1,1,0)
5. Peter Kildemand 10 (1,3,3,0,3)
6. Karol Żupiński 3 (w,3,0)
7. Alan Szczotka 5 (3,1,1)
8. Robert Chmiel 0 (0,0)

kibice oceniają

dodaj swoją ocenę »


Relacja LIVE

Polonia to beniaminek rozgrywek. Bydgoszczanie pojadą dziś bez swojego lidera Dawida Bellego. Francuz doznał złamania obojczyka, łopatki i kręg T6. To skutek upadku w zawodach cyklu mistrzostw Europy w Toruniu. Za niego stosowane będzie zastępstwo zawodnika
Przed wyjazdem do Bydgoszczy trener Wybrzeża Mirosław Berliński zdecydował się na zmianę w składzie. Thorssella zastąpił Bech, dla którego to pierwszy mecz w sezonie. Kapitan gdańskiej drużyny był poza kadrą przez pierwsze trzy spotkania, w tym dwa przegrane na własnym torze. Szkoleniowiec uznał, że prezentował się słabiej na treningach od pozostałych obcokrajowców, ale teraz dał mu szansę odzyskania pozycji w zespole.

Mikkel Bech: Jestem przygotowany i zmotywowany na powrót

Dla Wybrzeża to pierwsze z dwóch spotkań w ciągu trzech dni. W poniedziałek gdańszczan czeka mecz na własnym torze z Orłem Łódź. Po przegranych u siebie komplet punktów przeciwko Polonii i Orłowi to dla czerwono-biało-niebieskich absolutny mus, aby wciąż myśleć o czołowych lokatach w lidze.
[ICO]
Pod numerem 3 wystąpi Gomólski, ale trener Berliński podjął decyzję, że przynajmniej w pierwszych wyścigach zastępował go będzie Chmiel.
Na próbę toru wyjechali Pieszczek i Jensen oraz Lampart i Huckenbeck. Lampart, który jest zawodnikiem II-ligowego klubu z Rzeszowa, startuje w charakterze gościa. W całym sezonie można zakontraktować ich dwóch, ale tylko z II ligi.
[ICO]
Niesamowicie ciekawe są w tym roku rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Unia Tarnów, która na inaugurację w Gdańsku wygrała z Wybrzeżem 46:44, dziś wygrała na wyjeździe ze Startem Gniezno (50:40), który również 46:44 wygrał w Gdańsku przed tygodniem.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Andreas Lyager,
  Robert Chmiel,
  Kamil Brzozowski.
Lyager jako zz za Bellego
Chmiel jako rezerwa zwykła za Gomólskiego
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Andreas Lyager (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Mateusz Błażykowski,
  Karol Żupiński,
  Tomasz Orwat.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Na wyjściu z łuku gdańszczanie już na prowadzeniu 5:1, ale sędzia uznał, że start był nierówny. Ostrzeżenie dostał Żupiński. Jeszcze jedno w dowolnym wyścigu i zostanie z niego wykluczony.
[ICO]
II
Błażykowski dotknął taśmę, a zerwał ją Orwat. Błażykowski został wykluczony, ale to samo spotkało Żupińskiego, który ruszył się chwilę wcześniej i dostał za to drugie ostrzeżenie. W powtórce pojadą tylko Szczotka i Orwat.
[ICO]
II
[5:6] Wynik biegu: 2:3. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Tomasz Orwat (2 pkt), Karol Żupiński (w/0 pkt), Mateusz Błażykowski (t/0 pkt).

Szczotka wygrał start i dowiózł 3 punkty, choć cały wyścig do mety naciskał go Orwat.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Kai Huckenback,
  Rasmus Jensen,
  Dawid Lampart.
3'
Trwa roszenie toru.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku po kontakcie z Huckenbeckiem upadł jadący z czwartego pola Jensen. Duńczyk uderzył w bandę, ale wstał z toru o własnych siłach.
[ICO]
III
Huckenbeck wykluczony.
3'
Chwila przerwy. Wyją syreny dla upamiętnienia "godziny W", czyli rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.
[ICO]
III
[7:10] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Kai Huckenback (w/0 pkt).

Ze startu 3:3, ale poobijany Jensen po zewnętrznej minął Lamparta, a potem znakomicie odczytywał próby ataku szybkiego rywala. Kildemand już niemal tradcyjnie, słabo w pierwszym swoim starcie dnia.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Mateusz Błażykowski,
  Mikkel Bech,
  Dimitri Berge,
  Karol Żupiński.
[ICO]
IV
Wyścig przerwany. Na wyjściu z pierwszego łuku po kontakcie z Żupińskim upadł Błażykowski. Na prowadzeniu był Berge, drugi jechał Bech.
[ICO]
IV
Wykluczony z powtórki Błażykowski.
[ICO]
IV
[8:15] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Dimitri Berge (1 pkt), Mateusz Błażykowski (0 pkt).

Słaby start Becha. Żupiński cały wyścig ambitnie gonił Berge. Za nim podążał Bech i obaj dopadli rywala na samej mecie. Ten złapał jednak "gumę" na ostatnim łuku.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Dawid Lampart,
  Robert Chmiel,
  Kamil Brzozowski.
Chmiel jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
[ICO]
V
Wyścig przerwany. Nierówny start.
5'
Minęła niespełna godzina, a za nami dopiero cztery wyścigi. Szykuje się długie spotkanie.
5'
Ostrzeżenie dla Chmiela. Żużlowcy coś nie trzymają dziś nerwów na wodzy. O ile przy niektórych decyzjach można posądzić sędziego o zbytnią drobiazgowość, tak tu ewidentnie Chmiel puścił sprzęgło "na czuja" minimalnie przed tym jak taśma poszła w górę.
[ICO]
V
[13:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Lampart (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Bech wygrał walkę w pierwszym łuku, ale najpierw minął go Lampart a następnie Brzozowski. Bech próbował się napędzać po zewnętrznej, ale kompletnie nie trafiał z wyborem ścieżek. Chmiel w ogóle nie liczył się w tym wyścigu.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Kai Huckenback,
  Krystian Pieszczek,
  Tomasz Orwat,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
VI
[17:18] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Tomasz Orwat (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kai Huckenback (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Gdańszczanie ze startu na 5:1, ale kompletnie zaskoczył ich Orwat, a Jensen spadł na ostatnie miejsce. Do końca wyścigu Pieszczek musiał bronić się przed atakami Huckenbecka.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Andreas Lyager,
  Alan Szczotka,
  Dimitri Berge.
Lyager jako z/z za Bellego.
[ICO]
VII
[19:22] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Andreas Lyager (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Dimitri Berge (0 pkt).

Kildemand wygrał start i uciekł do przodu. Do samej mety czuł jednak na plecach oddech Lyagera. Szczotka na wyjściu z pierwszego łuku po zewnętrznej minął Berge i obronił trzecie miejsce, to cenny punkt.
7'
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Kai Huckenback,
  Mikkel Bech,
  Mateusz Błażykowski.
[ICO]
VIII
[21:26] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Kai Huckenback (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Mateusz Błażykowski (0 pkt).

Znakomicie ze startu i w pierwszym łuku Gomólski, dla którego to pierwszy wyścig w tym meczu. Bech dwoił się i troił w walce o drugie miejsce. Zawodnicy jechali w bliskim kontakcie i przed ostatnim łukiem Bech na chwilę wyszedł przed Huckenbecka, ale ten odbił pozycję.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Dimitri Berge,
  Rasmus Jensen,
  Andreas Lyager,
  Krystian Pieszczek.
Lyager jako z/z za Bellego.
[ICO]
IX
[24:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dimitri Berge (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Andreas Lyager (0 pkt).

Pieszczek zdecydowanie wygrał start i gdy wydawało się, że z Jensenem wyjdą na 5:1, przy krawężniku zdecydowanie zaatakował Berge. Za Francuzem zabrał się Jensen i naciskał go do samej mety. Nieskutecznie.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Kamil Brzozowski,
  Karol Żupiński,
  Dawid Lampart,
  Peter Kildemand.
[ICO]
X
[27:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Kamil Brzozowski (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Kildemand wyskoczył z czwartego toru i "pozamiatał" po zewnętrznej w pierwszym łuku. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Żupiński nieskutecznie gonił Brzozowskiego.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Dawid Lampart,
  Krystian Pieszczek,
  Dimitri Berge.
Berge jako z/z za Bellego
[ICO]
XI
[30:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Dimitri Berge (2 pkt), Dawid Lampart (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Pieszczek wygrał start i choć nie imponował szybkością, znakomicie obierał ścieżki i obronił się przed rozpędzającym się Berge. Niestety, w rywalizacji nie liczył się zbytnio Bech, który już po pierwszym łuku miał sporą stratę.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Tomasz Orwat,
  Alan Szczotka,
  Kamil Brzozowski,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
XII
[32:39] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Tomasz Orwat (0 pkt).

Jensen najlepszy już od startu. Pewne zwycięstwo Duńczyka. Świetną pracę wykonał Szczotka. Junior ze startu był ostatni, ale popisał się udanym atakiem przy krawężniku i minął Orwata jeszcze na wyjściu z pierwszego łuku.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Dimitri Berge,
  Peter Kildemand,
  Dawid Lampart.
Lampart jako rezerwa taktyczna za Huckenbecka.
[ICO]
XIII
[37:40] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dimitri Berge (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Peter Kildemand (0 pkt).

Ze startu najlepiej Berge i po walce w łuku układ 3:3. Wydawało się, że Gomólski minie Francuza na wyjściu z drugiego łuku. Zamiast tego szalejący Lampart minął obu zawodników Wybrzeża. Kildemanda po wewnętrznej, a Gomólskiego po zewnętrznej. Polonia wraca do gry.
Przerwa na równanie toru. Wybrzeże prowadziło już różnicą 7 pkt i momentalnie przewaga stopniała do 3.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Kamil Brzozowski,
  Kacper Gomólski,
  Andreas Lyager,
  Peter Kildemand.
Lyager jako rezerwa zwykła za Huckenbecka.
[ICO]
XIV
[40:43] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Andreas Lyager (1 pkt), Kacper Gomólski (0 pkt).

Kildemand z dużym trudem, ale w końcu po zewnętrznej częsci toru przebił się na pierwszą pozycję. Kiedy tylko Duńczyk minął bydgoszczan, uciekł do przodu i wygrał z dużą przewagą. Gomólski przez chwilę nawet był trzeci, ale nie obronił tej pozycji.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Dimitri Berge,
  Krystian Pieszczek,
  Dawid Lampart.
[ICO]
XV
[43:46] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Dimitri Berge (2 pkt), Dawid Lampart (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Ewidentnie nierówny start za sprawą jednego z bydogoszczan, ale sędzia nie przerwał wyścigu. Znakomicie rozegrał start i pierwszy łuk Pieszczek, który wygrał ze spokojną przewagę i zapewnił Wybrzeżu triumf w meczu!
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz 46:43

opinie kibiców w trakcie relacji (164)


Typowanie wyników

mecz ligowy
01.08.2020 godz.16:30
wartość: 3 punkty
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
43:46
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

17%

38 typowań

x

1%

1 typowanie

2

82%

179 typowań


Tabela po 4 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 4 4 0 0 219:137 8
2 Unia Tarnów 4 3 0 1 182:178 6
3 Orzeł Łódź 4 2 0 2 186:174 4
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 4 2 0 2 184:175 4
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia 4 2 0 2 176:184 4
6 Start Gniezno 4 2 0 2 175:185 4
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 1 0 3 164:195 2
8 Lokomotiv Daugavpils 4 0 0 4 153:207 0

Tabela wprowadzona: 2020-08-02

Wyniki 4 kolejki:

  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 43:46
  • Start Gniezno - Unia Tarnów 40:50
  • Orzeł Łódź - Ostrovia 52:38
  • Lokomotiv Daugavpils - eWinner Apator Toruń 39:51

Opinie (115) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 04.08.2020 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

93%

183 typowania

x

0%

0 typowań

2

7%

14 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Dorota Kalicka 4 12 100%
2. Marek Figura 4 11 75%
3. Małgorzata Starzyńska 4 9 75%
4. Andrzej Starzyński 4 9 75%
5. Grzegorz Wrzask 4 9 75%

Terminarz

04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Orzeł Łódź LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
15.08 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Arged Malesa TŻ Ostrovia
01.08 (sob) godz.16:30 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 43:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
25.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:46 Start Gniezno LIVE!

Najczęściej czytane