Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

mip., dak.
23 marca 2024, godz. 13:00
Opinie (112)
aktualizacja: godz. 21:05 (24 marca 2024)
Tylko Lechia Gdańsk strzeliła Morenie Gdańsk aż 8 goli. Tylko Lechia Gdańsk strzeliła Morenie Gdańsk aż 8 goli.

Zespół Tylko Lechia Gdańsk wygrał przy Traugutta z Moreną Gdańsk aż 8:0. Z kolei Energa Bałtyk Gdynia pokonał Arkę II Gdynia 4:2 (2:1) w IV-ligowych derbach miasta. Żółto-niebieskim nie pomogły pojedyncze wzmocnienia z pierwszego zespołu. Dzięki tej wygranej Bałtyk odrobił stratę do czołowej dwójki. Arka z kolei utknęła na dole tabeli. Doszło też do zmiany lidera, bo Jaguar Gdańsk przegrał na wyjeździe z Energą Gryfem Słupsk 0:3 (0:0) i to właśnie słupszczanie wyprzedzili ich w tabeli. Dla gdańszczan to druga porażka z rzędu. Z kolei rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk pokonały Spartę Sycewice 5:1 (3:1) i awansowały na 13. pozycję.

Gedania 1922 Gdańsk - Wikęd Luzino 1:1. Zwycięstwo wypuszczone z rąk w Sopocie Gedania 1922 Gdańsk - Wikęd Luzino 1:1. Zwycięstwo wypuszczone z rąk w Sopocie

Aktualizacja, 24.04.2024, godz. 21:05

Tylko Lechia Gdańsk - Morena Gdańsk 8:0 (4:0)

Kostrzewa 12, Rompca 24, 87, Pietroń 27, Shumeiko 31, Jasiński 50, Osłowski 84, Przybylski 88

TLG: Kopka - Rompca, Byczkowski, Rusinek, Pietroń, Kosznik, Shumeiko, Kostrzewa, Tomkiewicz, Gródek, Osłowski oraz Elwart, Przybylski, Szprengel, Wardencki, Jasiński, Melaniuk, Pajor, Urbański, Wiech

Drużyna Tylko Lechia Gdańsk odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo. W meczu na stadionie przy ul. Traugutta pokonała w derbach Morenę Gdańsk a 8:0.

Przypomnijmy, że biało-zieloni rozpoczęli rundę od remisu z Respectem Przejazdowo 1:1. Krzysztof Rusinek zdradził nam wówczas, że wyjściowy skład był prawdopodobnie najlepszym pod względem jakości, a mimo to w kolejnym starciu Maciej Kalkowski postanowił dokonać 4 zmian.

Tylko Lechia Gdańsk pogubiła punkty na inaugurację wiosny Tylko Lechia Gdańsk pogubiła punkty na inaugurację wiosny

Mimo to pozostali w nim m.in. znani: Rafał Kosznik, Michał Pietroń, Maciej Kostrzewa czy wspomniany już Rusinek. Ponadto od 1. minuty zagrali zawodnicy, którzy dołączyli zimą, czyli: Patryk Urbański Maciej Osłowski, który zdobył efektowną bramkę zza połowy.

Zespół TLG po tym zwycięstwie ma już tylko jednego wicelidera. Ma dwa punkty przewagi nad drugimi rezerwami Stoczniowca, ale powiększyli ją do 4 nad Respectem Przejazdowo po tym, jak ci zremisowali z Jaguarem III aż 5:5.

Arka II Gdynia - Energa Bałtyk Gdynia 2:4 (1:2)

Predenkiewicz 22, Hafez 81 - Rychłowski 24, 45, Jankowski 71, Stępień 90+3

ARKA II: Chudy - Wereszczak, Abramowicz, Bełz, Zacharewicz, Rymaniak, Brodnicki, Hafez, Kukuruza, Turski, Predenkiewicz oraz Branicki, Kowalski, Laszczyk, Gnabasik, Gohlike, Szwajcer

BAŁTYK: Rabin - Demiańczuk, Lupa (81 Kaliszewski), Iwanowski, Kośnik (65 Ossowski), Długołęcki, Skrzecz, Rychłowski (70 Hirsz), Jankowski, Siekierski, Stępień

Kibiców w Gdyni w sobotnie przedpołudnie rozgrzały IV-ligowe derby Miasta z Morza i Marzeń, w których rezerwy Arki podejmowały Energa Bałtyk Gdynia. Pierwsze spotkanie tych ekip padło łupem biało-niebieskich, którzy wygrali 4:1. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka liczyli na powtórkę, zwłaszcza, że gonili lidera, Jaguara Gdańsk.

Na trybunie Narodowego Stadionu Rugby zasieli kibice Arki Gdynia. Z racji tego, że nie było fizycznej możliwość wpuszczenia zorganizowanej grupy kibiców gości, najzagorzalsi fani Bałtyku mecz oglądali zza płotu.

Sektor dla kibiców gości w niższych ligach piłkarskich. W których to obowiązek? Sektor dla kibiców gości w niższych ligach piłkarskich. W których to obowiązek?

Choć trener pierwszego zespołu Arki, Wojciech Łobodziński zapowiadał, że piłkarze z 1-ligowej drużyny wzmocnią czy IV-ligowe rezerwy czy zespół CLJ, to spektakularnych występów zabrakło. Maciej Cieślik miał do dyspozycji niemal ten sam zestaw piłkarzy, co przed tygodniem w Lęborku. Jedyną różnicą była obecność w bramce Martina Chudego.

Arka Gdynia w przerwie nie zagra sparingu. Odda piłkarzy do IV ligi i CLJ Arka Gdynia w przerwie nie zagra sparingu. Odda piłkarzy do IV ligi i CLJ

Bałtyk z kolei w porównaniu z poprzednim meczem, dokonał dwóch zmian w wyjściowej "11". Powrócili do niej Bartosz LupaJakub Siekierski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Prowadzenie jako pierwsi objęli żółto-niebiescy po precyzyjnym uderzeniu przy słupku Marcela Predenkiewicza, ale Bałtyk na odpowiedź potrzebował niespełna dwóch minut. Słowackiego bramkarza pokonał Szymon Rychłowski. Napastnik biało-niebieskich do przerwy miał już na koncie dwa gole, bowiem w ostatniej akcji 1. połowy popisał się celnym uderzeniem, wyprowadzając Bałtyk na prowadzenie.

W drugiej połowie sytuacja Arki zrobiła się jeszcze trudniejsza, bowiem od 62. minuty musiała grać w "10", gdy czerwoną kartkę obejrzał Bogumił Abramowicz. Bałtyk wykorzystał to chwilę później, bo w 71. minucie na 1:3 podwyższył Igor Jankowski. Wydawało się, że będzie to gwóźdź do trumny dla Arki, ale gospodarze tego meczu zdołali jeszcze odpowiedzieć i załapać kontakt po pięknym uderzeniu Abdallaha Hafeza.

Końcówka meczu zapowiadała się naprawdę emocjonująco i nerwowo. W doliczonym czasie gry, czwartego gola zdobył jednak Bałtyk, a wynik ustalił Radosław Stępień. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy na pewno odrobią stratę do dwóch czołowych ekip, czyli Jaguara Gdańsk i Energa Gryfa Słupsk, gdyż te ekipy w 21. kolejce zmierzą się ze sobą. Strata punktów przez przynajmniej jedną z ekip jest zatem pewna. Z kolei Arka może spaść nawet na 16. miejsce.

Tułali się po boiskach, w końcu będą mieli swoje. Gdzie na mecz w weekend? Tułali się po boiskach, w końcu będą mieli swoje. Gdzie na mecz w weekend?

Energa Gryf Słupsk - Jaguar Gdańsk 3:0 (0:0)

Łyszyk 54, Miecznikowski 66, Słowiński 73

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Zimnicki, Bladowski, Czychowski, Filas, Kula, Konkol, Deleu, Michalski oraz Duraj, Brzeski, Kryża, Urbanek, Kinder, Płotka, Czerwuński, Surdykowski

Piłkarze Jagaura Gdańsk w sobotnie popołudnie rozgrywali bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o awans do III ligi. Podopieczni Piotra Formeli na wyjeździe mierzyli się z Energą Gryfem Słupsk, czyli wiceliderem, nad którym mieli 2 punkty przewagi. Łatwo zatem policzyć, że ewentualna porażka gdańszczan skutkowała zmianą na przodownictwie w IV lidze pomorskiej. Tak też się stało, bo Gryf zwyciężył 3:0, a dla Jagaura była to druga porażka z rzędu.

Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście

Pierwsza połowa była bezbramkowa, choć więcej z gry mieli gospodarze. Gryf oddał 12 strzałów z czego aż 7 celnych. Z kolei Jaguar ani jednego. To najlepiej oddaje, jaką przewagę mieli słupszczanie.

Gospodarze swoją dominację udokumentowali już w drugiej połowie. W 54. minucie Michała Nowaka pokonał Andrzej Łyszyk. Kilkanaście minut później Gryf podwyższył swoje prowadzenie i sytuacja Jaguara zrobiła się bardzo nieciekawa. Gdańszczanom nie udało się strzelić choćby jednego gola, a na dodatek kolejne trafienie dołożył Gryf, pieczętując pewne zwycięstwo.

Gedania 1922 II Gdańsk - Sparta Sycewice 5:1 (3:1)

Waliszewski 15 (karny), Michalewski 20, Zyska 37, Bławat 78, Pawlak 90+2 - Żuber 33

GEDANIA II: Wawrowski - Paliwoda, Witkowski, Bławat, Michlewski (57 Chętnik), Gorwa (Fijałkowski), Bogdański, Panic (Burkhardt), Waliszewski (Pawlak), Łazarski, Zyska

Przekonujące zwycięstwo odniosły za to rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk. Podopieczni Pawła Szajrycha rozbili Spartę Sycewice 5:1. W meczu tym zagrało kilku piłkarzy, którzy występują też w pierwszym zespole Gedanii. Wśród nich byli m.in.: Wojciech Zyska czy wracający po kontuzji Konrad Waliszewski. Obaj wpisali się na listę strzelców.

Co ciekawe, mecz ten rozegrany został na obiekcie Jaguara Gdańsk przy ul. Budowalnych, z uwagi na problemy z naturalną murawą na stadionie Gedanii przy al. Hallera 201. Dzięki tej wygranej gdańszczanie awansowali na 13. miejsce w tabeli.