Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Udany jubileusz biało-zielonych

Damian Konwent
25 sierpnia 2023, godz. 22:30
Opinie (155)

Lechia Gdańsk zdobyła trzy bramki, jedną autorstwa Camilo Meny (na zdjęciu) i pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Lechia Gdańsk zdobyła trzy bramki, jedną autorstwa Camilo Meny (na zdjęciu) i pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0.

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0 (1:0) w meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi. Piłkarze wreszcie zagrali w nowych strojach i właściwie uczcili jubileusz, bowiem było to spotkanie biało-zielonych nr 1000 na zapleczu ekstraklasy. Wszystkie bramki zdobyli gracze ofensywni. Przed końcem pierwszej połowy wynik otworzył Dominik Piła, a w końcówce strzelali jeszcze: Camilo Mena i Łukasz Zjawiński. Dwaj ostatni dokonali tego grając w przewadze. Kwadrans przed końcem, po interwencji wozu VAR, czerwoną kartkę obejrzał Jan Hlavica.

Fernandez

Rezerwa: 83 Mikułko, 26 Brzęk, 23 Kałahur, 9 Zjawiński, 99 Neugebauer, 21 Sypek, 42 Kardaś, 45 Bajko, 79 Sezonienko

9 Banaszewski

Rezerwa: 1 Lukac, 8 Mi. Stryjewski, 14 Ma. Stryjewski, 20 Kadrić, 47 Bernard, 23 Misztal, 32 Kisiel, 77 Tomasik, 79 Abate
  • 67' 6 Biegański Zmiany 99 Neugebauer
  • 79' 11 Piła Zmiany 21 Sypek
  • 90' 10 Fernandez Zmiany 9 Zjawiński
  • 90' 7 Mena Zmiany 79 Sezonienko
  • 67' Bida Zmiany Misztal
  • 67' Jodłowiec Zmiany Abate
  • 67' Banaszewski Zmiany Ma. Stryjewski
  • 76' Sitek Zmiany Tomasik
  • 84' Kolenc Zmiany Kadrić
  • 42' 11 Piła
  • 82' Mena
  • 90+3 Zjawiński
  • 35' Żelizko
  • 45'+8 Piła
  • 61' Biegański
  • 90' Chindris
  • 85' Kadrić
  • 75' Hlavica

Oprawa i fajerwerki kibiców Lechii Gdańsk

Lechia zagra dziś po raz tysięczny na zapleczu ekstraklasy. Ma być to dodatkowa motywacja dla biało-zielonych w starciu z Podbeskidziem.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Przeczytaj zapowiedź

Przed meczem gwiazdor Lechii, Luis Fernandez, ma nadzieję, że dziś zobaczymy jego jeszcze lepszą wersję.

Luis Fernandez: To nie jest jeszcze najlepsza wersja mnie

Lechia chce się dziś zrehabilitować za ostatnią porażkę z Resovią (0:2). Jednak aby zdobywać bramki potrzebni są skuteczni piłkarze ofensywni. Póki co w Lechii takim jest na razie tylko Luis Fernandez. Trener liczy na transfery.

Lechia Gdańsk wciąż potrzebuje wzmocnień. To rozwiąże problem strzelania goli?

2 zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Resovią (0:2). Chindris i Biegański wskoczyli do "11" kosztem Neugebauera i Zjawińskiego

Resovia - Lechia Gdańsk 2:0. Przeczytaj relację, porównaj składy

Drugą szansę dostał także bramkarz Sarnawski, który w poprzedniej kolejce popełnił katastrofalny błąd podając piłkę rywalowi, który po chwili strzelił gola.

Po meczu z Resovią pytaliśmy: Lechia Gdańsk po golu "kuriozum" zmieni bramkarza?

Relacja live Lechia zagra dziś w końcu w nowych strojach. Na meczu z Podbeskidziem będą szczególnie wyjątkowe, gdyż na ich froncie jest hasło: Nec temere, nec timide, czyli ani tchórzliwie, ani zuchwale.
W ostatnich dniach w polskich sportowych mediach pojawiły się wątpliwości co do majątku Paoulo Urfera, prezesa i właściciela Lechii. Przedstawiliśmy w tej sprawie własny punkt w oparciu o własne informacje.

Skąd właściciel Lechii ma pieniądze?

Dziś dodatkowo w tej sprawie oświadczenie wydał Mada Global.

Przeczytaj oświadczenie Mada Global

1'
od środka zaczyna Lechia
1'
Piła (LECHIA Gdańsk) fauluje już w 8. sekundzie
2'
na trybunach około 8 tys. kibiców. O dokładnej frekwencji poinformujemy w dalszej części meczu. Warto również, że na trybunie, na której prowadzony jest doping miejscowych fanów, pojawi się oprawa.
2'
totalnie nieudane podanie Chindrisa (LECHIA Gdańsk). Aut dla gości na połowie Lechii
3'
od bramki wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk) po nieudanej ataku rywala
4'
Podbeskidzie wymienia podania na własnej połowie i buduje atak pozycyjny od dłuższej chwili
5'
przerzucenie piłki na drugą stronę przez Piłę, ale przeciął obrońca. Gospodarze mają jeszcze aut pod polem karnym rywala
5'
Lechia teraz buduje akcję od tyłu
6'
trochę niedokładności z obu stron przy próbie ataku na połowie rywala
7'
aut dla Lechii na wysokości pola karnego Podbeskidzia
8'
mamy w końcu pierwszy strzał. Żelizko (LECHIA Gdańsk) dostał podanie przed polem karnym. Piłka jeszcze odbiła się od obrońcy, ale spadła raz jeszcze pod nogi Ukraińca. Oddał strzał, ale obok bramki
8'
kolejne złe podanie Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), ale tym razem bez konsekwencji
9'
Conrado (LECHIA Gdańsk) wywalczył aut
10'
na zielonej trybunie jest już duża koszulka "12 zawodnik". Czekamy na oprawę
11'
Banaszewski faulowany przed polem karnym Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). To będzie dobra okazja do bezpośredniego strzału
11'
goście zdecydowali się na kombinacyjne zagranie. Nie wyszło do końca, ale i tak Bida (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oddał strzał, tyle że został zablokowany
13'
Lechia była już pod bramką Podbeskidzia, ale poszła kontra. Została jednak przerwana na połowie rywala faulem na Banaszewskim
15'
po chwili Mena (LECHIA Gdańsk) znów znalazł się z piłką w polu karnym rywali, ale źle podał. Gospodarze będą mieli jeszcze rzut wolny pod linią boczną na połowie gości
16'
Lechia wymienia podania na połowie rywala. Następnie dwukrotnie dośrodkowano w pole karne, ale nic z tego
16'
po strzale Conrado (LECHIA Gdańsk) będzie rzut rożny
17'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) trącił piłkę po dośrodkowaniu Fernandeza, ale piłka wyleciała na aut. Gdyby Ukrainiec był w miejscu uderzenia sekundę wcześniej, moglibyśmy mieć już prowadzenie
18'
Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zagrywa ręką pod polem karnym Lechii
20'
20 minut gry za nami. Póki co posiadanie piłki na korzyść Lechii - 59 proc.
20'
obrońca wybija na rożny po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
21'
Fernandez na krótki słupek na głowę Piły, ale ten uderza wysoko nad poprzeczką
22'
kolejne dośrodkowanie na Piłę, tym razem z gry, będzie rzut rożny
23'
oddalone zagrożenie po rożnym, ale przy piłce gospodarze
23'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na strzał z dystansu, ale to było kompletnie nieudane uderzenie
24'
Kapić (LECHIA Gdańsk) fauluje Janotę (Podbeskidzie Bielsko-Biała) w środku pola
25'
aut dla Lechii na wysokości pola karnego rywala
25'
ale nic z niego nie wyniknęło. Od bramki zacznie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
27'
mecz zostaje przerwany. Kibice z trybuny zielonej znów odpalili fajerwerki
27'
przypomnijmy, że poprzednim razem za podobny incydent Lechia została ukarana, a trybuna zielona została zamknięta na kolejny mecz.

Trybuna zielona zamknięta na mecz ze Zniczem Pruszków. Przypomnij sobie szczegóły

27'
tak to wyglądało przed chwilą
35'
dopiero teraz sędzia pozwolił na wznowienie gry
35'
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).
37'
Lechia wychodziła z kontrą, ale Piła (LECHIA Gdańsk) opóźnił akcję i stracił piłkę
38'
za mocne podanie do Bidy (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Od bramki Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
39'
Podbeskidzie od dłuższej chwili na połowie Lechii. Finalnie jednak bez zagrożenia, bo po zagraniu w polu karne piłkę złapał Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
40'
faul Conrado (LECHIA Gdańsk) na własnej połowie
41'
Lechia ma dziś problemy z wyprowadzeniem kontrataku. Nawet jeśli piłka posyłana jest do Fernandeza, to często jest osamotniony lub przegrywa walkę powietrzną z obrońcami
42'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piła. Conrado mocno zagrał po ziemi w pole karne. Piłkę strącił Fernandez do idealnie ustawionego Dominika. Temu nie pozostało nic innego, jak trafić do bramki. To jego pierwszy gol w tym sezonie.
44'
Lechia przed przerwą szuka jeszcze drugiego trafienia. Dobra akcja Meny (LECHIA Gdańsk), ale sędzia odgwizdał spalonego
45'
sędzia dolicza 8 minut do pierwszej połowy
45'+1
Lechia cały czas w natarciu. Fernandez próbował zwodem minąć rywala, ale popełnił błąd i od bramki wznowi Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45'+2
raz jeszcze wznowi Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Tym razem po niedokładnym podaniu rywala, choć akcja zapowiada się obiecująco
45'+4
kolejny atak Lechii przerwany. Piłkarze polują na podwyższenie wyniku. Widać, że gol ich uskrzydlił
45'+6
próbuje też Podbeskidzie. Rywale przedarli się pod pole karne Lechii i rzut rożny wywalczył Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45'+7
Lechia przy piłce po rzucie rożnym rywali
45'+8
Żółtą kartką został ukarany Piła (LECHIA Gdańsk).
45+8
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:0.
Lechia nie gra przekonująco, ale na pewno lepiej od Podbeskidzia, który nie oddał jeszcze strzału w tym meczu. Biało-zieloni często napierali, ale brakowało im konkretnego pomysłu i zdecydowania pod polem karnym rywala. W końcu przeprowadzili skuteczną akcję w 42. minucie, którą strzałem do bramki zakończył Piła (LECHIA Gdańsk). Gol dodał skrzydeł piłkarzom, którzy dążyli do podwyższenia, ale ostatecznie zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.
W przerwie meczu trwa konkurs na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Dla piętnastu szczęśliwców, którzy złapią specjalne piłki, przewidziano nowe koszulki Lechii.
46'
od środka zaczyna Podbeskidzie
46'
bez zmian w obu zespołach
46'
Podbeskidzie bardzo szybko zaczyna. Mamy pierwszy strzał gości. Będzie rzut rożny
47'
Conrado (LECHIA Gdańsk) w pole karne, ale za mocno do Fernandeza
48'
kontra Lechii, zakończona strzałem Biegańskiego (LECHIA Gdańsk), ale piłka wypadła poza linię boczną po odbiciu od obrońcy
50'
obrońcy Lechii powstrzymali atak rywali
53'
w drugiej połowie to Podbeskidzie przejęło inicjatywę. Goście częściej są w posiadaniu na połowie Lechii
54'
Bida (Podbeskidzie Bielsko-Biała) był w dogodnej sytuacji po strzale po wznowieniu z autu, ale sędzia cofnął akcję
56'
Podbeskidzie powoli buduje akcję. Lechia zmuszona do bronienia się
58'
Lechia próbuje przejąć inicjatywę, ale gubi się przy wyprowadzaniu akcji
60'
Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) kończy akcję strzałem, ale wysoko nad bramką
61'
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk).
62'
krótko rozegrany rzut wolny i strzał, który po odbiciu od obrońcy na rzut rożny odbija jeszcze Saranawski
62'
od bramki wznawia Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
64'
Mena (LECHIA Gdańsk) efektownie mija rywala, co podoba się kibicom. Skrzydłowy od razu nagrodzony brawami
64'
od bramki wznowi Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
65'
Banaszewski z dystansu. Będzie rzut rożny
66'
głębokie dośrodkowanie na dłuższy słupek zakończone uderzeniem, ale niecelnym
67'
kontra Lechii. Mena (LECHIA Gdańsk) i Kapić (LECHIA Gdańsk) wychodzili 2 na 3. Ten pierwszy zwolnił nieco akcję pod polem karnym. Źle zagrał do kolegi, ale piłka i tak spadła pod nogi Bośnia. Uderzył, ale obronił Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
67'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bida, w jego miejsce wchodzi Misztal.
67'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jodłowiec, w jego miejsce wchodzi Abate.
67'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Ma. Stryjewski.
67'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
71'
Lechia próbowała wyjść z kontrą, ale atak przerwany na połowie boiska
72'
wyrównane posiadanie piłki. Obie drużyny po 50 proc. czasu
73'
Piła (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w starciu z rywalem, ale zdaje się, że będzie mógł kontynuować grę. Groźnie wyglądał wślizg Hlavicy na jego nogi
74'
trwa jeszcze wideoweryfikacja, czy aby nie był tam faul na czerwoną kartkę
czerwona kartka
75'
Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała) otrzymał czerwoną kartkę po wideoweryfikacji.
76'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sitek, w jego miejsce wchodzi Tomasik.
78'
rzut rożny dla gości, ale obrońcy oddalili zagrożenie
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Sypek.
80'
dobra akcja Lechii zakończona strzałem Fernandeza, ale niestety zablokowanym
81'
Fernandez uderzył w słupek! Niewiele brakowało po tym, jak dostał podanie w pole karne i zdecydował się na strzał
82'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mena. Skrzydłowy dobrze przymierzył z dystansu w prawy róg bramki Procka.
83'
"Tak się bawią ludzie" z trybun
84'
niedokładne podanie Kapicia (LECHIA Gdańsk) pod polem karnym gości
84'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolenc, w jego miejsce wchodzi Kadrić.
85'
Żółtą kartką szybko został ukarany Kadrić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
86'
Lechia, podobnie jak w pierwszej połowie, znacznie ożywiła się po zdobyciu bramki
86'
dobra okazja Lechii. Fernandez szukał okazji na strzał, ale był blokowany. W końcu piłka spadła pod nogi Kapicia (LECHIA Gdańsk), ale ten uderzył nad poprzeczką
88'
Ziółkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) faulowany na własnej połowie
89'
długie zagranie do Sypka, ale wyprzedził go Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
89'
Lechia cały czas napiera
90'
błąd Olssona (LECHIA Gdańsk), który podał do rywala. Ten próbował zaskoczyć Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) strzałem z połowy, ale kopnął zbyt lekko
90'
Żółtą kartką został ukarany Chindris (LECHIA Gdańsk).
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fernandez, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90'+1
rzut rożny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie, strącenie piłki przez obrońców i strzał z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką
90+3
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński. Doczekał się swojej pierwszej w tym sezonie. Po kontrze z prawego skrzydła dośrodkował Sezonienko na długi słupek do Sypka. Ten zgrał do Łukasza, który po strzale głową ustanowił wynik tego spotkania. Świetna akcja "trójki" rezerwowych.
90'+5
Abate (Podbeskidzie Bielsko-Biała) obok bramki
90'+5
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 3:0.
Od początku drugiej połowy to Podbeskidzie zaczęło mocniej atakować, ale przez długi czas nie potrafili wyrównać. Lechia broniła się przez długi fragment i liczyła na kontry. Biało-zieloni odzyskali inicjatywę na kwadrans przed końcem, czyli po czerwonej kartce Hlavicy i dokończyła to, co zaczęła przed przerwą. Najpierw podwyższył Mena (LECHIA Gdańsk), a w doliczonym czasie wynik ustalił Zjawiński (LECHIA Gdańsk).