• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Awizowane składy Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk. Rozwiązany kontrakt

dak.
23 sierpnia 2023, godz. 12:20 
Opinie (332)
aktualizacja: godz. 22:04 (23 sierpnia 2023)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Norbert Kościuch rozwiązali kontrakt. Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Norbert Kościuch rozwiązali kontrakt.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Norbert Kościuch rozwiązali kontrakt. Polski Związek Motorowy przychylił się do wniosku żużlowca. Podstawą wniosku było przekroczenie o jeden dzień dopuszczalnego terminu płatności za zdobyte punkty. To oznacza, że 39-latek nie pojedzie w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym z Enea Falubazem Zielona Góra, choć miał na to szansę. Na to spotkanie poznaliśmy już awizowane składy. Eryk Jóźwiak dokonał w nim aż sześciu zmian. Pojedzie także Bartosz Tryburski, który został wypożyczony do Abramczyk Polonii Bydgoszcz na DMPJ. Natomiast wcześniej formę testowali: Mads Hansen i Keynan Rew, który rywalizowali przeciwko sobie w Szwecji.Aktualizacja, godz. 22:04

W duńskiej Speedwayligaen mogliśmy śledzić zmagania dwóch zawodników Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Keynan RewMads Hansen stanęli na przeciwko sobie w Vojens, gdzie miejscowe SES podejmowało Slangerup. Górą z tego starcia wyszła ekipa gospodarzy, którzy wygrali 46:38. Mads Hansen zdobył 12 (1,3,1,2,2,3), natomiast Keynan 9 (0,1,1,3,2,2).

Punkty:
Mads Hansen - 12 (1,3,1,2,2,3)
Keynan Rew - 9 (0,1,1,3,2,2)

Biegu z udziałem Hansena i Rew:
1. Lyager, Michelsen, Hansen, Madsen
3. Hansen, Basso, Lyager, Rew
5. Lyager, Drejer, Hansen, Knudsen (d)
6. Madsen, Basso, Rew, Michelsen
7. Seifert-Salk, Basso, Rew, Knudsen
9. Rew, Hansen, Michelsen, Knudsen
10. Basso, Rew, Drejer, Andersen
12. Michelsen, Hansen, Basso, Drejer (u)
13. Hansen, Rew, Knudsen, Drejer
Bartosz Tyburski wypożyczony do Abramczyk Polonii BydgoszczBartosz Tyburski został wypożyczony do końca sezonu do Abramczyk Polonii Bydgoszcz na rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Jeszcze w środę zadebiutuje w barwach bydgoskiej drużyny podczas zawodów w Krośnie.

Ruch ma na celu zapewnienie klubowemu wychowankowi jak największej liczby startów do końca sezonu 2023. Jednocześnie Bartek znalazł się w meczowym składzie na sobotni mecz ligowy Zdunek Wybrzeża w Zielonej Górze.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Norbert Kościuch rozwiązali kontraktZdunek Wybrzeże Gdańsk do rewanżowego meczu z Enea Falubazem Zielona Góra przystąpi już nie tylko bez Nicolaia Klindta, ale również i bez Norberta Kościucha. Polski Związek Motorowy decyzją z dnia 23 sierpnia przychylił się do wniosku żużlowca z dnia 17 lipca 2023 o rozwiązanie umowy z klubem.

Podstawą wniosku było przekroczenie o jeden dzień dopuszczalnego terminu płatności za zdobyte punkty. Kwota została zaksięgowana na koncie Zawodnika 18 lipca, a wymagany termin przypadał na dzień poprzedni, a zawodnik nie wycofał wcześniej złożonego wniosku.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 30:60. Przeczytaj relację z pierwszego ćwierćfinałowego meczu, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowi Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 30:60. Przeczytaj relację z pierwszego ćwierćfinałowego meczu, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowi

W tej chwili klub i zawodnik nie tkwią w sporze, a sam Norbert szykował się do sobotniego meczu w Zielonej Górze. W zaistniałej sytuacji nie pojawi się jednak w składzie. Poniżej uzasadnienie decyzji PZM:

Mając na uwadze, że strony w umowie nie wskazały czyje uznanie rachunku bankowego uznać należy za moment spełnienia świadczenia, GKSŻ, opierając się na ugruntowanej linii orzeczniczej sądów powszechnych, przyjęła, że momentem spełnienia świadczenia jest moment, w którym wierzyciel realnie może dysponować środkami, a więc moment zaksięgowania na jego rachunku bankowym środków przekazanych przez dłużnika. "Długi pieniężne są spełnione ze skutkiem umorzenia długu z chwilą uznania rachunku bankowego wierzyciela (nawet w sytuacjach gdy strony uzgodniły wykonanie zobowiązania poprzez rozliczenie bezgotówkowe)" (wyrok Sądu Najwyższego Izby Cywilnej z 14 stycznia 2016 r. sygn. akt I CSK 1094/14)

Art. 234 ust 2 RSŻ pozostawia organowi zarządzającemu swobodę uznania czy zaszły okoliczności uzasadniające podjęcie tak dalece idącego kroku jakim jest rozwiązanie kontraktu klubu i zawodnika. GKSŻ ustaliła nieprawidłowości w regulowaniu zobowiązań kontraktowych na rzecz zawodnika, uznając że zobowiązania kontraktowe Klubu nie były wykonywane należycie, co daje w niniejszej sprawie wystarczające podstawy do rozwiązania kontraktu z winy Klubu, z uwagi na wskazywane przez Zawodnika zaległości płatnicze.

Klub nie zamierza składać odwołania w sprawie.Awizowane składy na rewanżZnamy już także awizowane składy na rewanżowy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Zdunek Wybrzeżem Gdańsk a Eneą Falubazem Zielona Góra, który odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 16:30.

Menadżer Eryk Jóźwiak dokonał aż sześciu zmian względem pierwszego spotkania. Wszystkie na miejscach od 1 do 6. Pod numerem 7 został jedynie Miłosz Wysocki. Natomiast w składzie Falubazu doszło do trzech roszad na miejscach 2-4.

Przypomnijmy, że Wybrzeże musi wygrać przynajmniej 61:29, aby awansować. W pierwszym starciu drużyna z Zielonej Góry wygrała bowiem 60:30.

Porównaj składy z pierwszego meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra Porównaj składy z pierwszego meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra

Awizowane składy Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, sobota, godz. 16:30

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Daniel Kaczmarek
2. Michael Jepsen Jensen
3. Seweryn Orgacki
4. Keynan Rew U24
5. Mads Hansen
6. Bartosz Tyburski
7. Miłosz Wysocki
8.

Enea Falubaz Zielona Góra
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek
16.
dak.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (332)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane