Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 5:2. Zaczęli pogoń i dostali 2 czerwone kartki

3 września 2023, godz. 14:40
Opinie (265)

Iwna Żelizko przy 0:3 golem dał sygnał Lechii Gdańsk do odrabiania strat, ale później w dość kontrowersyjnych okolicznościach został usunięty z boiska. Iwna Żelizko przy 0:3 golem dał sygnał Lechii Gdańsk do odrabiania strat, ale później w dość kontrowersyjnych okolicznościach został usunięty z boiska.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec aż 2:5 (0:2), choć wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. Do przerwy biało-zieloni przegrywali, mimo że oddali więcej celnych strzałów od rywali, a ponadto Luis Fernandez z rzutu wolnego posłał piłkę w słupek. Natomiast, gdy ekipa Szymona Grabowskiego wreszcie od 0:3 wstrzeliła się w bramkę rywali, to ten co zdobył gola - Iwan Żelizko w dość kontrowersyjnych okolicznościach otrzymał drugą żółtą kartkę, a później z boiska wyrzucony został Tomasz Neugebauer. Grając 11 na 9 gospodarze zdobyli 2 kolejne gole, notując pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Biliński

Rezerwowi: 1 Sorcan, 4 Machała, 11 Fabry, 16 Ryndak, 18 Guezen, 28 Bębenek, 55 Karwot, 88 Troć, 96 Caliński

Fernandez

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 21 Sypek, 23 Kałahur, 42 Kardaś, 45 Bajko, 79 Sezonienko, 99 Neugebauer
  • 30' 13 Dalić Zmiany 55 Karwot
  • 54' 95 Zielonka Zmiany 88 Troć
  • 78' 27 Jończy Zmiany 4 Machała
  • 78' 9 Biliński Zmiany 11 Fabry
  • 78' 17 Valencia Zmiany brak danych
  • 46' 6 Biegański Zmiany 9 Zjawiński
  • 46' 11 Piła Zmiany 21 Sypek
  • 70' 27 Bugaj Zmiany 79 Sezonienko
  • 70' 8 Kapić Zmiany 99 Neugebauer
  • 17' Valencia
  • 45+4 Karwot
  • 49' Biliński
  • 88' Troć
  • 90+2 Fabry
  • 76' Zelizko
  • 79' Machała samobójcza
  • 11' Bonecki
  • 25' Bykow
  • 33' Żelizko
  • 55' Conrado
  • 66' Chindris
  • 82' Żelizko
  • 82' Neugebauer
  • 85' Neugebauer
  • 90+1 Sezonienko

Lechia miała jeden z najdłuższych okresów przygotowań między meczami, gdy nie ma przerwy w lidze. Miejmy nadzieję, że przez 10 dni, które minęły od wygranej z Podbeskidziem 3:0, forma jeszcze wzrosła, a nie uleciała

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Przeczytaj relację, sprawdź jakie oceny wystawiliście, zobacz foto i video

mecz z Podbeskidzie to jednak także kolejna kara dla Lechii. Tym razem bardzo dotkliwa, gdyż 23 września na spotkaniu z GKS Katowice mają zostać zamknięte niemal wszystkie sektory. Klub zapowiedział odwołanie od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN, ale już jedno w tym roku przegrał

Sprawdź, które sektory będą tylko otwarte podczas najbliższego meczu Lechii w Gdańsku

O tym m.in. zapewne będzie rozmowa podczas otwartego spotkania kibiców z przedstawicielami władz klubu i drużyny

Lechia Gdańsk dokonała zmian we władzach. 14 września spotkają się one z kibicami

Prezes Lechii napisał zresztą już list do kibiców, ale dotyczył on zupełnie innej sprawy

Przeczytaj, o czym napisał Paolo Urfer do kibiców Lechii Gdańsk

trener Lechii nie ukrywa, że to też od prezesa zależą transfery. Przypomnijmy, że okno letnie zamknie się już w poniedziałek, 4 września. Akurat trzy miejsca w kadrze drużyny się zwolniły

Trzej piłkarze odeszli z Lechii Gdańsk. Trener szczerze o tym, jaki ma wpływ na transfery i kto decyduje w tych sprawach

do odejścia nie tylko nie szykuje się już Conrado, ale może zostać w Lechii na dłużej

Przeczytaj, co mówi Conrado o nowym kontrakcie w Lechii Gdańsk

na kolejne gole w Lechii liczy Zjawiński, ale to nie on wraca do "11". Trener Grabowski postawił na to samo zestawienie co w meczu z Podbeskidziem, choć w pierwotnej wersji składu Neugebauer był za Biegańskiego

Przeczytaj wywiad z napastnikiem Lechii Gdańsk

przypomnijmy jeszcze, że z drużyną jest Dawid Pajor. Zgodnie z umową kitman Lechii gra jako piłkarz w Tylko Lechia Gdańsk, gdy nie ma kolizji meczów. A dziś TLG w 3. kolejce B klasy zmierzy się ze Stoczniowcem II Gdańsk o godzinie 17 na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta. Dla kibiców wstęp wolny

Kitman Lechii Gdańsk jednocześnie piłkarzem Tylko Lechia Gdańsk

Zagłębie w tym sezonie jeszcze nie wygrało meczu. W poprzedniej kolejce zremisowało z Odrą w Opolu 0:0. Trener Derbin, który objął zespół po 5. kolejce, nie dokonał żadnej zmiany w "11"
Lechia w przypadku wygranej zrówna się pod względem dorobku z drużynami, które obecnie z 13 punktami dzielą miejsca 4-6. Zagłębie w przypadku zwycięstwa może przesunąć się z przedostatniej pozycji w tabeli na 16., a to oznacza, że i tak przerwę ligową spędzi w strefie spadkowej
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia w nowych wyjazdowych koszulkach, które reklamowane są jako "lwi pazur", Zagłębie czerwone koszulki, zielone spodenki
#StadionyBezBarier - za tym transparentem ustawiają się piłkarze we wszystkich meczach 7. kolejki Fortuna 1. Ligi
Lechia do końca roku ma zakaz wyjazdowy, a mimo to w Sosnowcu liczna grupa kibiców biało-zielonych, zajęli miejsca na trybunach przeznaczonych dla miejscowej publiczności
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
pierwsza akcja zagra do... Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
2'
kiks Rozwadowicza, który próbował wybić piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
3'
ładnie rozegrany rzut rożny przez Lechię. Fernandez z narożnika boiska podał do Bugaja (LECHIA Gdańsk), który dośrodkował na głowę Olssona (LECHIA Gdańsk). Szwed przy strzale głową nieznacznie się pomylił. Posłał piłkę tuż obok słupka
4'
zderzenie głowami Zielonki (Zagłębie Sosnowiec) i Biegańskiego (LECHIA Gdańsk). Obaj zawodnicy potrzebują pomocy medycznej
6'
Zielonka (Zagłębie Sosnowiec) ma obandażowaną głowę i chce kontynuować grę, ale sędzia odsyła go poza boiska, gdyż spod bandaża leje się krew
7'
Biegański (LECHIA Gdańsk) z obandażowanym czołem schodzi poza boisko, ale już zgłasza gotowość do gry
7'
gra wznowiona, Biegański (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
8'
Zielonka (Zagłębie Sosnowiec) też wraca do gry
8'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po strzale Camary (Zagłębie Sosnowiec)
9'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym dla Zagłębia i dośrodkowaniu Camary (Zagłębie Sosnowiec)
10'
znów Camara (Zagłębie Sosnowiec) zatrudnił Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) i będzie kolejny korner
10'
tym razem nieco trudniej było, ale też defensywa Lechii oddaliła grę z własnej "16"
11'
Żółtą kartką został ukarany Bonecki (Zagłębie Sosnowiec) po faulu na próbującym kontry Kapiciu
12'
na razie gra z przewagą Zagłębia
12'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) sfaulował Zielonkę (Zagłębie Sosnowiec) niespełna 25 metrów od własnej bramki
13'
lekko trącona piłka przy rzucie wolnym i uderzenie Rozwandowicza. Piłka minęła prawy słupek bramki Lechii
16'
dopiero teraz piłkarze Lechii próbują dłużej utrzymać się przy piłce i nieco poskromić początkowy animusz Zagłębia
17'
[1:0] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Valencia. Lechia chciała przejść do ataku pozycyjnego i została skontrowana. Valencia ze środkowej linii zagrał na lewe skrzydło do camary i pobiegł w pole karne, tam odegrana została do niego piłka i uderzył ją z pierwszej piłki. Sarnawski był bezradny
18'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) niezbyt dobrze może kojarzyć się Lechii także z sezonu 2018/19. Wówczas poprowadził do tytułu mistrzowskiego Piast Gliwice, choć przez większą część sezonu liderem byli gdańszczanie, którzy ostatecznie zadowolili się 3. miejscu.
19'
Zielonka (Zagłębie Sosnowiec) zagrał piłkę w pole karne Lechii. Tam nie było Bilińskiego. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pozwolił, aby piłka opuściła boisko
21'
niezadowolony Fernandez, znów dostał piłkę długą, na walkę zamiast dokładnego podania do nogi
22'
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) z autu wrzucił piłkę prosto w ręce... Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
22'
bramkarz Lechii szybko rozpoczął kontrę. Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał do Fernandeza, ale Hiszpan strzelił niecelnie
23'
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) potrzebuje pomocy medycznej
24'
Zagłębie na razie w "10". Obrońca nadal opatrywany, tym razem poza boiskiem
24'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Bilińskiego. Będzie rzut rożny dla gospodarzy, którzy już grają w komplecie
25'
tym razem kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Zagłębie, ale na to Lechia nie dała się nabrać
25'
Żółtą kartką został ukarany Bykow (Zagłębie Sosnowiec).
26'
pierwszy celny strzał Lechii. Kos (Zagłębie Sosnowiec) odbił piłkę po uderzeniu Meny (LECHIA Gdańsk)
27'
ponownie Kos (Zagłębie Sosnowiec), znów w stylu bramkarza piłki ręcznej, nie łapie, a odbija piłkę. Tym razem strzelał Fernandez
28'
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) znów potrzebuje pomocy medycznej
29'
Zagłębie przygotowuje zmianę
30'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Dalić, w jego miejsce wchodzi Karwot.
31'
zmiana w ustawieniu Zagłębia. Na pozycję obrońcy, na której grał Dalić (Zagłębie Sosnowiec), cofnięty kapitan drużyny - Rozwandowicz (Zagłębie Sosnowiec), a Karwot (Zagłębie Sosnowiec) na jego miejsce na środku drugiej linii
32'
nieudane dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk), który na razie rzadko zapuszcza się do akcji ofensywnych, bo ich po prostu jest niewiele. Na razie Brazylijczyk wyróżnia się tylko nową, blond fryzurą
33'
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk) po faulu na Boneckim
34'
Fernandez odegrał piłkę piętą do Meny (LECHIA Gdańsk). Kolumbijczyk celnie strzelił. Kos (Zagłębie Sosnowiec) na raty, ale ostatecznie złapał piłkę
35'
od kilku minut to Lechia częściej przy piłce
35'
mamy nawet zmianę proporcje posiadania piłki. 53:47 dla Lechii, gdy niedawno było dokładnie odwrotnie
36'
na murawie leży Biliński. Sędzia nie pozwala na wejście pomocy medycznej
36'
napastnik Zagłębia pozbierał się o własnych siłach i gramy dalej
38'
Camara (Zagłębie Sosnowiec) ograł Bugaja (LECHIA Gdańsk), ale na szczęście dla Lechii nie zdołał dograć tym razem piłki przed bramkę, gdzie atakował nie Valencia (Zagłębie Sosnowiec) tym razem, a Zielonka (Zagłębie Sosnowiec)
39'
tym razem Bugaj (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Camary (Zagłębie Sosnowiec)
40'
Mena (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę w pobliżu pola karnego, ale prezentu nie wykorzystał Karwot (Zagłębie Sosnowiec), który uderzył obok bramki
41'
Fernandez faulowany przez Karwota (Zagłębie Sosnowiec) około 20 metrów na wprost bramki Zagłębia
42'
narada Fernandeza i Biegańskiego (LECHIA Gdańsk) przed rzutem wolnym
43'
Fernadez uderzył z rzutu wolnego w słupek, a dobitka Piły nad poprzeczką
44'
Biegański (LECHIA Gdańsk) we własnym polu karnym przeciął podanie Bilińskiego do Valencii (Zagłębie Sosnowiec)
45'
6 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+4
[2:0] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Karwot. Ależ kontra wyszła gospodarzom, choć było w niej trochę przypadku. Valencia podał do Zielonki, który źle przyjął piłka. I właśnie do tej odbitej piłki doskoczył Karwot i uderzył z woleja z około 30 metrów w samo okienko bramki Lechii
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - LECHIA GDAŃSK 2:0
Dobry mecz do oglądania, bo dużo się dzieje pod obiema bramkami, było łącznie około 20 strzałów, tylko z perspektywy Gdańska nie zgadza się wynik. Lechia oddała więcej celnych strzałów (4:3), a nie zdobyła żadnego gola i przegrywa aż 0:2. Biało-zieloni dwukrotnie zostali zaskoczeni po kapitalnych kontrach rywali.
Poza nimi widać, że są kłopoty z prawej strony defensywy, gdzie Bugaj (LECHIA Gdańsk) nie ma wsparcia Meny (LECHIA Gdańsk) i Camara (Zagłębie Sosnowiec) ma zbyt wiele swobody.
Z drugiej strony Kolumbijczyk i Fernandez byli największymi atutami Lechii w ofensywie. Przy lepiej nastawionych celownikach mogli nawet zdobyć więcej niż jedną bramkę. Dobrze bronił Kos (Zagłębie Sosnowiec), a przy rzucie wolnym Fernandeza bramkarza Zagłębia wyręczył słupek.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Sypek.
46'
od środka boiska drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
pierwsza akcja Sypka kończy się rzutem rożnym
47'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Fernandeza niecelnie główkował Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
47'
Sypek (LECHIA Gdańsk) wszedł na lewe skrzydło, gdzie grał Piła (LECHIA Gdańsk), czyli tutaj zmiana na pozycji
48'
zablokowany strzał Meny (LECHIA Gdańsk)
48'
druga zmiana w Lechii powoduje przesunięcia na innych pozycjach. Na miejsce defensywnego pomocnika, którym był Biegański (LECHIA Gdańsk) cofnięty został Żelizko (LECHIA Gdańsk), w ataku Fernandez, który jest teraz ofensywnym pomocnikiem, zwolnił miejsce dla Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
49'
[3:0] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biliński. Nikt nie doskoczył do napastnika Zagłębia, gdy on się napędzał defensorzy Lechii się cofali, zatem Biliński miał dużo miejsca, aby celnie przymierzyć sprzed pola karnego. Uderzył w prawy róg bramki Lechii
50'
Bonecki (Zagłębie Sosnowiec) spróbował skopiować strzał Bilińskiego, ale tym razem piłka przeszła obok słupka
52'
rzut rożny po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
53'
słabe dośrodkowanie Fernandeza, nie przeszło pierwszego słupka
54'
Mena (LECHIA Gdańsk) uderzył nad bramką, ale był jeszcze na spalonym
54'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zielonka, w jego miejsce wchodzi Troć.
55'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk), który faulował Trocia
55'
i znów faulowany Troć (Zagłębie Sosnowiec), tym razem przez Żelizko (LECHIA Gdańsk), a do bramki Lechii niespełna 25 metrów
56'
Bonecki (Zagłębie Sosnowiec) z rzutu wolnego strzelił wysoko nad poprzeczką
57'
Mena (LECHIA Gdańsk) sam na sam z Kosem. Miał nieco ostry kąt, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Piłka po odbiciu od Kosa trafiła jeszcze w Menę i wyszła poza boisko
58'
Bonecki (Zagłębie Sosnowiec) z woleja uderzył z około 20 metrów. Piłka wysoko nad bramką
59'
posiadanie piłki 57:43 na korzyść Lechii, w strzałach celnych 6:4 dla Lechii, ale w najważniejsze statystyce, w golach - 3:0 dla Zagłębia
63'
Fernandez faulował Jończego (Zagłębie Sosnowiec) przed polem karnym Zagłębia
64'
Jończy (Zagłębie Sosnowiec) wrzucił piłkę z autu w "16" Lechii, Valencia (Zagłębie Sosnowiec) zagrał piętą, a Rozwandowicz (Zagłębie Sosnowiec) strzelił celnie, ale za lekko
65'
szybka kontra Zagłębia. Piłkę wymieniali Boniecki, Valencia (Zagłębie Sosnowiec) i Camara (Zagłębie Sosnowiec). Strzał tego ostatniego obronił Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
66'
Żółtą kartką został ukarany Chindris (LECHIA Gdańsk).
69'
fatalny błąd Olssona (LECHIA Gdańsk), który nie wybił piłki. Zza jego pleców wyskoczył Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec), który nieznacznie przestrzelił
69'
Jończy (Zagłębie Sosnowiec) potrzebuje pomocy medycznej
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bugaj, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
72'
odważna zmiana trenera Lechii, a zresztą nie ma nic do stracenia, Sezonienko (LECHIA Gdańsk) jako prawy obrońca
76'
[3:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zelizko. Piękne uderzenie z dystansu, bramkarz bez szans
78'
Jończy (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę poza bramkę po zagraniu Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk) i sygnalizuje konieczność zmiany
78'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jończy, w jego miejsce wchodzi Machała.
78'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biliński, w jego miejsce wchodzi Fabry.
78'
79'
[3:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machała (samobójcza). Mena przebił się prawym skrzydłem i zagrał przed bramkę Zagłębia. Nadbiegający rezerwowy gości, chyba w pierwszym kontakcie z piłką, wpakował ją sobie do siatki
żółta i czerwona
82'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).
82'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) protestuje, tłumaczy, że nie faulował Karwota (Zagłębie Sosnowiec), ale sędzia nie zmienia decyzji
82'
na pewno dużo kontrowersja, bo wydawało się, że Zelizko trafił w piłkę
82'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk). Za protesty po usunięciu z boisko Żelizko
82'
sędzia uspokaja ławkę rezerwowych Lechii
83'
Lechia w "10"
85'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk), który złapał za koszulkę Karwota
85'
Lechia gra w "9"
88'
[4:2] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Troć. Gospodarze wyszli z atakiem 4 na 2 i dobrze rozegrali piłkę, a młodzieżowiec strzelił swojego pierwszego gola w I lidze
88'
Zagłębie Lechii strzeliło tyle goli ile wcześniej zdobyło we wszystkich 6 kolejkach
90'
co najmniej 7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk) po faulu na Trociu tuż przed własnym polem karnym
90+2
[5:2] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fabry. Rezerwowy gospodarzy uderzył z rzutu wolnego obok muru i tym zaskoczył Sarnawskiego
90+4
rzut rożny dla Zagłębia kończy się niecelnym strzałem Camary (Zagłębie Sosnowiec)