Zaległości odrobione

29 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Młodej Ekstraklasy odrobili zaległości z pierwszej kolejki rundy wiosennej. Lechia przywiozła komplet punktów z... Oławy, gdzie ograła Śląsk Wrocław 2:1 (1:0). Tym samym gdańszczanie zanotowali zwycięstwo numer dziesięć w tym sezonie i umocnili się na pozycji wicelidera. Natomiast Arka upodobała sobie remisy. Gdynianie podzielili się punktami już po raz jedenasty, tym razem u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:1).

Tymiński 55 - Gacek 13, Osłowski 85

LECHIA: Małkowski - Krysiński, Gładczuk, Midzierski, Osłowski - Łuczak (46 Kowalkowski), Stępień (75 Kołodko), Pietrowski, Gacek (90 Grzywacz) - Szuprytowski, Trafarski (70 Bobrowski).

Lechia wygrała szósty z siedmiu ostatnich meczów. Ta kapitalna passa w zestawieniu z przegraną Ruchu w Zabrzu sprawiła, że podopieczni Tomasza Borkowskiego do lidera zbliżyli się już na cztery punkty!

Biało-zieloni w Oławie, gdzie zaprosił ich Śląsk, wygrali pierwsza połowę po ładnej akcji i golu Gracjana Gacka. Po zmianie stron Śląsk szybko wyrównał po trafieniu Łukasza Tymińskiego. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, na pięć minut przed końcem pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Osłowski. Zwycięski gol zrekompensował kapitanowi Młodej Ekstraklasy Lechii czwartą żółtą kartkę, która oznacza przymusową pauzę obrońcy w kolejnym spotkaniu.

Niciński - 74 (karny) - Arłukowicz 9

ARKA: Basić - Wilczyński, Weinar, Kowol - Płotka, Barnik, Kaźmierczak (46 Bułka), Czoska, Sulima - Kojder (88 Dziubiński), Niciński (88 Krzemiński).

Arka do tego stopnia pokochała w Młodej Ekstraklasie remisy, że oddaje punkty nawet w meczach, które toczą się na jedną bramkę. - Jagiellonia oddała dwa strzały, w tym zaledwie jeden celny. My mieliśmy dwanaście bramkowych sytuacji w polu karnym. To najlepszy komentarz do tego jak wyglądał ten mecz - mówi Jacek Dziubiński, szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Jagiellonia na bocznej murawie GOSiR objęła prowadzenie już w 9. minucie po golu 17-letniego pomocnika, Grzegorza Arłukowicza. Na wyrównanie przyszło czekać aż do 74. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny za faul na Michale Kojderze. Pewnym egzekutorem jedenastki, podobnie jak przed tygodniem był Grzegorz Niciński. - Karny był ewidentny. Szkoda, że wcześniej przy dwóch innych jeszcze bardziej oczywistych faulach w polu karnym sędzia nie reagował - dodaje szkoleniowiec Arki.

Tabela wprowadzona: 2009-04-02

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:1 (0:1), Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:1), Legia Warszawa - Polonia Warszawa 0:2 (0:0), Piast Gliwice - Cracovia 0:0, Lech Poznań - GKS Bełchatów 0:2 (0:1), ŁKS Łódź - Odra Wodzisław 4:0 (1:0).

Opinie (10)

• jestem pierwszy a Arka bedzie pierwsza na koniec sezonu (3)