Zmiana na tronie

27 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Paweł Osmański zastąpił Michała Kryczało na tronie mistrzostw Polski do lat 20. W Warszawie ubiegłoroczny champion był jedenasty. W turniejach drużynowych gdańszczanki zdobyły srebro, a ich koledzy, choć byli faworytem do złota, nie znaleźli się nawet na podium.

18-letni podopieczny Łukasza Szymańskiego i Stanisława Szymańskiego uratował honor gdańskich florecistów. Tylko jemu udało się przebić do szerokiego finału. W finale Osmański pokonał Bartosza Łukowskiego (AZS AWF Warszawa) 15:7. W turnieju zespołowym Osmański, Kryczało, Michał Janda i Andrzej Prokopski mieli walczyć o złoto, ale już w ćwierćfinale przegrali z drugą drużyną AZS AWFiS Sietom... Gdańsk 39:40. Ostatecznie żaden z teamów nie doszedł do medalu. Faworyci ukończyli na siódmej pozycji, a Piotr Janda, Adam Nowosielski, Filip Płocharski, Piotr Tuszkiewicz po przegranych z Budowlanymi Toruń (późniejsi mistrzowie) 26:45 i AZS AWF Poznań 43:45 poprzestali na czwartym miejscu.

Wśród kobiet srebra indywidualnie broniła Anna Lidzbarska. Gdańszczanka nawet nie zbliżyła się do ubiegłorocznego osiągnięcia, kończąc turniej z 17. lokatą. Najlepiej z akademiczek biła się tym razem Agnieszka Purowska, która wywalczyła 5. miejsce. Mistrzynią została Marta Pazik (AZS AWF Poznań). Lepiej poszło Sietomowi w zmaganiach drużynowych. Lidzbarska, Purowska, Justyna Anuszewska i Monika Paliszewska dopiero w finale przegrały z Budowlanymi Toruń 32:45. Do srebra gdańszczanki doprowadzili trenerzy Grzegorz Supeł i Adam Kaszubowski.