• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Landshut Devils. Dariusz Stenka wskazał czarnego konia

Dariusz Stenka
20 maja 2023, godz. 13:45 
Opinie (33)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Urodziny w warsztacie, bonus i zniszczony motocykl
Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdaniem Dariusza Stenki jest czarnym koniem tego sezonu 1. Ligi Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdaniem Dariusza Stenki jest czarnym koniem tego sezonu 1. Ligi Żużlowej.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma za sobą udany początek sezonu. Zaskoczył tym wielu ekspertów, którzy skazywali gdańszczan na spadek. Teraz oceny względem podopiecznych Eryka Jóźwiaka się zmieniły. - Muszę przyznać, że Wybrzeże jest teraz takim czarnym koniem i najbardziej nieobliczalnym zespołem. - mówi Dariusz Stenka, jeden z najlepszych żużlowców w historii gdańskiego klubu. Zdunek Wybrzeże w niedzielę, 21 maja o godz. 14 podejmie Trans MF Landshut Devils.Relacja LIVE


Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Landshut Devils

Jak typowano

98% 299 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 1 typowanie REMIS
2% 5 typowań Landshut Devils

Twoje dane
Początek miłym zaskoczeniemPostawa Zdunek Wybrzeża Gdańsk jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Należy pochwalić zespół za ten początek sezonu. Chyba niewiele osób spodziewało się, że uda się wygrać z Ostrowem i w Łodzi, a i zwycięstwo w Rybniku było bardzo blisko. Jestem przekonany, że z Michaelem Jepsenem Jensenem w składzie byłaby wygrana. Pamiętając ubiegły sezon to ten początek jest naprawdę bardzo dobry.

Miłe zaskoczenie to też postawa juniorów, a w szczególności Miłosza Wysockiego. Spodziewałem się, że nie będą zdobywać tylu punktów, a okazuje się, że jest spora poprawa. Widać, że Miłosz jest dobrze przygotowany do sezonu. Musiało być tu dużo pracy przy sprzęcie, bo jest naprawdę szybki.

Sprawdź, co stoi za odmianą Daniela Kaczmarka Sprawdź, co stoi za odmianą Daniela Kaczmarka

Wygrana z Landshut i Poznaniem jest obowiązkiemPrzed gdańszczanami teraz po 2 mecze z Landshut i Poznaniem. Zwycięstwa w Gdańsku są obowiązkiem, a plan minimum na wyjazdy to zdobycie bonusa. Takie wyniki sprawią, że awans do play-off będzie bardzo bliski. W klubie na pewno nikt innego scenariusza nie bierze pod uwagę.

Szkoda, że przytrafiła się kontuzja Michaelowi Jepsenowi Jensenowi, ale to wcale nie musi wyjść na złe. Nieraz bywa tak, że w przypadku. gdy zawodnik jest kontuzjowany to reszta zespołu dodatkowo się mobilizuje i jeździ nawet lepiej niż w komplecie. Nie wiadomo jak ta kontuzja na wpłynie na niego po powrocie. Jest to jednak doświadczony zawodnik i na pewno sobie poradzi.

Sprawdź, komu i na co odpowiedział menedżer Eryk Jóźwiak Sprawdź, komu i na co odpowiedział menedżer Eryk Jóźwiak

Wybrzeże czarnym koniemMuszę przyznać, że Wybrzeże jest teraz takim czarnym koniem i najbardziej nieobliczalnym zespołem. Jadą widowiskowo, szczególnie było to widać na wyjazdach. Po meczu z Falubazem można powiedzieć, że to domowy tor zdaje się być problemem. Mam nadzieję, że uda się go odczarować i w kolejnych spotkaniach domowych zespół zaprezentuje się lepiej, bo na wyjazdach jest bardzo dobrze.

Awizowane składy Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils, niedziela, godz. 14, Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Martin Smolinski
3. Marius Hillebrand U24
4. Kim Nilsson
5. Dimitri Berge
6. Norick Blodorn
7. Erik Bachhuber
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Norbert Kościuch
10. Mads Hansen U24
11. Daniel Kaczmarek
12.
13. Nicolai Klindt
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Sędzia: Tomasz Fiałkowski (Grudziądz)
Komisarz Toru: Tomasz Walczak
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek


Co z tym torem?Stereotypowo mówi się, że jak nie idzie to wina toru. Myślę, że tu problemem może być fakt, że było zbyt mało treningów w Gdańsku i zawodnicy nie poznali jeszcze go dość dobrze. Wszyscy bowiem są nowi, a na dodatek nie mieszkają tu i rzadko trenują. Powinni jeszcze bardziej się do tego przyłożyć i to powinno pomóc.

Wiadomo, że gdański tor jest specyficzny, bardziej techniczny od innych. Nie jest jednak tak, że nie da się tu wyprzedzać. Kiedy przyjeżdżają do Gdańska lepsi zawodnicy, to pokazują, że jest to możliwe. Nie można się zatem tym tłumaczyć. Prawdą jest, że dużą rolę odgrywa tu start. Trzeba zatem albo potrenować same starty albo tak ustawić motocykle, by właśnie ze startu były najszybsze.

ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Półfinał realnym celemZbliżamy się do połowy sezonu i mogę stwierdzić, że spadek Wybrzeżu nie grozi. Zespół ma jeszcze rezerwy i stać go na miejsce w środku tabeli. To jest tylko sport, a jak wiemy jest on nieprzewidywalny. Dobrze byłoby, gdyby udało się awansować do półfinału. Jest to na pewno realny cel, który nie jest nie do spełnienia.

I liga w tym roku jest niezwykle ciekawa i wyrównana. W zasadzie poza Falubazem Zielona Góra nie ma takiej drużyny, która byłaby zdecydowanym faworytem. Każdy może wygrać z każdym. Kiedyś było tak, że faworytem meczu był zawsze gospodarz. Teraz nie ma już autu toru i goście mają dużo szans.

Ceny biletów na mecz Zdunek Wybrzeża z Enea Falubazem Zielona Góra
Ceny biletów na sektory zielony, niebieski i żółty (gości):
Normalny 40 zł, Ulgowy 30 zł

Ceny biletów na trybunę krytą (czerwoną):
Normalny 50 zł, Ulgowy 40 zł

Bilet na sektory VIP (w cenie jeden posiłek i jeden napój - alkoholowy lub bezalkoholowy - w ramach cateringu stadionowego na trybunie czerwonej i zielonej, program, parking, wejście do parku maszyn po zwolnieniu motocykli przez sędziego, ok. 20 minut po ostatnim wyścigu): 100 zł.

Internetowa sprzedaż wejściówek poprzez stronę bilety.wybrzezegdansk.pl

UWAGA: Miejsca na sektorach zielonym, niebieskim i żółtym nie są numerowane.

Ulga obowiązuje: osoby urodzone w 2005 roku i młodsze na podstawie okazania dokumentu lub legitymacji, osoby powyżej 65. roku życia.

Uczniowie szkół podstawowych oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (I grupa) wejdą na zawody na podstawie programu zawodów w cenie 15 zł.

Dzieci do lat 7 wejdą na zawody bezpłatnie.

Podopieczni Domów Dziecka wraz z opiekunem grupy wejdą na zawody bezpłatnie po uprzednim zgłoszeniu na klub@wybrzezegdansk.pl lub pod numerem telefonu 519-185-422.

bilet Zdunek Wybrzeże Gdańsk
bilet Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Dariusz Stenka

Osoba

Dariusz Stenka

Dariusz Stenka

Licencję żużlową zdobył w 1980 roku. W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski reprezentował kluby Wybrzeża Gdańsk (1981–1989 oraz 1995–1997), Motoru Lublin (1990–1994 oraz 1999), Stali Gorzów Wielkopolski (1998) i TŻ Opole (2000). Jest dwukrotnym srebrnym medalistą DMP, z lat 1985 oraz 1991. Siedmiokrotnie startował finałach Mistrzostw Polski Par Klubowych, trzykrotnie zdobywając medale: srebrny (1986) oraz dwa brązowe (1984, 1987). Był również srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostwa Polski Par Klubowych (Tarnów 1983) oraz dwukrotnym medalistą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złotym – 1983 oraz brązowym – 1984). W 1994 r. zdobył srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski.

W 1983 r. zdobył w Gnieźnie brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwa Polski. W 1988 r. zajął III m. w rozegranym w Opolu turnieju o Indywidualny Puchar Polski, natomiast w 1992 r. był drugi w Memoriale im. Eugeniusza Nazimka w Rzeszowie. W 1993 r. jedyny raz w karierze wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, zajmując w Bydgoszczy XIV miejsce. Kilkukrotnie startował w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata, w 1988 r. zdobywając awans do rozegranego w Lesznie finału kontynentalnego, w którym zajął X miejsce. źródło: wikipedia.pl

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Trans MF Landshut Devils
11 czerwca 2023, godz. 14:00
33% Trans MF Landshut Devils
0% REMIS
67% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 8 21 87.5%
2. Arkadiusz Kunowski 8 20 75%
3. Janusz Ciopcinski 8 20 75%
4. Mariusz Kamiński 8 19 75%
5. Henryk Kiszka 8 19 75%

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 7 7 0 0 366:264 15
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 343:307 11
3 ROW Rybnik 8 3 0 5 348:370 7
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 0 5 255:283 7
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 3 0 3 241:251 6
6 Trans MF Landshut Devils 8 3 0 5 307:325 6
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 3 0 5 306:323 6
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 3 0 5 317:360 6
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 8 kolejki

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40 (pierwszy mecz 41:49, bonus dla Wybrzeża)
  • Enea Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 57:33 (pierwszy mecz 55:35, bonus dla Falubazu)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 56:34 (pierwszy mecz 36:54, bonus dla Polonii)
  • ROW Rybnik - Trans MF Landshut Devils 51:39 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla ROW)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

InvestHousePlus PSŻ Poznań
94% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% InvestHousePlus PSŻ Poznań
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1 czerwca 2023, godz. 18:00
89% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
10% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane