Zabrakło wyrafinowania

10 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS Gdańsk przegrały we własnej hali z Interferie Zagłębiem Lubin 27:28 (15:13). Przyjezdne bramkę na wagę zwycięstwa zdobyły na 14 sekund przed końcem meczu, gdy grały w podwójnej przewadze. Potem siły się wyrównały, ale rzut bezpośredni Aliny Wojtas był niecelny.

DABLEX: Sadowska, Mikszto - Chudzik 3, Sawicka 1, Musiał 7, Serwa 3, Naumienko 6, Szwed 3, Wilamowska, Wojtas 4.

ZAGŁĘBIE: Tsvirko, Kubisztal, Czarna - Załęczna 1, Pielesz 5, Obrusiewicz 2, Jakubowska 2, Olszewska 8, Jacek 2, Kordic 2, Jochymek 3.

Sędziowali: Budziosz i Olesiński (Kielce). Widzów: 500.

W mecz lepiej weszły lubinianki. Po dziewięciu minutach prowadziły one 5:3. Gra przyjezdnych załamała się, gdy na skutek kontuzji musiała zejść Joanna Obrusiewicz, która zdobyła dwie z trzech pierwszych bramek dla swojej drużyny. Co prawda po okładach z lodu na lewą stopę ta szczypiornistka wróciła po przerwie do gry, ale wcześniej jej koleżanki przeżywały ciężkie chwile. Między 19 a 26. minutą Zagłębie nie potrafiło zdobyć żadnej bramki. Akademiczki dobrze zagrały zaś kontrą, co od razu znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Dablex odskoczył na 14:10.

Szkoda, że wówczas dwie kary po kolei otrzymała Lucyna Wilamowska. Grając w liczebnej przewadze rywalki przełamały niemoc strzelecką, a później Elżbieta Olszewska i Klaudia Pielesz zniwelowały straty. W 31. minucie był już remis (15:15), a dwie minuty później przyjezdne prowadziły 16:15. Potem nawet dwukrotnie lubinianki odeszły na różnice dwóch trafień (21:19, 22:20).

Akademiczki wyrównały po akcjach Anny Musiał i Wiolety Serwy. Szkoda, że po przerwie zgasła Olena Naumienko (pięć trafień w pierwszej połowie), a zupełnie w bramkę nie mogła wstrzelić się Wilamowska. Co prawda w 52. minucie po rzucie Musiał gdańszczanki jeszcze objęły prowadzenie (25:24), ale jak się okazało - po raz ostatni tego dnia.

Przy wyniku 27:27 i 39 sekundach do ostatniej gwizdka wykluczona z gry została Joanna Sawicka. 24 sekundy przed końcem karę otrzymała Edyta Chudzik. Tym samym pięć akademiczek zostało przeciwko siedmiu lubiniankom. Zagłębie ustawiło akcję, którą wykończyła Agnieszka Jochymek. Prawoskrzydłowa rzuciła w "długi róg" bramki, w jej "okienko". Gdańszczankom pozostało 14 sekund, aby wyrównać. Rywalki za wszelką cenę przerwały grę nawet narażając się na kary. Z czerwonymi kartkami z parkietu zostały wyrzucone Renata Jakubowska i Kaja Załęczna, a trener Bożena Karkut zobaczyła żółty kartonik. Siły wyrównały się dopiero na cztery sekundy przed końcem. Był jeszcze jeden faul przyjezdnych i rzut bezpośredni Wojas. Obok słupka...

- Był to mecz godnych siebie rywali. Nam zabrakło wyrafinowania, popełniliśmy w końcówce błędy, które nie powinny się zdarzyć - ocenił Jerzy Ciepliński, szkoleniowiec pokonanych.

• Gdynia

no i Łączpol wyżej od AZS-u :) choć to dopiero druga kolejka to Gdynia nie obrazi się jak tak zostanie do samego końca :)

• 0 0

• Ale nie zostanie

Bo Gdańsk będzie wyżej w tabeli od Gdyni ,to proste,w derbach niezłebaty zbierzecie,zarówno w Gdańsku jak i w Rumunii

• 0 0

• No, jeśli Łączpol chce nadal być przed AZS-em, to teraz musi pokonać Ruch w Chorzowie, i to wysoko, bo akademiczki pojadą po 2 punkty do Słupska (lub do Jezierzyc, jeśli hala Gryfia nadal nie spełnia wymogów) ;).

• 0 0

• wstyd

Szkoda. Wygrana Zagłębia zasłużona. Jeśli podstawowa skrzydłowa ani razu nie trafia między słupki. Brawo Olszewska, widać, że potrafi rzucać bramki Rybie.

• 0 0

• Errata

dzięki grieg :)

• 0 0

• KIBOL!
    Jaki wstyd? Zespół Zagłebia budowany jest i wzmacniany co rok! Odwrotnie do AZS-u Gdańsk!
    A jaka jest podstawowa skrzydłowa?
    W Zagłebiu sama jakubowska gra wiecej sezonów w ekstraklasie niz pierwsza "7" AZS-u , ale nie jest powiedziane że Gdańsk nie wygra w Lubinie.

• 0 0

• Ludzie spokojnie! Nie był to najlepszy mecz ale...pierwsze koty za płoty. Było parę naprawdę fajnych akcji i było sporo błędów ale trochę czasu i trochę spokoju i dziewczyny wskoczą na wysokie obroty, tego jestem pewien. Z każdym meczem będzie lepiej. Ważne żebyśmy byli z nimi a nie się odwracali po jednej porażce!