Zrehabilitowały się

21 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu wróciły do równowagi po sensacyjnej przegranej w Kościerzyna. Gdynianki po raz pierwszy w drugiej rundzie zagrały przed własną publicznością i pewnie sięgnęły po dwa punkty. Podopieczne Marii Bochińskiej rozgromiły rezerwy SRP Lublin 34:20 (13:9). Debiutowała Monika Zawadzka. Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpiła przerwa aż do 17 marca. Od razu po powrocie do gry w Gdyni dojdzie do starcia na szczycie. Miejscowe zmierzą się z SMS Gliwice.

ŁĄCZPOL: Górecka, Kordunowska - Jaszkowska 2, Kawecka 1, Piewcewicz 3, Sulżycka 3, Szabała 2, Szejerka, Waldowska 9, Wasak 9, Wasyluk 5, Zagrodzka, Zawadzka.

SPR II przywiózł nad morze tylko jedną szczypiornistkę zgłoszoną do rozgrywek ekstraklasy. I choć Katarzyna Wojdat bardzo się starała, to z dziesięcioma trafieniami zdobyła jedynie miano najskuteczniejszej zawodniczki spotkania. Łączpol przy większej koncentracji mógł wygrać znacznie wyżej. Już bowiem w pierwszej połowie gospodynie miały 8-bramkową przewagę, ale tuż po przerwie stopniała ona do dwóch trafień. Potem wszystko wróciło do normy, bo brylowały głównie Paulina Wasak i Mirosława Waldowska. Obie posłały piłkę po dziewięć razy do siatki rywalek. Gdyńska rozgrywająca z dorobkiem 136 bramek jest najskuteczniejszą zawodniczką zaplecza ekstraklasy.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: AZS AWF Wrocław - UKS PCM Lis Kościerzyna 33:13 (16:7), AZS AWF Warszawa - SMS Gliwice 23:37 (11:15), AZS AWF Kusy Kraków - AZS MKS Beskid WSB NLU Nowy Sącz
35:31 (17:14), MKS PR II Finepharm Jelenia Góra - KSS Kielce
27:42 (10:19). Pauzowała Słupia.

1. SMS Gliwice 14 12 1 1 436:306 25
2. Łączpol Gdynia 14 12 1 1 453:356 25
3. SPR II Lublin 14 9 1 4 444:397 19
4. KSS Kielce 14 8 2 4 438:362 18
5. Słupia Słupsk 14 8 1 5 432:346 17
6. AZS AWF Wrocław 14 8 0 6 369:337 16