Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 28:28. Zwycięstwo po rzutach karnych

dak.
12 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Gol Matuesza Kosmali w 60. minucie meczu z Zagłębiem Lubin pozwolił szczypiornistom Torus Wybrzeże Gdańsk na rozegranie serii rzutów karnych. W tej pokonali rywali 5:3. Gol Matuesza Kosmali w 60. minucie meczu z Zagłębiem Lubin pozwolił szczypiornistom Torus Wybrzeże Gdańsk na rozegranie serii rzutów karnych. W tej pokonali rywali 5:3.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin po serii rzutów karnych 5:3 w 13. kolejce PGNiG Superligi. To trzecie zwycięstwo piłkarzy ręcznych Krzysztofa Kisiela odniesione w tym sezonie poza domem. Jednak niewiele brakowało, że zamiast dwóch punktów byłoby zero, gdyż jeszcze na cztery minuty przed końcem gry gospodarze prowadzili różnicą 4 bramek.

ZAGŁĘBIE: Schodowski, Wiącek, Bartosik - Stankiewicz 6 bramek, Marciniak 5, Kupiec 4, Chychykalo 4, Gębala 4, Bogacz 2, Netz 1, Pietruszko 1, Hajnos 1

TORUS: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk 7, Kosmala 6, Janikowski 3, Jachlewski 3, Papaj 3, Gądek 2, Gavidia 1, Stojek 1, Pieczonka 1, Sulej

Dla piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże Gdańsk mecz w Lubinie był szóstym wyjazdowym w tym sezonie. Dwa ostatnie spotkania poza domem zakończyły się zwycięstwami, dlatego podopieczni Krzysztofa Kiesiela liczyli na przedłużenie tej serii.

Jerzy Ciepliński: Potrzebny drugi Jachlewski

Sobotni pojedynek rozpoczął się dla nich od dwubramkowego prowadzenia po trafieniach Kamila AdamczykaMateusza Kosmali. Niedługo potem mieliśmy remis 3:3, ale pierwsze minuty stały jednak pod znakiem agresywnej gry. Świadczyć o tym może liczba żółtych kartek. Po siedmiu minutach gospodarze mieli ich już 4 na koncie, a rywale - 1.

Miejscowi przejęli inicjatywę w 10. minucie, gdy po raz pierwszy objęli prowadzenie po golu Romana Chychykalo. 3 minuty później wzrosło już do 3 bramek, więc o czas poprosił szkoleniowiec gdańskiej ekipy. Ta jednak nie pomogła, bo chwilę później rzut karny zmarnował Mateusz Jachlewski, a niedługo potem został ukarany 2-minutową karą, podobnie jak Krzysztof Gądek.

Lubinianie wykorzystali grę w przewadze, bo w odstępie niespełna dwóch minut zdobyli 3 bramki (11:5). Za to, do końca pierwszej połowy oglądaliśmy już walkę cios za cios, dlatego szczypiorniści schodzili do szatni przy wyniku 16:12.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 16:31. Relacja z poprzedniego spotkania

Druga połowa zaczęła się od kary dla Patryka Pieczonki, ale nie utrudniła ona gry przyjezdnym, bo po chwili bramkę zdobył Adamczyk. Gdańszczanie próbowali dogonić rywali, ale ci odpowiadali po każdym trafieniu. Od 40. minuty Kosmala rzucił 4 kolejne gole, ale rywale wciąż zachowywali przewagę 3-4 bramek.

Prowadzenie utrzymywało się niemal do końca meczu. Jednak końcówka spotkania należała do szczypiornistów Torus Wybrzeże. Jeszcze w 56. minucie "pomarańczowi" wygrywali 28:24, ale goście zdążyli odrobić straty i po golach: Keliana Janikowskiego, Franco Gavidii, Krzysztofa Gądka i Kosmali mieliśmy remis 28:28. To oznaczało serię rzutów karnych.

W tej goście byli bezbłędni. Bramki kolejno zdobywali: Sulej, Jachlewski, Jeremi Stojek, Piotr Papaj i Janikowski. Natomiast w trzeciej próbie w pojedynku Chychykalo z bramkarzem przyjezdnych górą okazał się ten drugi. To pozwoliło gdańszczanom wygrać w całym spotkaniu i odnieść trzecią wygraną z rzędu poza domem.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 13 2 1 1 9 354:386 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-14

Wyniki 13 kolejki

• Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 28:28 (16:12) karne 3:5
  • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn 24:25 (16:12)
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 20:21 (8:12)
  • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:26 (11:12)
  • Chrobry Głogów - Grupa Azoty Tarnów 25:27 (12:14)
  • Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 19:31 (12:14)
  • Energa Kalisz - Gwardia Opole 33:36 (14:18)
  • Mecze zaległe z 11. kolejki:
  • Azoty - Łomża Vive 29:33 (15:14)
  • Chrobry - Sandra Spa Pogoń 30:29 (15:12)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki
  • Orlen Wisła Płock - Azoty 34:25 (14:11)
  • Mecz zaległy z 5. kolejki
  • MMTS – Łomża Vive 24:34 (14:16)
dak.

Opinie (59) 1 zablokowana

• niezły mecz

Szkoda, że nie wygrana pełna, ale i tak gratulacje. Niestety stare grzechy związane z brakiem gry ze skrzydłami nadal psuły mecz. O ile prawe skrzydło super, o tyle lewe problem przez 50 min 3 podania do skrzydła z tego 2 celne. Niestety, nie najlepiej grał też nasz weteran. Jest chyba sfrustrowany, bo w końcówce meczu nawet nie chciało mu się podejść na czasie do trenera i łaskawie go posłuchać.

• 11 5

• Brawo, brawo, brawo

Walka do końca, trochę szczęścia i wspaniałe zwycięstwo

• 20 3

• Tak się walczy! O to chodzi Panowie!

Tak ma być w każdym meczu. Nie ma nieważnych akcji, nie ma głupich podań, nie ma opuszczania głowy bo minuta do końca i przegrywamy 2-ma.

• 6 6

• Wygrana i dopisane 2 punkty to jednak sukces trzeba przyznać.

• 12 0

• No to Polska właśnie.

• 9 1

• Punkty cieszą bardzo , gra martwi i to bardzo (4)

brawo za zwycięstwo , za jakosc gry i pomysł na drużynę duży minus .
    Czy Zarząd moze uporać sie z jakością zatrudnianych trenerów ???/

• 8 9

• (1)

Muszę przyznać racje ze dwóch ostatnich trenerów to raczej osłabiało zespół. Może Kaczka to pociągnie?

• 6 6

• Bo sklad na miare vive tylko ci trenerzy przeszkadzają w zdobywaniu najwyzszych trofeów w Europie i Polsce buahaha

• 10 0

• (1)

Tak jak nie byłem zwolennikiem trenera Kisiela, tak w tej chwili trzeba jasno powiedzieć, że buduje na tym co ma, a osobowo w drużynie ma niewiele. Jeden kołowy nadający się do gry w Superlidze, jedyny Adamczyk stanowiący zagrożenie z dziewiątego metra. Przy tak ograniczonych możliwościach każdy zespół w obronie będzie blokował nam grę z pierwszą linią i przy takich wykonawcach żaden super taktyk nie pomoże. Kolejny ogromny problem to poziom bramkarzy, jak można odbić 1 piłkę w pierwszej połowie...

• 11 1

• Brawo za walkę

Powiem szczerze że w pewnym momencie zwątpiłem w drużynę dlatego duże brawa za grę do końca meczu - Tak trzymać Panowie. Co do jakości składu jak jest każdy widzi - gorzej że zawodnicy nie tworzą kolektywu - umiejętności zawodnika to część układanki w tworzeniu składu drużyny - ważny jest też dobór ludzkich charakterów w zespole. Co do bramkarzy to prawda że nie błyszczeli w tym meczu, ale wszem wiadomo że o jakości i procencie obron ma wpływ gra drużyny w obronie - nic nowego - Bez obrony Sławek Szmal też by nie był nr 1 - a do tego dochodzą indywidualne zdolności każdego zawodnika. Puki co cieszmy się punktami - we wtorek będzie troszkę trudniej - ale trzeba walczyć - walczyć. brawo za wygrany mecz

• 9 0

• Gra słaba !

Cieszą punkty! Ale gra to słaba panowie! Gra tylko na Adamczyka jest łatwa do rozszyfrowania.... gdzie ta gra z meczu z Kaliszem ?? Może formuła z trenerem się już skończyła...

• 10 0

• Brawo (1)

Fajnie ze oprócz Adamczyka dorzucili też coś Kosmala i Papaj bo może w końcu zaczniemy grać skrzydłami. No i Gavidia nie wiem czemu wyszedł dopiero w drugiej połowie kiedy tak fajnie powalczył w obronie.

• 11 0

• Gavidia generalnie gra za mało, a jego absencji w ataku na połówce wobec kontuzji Wróbla, to już kompletnie nie rozumiem. Gądek nie ma rzutu z tyłu, Pieczonka bez formy rzutowej, to czemu Gavidii nie sprawdzić? Adamczyk w obecnie formie, jak dla mnie to nr 3, a może nawet 2 w kadrze. Nr 1 pewnie będzie Majdziński, a jako drugi pojedzie ktoś z trójki Adamczyk-Przybylski- Działakiewicz.