• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Żagle w górę

jag.
7 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Jak każe tradycja, w pierwsze majowe dni gdyńskie kluby żeglarskie YKP i JKMW Kotwica inaugurują sezon. Co więcej, w tym roku nie ograniczono się tylko do okazjonalnych oficjałek, ale od razu przystąpiono do sportowej rywalizacji. Na szalę rzucono tytuły mistrzów makroregionu pomorskiego i puchar komandora.

Regaty JKMW Kotwica, których sędzią głównym był Zygfryd Perlicki, rozegrano w trzech grupach na trasie liczącej blisko 14 mil. Wśród największych jednostek wygrał Hadar, dowodzony przez Mariana Kulę, który wyprzedził Tornado. W grupie drugiej triumfował Klif kierowany przez Pawła Chryniewicza przed Kierem i Doboszem. W najliczniej obsadzonej kategorii, w której rywalizowały jachty nie posiadające świadectwa pomiarowego, Sekstant pod Waldemarem Wawszczykiem o niespełna minutę wyprzedził Komandora II Andrzeja Załuckiego. Jeszcze bardziej zacięta była rywalizacja o trzecie miejsce. O tym, że Legia wyprzedziła Trefla, przesądziło 9 sekund.

YKP zaprosił do dwudniowej rywalizacji o medale mistrzostw makroregionalnych żeglarzy z trzech klas olimpijskich. Najwięcej medali zdobyli gospodarze, ale tytułami solidarnie podzieliły się trzy kluby.

- W bardzo dobrych warunkach wietrznych udało nam się przeprowadzić wszystkie osiem zaplanowanych wyścigów. Nie zanotowano większych niespodzianek. W 470 i Europie zwycięzcy zgromadzili maksymalną liczbę punktów
- mówi Jerzy Sawicki, wicekomandor ds. sportowych YKP.

Wyniki - 470: 1. Rafał Sawicki/Paweł Nowakowski 7 punktów, 2. Marek Stańczyk/Maciej Kłosiński 18, 3. Piotr Szwoch/Piotr Dworakowski (wszyscy YKP) 21; Finn: 1. Jarosław Górski (YK Stoczni Gdańskiej) 10, 2. Piotr Żółtowski 15, 3. Robert Połczyński (obaj YKP) 16; Europa: 1. Katarzyna Brzóska (AZS AWF Gdańsk) 7, 2. Magdalena Frohwerk 14, 3. Katarzyna Langhamer (obie YKP) 20.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane