Wiadomości

Wybrzeże tłumaczy pijanych żużlowców. Tadeusz Zdunek: Nie róbmy szopki

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Władze Wybrzeża sprawę jazdy żużlowców po torze pod wpływem alkoholu chcą wyjaśnić wewnątrz klubu. O wyjaśnienia pyta jednak Główna Komisja Sportu Żużlowego. Ona też może pociągnąć zawodników do odpowiedzialności.
Władze Wybrzeża sprawę jazdy żużlowców po torze pod wpływem alkoholu chcą wyjaśnić wewnątrz klubu. O wyjaśnienia pyta jednak Główna Komisja Sportu Żużlowego. Ona też może pociągnąć zawodników do odpowiedzialności. fot. Arkadiusz Buczyński/trojmiasto.pl

- Żużlowcy po zakończeniu sezonu jeździli po torze pod wpływem alkoholu, ale rozwiążemy to we własnym gronie, zgodnie z regulaminem. Teren stadionu nie był w tym momencie miejscem publicznym, a my nie chcemy robić z tego szopki - tłumaczy prezes Tadeusz Zdunek, odmawiając jednocześnie podania nazwisk zawodników, którzy dopuścili się tego przewinienia. Żadnego nie ma już w składzie I-ligowca. Wybrzeże Gdańsk zostało jednak wezwane do złożenia wyjaśnień przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.ŻUŻLOWCY NA TORZE POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Przypomnijmy, że w nocy z 8 na 9 października żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk udali się na zorganizowane przez klub wspólne wyjście po meczu barażowym z Get Well Toruń. Pierwotnie impreza miała być świętowaniem awansu, ale porażka odebrała drużynie taką sposobność. Po opuszczeniu zorganizowanego przez klub spotkania, nad ranem, część zawodników przeniosła się do parku maszyn. Monitoring zainstalowany na obiekcie zarejestrował jak wyciągnęli z warsztatu motocykl i jeździli na nim po torze na zmianę.

O udostępnienie nagrania zwróciliśmy się do Gdańskiego Ośrodka Sportu, który zarządza żużlowym stadionem. Okazało się jednak, że prawa do dysponowania nagraniem posiada GKŻ Wybrzeże.

- W związku z meczami, klub przejmuje stadion na okres 48 godzin. Tym samym, do poniedziałku 9 października do godziny 14 to klub był dysponentem całego obiektu, w tym monitoringu - wyjaśnia Grzegorz Pawelec, starszy specjalista ds. komunikacji w GOS.
Prezes klubu Tadeusz Zdunek oświadczył, że nie zamierza udostępniać nagrania. Cała sprawa ma zostać załatwiona wewnątrz klubu. Dlatego nie zostały upublicznione nazwiska zawodników. Żaden z nich jednak nie otrzymał kontraktu w Gdańsku na nowy sezon, choć nie z powodu tego incydentu.

- Żużlowcy jeździli po torze pod wpływem alkoholu, ale wyjaśnimy to we własnym gronie, zgodnie z klubowym regulaminem. Teren stadionu nie był w tym momencie miejscem publicznym, a my nie chcemy robić z tego szopki. Chciałem tylko wyjaśnić, że nasze ruchy kadrowe i odejścia zawodników po sezonie nie miały nic wspólnego z tą sytuacją - zapewnia prezes Zdunek.
Na żużlowców miały zostać nałożone kary finansowe. Ich wysokość także nie została upubliczniona. Regulaminy dyscyplinarne Polskiego Związku Motorowego przewidują sankcje w postaci zawieszenia czy grzywny. Na przykład za publiczne działania naruszające wizerunek związku, rozgrywek czy klubu grozi kara pieniężna do 20 tys. zł, a maksymalna kara za "zachowanie niegodne sportowca" 15 tys. zł.

Kara grozi także klubowi, choć na razie nie ma postępowania dyscyplinarnego wobec niego, a jedynie Wybrzeże zostało wezwane do złożenia wyjaśnień.

- Zwróciliśmy się do Wybrzeża z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Na razie to sprawa czysto medialna, wiemy o niej to, co przeczytaliśmy w artykułach. Na tej podstawie nie można wszczynać postępowania dyscyplinarnego. Decyzja o tym zapadnie dopiero, gdy otrzymamy wyjaśnienia od klubu oraz zawodników, których dotyczyły przedstawione w mediach wydarzenia - mówi nam Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Opinie (70) 10 zablokowanych

 • Żużlowcy na podwójnym gazie :-)

  • 27 2

 • Nie no pewnie...czego oczy nie widzą tego sercu nie żal!

  Panie zdunek... nie tędy droga. Pełna transparentność za zmarnowany sezon i za wybryki w klubie. Przecież kibice wydają ciężko zarobione pieniądze zna bilety a Pan ciągle bawi się w CIUCIUBABKĘ! JAk jest dobrze to głośno i wywiady i splendory , kolejka do kasy klubowej po premie a jak robi się smród to załatwmy to po cichu??? Miej Pan honor i weź na klatę to co się stało...tak robią prawdziwi faceci!
  PS> A SZOPKĘ to Pan zrobił z trenerem przygotowując tor i nie kontrolując zawodników po imprezie! Coś słaby nadzór włąscicielski Pan sprawujesz na klubem. Więc dziwne jest że tyle godzin przed rewanżem był Pan w klubie i na stadionie i nici...zero wniosków kontroli i przypuszczeń że ma Pan "trupa" w szafie! A zawodnicy...cóż...zabawili się po planowanej porażce:)

  • 19 29

 • to sa w koncu faceci a nie jakies piz** w rurkach, nic sie nie stalo takze dajmy spokoj

  • 63 11

 • Nic się nie stało???? A oddany awans to dla Ciebie NIC????

  Może czas zacząć łączyć fakty że to wszystko nie przypadek..... Wygrana na Toruniu.... porażka w Gdańsku...impreza za klubową kasę ...jazda po pijaku..... bo wiedzieli że i tak odchodzą do innych klubów. To 10 latek zobaczy że to wał!

  • 6 11

 • Zaczyna być jak w serialu brazylijskim

  Dodatkowo komisja mając dowody w rekach nic nie robi w sprawie korupcji w barazach,a teraz będzie wyciągać wnioski za incydent pozameczowy, nie mający wpływu na wyniki.

  • 39 2

 • jaka wygrana na toruniu?

  • 5 1

 • No już. I tak widziałem że będzie wtopa. Dlatego nie poszedłem na stadion. Sami pijacy. Na Vipach. Także!

  • 11 17

 • Przepraszam...porażka....ale z nadzieją na rewanż u siebie...

  Fakkt jest taki ze "ktoś" oddał mecz!

  • 3 3

 • Podziękujcie (zawodnicy) Cegielskiemu który papla niby w waszej sprawie w radiu. Ale chyba i on nie wiedział, że oprócz alkoholu były poranne jazdy na bani. Zdunek chciał załatwić sprawę po cichu, ale ktoś musiał już Krzysiowi się poskarżyć na prezesa, że podstępnie chcą go ukarać.

  • 54 1

 • brawo Zdunek

  Dobra podejscie

  • 45 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 03.04.2021

Unia Tarnów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

03.04 (sob) Unia Tarnów ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
10.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ROW Rybnik
17.04 (sob) Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.10.2020 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09.2020 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane