• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże - Polonia Bydgoszcz. Żużlowiec-strażak zgasi rywali?

Rafał Sumowski
23 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Partnerki żużlowców. Zobacz zdjęcia
Jakub Jamróg w pierwszych dwóch meczach był jednym z liderów Zdunek Wybrzeże. Żużlowiec imponował nie tylko wynikami, ale i walecznością do samej mety. Jakub Jamróg w pierwszych dwóch meczach był jednym z liderów Zdunek Wybrzeże. Żużlowiec imponował nie tylko wynikami, ale i walecznością do samej mety.

Jakub Jamróg waleczną jazdą szybko wkupił się w łaski kibiców Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Pracuję nad tym, abym nie musiał tak wojować na trasie, ale jeśli zajdzie potrzeba, będę gonił rywali do samej "kreski" - mówi żużlowiec, który w wolnych chwilach jest strażakiem-ochotnikiem. - Gdy zawyje syrena, rozwija się peleryna - śmieje się niespełna 30-latek. W sobotę razem z kolegami z toru będzie musiał "zgasić" Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Początek meczu w Gdańsku o godz. 14.Relacja LIVE


Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
50 : 40
bez
publiczności
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Jak typowano

98% 254 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
2% 5 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Twoje daneRafał Sumowski: Niektórzy żużlowcy czekają całą życie na akcję, gdy miną rywala na samej mecie. Pan w zaledwie dwóch meczach dla Wybrzeża dokonał takiej sztuki trzykrotnie. Nic dziwnego, że szybko zjednał pan sobie gdańskich kibiców.

Jakub Jamróg: Takie akcje na pewno są miłe dla oka, ale wolałbym prowadzić od startu do mety. Wierzcie mi, że dla żużlowca to zdecydowanie bardziej komfortowa sytuacja. Tor w Gdańsku jest dość "ciasny" i ciężko się tu wyprzedza. Pracuję nad tym, abym nie musiał tak wojować na trasie, ale jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba, będę gonił rywali do samej "kreski".

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Krystian Pieszczek w półfinale IMPNie mieliście okazji do rehabilitacji za "przegrany" remis z Rybnikiem, bo mecz w Gnieźnie przełożono. Wróćmy więc do spotkania z ROW. Wtedy zabrakło chyba przede wszystkim punktów juniorów?

Tak, ale nawet jeśli juniorzy dorzuciliby te kilka punktów, niskie zwycięstwo nie byłoby satysfakcjonujące. Zawsze trzeba myśleć o dwumeczu, a gdybyśmy wygrali z rybniczanami na przykład 48:42 to wcale nie byłaby to komfortowa sytuacja w kontekście punktu bonusowego. Ja sam mam jeszcze dużo do poprawienia, przede wszystkim starty. U siebie musimy wygrywać jak najwyżej.

Awizowane składy na sobotni mecz w Gdańsku, początek godz. 14
POLONIA: 1. Wadim Tarasienko, 2. Grzegorz Zengota, 3. David Bellego, 4. Adrian Gała, 5. Andreas Lyager (U24), 6. Nikodem Bartoch (U21), 7. Hubert Gąsior (U21), 8. Brayden McGuiness (U23)
WYBRZEŻE: 9. Krystian Pieszczek, 10. Rasmus Jensen, 11. Jakub Jamróg, 12. Lukas Fienhage (U24), 13. Wiktor Kułakow, 14. Piotr Gryszpiński (U21), 15. Alan Szczotka (U21), 16. rezerwowy U23


Pojawiły się uwagi, że tor na domową inaugurację wcale nie był waszym sprzymierzeńcem.

Tak to jest, trenowaliśmy na miejscu i myśleliśmy, że wszystko wiemy, a przyjechali goście z czystą głową i prawie wygrali. Będzie coraz cieplej, więc będziemy sporo dyskutować ze sztabem szkoleniowym na temat przygotowania toru. Początek sezonu jest specyficzny, jest inna pogoda. Zawsze się śmieję, gdy ktoś wskazuje mocarzy po pierwszych kolejkach. Większość sezonu jeździmy przy wyższych temperaturach. Ja już szykuję silniki na cieplejsze miesiące. To wszystko jeszcze wielokrotnie będzie się przetasowywać, spokojnie. Pamiętajmy, że najważniejsze będą play-offy.

Jakub Jamróg w akcji jako strażak-ochotnik. Jakub Jamróg w akcji jako strażak-ochotnik.
Po pierwszym meczu sezonu w Tarnowie, gdzie mieszka pan na co dzień, jeszcze tego samego wieczora, pojechał pan na akcję gaszenia pożaru. Opowie pan o łączeniu obowiązków strażaka i żużlowca?

Pochodzę z małej miejscowości Zakrzów w powiecie tarnowskim, gdzie działa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażakami-ochotnikami wcześniej byli ojciec i dziadek, a mnie pasjonowało to od najmłodszych lat. Kiedy jestem na miejscu i jest taka potrzeba, po prostu wyjeżdżam na akcje. Robimy różne rzeczy od gaszenia większych i mniejszych pożarów po usuwanie plam oleju. Śmiejemy się, że gdy zawyje syrena, rozwija się peleryna. Nie patrzymy na nic i na złamanie karku lecimy na interwencję. Ostatnio zdołaliśmy wyjechać do akcji w 2 minuty, gdzie przypomnę, że każdy siedzi w domu. Siedziałem przed telewizorem, musiałem się ubrać, wsiąść w auto i pojechać, więc to świetny wynik. Teraz w dobie pandemii mamy mniej interwencji, tak chyba jest na całym świecie.

Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Mecz żużlowców przełożony na 4 majaOdwołanie meczu w Gnieźnie sprawiło, że miał pan dwa tygodnie przerwy od ścigania. Jak wykorzystał pan ten czas?

Podleczyłem trochę rękę, która ucierpiała jeszcze na meczu z Unią. Ponadto trenowałem na torze w Tarnowie. Sezon ruszył normalnie a dwutygodniowa przerwa to jest coś, co trzeba brać pod uwagę. To nic specjalnego, bo takie przerwy wynikają też normalnie z terminarza. Jestem w dobrej kondycji.

W sobotę mecz Abramczyk Polonią. Co zrobić, aby rywal nie zaskoczył was tak jak ROW i jak zapatruje się pan na to spotkanie?

Nie wiemy czy przyjadą z Adrianem Gałą, który miał groźny wypadek w ćwierćfinale indywidualnych mistrzostw Polski. Życzę mu dużo zdrowia i mam nadzieję, że bydgoszczanie przyjadą w pełnym zestawieniu. Niezależnie od tego tego, każdy rywal jest wymagający. Ciężko teraz wyciągać jakieś rozbudowane wnioski po remisie z rybniczanami. Wszyscy spodziewaliśmy się, że będzie łatwiej. To pokazało jak ważna jest pokora, niezależnie od rywala. Do meczu z Polonią szykujemy się normalnie, skupiamy się wyłącznie na swoich sprawach i chcemy pokazać się jako zespół ze zdecydowanie lepszej strony niż ostatnio.

Tabela po 3 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 2 1 1 0 108:72 3
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 1 1 0 100:80 3
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 1 0 0 54:35 2
4 Orzeł Łódź 1 1 0 0 50:40 2
5 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
6 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
7 Cellfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0
8 Unia Tarnów 3 0 0 3 110:159 0
Tabela wprowadzona: 2021-04-24

Wyniki 3 kolejki

  • Aforti Start Gniezno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK, przełożony na 4 maja
  • Cellfast Wilki Krosno - Orzeł Łódź, przełożony na 1 maja
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów 54:35
  • ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, przełożony na 10 maja

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane