Znów bez seta

18 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Po raz szósty w tym sezonie Energa Gedania przegrała z Centrostalem Focus Park Bydgoszcz 0:3. Tym razem gdańszczanki uległy na wyjeździe w meczu o mistrzostwo Ligi Siatkówki Kobiet 16:25, 20:25, 21:25. Trener Leszek Milewski zdecydował się na eksperymentalne ustawienie składu.

ENERGA GEDANIA: Kuczyńska(zdobyła 10 punktów), Reimus (10), Gorszyniecka, Sołodkowicz (1), Tomsia (9), Niemczyk (10), Siwka (libero) oraz Szczygielska (6), Nuszel, Kruk.

Spróbować powalczyć o zdobycie przewagi psychologicznej przed play off czy też zastosować kamuflaż? - zastanawiał się przed wyjazdem do Bydgoszczy gdański szkoleniowiec. Ostatecznie przeważyło to drugie, gdyż w porównaniu z ostatnim meczem w wyjściowym składzie zaszły aż dwie zmiany, w tym na tak newralgicznej pozycji jak rozegranie. Po raz pierwszy w tym sezonie podstawową wystawiającą była Monika Gorszyniecka, która zastąpiła chorą . Ponadto do "6" weszła Anna Sołodkowicz.

Zanim zespół odnalazł się w nowym ustawieniu, gładko przegrał inauguracyjną partię. - Z respektu przed Centrostalem szybko ugięły nam się kolana - przyznała kapitan drużyny, Aleksandra Kruk. W dwóch następnych partiach gedanistki zagrały odważniej i przede wszystkim na ich początku uzyskiwały przewagę. W drugim secie gdańszczanki prowadziły 10:5, a w trzecim miały sześć punktów przewagi (9:3), a następnie prowadziły aż do wyniku 16:15.

Opinie (13)

• Szacunek dla naszych zawodniczek za podjęcie walki!!! Kolejne dobre spotkanie rozegrała Marta Szczygielska.

• 0 0

• xxx

Mysle, ze dziewczyny w koncu walczyly jak nalezy !!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Tak, cieszcie się z porażki, to na pewno bardzo mądre i honorowe.

• 0 0

• Gdzież to szanowny(a) "Ktoś" wyczytał(a) naszą radość z porażki?

• 0 0

• Kierowniku

Jak sie przegrywa do 16 i do 20 to juz jest siatkarska przepasc. Juz mi sie chce wymiotowac

• 0 0

• Tak to jest jak się sponsor znajduje "za pięć dwunasta" i jest za późno na stworzenie drużyny z prawdziwego zdarzenia.

• 0 0

• Balbinka

Ptaszku jestes najlepsza i najpiekniejsza siatkarka na SWiecie!!!zawsze to mowilem!!!

• 0 0

• Wymiotuj sobie, na zdrowie. Nikt nie twierdzi że Gedania ten mecz wygrała. Napisałem tylko że Nasze dziewczyny walczyły. Podkreśliła to między innymi Ewa Kowalkowska na konferencji pomeczowej. O dobrej grze Gdańszczanek w obronie wspomniał też trener Makowski. Myślę że gdyby w Bydgoszczy mogła wystąpić Ewa Ślusarz to i gra w ataku wyglądałaby dużo lepiej. Na meczu była grupa kibiców z Gdańska ( pozdrowienia dla państwa Reimusów:)) i poza pierwszym setem postawę Gedanistek oceniła pozytywnie.
    PS. Jeszcze chyba żaden "anonim" nie napisał tu nic pozytywnego, ale tak to już jest na ogół że "anonimy" potrafią tylko...wymiotować.

• 0 0

• Chodziło mi o to, jak możesz mówić, ze szacunek za walkę, jaką podjęły, skoro dostały 3:0 po dupie. No nie czarujcie się. Zespół, który przegrywa 3:0 podejmuje walkę tylko wtedy, kiedy wyniki między setami są chociaż zbliżone, typu 25:23 najmniej. A tu jedynie 25:21... Ale i tak nieważne.
    W życiu bym nie pochwalił naszych dziewczyn za przegraną 0:3.
    A Wy, jak Gedania przegra 0:3, to jest OK! Jak przegra 1:3 - jest jeszcze bardziej OK! Ale nie zapominajcie, że to jest porażka.

• 0 0

• w siatkowce kobiet 2 punkty nie robia dużej róznicy...bo jak widac z 10:5 i 9:3 udalo sie im przegrac sety:) norma sa seryjne straty puntów... jak dla mnie czy 21-25 czy 23-25 efekt taki sam... przegrana.. o walce swiady prowadzenie w secie 2 i 3... wynik 3:0 niekoniecznie oznacza ze mecz byl jednostronny... nawet kilku punktowa przewaga w poszczegolnych setach nie musi oznaczac braku wali...przeciez to jest jasne..