Zdunek Wybrzeże - Unia Tarnów 40:50. Nagrodziliśmy Ligowca Roku

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mikkel Bech przed meczem odebrał puchar dla Ligowca Roku 2018 z rąk Michała Kaczorowskiego. Niestety, Duńczyk podobnie jak cały zespół, w niedzielę nie znalazł patentu na żużlowców Unii. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Unią Tarnów 40:50. Przed meczem redaktor naczelny Trojmiasto.pl Michał Kaczorowski wręczył Mikkelowi Bechowi puchar dla Ligowca Roku 2018 według naszych czytelników. Niestety, dziś Duńczyk spisał się słabo, a rywali rozstawiał po kątach Wiktor Kułakow. Zawodnik z Tarnowa zdobył komplet punktów.

7. Dawid Rempała 1 (0,1,0)

- Jedziemy nie tylko o wynik, ale i o serca kibiców. Wiemy, że poziom widowiska i wynik będą miały wpływ na frekwencję w kolejnych meczach. Oczekiwania są duże, bo skoro wygraliśmy na wyjeździe to jak mielibyśmy mieć problemy w Gdańsku? Przypominam, że to jest żużel, ale nie dopuszczam myśli, że moglibyśmy zawieść naszych fanów. Chłopaki aż rwą się do jazdy - mówił nam przed meczem trener Wybrzeża Mirosław Berlinski. Berliński.

Tutaj przeczytasz zapowiedź meczu Wybrzeże - Unia
[ICO]
Podczas przedmeczowej prezentacji Wybrzeże i Trojmiasto.pl przygotowały uroczyste wręczenie pucharu dla Ligowca Roku 2018 dla Mikkela Becha. Kapitan gdańskich żużlowców otrzymał ten tytuł głosami naszych czytelników.

Zobacz pełne wyniki plebiscytu na Ligowca Roku 2018

Przeczytaj jak Mikkel Bech dziękował naszym czytelnikom
Zdaniem naszych czytelników biorących udział w Sportowym Typerze Trojmiasto.pl, gdańscy żużlowcy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania.

Tu możesz typować wyniki trójmiejskich drużyn ligowych
Na próbę toru wyjechali najpierw Rempała i Kaczmarek, a następnie Kling i Cyfer.
[ICO]
Początek meczu opóźni się. Pod kasami są wciąż spore kolejki, choć już teraz stadion jest wypełniony znacznie więcej niż w połowie.
[ICO]
Redaktor naczelny portalu Trojmiasto.pl, Michał Kaczorowski wręczył nagrodę Ligowca Roku 2018 - Mikkelowi Bechowi.
Osobną nagrodę od władz rozgrywek otrzymał też prezes klubu Tadeusz Zdunek, którego wybrano działaczem 5-lecia Nice 1. Ligi Żużlowej.
[ICO]
Trybuny cały czas się zapełniają.
Rozpoczyna się prezentacja. Poprzedziła ją minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
[ICO]
Czekamy na oficjalne dane, ale na trybunach zasiada ok. 7-8 tys. kibiców.
I
Czekamy na start do pierwszego wyścigu. Na trybunach flagi w barwach klubu i świece dymne oraz napis "Jedziemy po awans"
1'
Zawodnicy wyjechali na tor
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Daniel Kaczmarek (1 pkt), Joel Kling (0 pkt).

Pieszczek chwilę pomęczył się w pierwszym łuku, ale na wyjściu odjechał rywalom. O trzecie miejsce próbował walczyć Kling, ale nieskutecznie.
II
[7:5] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Mateusz Cierniak (2 pkt), Denis Zieliński (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Cudowna pogoń Żupińskiego za Cierniakiem. Cztery okrążenia gonił rywala i dopadł do na samej miejsce wygrywając o centymetry!
2'
Upomnienie dla Rempały za utrudnianie startu.
III
Czaja wjechał w taśmę. Został wykluczony z powtórki.
3'
Czaję zgodnie z regulaminem zastąpi młodzieżowiec. W tym wypadku Cierniak.
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Adrian Cyfer (2 pkt), Mateusz Cierniak (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Słabo ze startu Bech, brakowało mu prędkości. Cyfer prowadził trzy okrążenia, ale dał się minąć Kułakowowi.
IV
[11:13] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Dawid Rempała (1 pkt), Denis Zieliński (0 pkt).

Wyścig bez historii. Od startu do mety ta sama kolejność. Ljung za szybki dla Gomólskiego. Przerwa na równanie toru.
[ICO]
równolegle możecie śledzić dwie relacje live. Od godzinie 15:15 towarzyszymy piłkarzom Arki w meczu ekstraklasy w Szczecinie

V
[14:16] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Adrian Cyfer (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Daniel Kaczmarek (0 pkt).

Słaby start gdańszczan. Bech nie mógł rozwinąć prędkości po szerokiej i gdańszczanie zamiast atakować Mroczkę, bronili się przed Kaczmarkiem.
Ciasno na wejściu w pierwszy łuk. Upadł Czaja
6'
Wyścig będzie powtórzony w pełnym składzie zgodnie z zasadą, że upadek po kontakcie w pierwszym łuku nie skutkuje wykluczeniem.
6'
Jak na razie gdańszczanie bardzo kiepsko wychodzą ze startów.
[ICO]
VI
[17:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Artur Czaja (0 pkt).

Kułakow z dziecinną łatwością minął gdańszczan po zewnętrznej a wyjściu z pierwszego łuku.
[ICO]
VII
  Joel Kling.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Joel Kling (1 pkt), Mateusz Cierniak (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gości, ale Pieszczek szybko uporał się z Cierniakiem. Na drugim okrążeniu minął go również Kling. Ljung uciekł do przodu. Pieszczek gonił Szweda do samej mety, ale strata była zbyt duża.
7'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
  Denis Zieliński.
[ICO]
VIII
Wyścig przerwany. Gomólski upadł na wejściu w pierwszy łuk i podciął Zielińskiego. Dwaj gdańszczanie leżą na torze.
8'
Obaj żużlowcy wstali o własnych siłach.
8'
Opuszczającym tor kolegom pomaga Dominik Majchrzak, którego nie ma dziś w składzie
8'
Powtórka w pełnym składzie.
[ICO]
VIII
[21:27] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Daniel Kaczmarek (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Denis Zieliński (0 pkt).

Fatalny start gospodarzy. Gomólski nic nie zdziałał na dystansie.
[ICO]
IX
  Wiktor Kułakow.
Cyfer jako rezerw taktyczna za Klinga. Gdańszczanie przegrywają różnicą 6 pkt, więc trener mógł skorzystać z takiej zmiany.
[ICO]
IX
Z trybun zerwał się doping "GKS!"
[ICO]
IX
[22:32] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Adrian Cyfer (1 pkt), Krystian Pieszczek (d/0 pkt).

Motocykl Pieszczka zdefektował na starcie. Cyfer gonił rywali po słabszym starcie, ale ci nie dali odbić mu pozycji.
[ICO]
X
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin - Arka Gdynia

Tutaj relacja z meczu Pogoń - Arka
[ICO]
X
  Peter Ljung.
[ICO]
X
Gdańszczanie na 5:1, ale wyścig przerwany ze względu na nierówny start. Ostrzeżenie od sędziego otrzymał Ljung. Nieco kontrowersyjnie, bo przecież Szwed sam się ukarał słabszym wyjściem spod taśmy.
[ICO]
X
[25:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Adrian Cyfer (1 pkt), Dawid Rempała (0 pkt).

Kapitalny star gdańszczan i... dalej jak dzieci we mgle. Ljung minął obu gospodarzy na dystansie. Szwed robi dziś w Gdańsku cokolwiek tylko chce.
10'
[ICO]
XI
  Kacper Gomólski.
Pieszczek jako rezerw taktyczna za Klinga.
11'
Gomólski zmienia motocykl przed startem.
[ICO]
przypominamy, że równolegle możecie śledzić dwie relacje live. Towarzyszymy także piłkarzom Arki w meczu ekstraklasy w Szczecinie. Do przerwy jest remis 1:1

[ICO]
XI
[26:40] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Daniel Kaczmarek (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Kacper Gomólski (0 pkt).

Równy start, ale gdańszczanie fatalnie dali się ograć w pierwszym łuku. Pewna wygrana Unii 5:1
XII
Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale Cierniak upadł na wejściu w łuk a w niego wpadł Mroczka. Leżą obaj tarnowianie.
[ICO]
XII
Na tor wyjeżdża karetka. Cierniak wstał, ale Mroczka jeszcze nie wstał. Siedzi na torze i udzielana jest mu pomoc medyczna
12'
Jeśli wszyscy zawodnicy będą zdolni do jazdy, powtórka w pełnym składzie. Mroczka dostał ostrzeżenie od sędziego za utrudnianie startu. Kolejne oznaczało będzie wykluczenie z wyścigu.
12'
Dwie karetki na torze, ale zwodnicy już podążają do parku maszyn o własnych siłach.
[ICO]
XII
Ładne zachowanie gdańskich kibiców, którzy nagrodzili żużlowców Unii brawami, gdy opuszczali tor.
[ICO]
XII
Mroczka nie jest zdolny do jazdy w powtórce.
[ICO]
XII
[30:42] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Adrian Cyfer (3 pkt), Mateusz Cierniak (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt).

Od startu do mety kolejność ta sama. Osamotniony Cierniak łatwo poradził sobie z Żupińskim
[ICO]
XIII
  Krystian Pieszczek.
13'
Pieszczek zmienia motocykl przed startem
[ICO]
XIII
[33:45] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Pieszczek "zatańczył" z rywalami i napędzając się po zewnętrznej wyszedł na pierwsze miejsce na drugim okrążeniu i jako pierwszy dziś pokonał Ljunga. Niestety, w walce o punkty nie liczył się Bech.
Przerwa na równanie toru. Tarnowianie są już pewni wygranej w meczu. Część kibiców opuszcza stadion.
[ICO]
XIV
Żupiński jako rezerwa zwykła za Klinga.
[ICO]
XIV
[37:47] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Daniel Kaczmarek (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Artur Czaja (0 pkt).

Ze startu 3:3, ale znakomicie napędzony Gomólski na wyjściu z drugiego łuku drugiego okrążenia minął Kaczmarka.
[ICO]
XV
[ICO]
XV
[40:50] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Adrian Cyfer (1 pkt), Peter Ljung (0 pkt).

Gdańszczanie gonili Kułakowa po zamieszaniu w pierwszym łuku, ale zawodnik Unii kończy mecz z kompletem punktów.
15'

7 Car Gwarant Start Gniezno 2 0 0 2 74:105 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Tabela wprowadzona: 2019-04-13

Wyniki 2 kolejki:

• ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Unia Tarnów 40:50
  • Ostrovia - Start Gniezno 56:34
  • PGG ROW Rybnik - Orzeł Łódź przełożony, termin do ustalenia
  • pauza: Lokomotiv Daugavpils

03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
14.04 (nd) godz.14:15 Lokomotiv Daugavpils 51:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk