Za wysoka przegrana

man
12 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec ulegli na własnym lodowisku GKS Tychy 2:5 ((1:1 1:2 0:2). Spotkanie z powodu spóźnienia gości rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. Mecz stał na wysokim poziomie. Obie drużyny grały szybko. Wynik nie odzwierciedla wydarzeń na tafli. Gra była wyrównana, ale przyjezdni zaprezentowali lepszą skuteczność. Zwycięzcy zostali nowym liderem PLH, pokonani pozostali na trzecim miejscu. W niedzielę o godzinie 18.00 w Gdańsku stawi się Cracovia.

2:5 Bagiński - Bacul 59:32

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Bigos, Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Rzeszutko, Jankowski - Smeja, Leśniak, Kostecki, Prokop, Furo - Benasiewicz, Poziomkowski Sowiński.

GKS: Sobecki - Gonera, Sokół, Bacul, Parzyszek, Bagiński - Kotlorz, Majkowski, Proszkiewicz, Garbocz, Sarnik - Mejka, Śmiełowski, Gawlina, Frączek, Woźnica - Piekarski, Gwiżdż, Wołkowicz, Jakubik, Matczak.

Sędziowie: Kupiec (Oświęcim), Bernacki, Madeksza (Sosnowiec). Kary: Stoczniowiec 20, w tym 10 dla Ondreja Prokopa za niesportowe zachowanie. Widzów: 2 500.

Pozostałe wyniki 14, kolejki: Naprzód Janów - Unia Oświęcim 4:2 (1:2, 1:0, 2:0), KH Sanok - TKH ThyssenKrupp Toruń 1:3 (0:0, 0:0, 1:3), Cracovia ComArch Kraków - Polonia Bytom 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0 dogrywka, 0:1 karne), Wojas Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec (przełożony na 17.10).

Tutaj znajdziesz aktualną tabelę

Portal trojmiasto.pl przeprowadził relację "na żywo" z piątkowego meczu w "Olivii". Poniżej prezentujemy jej zapis:

I tercja
1' Początek spotkania.
2' Pierwsza groźna sytuacja. Przed bramką świetnie podanie otrzymał Artur Kostecki, jednak nie potrafił skierować krążka do siatki.
3' GOL 0:1 strzelcem Adam Bagiński, podawał Adrian Parzyszek. Obrońcy biało-niebieskich pozostawili środkowego napastnika pierwszego ataku. Były zawodnik Stoczniowca nie miał problemów ze zdobyciem pierwszej bramki.
4' 2 min kary dla Michała Kotlorza za trzymanie.
6 ' GOL 1:1 Artur Kostecki trafił do bramki, asystowali Michał Smeja i Ondrej Prokop. Kostecki dobijał własny strzał, który został odbity przez Sobeckiego. W pierwszej chwili sędzia nie uznał bramki. Gol został zaliczony po konsultacji wideo.
6' 10 min kary dla Ondreja Prokopa za niesportowe zachowanie.
11' Strzelał Bartłomiej Wróbel, ale krążek poleciał wysoko nad bramką.
13' W ostatnich minutach Stoczniowiec wyraźnie przeważa. Niestety jak do tej pory nie ma to przełożenia na wynik.
15' Strzelali Skutchan i Vitek - nadal nieskutecznie.
16' 2 min kary dla Łukasza Mejki za niedozwolony atak kijem trzymanym oburącz.
18' Zamek w wykonaniu Stoczniowca. Kilka dokładnych podań, brakuje strzału.
20' Koniec pierwszej tercji. Dobre pierwsze dwadzieścia minut. Gra na wysokim poziomie, prowadzona w szybkim tempie. Po jednym golu i dwie niewykorzystane gry w przewadze Stoczniowca. W strzałach prowadzi Stoczniowiec 13:8.

II tercja
21' Zaczyna się...
22' GOL 1:2 spod niebieskiej lini strzelał Michał Woźnica, zasłonięty Przemysław Odrobny przepuścił krążek między parkanami. Przy bramce asystował Łukasz Mejka.
24' GOL 1:3 autorem bramki Robin Bacul, podawali Adrian Parzyszek i Adam Bagiński.
24' GOL 2:3 na odpowiedź "Stoczni" nie musieliśmy długo czekać. Z zerowego kąta bramkarza gości pokonał Wojciech Jankowski. Asysta Jarosław Rzeszutko.

24' 2 min kary dla Marcina Frączka za trzymanie.
25' Wyśmienitą okazję na doprowadzenie do remisu miał Milan Furo. Sobecki na posterunku.
26' 2 min kary dla Michała Smeji za przeszkadzanie.
27' Groźny strzał Garbocza, świetnie broni Odrobny.
28' 2 min kary dla Bartosza Leśniaka za zahaczanie.
30' Kolejna kara dla zawodnika Stoczniowca. Na 2 min na ławce kar Mateusz Rompkowski za celowe opóźnianie gry (złapał krążek w tercji obronnej w rękawice).
32' Od kilku minut przeważają goście. Stoczniowiec skutecznie się broni.
32' 2 min kary dla Przemysława Odrobnego za celowe opóźnianie gry (wybicie krążka poza lodowisko). Karę odsiaduje Josef Vitek.
34' Przewaga 5/3 nie przynosi bramki drużynie gości. Bardzo dobra obrona Stoczniowca, wyśmienite interwencje Odrobnego.
37' Ponownie do głosu dochodzą gdańszczanie. Kilka razy próbowali pokonać Sobeckiego.
40' Koniec drugiej części gry.
W drugiej tercji zdecydowaną przewagę mieli tyszanie, oddali 17 strzałów przy zaledwie 9 Stoczniowca.

III tercja
41' Rozpoczyna się ostatnie 20 minut.
43' 2 min kary dla Krzysztofa Śmiełowskiego za trzymanie.
46' Przed wielką szansą na doprowadzenie do remisu stanął Jankowski. Nie udało się umieścić krążka w bramce Sobeckiego.
48' Kolejny raz było blisko remisu. Uderzenie Michała Smeji minimalnie obok lewego słupka bramki gości.
50' 2 min kary dla Zdenka Juraska za opóźnianie gry.
53' Stoczniowcy nie mają szczęścia. Kolejny strzał Prokopa intuicyjnie odbity przez Sobeckiego o centymetry mija bramkę.
55' GOL 2:4 Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Bacul pięknym podaniem otworzył drogę do bramki Parzyszkowi. Napastnik GKS Tychy nie miał żadnych problemów, żeby pokonać Odrobnego.
59' Ostatnia minuta...
59' Czas dla trenera Stoczniowca.
59' Stoczniowiec bez bramkarza. Sześciu zawodników w polu.
60' GOL 2:5 Strzelcem gola do pustej bramki jest Bagiński, asystował Bacul.