• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Żużlowcy Wybrzeża niezadowoleni

Rafał Sumowski
10 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
Opinie (55)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Oskar Fajfer był liderem żużlowców Wybrzeża w minionym sezonie, ale w przedsezonowych sparingach skupił się na testowaniu sprzętu. Ostatecznie na inaugurację wybrał silnik, na którym w tym roku w Gdańsku jeszcze się nie ścigał. Opłaciło się, bo poprowadził Wybrzeże do wygranej. Oskar Fajfer był liderem żużlowców Wybrzeża w minionym sezonie, ale w przedsezonowych sparingach skupił się na testowaniu sprzętu. Ostatecznie na inaugurację wybrał silnik, na którym w tym roku w Gdańsku jeszcze się nie ścigał. Opłaciło się, bo poprowadził Wybrzeże do wygranej.

- Zaryzykowałem, bo na mecz wybrałem silnik, na którym jeszcze w tym roku w Gdańsku nie jeździłem. Opłaciło się - mówi Oskar Fajfer, który poprowadził Zdunek Wybrzeże do wygranej w inauguracyjnym meczu Nice 1. Ligi Żużlowej z Lokomotivem Daugavpils 52:38. - Mogliśmy wygrać wyżej. Pechowo uciekło nam kilka punktów, ale ważne, że cały czas kontrolowaliśmy wynik - dodaje żużlowiec.UDANA INAUGURACJA ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA. ZOBACZ RELACJĘ, FOTO, WIDEO I OCEŃ ZAWODNIKÓW

Pierwsze wyścigi inaugurującego sezon meczu zapowiadały pogrom Łotyszy. Zdunek Wybrzeże prowadziło już 17:7, ale dwa biegowe zwycięstwa Lokomotivu pozwoliły zbliżyć się gościom na 4 punkty. Gdańscy żużlowcy zachowali jednak zimną krew i odbudowali przewagę, którą przypieczętowali wygraną 5:1 ostatnim wyścigu.

Dokonali tego Kacper GomólskiOskar Fajfer. Ten drugi tak jak w poprzednim sezonie, był liderem zespołu wygrywając indywidualnie cztery z pięciu startów i gromadząc 12 pkt. Na trybunach nie brakowało jednak kibiców zaskoczonych jego postawą. W sparingach nie był bowiem pierwszoplanową postacią.

- Podczas sparingów dużo szukałem w sprzęcie. Może odbiło się to na moich wynikach, ale opłaciło się, bo mam dobre rozeznanie w silnikach, które posiadam. Co ciekawe, na inauguracyjny mecz wybrałem silnik, na którym jeszcze w tym roku w Gdańsku nie jeździłem. Podjąłem ryzyko, ale czasem tak trzeba. Spisał się znakomicie, bo zakręciłem się w granicach kompletu punktów. Przydarzyła mi się jedna wpadka tak naprawdę na własne życzenie. Rozkojarzyłem się na starcie w moim drugim wyścigu i nie zdołałem odrobić straty na dystansie. Później było już jednak wszystko dobrze i myślę, że mogę być zadowolony - mówi Fajfer.

Zobacz wyścig 15. w którym wygrali Oskar Fajfer i Kacper Gomólski.Zdunek Wybrzeże wygrało różnicą 14 pkt, ale gospodarze mają prawo czuć niedosyt. Troy Batchelor stracił jeden wyścig wjeżdżając w taśmę, a Renat Gafurow zaliczył defekt tuż przed metą, gdy wiózł 5:1 z Linusem Sundstroemem.

- Rzeczywiście to zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Najważniejsze jednak, że kontrolowaliśmy to spotkanie i zachowaliśmy spokój, gdy Lokomotiv doszedł nas na 4 punkty. Wygrana na inaugurację to zawsze ważna sprawa - zauważył Fajfer.
- Po dobrym otwarciu meczu przeszedł moment, że Lokomotiv nam się postawił. Nie ukrywam, że przez chwilę się denerwowałem, ale to jest tak, że kiedy korzysta się z zastępstwa zawodnika, przychodzi moment, gdy "strzelby" muszą się skończyć. Tak też się stało w przypadku gości - mówi trener Zdunek Wybrzeża Mirosław Kowalik, dla którego był to oficjalny debiut w roli szkoleniowca gdańszczan.
Zapytany o to jaką ocenę wystawi swoim podopiecznym za inauguracyjny mecz, Kowalik odpowiedział wymijająco, ale nie obeszło się bez pochwał.

- Nie chcę wystawiać ocen, ale muszę pochwalić Oskara Fajfera i naszego młodzieżowca Aureliusza Bielińskiego. Aureliusz zdobył wprawdzie tylko punkt, ale dla mnie jest on wart 10 punktów innego zawodnika. Ciężko przepracował zimę i naprawdę zrobił postęp. Nie skreślajmy go, bo myślę, że jeszcze nieraz przyniesie nam pociechę - odpowiedział trener gdańskich żużlowców.
Gdańskich kibiców rozczarował natomiast wynik Troya Batchelora. 6 pkt to co najwyżej połowa dorobku jakiego spodziewano się po Australijczyku. Na jego obronę można jednak przytoczyć jednak aż trzy fakty. Po pierwsze: znakomita parowa jazda w pierwszym wyścigu, w którym przez cztery okrążenia oglądał się za Dominikiem Kossakowskim. Do tego należy dodać kapitalną, choć przegraną walkę przez cztery okrążenia z Maksimem Bogdanowem o drugie miejsce w ostatnim starcie i wspomnianą taśmę w trzeciej serii. Przyczepić się można o przegraną z Siergiejem Łogaczowem, który jednak pokazał się z bardzo dobrej strony.

- Troy nie mógł mieć i nie miał pretensji o to, że nie pojechał w wyścigu nominowanym. Zastąpiłem go w nim Dominikiem Kossakowskim, bo układ jest jasny - jadą ci, którzy mają najwięcej punktów. Ja jestem spokojny o Batchelora. Jest w znakomitej formie, ale czasem się zdarza, że wynik nie idzie w parze. Widzę jak Troy jedzie i nie mam obaw o jego dyspozycję - zakończył Kowalik.
Statystki żużlowców Zdunek Wybrzeża po 1. kolejce Nice 1. LŻ
kolejno: mecze, biegi, punkty, bonusy, śr. biegowa, śr. meczowa
1. Dominik Kossakowski 1 4 10 1 2,750
2. Oskar Fajfer 1 5 12 0 2,400
3. Kacper Gomólski 1 5 10 2 2,400
4. Renat Gafurow 1 5 8 1 1,800
5. Troy Batchelor 1 4 6 0 1,500
6. Linus Sundstroem 1 4 5 0 1,250
7. Aureliusz Bieliński 1 4 1 0 0,250
8. Anders Thomsen 0 0 0 0 0
8. Hubert Łęgowik 0 0 0 0 0
8. Marcin Turowski 0 0 0 0 0


Zobacz wypadek Linusa Sundstroema.

Opinie (55) 5 zablokowanych

 • Ochrona !!! Proszę zakończyć palenie papierosów na trybunach

  Jest oficjalny zakaz a nikt nie reaguje.

  • 76 19

 • Do Bydgoszczy

  1 Fajfer
  2 Gomólski
  6 Gafurow
  4 Thomsen
  5 Batchelor
  6 Bieliński
  7 Kossakowski

  • 38 2

 • Przy tym składzie Lokomotivu powinniśym wygrać 60:30

  Na Unię obecna forma naszych nie wystarczy

  • 8 19

 • Kiełbaska, pół ogórka, kajzerka i musztarda !

  Wyglądało smakowicie. Smakowało tak sobie, ktoś wie jaki płyn tam sprzedawali w 6 pakach koło toi toi ?

  • 15 2

 • Lipa

  Dla desperatów

  • 3 1

 • Dodatkowo warto by wypraszać pijanych jak szpadel "kibiców"

  • 22 2

 • Palenie

  A spaliny z silników i hałas nie przeszkadzają hrabiemu czasem ?

  • 18 41

 • Tu chodzi głównie o dzieci

  Twój wpis jest niedorzeczny
  Ps .Można ruszyć cztery litery, wejść na koronę i tam kopcić ruskie fajki

  • 29 4

 • Taki mam apel

  do Pana Aureliusza, zeby dał sobie spokój z tym sportem, szkoda zdrowia i nerwów kibiców.

  • 8 46

 • Palenie

  O , widzę kibic turysta jednorazowy ,dymek przeszkadza ,

  • 6 38

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięzca. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane