• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk. Klindt o swojej przyszłości i nie tylko

Czytelnicy Trojmiasto.pl
25 sierpnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (100)

Energa Wybrzeże - żużel

Nicolai Klindt jako Ligowiec Lipca odpowiedział na pytania czytelników Trojmiasto.pl Nicolai Klindt jako Ligowiec Lipca odpowiedział na pytania czytelników Trojmiasto.pl

- Tego jeszcze nie wiem. Chciałbym poznać plan na kolejny sezon i zastanowić się, czego tak naprawdę chcę. Dopiero wtedy będę mógł podjąć decyzję - mówi nam Nicolai Klindt, który jako Ligowiec Lipca odpowiedział na wasze pytania. Żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk opowiada nie tylko o swojej przyszłości, ale również o ostatnim wypadku, podsumowuje sezon i ocenia szanse przed ćwierćfinałowym rewanżem w Zielonej Górze. Początek spotkania w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 16:30. Przypomnijmy, że gdańszczanie muszą wygrać przynajmniej 61:29, aby awansować do półfinału.Relacja LIVE


Typowanie wyników

26 sierpnia 2023, godz. 16:30
1 pkt.
Enea Falubaz Zielona Góra
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

96% 231 typowań Enea Falubaz Zielona Góra
0% 0 typowań REMIS
4% 9 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane123, Bociek, Paweł, W.w, Adam: Czy zostaniesz na kolejny sezon w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?

Tego jeszcze nie wiem. Musimy usiąść do kolejnych rozmów i konkretnie przedyskutować kilka spraw. Chciałbym poznać plan na kolejny sezon i muszę zastanowić się, czego tak naprawdę chcę. Dopiero wtedy będę mógł podjąć decyzję. Mamy jeszcze trochę czasu i wierzę, że ta decyzja będzie właściwa.

Tomasz: Czy wierzysz w awans naszej drużyny do półfinału?

Nie chcę kłamać i zapewniać, że wygramy 61:29. Jednak wiem, że chłopaki zrobią wszystko, co w ich mocy. Zwycięstwo jest możliwe, ale o awans może być ciężko. Uważam, że już ostatnim razem w Zielonej Górze wykonaliśmy dobrą robotę, jechaliśmy bez presji, a pamiętajmy, że to nie wystarczyło. Przypomnijmy, że naszym celem był awans do fazy play-off i to się udało. Być może gdybyśmy trafili na innego rywala, jak na przykład z Ostrowa czy Landshut, ta historia mogłaby potoczyć się inaczej. Jednak Zielona Góra jest bardzo, bardzo silna.
Kibic GKŻ: Wybierasz się na mecz do Zielonej Góry czy będzie oglądał go w telewizji?

Niestety obejrzę w TV. Ostatnim razem byłem w Gdańsku, więc pomyślałem, że chłopakom przyda się wsparcie. Jednak do Zielonej Góry nie dam rady pojechać.

oddany: Jak ocenisz ten sezon? Mógł być lepszy?

Jestem trochę zawiedziony, bo mogliśmy ugrać więcej. Nie chcę wskazywać palcami, bo nie o to chodzi. Sam zawiodłem chociażby w Poznaniu, gdzie zdobyłem tylko pięć punktów. Zawiodłem i wiem o tym. Było kilka spotkań, w których dało się pojechać lepiej, ale nie byliśmy wystarczająco dobrzy. Tak, jestem trochę zawiedziony.

Wcześniejsi zdobywcy tytułu Ligowiec Miesiąca w 2023 rokuSprawdź awizowane składy na mecz Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk Sprawdź awizowane składy na mecz Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Bary: Co z tego sezonu najbardziej utkwiło ci w pamięci?

Zapamiętałem dwa mecze. Pierwszy to wyjazd do Łodzi. Musieliśmy sobie radzić bez Michaela Jepsena Jensena. Wszyscy skazali nas na porażkę, a wygraliśmy. Natomiast drugie spotkanie również dotyczy Orła, ale już u siebie. To zwycięstwo było ważne w kontekście utrzymania. Pojechaliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy, a wszystkiemu towarzyszyły wielkie emocje.

Robson: Przez część sytuacji klubowi towarzyszy czarny PR. Czy doświadczyłeś jakichś nieprzyjemności w ciągu ostatniego roku?

Nie mogę powiedzieć złego słowa na Wybrzeże. Dobrze współpracuje mi się ze wszystkimi w klubie. Mariusz (przyp. red. Kędzielski), Eryk (Jóźwiak przyp. red.), Rafał (Sumowski przyp. red.), Magda (Kochalska przyp. red.) i wszyscy, którzy tworzą ten klub i odpowiadają za wszystkie aspekty związane z meczami, to świetni ludzie. To był dobry rok, na nikogo nie mogę powiedzieć złego słowa. Także o Tadeuszu Zdunku. Co prawda, Prezes nie mówi po angielsku, ale nasze relacje są w dobrych stosunkach. O klubie mogę mówić tylko w pozytywnym tonie. Gdańsk i żużel to dobre połączenie.

Zawodnik

Nicolai Klindt

Nicolai Klindt

ur.
1988
wzrost
178 cm
ocena z sezonu
3.06 (576 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Kasiula: Jak twoje zdrowie? Kiedy planujesz wrócić na tor?

Czuję się bardzo dobrze. Jest delikatny ból w szyi, ale najbardziej bolą mnie żebra po prawej stronie. Moja rehabilitacja potrwa jeszcze przez sześć-siedem tygodni, a to pewnie nie będzie jeszcze koniec. Myślę, że gotowy do jazdy będę dopiero w kolejnym sezonie. Będę miał więc sporo czasu, aby uporać się ze wszelkimi dolegliwościami. Jeśli jutro z moją szyją byłoby wszystko w porządku, to od razu wsiadłbym na motocykl. Jednak chcę się wyleczyć w 100 procentach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem po porażce z Falubazem Zielona Góra Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem po porażce z Falubazem Zielona Góra

wierny z ulicy Zawodników: To był najtrudniejszy moment w twojej karierze? Kilka wypadków na swoim koncie już niestety masz.

Raczej nie. Oczywiście, jeśli patrzy się na powtórki, to nie wygląda to ciekawie. Jednak prawda jest taka, że kilka tych wypadków w życiu już miałem. Każdy wiązał się z kontuzjami, które również nie były przyjemne. Miałem uszkodzony kręgosłup, złamaną kość udową, problemy z kolanem. Każdy taki incydent wyłączał mnie z jazdy na kilka miesięcy.

Agnieszka: Czy po ostatnim wypadku cały czas chcesz wrócić na motocykl?

Tak, zdecydowanie. Nie boję się wypadków. Jestem świadomy, że to część tego sportu. Czasami nie mam wpływu na to, co dzieje się na torze. Jeśli chodzi o ostatni incydent, to oglądałem go wiele razy i pogodziłem się z tym. Wiem, że nie zawiniłem. Teraz skupiam się na tym, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Wcześniejsze wywiady z Ligowcami Miesiąca w 2023 roku
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
74% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 +96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 7 0 4 +119 18
3 Innpro ROW Rybnik 10 7 0 3 +24 17
4 Cellfast Wilki Krosno 11 6 0 5 -10 15
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 11 6 1 4 -4 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
  • Niedziela, 21 lipca:
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (pierwszy mecz 42:48)
  • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik (pierwszy mecz 34:56)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane