• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Czym wyróżnia się Piotr Gryszpiński wśród żużlowców?

Sebastian Zwiewka
10 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składy: Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Słabo w Anglii
Piotr Gryszpiński już wyróżnia się wśród żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Mogę wygrać z każdym. Wystarczy tylko dobra dyspozycja połączona z koncentracją - zapewnia. Piotr Gryszpiński już wyróżnia się wśród żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Mogę wygrać z każdym. Wystarczy tylko dobra dyspozycja połączona z koncentracją - zapewnia.

Piotr Gryszpiński w ostatnim roku startów wśród juniorów zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców walecznością na torze. I 22-latek nie zamierza na tym poprzestać. Już wyróżnia się wśród żużlowców na innych polach. Podczas zgrupowania Zdunek Wybrzeża Gdańsk miał najlepsze wyniki testów wytrzymałościowych. Ponadto jest studentem, co jest rzadkością wśród sportowców w tej dyscyplinie sportu.Zdunek Wybrzeże Gdańsk sprawdzi nowego żużlowca w sparingach. Czy zostanie na dłużej?Piotr Gryszpiński był jednym z największych wygranych poprzedniego sezonu w ekipie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Co prawda średnia biegowa 1,255 pkt na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej w ostatnim juniorskim sezonie może nie była zbyt wysoka, ale waleczną i skuteczną postawą zapracował na nowy kontrakt.

W nadchodzącym sezonie 22-letni żużlowiec będzie rywalizował o miejsce w składzie z: Wiktorem Trofimowem oraz Drew Kempem. Stanowi także alternatywę na wypadek kontuzji Jakuba Jamroga bądź Adriana Gały, a i zawieszenie Wiktora Kułakowa otwiera przed nim nowe możliwości.

- Nastawiam się na walkę o skład. Wiem, że jestem w stanie tego dokonać. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to pokażę się na pewno się przypomnę. W poprzednim sezonie na torze w Gdańsku pokonywałem nawet seniorów i to czołowych zawodników przeciwnych drużyn. Mogę wygrać z każdym. Wystarczy tylko dobra dyspozycja połączona z koncentracją - mówi nam wychowanek Polonii Piła.

Polski Związek Motorowy wykluczył żużlowców z Rosji i Białorusi ze startów w Polsce. Poznaj szczegółyPierwsze zgrupowanie w życiuNa razie w sportowej karierze wiele rzeczy dla Gryszpińskiego jest nowych. Na przykład nigdy wcześniej nie uczestniczył w przedsezonowym zgrupowaniu. Mimo to w Cetniewie brylował. Gdy sztab szkoleniowy Zdunek Wybrzeża przeprowadził testy wytrzymałościowe, okazało się, że to właśnie Piotr "wykręcał" najlepsze wyniki obok Jakuba Jamroga.

Którzy żużlowcy są obecnie wolni na rynku?- Był to mój pierwszy obóz przygotowawczy z drużyną. Dwa tygodnie przed wyjazdem do Cetniewa spędziłem aktywnie w Pile. 3 razy w tygodniu była siłownia z trenerem personalnym, co drugi dzień chodziłem na basen, a w weekend dochodziło bieganie. Miałem na celu zredukowanie masy mięśniowej, co się udało - podkreśla żużlowiec.

Jeden z niewielu studentów wśród żuzlowcówStudiowanie w przypadku żużlowców to nadal rzadkość. Natomiast Gryszpiński jest studentem AWFiS w Gdańsku. W ostatnich latach z zawodników Wybrzeża taką samą drogę przeszedł Marcel Szymko. Natomiast Dawid Stachyra już przechodząc do Gdańska mógł pochwalić się dyplomem z wyższej uczelni.

- Studiuję na kierunku "wychowanie fizyczne". To w przyszłości może otworzyć mi drzwi do bycia trenerem. O tym myślałem, wybierając się na studia. Ostatnio zaliczyłem ostatnią poprawkę z anatomii, więc skończyłem pierwszy semestr i wkroczyłem w drugi. To studia dzienne, cały czas stacjonarnie się uczymy. Nawet, kiedy wprowadzono zajęcia zdalne, to my bez przerwy uczęszczaliśmy na uczelnię. Ważniejszy raczej jest sport, jednak staram się wszystko zaliczać. Chcę skończyć te studia - deklaruje Piotr.

Żużlowcy wybrali kapitana. Zobacz, kto nim zostałNauka każdemu człowiekowi zajmuje mnóstwo czasu. Sportowcy muszą łączyć studiowanie z treningami.

- Czasami wypada taki dzień, że wstaję o 6, jadę na 8 na uczelnię i kończę zajęcia dopiero o 18. Raz w tygodniu musiałem poświęcić 10 godzin na studia. Pozostałe dni były w miarę luźne - po 3 godzinki, a popołudniu miałem treningi. Nie jest to jakoś dużo czasu. Znajdę czas, żeby w sezonie trenować na żużlu. Gorzej z dojazdami. Mieszkam na drugim końcu Gdańska. Na uczelnię mam 20 kilometrów, gdy jadę obwodnicą. Trasa zajmuje około 40 minut. Jeśli są korki, to czasami nawet godzinę - dodaje żużlowiec.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wypłacił milion złotym żużlowcom, ale nie wszystkim. Kto dostał pieniądze?Zawodnik

Piotr Gryszpiński

Piotr Gryszpiński

ur.
2000
wzrost
165 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
81% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
17% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Wyniki 1 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno (niedziela, godz. 14)
 • sobota
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik
 • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
 • niedziela
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane