Zabrakło przyłożenia

26 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Rugbiści Arki przegrali na własnym boisku mecz na szczycie 16. kolejki ekstraklasy. Gdynianie ulegli Budowlanym Blachom Pruszyński 15:19 (6:13). Wszystkie punkty dla "Buldogów" zdobył Stanisław Krieczun. To rozstrzygnięcie oznacza, że bez względu na wyniki pozostałych spotkań rundy zasadniczej łodzianie zagrają w ligowym finale oraz będą mieli prawo o złoto potykać się przed własną publicznością.

ARKA: Kałduński, Wojaczek, Bartkowiak, Andrzejczuk, Nowak, Raszpunda (54 Skindel), Jeliński, Dąbrowski, Maliszewski, Krieczun, Garkawyj, Szwichtenberg, Korbolewski, Motyl, Szostek.

Około tysiąca kibiców dopingowało gospodarzy. Niestety, na niewiele się to zdało. Tomasz Stępień, najskuteczniejszy zawodnik ekstraklasy tego sezonu, był usposobiony doskonale. Łódzki kopacz nie pomylił się ani razu. Trafił z czterech karnych i jednego przyłożenia. Także jedyne tego dnia przyłożenie należało do gości. Jego autorem był Marek Mirosz. Budowlani po dziewięciu minutach prowadzili 6:0, po dwudziestu pięciu 13:3, a tuż po przerwie jeszcze 16:6.

Gdynianie próbowali wygrać tą samą bronią, co w finale przed trzema laty. Wówczas nieznany jeszcze w Polsce Krieczun bezkarnie kopał z drop-goli. Tym razem rosyjski łącznik ataku z tego elementu zdobył 12 punktów. Trzy następne dołożył z karnego. Do pełni szczęścia zabrakło przyłożenia. Najbliżej piątki gdynianie byli w ostatniej minucie gry. Dwukrotnie Waldemar Szwichtenberg kopał z karnych w aut, kilka metrów od pola punktowego rywali. Miejscowi wygrywali nawet wrzuty, przekazywali piłkę do formacji ataku, ale nic nie wskórali. Mariusz Motyl, który zaatakował prawym skrzydłem został wypchnięty poza linię boczną dwa metry od celu...

O wiele lepiej w 16. kolejce poszło pozostałym trójmiejskim drużynom. Lechia Gdańsk rozgromiła w Budowlanych Lublin 70:3 (28:0). Punkty dla gospodarzy zdobywali: Michał Wojtkuński 10, Tomasz Fedde 10, Piotr Piszczek 10, Daniel Jastrząb 10, Marcin Baraniak 7, Karol Hedesz 7, Bakuri Chubinidze 6, Michał Plich 5, Marek Płonka 5, a honor outsidera ocaliły trzy "oczka" Rafała Janeczko.

Miłą niespodziankę sprawiło Ogniwo. Sopocianie pokonali na wyjeździe Orkana Sochaczew 31:17 (15:5), co oznacza nie tylko trzy punkty, ale także lepszy bilans dwumeczu z tym rywalem. Punkty dla zwycięzców zdobyli: Robert Rogowski 11, Robert Olszewski 10, Marcin Malochwy 5, Łukasz Słowik 5.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Salwator Juvenia Kraków - Skra Warszawa 27:3 (10:3), Posnania - Folc AZS AWF Warszawa 10:34 (10:17).

• 0 0

• Bardzo pechowa przegrana....powalczymy w Lodzi.

• 0 0

• glowa do gory pany wierze ze dacie rade wygrac reszte meczow chco to z pewnoscia nie bedzie latwe lecz wykonalne .. pozdrawiam olas

• 0 0

• a socho cienuje nawet kacala nie pomaga. Ciesielski musi wrocic amoze wrobel by trenowal ich

• 0 0

• Mecz na styku nawet Łodziaki mówili że wynik mógłby by też w drugą strone , bardzo słaba gra Siergieja jak na zawodnika z zagranicy , sędzia też słaby , Łódz bardzo dobrze zorganizowana cho druga połowa dla Arki. Gratulacje dla Łodzi za zwycięstwo

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.