Energa Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz 21:27. Ulewa pozwoliła na tylko 8 biegów LIVE!
5 maja 2024
(243 opinie)Wiadomości klubowe
-
Dlaczego Lotos nie jedzie?
27 maja 2003 (12 opinii) -
ZKŻ - Lotos 67:23
26 maja 2003 (8 opinii) -
ZKŻ - Lotos Gdańsk
24 maja 2003 (11 opinii) -
Włókniarz - Lotos 59:31
23 maja 2003 (7 opinii) -
W paszczy lwa
22 maja 2003 (5 opinii) -
Liczy się człowiek
20 maja 2003 (10 opinii) -
Lotos Gdańsk - ZKŻ Zielona Góra 43:47
19 maja 2003 (10 opinii) -
Lotos Gdańsk - ZKŻ Zielona Góra
17 maja 2003 (15 opinii) -
Wypadek Tomasza Chrzanowskiego
16 maja 2003 -
Pieniądze leżą na torze
15 maja 2003 (16 opinii) -
Stać nas na więcej
15 maja 2003 -
Laukkanen, Eriksson czy...
14 maja 2003 (5 opinii) -
Dziwna sprawa...
13 maja 2003 (5 opinii) -
Spotkanie odwołane
12 maja 2003 (2 opinie) -
Top Secret Włókniarz - Lotos
10 maja 2003 (18 opinii)
Terminarz
18.05 (sob) godz.16:30 | Texcom Stal Rzeszów | typuj | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
26.05 (nd) godz.14:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | typuj | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | |
01.06 (sob) godz.16:30 | Innpro ROW Rybnik | typuj | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
15.06 (sob) | Cellfast Wilki Krosno | typuj | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
23.06 (nd) | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | typuj | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | |
05.05 (nd) godz.14:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 21:27 zakończony po 8. okrążeniach | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | LIVE! |
27.04 (sob) godz.16:30 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 45:45 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
21.04 (nd) godz.14:00 | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | 57:32 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
14.04 (nd) godz.14:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 43:47 | Cellfast Wilki Krosno | LIVE! |
26.08.2023 (sob) godz.16:30 | Enea Falubaz Zielona Góra | 59:31 | ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
Tabela
METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Innpro ROW Rybnik | 4 | 4 | 0 | 0 | ++38 | 8 |
2 | Cellfast Wilki Krosno | 3 | 3 | 0 | 0 | ++22 | 6 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 4 | 3 | 0 | 1 | ++33 | 6 |
4 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 3 | 1 | 1 | 1 | ++1 | 3 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Texom Stal Rzeszów | 3 | 1 | 0 | 2 | -3 | 2 |
7 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 4 | 0 | 1 | 3 | -31 | 1 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 4 | 0 | 0 | 4 | -60 | 0 |
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Wyniki 4 kolejki:
- ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:27 (mecz zakończony po 8 biegach z powodu ulewy)
- H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Innpro ROW Rybnik 39:50
- piątek
- Cellfast Wilki Krosno - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
- Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Texom Stal Rzeszów
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Miłosz Wysocki
ocena
5.34(79 ocen) -
Krzysztof Kasprzak
ocena
4.31(71 ocen) -
Nicolai Klindt
ocena
3.84(70 ocen)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Eryk Jóźwiak
- ur.
- 1981
Tom Brennan- ur.
- 2001
- Niels-Kristian Iversen
- ur.
- 1982
- wzrost
- 178
Eryk Kamiński- ur.
- 2008
- Krzysztof Kasprzak
- ur.
- 1984
Nicolai Klindt- ur.
- 1988
- wzrost
- 178
- Mateusz Tonder
- ur.
- 1999
Bartosz Tyburski- ur.
- 2005
- Miłosz Wysocki
- ur.
- 2004
- wzrost
- 166