Zimny prysznic w uzdrowisku

Krzysztof Klinkosz
27 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Przyspieszenie kalendarza tym razem nie wyszło na dobre hokeistom Energi Stoczniowca. Mieli grać w czwartek, zagrali w środę ... i po efektownej serii zwycięstw ulegli outsiderowi PLH. Hokeiści Energi Stoczniowca przegrali w Krynicy z miejscowym KTH 4:5 (1:2, 1:1, 2:2). Tym razem gdańszczanom nie udała się pogoń za rywalami, dla których było to zaledwie drugie zwycięstwo w regulaminowym czasie w Grupie B PLH.

0:1 Kostecki as. B. Wróbel, Skutchan (07.31 w przewadze)
1:1 Zabawa as. Chabior (11:15)
2:1 Zabawa as. Chabior (18:40)
2:2 B. Wróbel (21:00)
3:2 Valusiak as. Dubel (38:10)
4:2 Tomas Kramny as. Dubel, Valusiak (42:43 w podwójnej przewadze)
4:3 Jankowski as. Furo (49:51 w przewadze)
5:3 Horowski as. Valusiak, Dubel (57:35)
5:4 Vítek as. Furo, Skrzypkowski (58:50)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, B.Wróbel - Benasiewicz, Skrzypkowski - Maciejewski oraz Maj; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Mac.Rompkowski - M.Wróbel - Chmielewski, Strużyk - Vitek - Wróblewski.

Niespełna dwa tygodnie temu gdańszczanie zaaplikowali drużynie z Krynicy 14 bramek w dwóch spotkaniach, w środę musieli natomiast zjeżdżać z lodu pokonani. Po zwycięstwach nad groźniejszymi ekipami z Oświęcimia i Sanoka wydawało się, że pokonanie KTH będzie najłatwiejszym zadaniem w czasie wyjazdowej sesji gdańszczan.

Okazało się, że to zadanie najtrudniejsze, być może hokeistom Energi Stoczniowca dała się we znaki intensywność gier w ostatnich dniach? Dość powiedzieć, że zamiast jednego dalej tracimy do liderującej w Grupie B, Unii Oświęcim, 4 punkty.

Gdańszczanie lepiej rozpoczęli mecz, w ósmej minucie wykorzystali przewagę liczebną a Artur Kostecki zamienił atak gości na bramkę dobijając krążek po odbitym przez bramkarza strzale Batłomieja Wróbla. Później jednak skuteczniejsi byli gospodarze i dwukrotnie duet - Marcin Zabawa, Adrian Chabior stworzył sytuacje, po których krążek lądował w bramce Przemysława Odrobnego.

Już jednak po 60 sekundach gry w drugiej tercji był remis, na solową akcję zdecydował się Barłomiej Wróbel. Szarża kapitana gdańskiego zespołu powiodła się i było 2:2. W połowie meczu mogło być 3:2 dla Energi Stoczniowca, niestety rzutu karnego nie wykorzystał Jarosław Rzeszutko. Kilka minut później dobrej okazji nie wykorzystał Roman Skutchan i jak to w sporcie bywa zemściło się to na gdańskich hokeistach. W 38 minucie gdański bramkarz między parkanami wpuścił strzał Petra Valusiaka.

Na początku ostatniej odsłony na ławce kar znalazło się w sumie aż trzech gdańszczan. Hokeiści Andrzeja Słowakiewicza niestety nie wybronili się, gospodarze za sprawą Tomasa Kramnego "odskoczyli" na dwie bramki i jak się później okazało "Stoczniowcy" tej straty nie byli w stanie zniwelować.

Być może stałoby się inaczej gdyby po bramce na 4:3 Wojciecha Jankowskiego w 50 min. ten sam zawodnik wykorzystał swoją szansę w sto-kilkadziesiąt sekund później. A tak ... gospodarze zdobyli piątą bramkę w 58 min i choć Josef Vitek strzelił na 5:4 na 70 sekund przed końcem meczu a później gdańszczanie dla opracowania taktyki na końcówkę meczu wzięli czas to jednak komplet punktów pozostał "u wód".

• HAHAHA!

"...!!!brawo chłopaki-jaka metamorfoza;) z krynica to juz bedzie z górki..."

Z górki na pazurki :)

• 8 5

• hej Artur goooool

hehe

• 6 4

• co to k...@ ma być ? się pytam do jasnej cholery!!!

• 17 1

• no i pkp

• 2 0

• Toksyczny trener (1)

czegos tu nie kumam, druzyna zaczyna grac na 3 piatki i w koncu od dluzszego czasu zaczyna wygrywac mecze, grajac w dodatku na nienajgorszym poziomie.
    TO DLACZEGO sie pytam w meczu z krynica ten koleś na stanowisku trenera wymysla sobie znowu gre 4 piatkami tworzac jakies dziwne sklady??? DLACZEGO?
    Wiadomo ze zawdonicy byli zmeczeni ale to wprowadzic zmiany ale nadal grac 3 :/

• 20 5

• Najbardziej toksyczny to jest Kostecki.

• 2 0

• Vitek gral w 4 piatce? ciekawe

• 4 1

• Ponad 2mln.ludzi w woj.pomorskim,setki ogromnych firm i jedyna drużyna... (5)

...hokejowa która finansowo i sportowo powinna byc oczkiem w głowie i wizytówką Pomorza.A co mamy? ...300widzów na trybunach,graczy którym się nie płaci na czas,trenera nieudacznika i bezustanne wciskanie kitu kibicom.

• 33 1

• a niby dlaczego "powinna być wizytówką Pomorza? " (2)