Zespół Młodej Ekstraklasy przegrał w Łodzi

24 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

W najmniej spodziewanym momencie przerwana została zwycięska passa Lechii w Młodej Ekstraklasie. Gdańszczanie stracili okazałe trzecie miejsce po wyjazdowej przegranej 2:5 (0:2) z ŁKS Łódź, która to drużyna do meczu przystępowała jako outsider tabeli. Oba gole dla biało-zielonych zdobył 18-letni Jakub Kamiński, który zagrał tylko w drugiej połowie

.

Kamil Paluch 37, Artur Golański 38, Agwan Papikjan 48, Radosław Pruchnik 50, Tomasz Nowak 87 - Jakub Kamiński 63, 90

LECHIA: Barczak - Jaroszek (75 Karwat), Pujdak (68 Rzepnikowski), Powszuk, Mazurek - Kacprzycki (60 Kujtkowski), Rybakowski (46 Dałek), Gac (46 Kiełdanowicz) - Kucharski, Gorczyca (46 Kamiński), Kugiel

Lechia rozpoczęła rozgrywki od dwóch zwycięstw i mimo przełożonego meczu z Jagiellonią plasowała się w ścisłej czołówce tabeli. ŁKS w trzech pierwszych meczach stracił aż osiem goli i zdobył tylko jeden punkt. Wydawało się, że zwycięska passa podopiecznych Radosława Gaca może być kontynuowana.

Niestety, tym razem wzięło górę większe doświadczenie rywali. ŁKS wpisał do składu dwóch pomocników, którzy w drugiej połowie weszli na boisko i na PGE, w meczu pierwszych drużyn tych klubów (Tomasz Nowak, Radosław Pruchnik, gdy Lechia mogła wystawić tylko jednego piłkarza na co dzień trenującego z seniorami.

W poprzedniej kolejce co prawda Łukasz Kacprzycki dał biało-zielonym wygraną na wyjeździe nad Cracovią, ale w Łodzi niewiele wskórał. 17-latek zszedł z boiska po godzinie gry.

Już po 50. minutach spotkania gdańszczanie przegrywali 0:4. Nieco niższą porażkę udało się wywalczyć po wprowadzeniu do gry Jakuba Kamińskiego. 18-letni napastnik zdobył swoje pierwsze gole w Młodej Ekstraklasie, w której zaliczył 19. występ.

Jak grają młodzi lechiści będzie można przekonać się w najbliższą sobotę. O godzinie 11.00 gdańszczanie na bocznej murawie stadionu przy ul. Traugutta zmierzą się z Wisłą Kraków, która na razie zgromadził dwa razy mniej punktów niż biało-zieloni.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0, GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:0 (1:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0), Polonia Warszawa - Widzew Łódź 1:2 (0:1), Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:1 (0:0), Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1 (0:0), Wisła Kraków - Korona Kielce 0:3 (0:2).

Opinie (15) 3 zablokowane

• ŁKS pokazał obu Lechiom miejsce w szeregu (4)

• 10 16

• (3)

W szeregu to stoi kolejka do Twojej żony, kiedy Ty siedzisz w pracy.

• 11 7

• (2)

a co to ma wspólnego z piłką i kiepską grą lechii pacanie?!?!

• 4 5

• (1)

jak to co ?betonowa napinka ;)

• 2 4

• betonowa?

a kto się pierwszy napiął pod tym artykułem?

• 1 0

• przerwana passa... (2)

a już myślałem że kafarinho zarządził mecz z huraganem pszczółki i po dramatycznym boju lechia w najsilniejszym składzie wygrała 1-0...czyli passa trwa...

• 4 3

• Nieciecza... (1)

mówi to panu coś?

• 1 1

• tylko z nimi jeszcze lechia nie przegrała?

...no fakt bo jeszcze nie grali...

• 1 0

• NA Lechii to się wszyscy przełamują. Nawet kibice na dwójce w kiblu.

• 9 4

• 2 mecze to passa że hoho (2)

3 mecze to bylaby chyba "niespotykana seria"

• 6 4

• a jak nazwać wydrukowane 42 mecze? (1)

• 0 1

• obojętne, może być Lechia Gdańsk.

• 1 0

• piłkarze

Znalazłoby się jeszcze kilku piłkarzy z pierwszego składu których poziom to maksymalnie młoda ekstraklasa :)

• 1 0

• I panienie tomaszu !!

Jakub Kamiński Do pierwszego zespołu go dać na parę meczy niech się wykaże a jakiś pozniak czy jak mu tam :P