• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024. Oni są na radarze klubu

Damian Konwent
28 sierpnia 2023, godz. 11:00 
Opinie (301)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Żużlowcy pobiegną do latarni morskiej
Krzysztof Kasprzak (na pierwszym planie) przez lata jeździł w ekstralidze. Przygoda z najlepszą ligą świata prawdopodobnie jednak dobiegnie końca. To może wykorzystać Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Krzysztof Kasprzak (na pierwszym planie) przez lata jeździł w ekstralidze. Przygoda z najlepszą ligą świata prawdopodobnie jednak dobiegnie końca. To może wykorzystać Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

W Zdunek Wybrzeże Gdańsk ledwo co skończył się sezon, ale już trzeba myśleć nad kolejnym. Wśród nazwisk, które przewijają się w kontekście 2024 roku są m.in. Ryan Douglas, Frederik Jakobsen czy Krzysztof Kasprzak. - Mamy swoje koncepcje składu i chcemy zbudować zespół, który przysporzy nam jak najwięcej radości w kolejnych rozgrywkach - mówi menadżer Eryk Jóźwiak.Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 59:31. Przeczytaj relację z ćwierćfinałowego rewanżu, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowi Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 59:31. Przeczytaj relację z ćwierćfinałowego rewanżu, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowi

Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest już po sezonie 2023. O ile cel na te rozgrywki, czyli awans do fazy play-off, został osiągnięty, tak zakończenie rozgrywek dla żużlowców było dość bolesne. Enea Falubaz Zielona Góra bez większego problemu wszedł do półfinału po wygranej 119:59 w dwumeczu.

- Sezon ligowy jest dla nas skończony i z jednej strony szóste miejsce zweryfikowało opinie, że nie mamy szans na utrzymanie. Z drugiej jest niedosyt, bo przy jednym wygranym meczu więcej i wyższej pozycji po rundzie zasadniczej oraz bez kontuzji Nicolaia Klindta, ten końcowy wynik mógł być lepszy - mówi Eryk Jóźwiak, menadżer Wybrzeża.
Nicolai Klindt o swojej przyszłości i nie tylko. Przeczytaj wywiad Nicolai Klindt o swojej przyszłości i nie tylko. Przeczytaj wywiad

Koniec sezonu w żużlu nie oznacza jednak wolnego. Tego w najbliższym czasie z pewnością nie będą mieli działacze klubu, którzy myślą nad kolejnym sezonem oraz składem, który będzie reprezentował Zdunek Wybrzeże.

- Mamy swoje koncepcje składu i chcemy zbudować zespół, który przysporzy nam jak najwięcej radości w kolejnych rozgrywkach. Zamierzamy zrobić to w spokoju, więc musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość - uważa Jóźwiak.


W kontekście kolejnych rozgrywek przewijają się pierwsze nazwiska. Lista życzeń jest długa, a pytania i oferty zostają wysyłane, ale wiele zależeć będzie od budżetu, który będzie do dyspozycji. Przypomnijmy, że ten na sezon 2024 wynosił ok. 5 mln zł.

Wśród obserwowanych żużlowców znalazł się m.in. Ryan Douglas. To 30-letni Australijczyk z Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz, który ze średnią 2.083 na bieg jest trzecim najlepszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej.

Rozwiązany kontrakt Norberta Kościucha. Poznaj szczegóły Rozwiązany kontrakt Norberta Kościucha. Poznaj szczegóły

Wcale niewykluczone jest też zakontraktowanie Krzysztofa Kasprzaka. Były wicemistrz świata przez lata jeździł w ekstralidze, ale przed kolejnymi rozgrywkami nie związał się z żadnym z klubów na tym poziomie. W jego sytuacji sporo będzie zależeć też od stanu zdrowia po fatalnym wypadku sprzed niemal dwóch miesięcy, gdy ucierpiała jego lewa noga. Mimo tego 39-latek nie zamierza kończyć kariery i niebawem ma wrócić do treningów.

Na radarze jest też Frederik Jakobsen. Zawodnik, którego średnia biegowa to 1.133, nie przedłuży kontraktu z ZOOleszcz GKM Grudziądz, ale z pewnością będzie mógł przebierać w ofertach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 30:60. Pogrom w pierwszym ćwierćfinale Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 30:60. Pogrom w pierwszym ćwierćfinale

Przypomnijmy, że wiele zależeć będzie również od tego, który z żużlowców z poprzedniego sezonu zdecyduje się na przedłużenie kontraktu. Prowadzone są intensywne rozmowy z Nicolaiem Klindtem. Klub chciałby zatrzymać też Madsa Hansena, ale to akurat może nie być takie łatwe. Pewnym jest, że odejdzie Keynan Rew, w przypadku którego kończy się wypożyczenie z Fogo Unia Leszno. Jedynym zawodnikiem, który ma ważny kontrakt jest Miłosz Wysocki.

Harmonogram startów żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk


poniedziałek, 28 sierpnia
Peterborough Panthers - Ipswich Witches, Anglia, Premiership KO Cup, godz. 20:30, Keynan Rew (Ipswich)

środa, 30 sierpnia
Esbjerg Vikings - Sønderjylland Elite Speedway, Dania, Speedway Ligaen, godz. 18:30, Mads Hansen (SES)

sobota, 2 września
MSC Brokstedt Wikinger - MSC Olching, Niemcy, Bundesliga, godz. 15, Mads Hansen (Brokstedt)


Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 47
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 42
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41
ROW Rybnik 49

Finał

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (301)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane