Zwycięska inauguracja II ligi

25 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

"Graj Bałtyku jak za dawnych lat" - skandowali kibice biało-niebieskich podczas pierwszego od trzynastu lat meczu tego klubu na szczeblu centralnym. Na inaugurację II ligi podopieczni Piotra Rzepki nie zawiedli. Na głównej murawie stadionu przy ul. Olimpijskiej gdyńska drużyna pokonała Miedź Legnica 2:0 (2:0) i po sobotnich grach są wiceliderem tabeli

.

Pięta 17 (karny), Adamus 39.

BAŁTYK: Chamera - Kamiński, Wasielewski, Martyniuk, Zybert (75 Chorab) - Drzymała (69 Szweda), Bielecki, Pięta, Adamus - Nadolny, Hartman (61 Kudyba).

W pierwszej jedenastce Bałtyku ligowy debiut zaliczyło czterech piłkarzy (Kamiński, Drzymała, Bielecki, Hartman). Biało-niebiescy rozpoczęli nieco stremowani. Tym samym pierwszy celny strzał meczu oddali goście. W 9. minucie Michał Chamera obronił "główkę" Pawła Ochoty.

Gospodarze po raz pierwszy zatrudnili Aleksandra Dżuldinowa cztery minuty później . Z wolnego dobrze przymierzył Wojciech Pięta. Bramkarz Miedzi obronił z kłopotami.

W 17. minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie. Mady Cisse podciął w polu karnym Łukasza Nadolnego. Pewnym egzekutorem karnego był Pięta. Pomocnik posłał piłkę w lewy róg, gdy golkiper rzucił się w przeciwny.

W 39. minucie było 2:0. Bezpańską piłkę przed polem karnym przejął Błażej Adamus. Lewoskrzydłowy, który w poprzednim sezonie był królem asyst, pokazał, że nie obca mu jest także sztuka strzelania goli. Uderzenie gdynianina po "długim rogu" było nie do obrony.

Dobry nastrój na trybunach, na których zasiadło około pół tysiąca widzów, zmąciła jedynie niedyspozycja jednego z kibiców. Interweniować musiała obsługa medyczna karetki pogotowia. Sympatyk biało-niebieskich w przerwie odwieziony został do szpitala.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W rolach głównych wystąpili debiutanci w Bałtyku. Michał Drzymała wrzucił piłkę na głowę Szymona Hartmana, którego uderzenie bramkarz sparował na róg. Niestety, później gospodarze oddali inicjatywę rywalom. Jeszcze tylko w 82. minucie Miłosz Bielecki zmusił do wysiłku Dżuldinowa.

Po godzinie gry na boisko wszedł Dariusz Kudyba, który latem próbował przenieść się do... Arki. Co ciekawe trenerem Miedzi jest Janusz Kudyby, stryj napastnika Bałtyku. Darek zdołał tego dnia oddać tylko jeden strzał. W 89. minucie w niezłej sytuacji strzelił obok słupka.

W 73. minucie najlepszą okazję na honorową bramkę mieli legniczanie. Rezerwowy Piotr Burski w pojedynku sam na sam z Chamerą strzelił obok słupka.

- Jestem bardzo zadowolony z inauguracji. Podobała mi się walka na boisku, którą zaprezentowała drużyna oraz to że pokonała stres, bo przed meczem była bardzo spięta. W meczu wyjazdowym oczekuję, że również drużyna da z siebie wszystko. A radość będzie tym większa, jeśli to wystarczy to zdobycia choćby punktu - ocenił trener Rzepka.

Tabela wprowadzona: 2009-07-27

Pozostałe wyniki 1. kolejki grupy zachodniej II ligi: Olimpia Grudziądz - Unia Janikowo 2:3 (2:0), Nielba Wągrowiec - Czarni Żagań 1:0 (1:0), Elana Toruń - Polonia Słubice 1:1 (0:0), Lechia Zielona Góra - Ruch Radzionków 0:3 (0:2), Raków Częstochowa - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1), Górnik Polkowice - Tur Turek 1:0 (1:0), Jarota Jarocin - GKS Tychy 2:2 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław (5 sierpnia).

Opinie (217) ponad 20 zablokowanych

• jak tam w radzionkowie ??

• 0 0

• Fiku Miku (1)

Po przeczytaniu 12 stron komentaży dochodzę do wniosku jednak, że arka boi sie powoli bałtyku i moje powiedzenie jednak było i jest trafne:

• Pytanie (2)

Co to był za łysolec który na trybunie pikników zamias oglądać mecz, dreptał w miejscu i tyłem do boiska cały czas albo rozmawiał przez telefon albo się bawił tym telefonem ??? Czy normalni kibice nie mogli go usunąć? Bo cały czas zasłaniał paru osobom to co działo się na boisku. A mecz był bardzo fajny.No i atmosfera taka jaka powinna być na wszystkich stadionach w Polsce. Kulturalny i bardzo głośny doping przez cały mecz. Pozdrawiam

• 1 1

• FREKWENCJA (1)

Temat ilości widzów może już niektórych znudził ale chciałem podać, a własciwie przypomniej kibicom Arki pewne fakty sprzed kilku lat.

10 październik 2003. Mecz II ligi (a więc jedną klasę wówczas wyżej niż Bałtyk)
      Arka-Tłoki Gorzyce 0-0 Widzów 800

25 października kolejny mecz
      Arka-Polar Wrocław 4-0 Widzów 700

Biorąc pod uwagę że Arka grała wówczas klasę wyżej i nie była najwyżej sklasyfikowanym zespołem w Gdyni to liczba ta powinna dać do myślenia co niektórm.

• 2 1

• porównaj

Sprawdź frekwencje na meczach inauguracyjnych po awansie! a nie wyszukujesz extremalne sytuacje gdzie był protest i beznadziejna gra

• 0 0

• super na baltyku jest (3)

bo jest super kulturalna ochrona i policja co odpedzi sledzi spod stadionu ! A i jeszcze mozna zjesc na stadionie kielbase :) szkoda ze popcornu nie ma !
    ale co tam my chulygani baltyku w necie popiszemy sobie co i jak.
    I policje sie wola gdy pod realem sie widzi grupe sledzi !
    tylko baltyk sikaes

• 0 3

• Ale z ciebie prostak który się podpisujesz 'ja" (2)

Masz jakieś straszne kompleksy lub jesteś żulem który skończy z jabolem w ręku lub za parę lat cię zamkną i wypuszczą jak bedziesz miał 70 lat. Pomyśl o tym jeśli wiesz co to znaczy pomyśleć.
      A co do reala to na twoim miejscu siedział bym teraz cicho... i to z różnych względów...
      Generalnie cała wasza grupa która tam była... na razie możecie się cieszyć, że nastraszyliście , zrobiliście rendgena i okradliscie dwunasto i trzynasto latka. Jesteście wielcy huligani ! Mam nadzieję, że o waszym wyczynie dowie się cała Polska i wasi starsi koledzy z Arki...

• 2 0

• (1)

co sie wymądrzasz ciulu a zapomniałeś jak twoi wielcy chuligani z ekipy widmo ;) kroili dzieciaków z Arki też pod realem którzy mieli po 12/13 lat ? pozatym to ta grupka by pozamiatała tych wszystkich waszych dzięciołów i grubasów .

• 0 3

• Jeśli uważacie się za lepszych od Bałtyku, to dlaczego robicie to samo co oni ???
          A poza tym zdjęcie szala z szyji to co innego niż straszenie, rendgen, obszukiwanie i zabieranie rzeczy nie zwiazanych z przynależnością klubową. Rozumiesz ewentualną różnicę ?

• 2 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Bałtyk przy dobrych wiatrach, szczęściu i oczywiscie odpowiedniej grze może

stać się tym czym Polonia w Warszawie.zamiast 500 osób będzie tam przychodziło po 2 czasem nawet 3 tysiące.realnie patrząc być może jest to nawet zespół na 1 ligę w niedalekiej przyszłości.Czego im zyczę.

• 5 1

• PO CO ONI GRAJA JAK TYLKO 500-SET KIBICÓW MAJĄ ??????? (3)

• 15 29

• grają dla tych 500 fanów

Miasteczko Gdynia za wszelką cene chciała zniszczyć ten klub, zabrano im stadion, przy modernizacji aktualnego obiektu nie uwzględniono barw klubowych Bałtyku, misto nie chętnie sponsoruje klub. pełen podziw dla działaczy i piłkarzy. zresztą w Gdańsku jest tak samo, pamiętam czasy jak Polonia Gdańsk grała na zapleczu ekstraklasy.

• 0 0

• a wy po co chodzicie na mecze skoro je kupujecie?

• 8 1

• DO PIOTRUSIA

A wy śledzie macie wiecej ?? oni to k...a maja kibiców wiernych po grób ! A wy to jak dostajecie po dupie to jak psy z podkulonymi ogonami uciekacie do budy

• 14 4

• (8)

500 osób na taką atrakcje po 13 latach wpadło... masakra.

• 20 31

• tylko Bałtyk Gdynia (1)

a ty frajerze chyba naćpany jesteś

• 1 0

• Kibice Arki juz raz pokazali jacy są

jak arka pod koniec lat 90 poleciała do 3 ligi - to na mecze nie chodziło wiecej niz 300 osób. cała arka i jej smieszni kibice napinacze z ktorych cała polska ma beke..haha. pokazaliscie miesiac temu za tczewem jacy jestescie wielcy - waszych ziomków bili a inni uciekali samochodami zostawiając ziomali - wstydddddddd

• 2 0

• ha ha ha, a na Arke przychodzi 3500 - to dopiero masakra :)

• 2 0

• Spokojnie było 1000

Nie wiem kto pisze takie bzdury że było 500. 3 mies temu na meczu z Gryfem było 800 a wczoraj było widać że jest o wiele więcej.Czyli spokojnie 1000 ludzi było.

• 3 0

• na arke w trzeciej lidze tez tyle chodziło. jesli bałtyk wygra jeszcze ze dwa mecze, pojawi się więcej widzów, tak jest z każdym klubem

• 10 1

• tez

liczylem na wiecej kadlubkow na takim meczu..swoja droga jak ladnie brzmi pol tysiaca..lepiej niz piecset;p hehe

moze sie jeszcze rozkreca?

• 3 1

• (1)

Z tego 350 przyjezdnych z Legnicy :).

• 7 5

• ...

z tego ZERO mających związek z korupcją w polskiej piłce...

• 21 2

• (1)

BRAWO BAŁTYK POZDRO OD LECHII
    MY ZA TYDZIEN POKONAMY BEZDOMNYCH I BEDZIE GIT!!!!!!!!!!
    W GDYNI TYLKO BAŁTYK!!!!!!!!
    BEZDOMNI WON Z OLIMPIJSKIEJ!!!!!!!!! NA KORTY WYPRZ

• 5 0

• a moze zrobisz mu kolbe kibicu lechi ?

• 0 0

• Warto było tam być ! (1)

Świetne widowisko , bardzo fajna atmosfera, no i wygrana 2-0. Z tych wszystkich emocji jeden kibic zasłabł i został odwieziony karetką do szpitala. Mam nadzieję, że wszystko z nim będzie ok i na następnym meczu znów zobaczymy go na trybunach!