Zwycięstwo nad Grunwaldem

21 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Ze zmiennym szczęściem grali gdańscy piłkarze ręczni w 7. kolejce I ligi w grupie A. AZS AWFiS pokonał na własnym parkiecie Grunwald Poznań 30:24 (15:12). O swoich snajperskich możliwościach przypomniał Marcin Pilch. Akademicki skrzydłowy zdobył osiem bramek i w tabeli najskuteczniejszych zawodników zaplecza ekstraklasy awansował na trzecią pozycję. SMS nie dała rady w Wolsztynie, przegrywając z Wolsztyniakiem 24:31 (13:15). Licealistom nie pomogła nawet dobra skuteczność Michała Bednarka i Leszka Michałowa, którzy w duecie zdobyli więcej bramek niż ich pozostali koledzy razem wzięci.

AZS AWFiS Gdańsk - Grunwald Poznań 30:24 (15:12)
AZS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 1, Ćwikliński, Fijałkowski, Fogler 3, Lisiewicz, Marciniak, Masiak 5, Pilch 8, Ringwelski 1, Sulej 3, Woynowski 6, Wysokiński 3.

Wolsztyn Wolsztyn - SMS Gdańsk 31:24 (15:13)
SMS: Wyszomirski, Zapora - Adamczak, Bednarek 8, Chrapusta 1, Jankowski 4, Kępa, Kostrzewa 2, Kuchta, Maluchnik, Michałów 7, Orzechowski 1, Seroka 1.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Warszawianka - Stelmet AZS UZ Zielona Góra 23:27 (9:13), AZS AWF Gorzów - SKF KPR Sparta Oborniki 31:29 (14:12), Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin - AZS AWF Warszawa 34:34 (14:17), Vetrex Sokół Kościerzyna - Nielba Wągrowiec 29:31 (10:15).

• Sokół pikuje w dół!

Co się dzieje z Sokołem? Chwilowa zadyszka czy brak pomysłu i koniec myśli szkoleniowej?

• 0 0

• Idą chłopaki na awans ale jak się to uda to pewnie nie będzie sponsora aby złożyć porządna ekipę i znowu spadniemy.

• 0 0

• Kulka
    Chyba mysli szkoleniowej, bo stawia na "karabinierów" a nie na myślących ludzi którzy w teą dyscyplinę powinni "uprawiać".
    A on ma tylko strzelby,które jak wyjdzie to wyjdzie- a ze teraz nie wychodzi- to jest dołowanie!

• 0 0

• Trzecią z rzędu porażkę ponieśli szczypiorniści Vetrex Sokoła Kościerzyna. Nasza drużyna przegrała, gdyż zawodnicy popełnili sporo błędów. Nie bez znaczenia jest chyba także fakt, że spotkanie sędziowali wychowankowie trenera Nielby Wągrowiec.
    Początek tych zawodów zdecydowanie należał do gości, którzy w siódmej minucie prowadzili już 5:0. Szczypiorniści Vetrex Sokoła wiatr w żagle złapali dopiero po kwadransie i zaczęli sukcesywnie nadrabiać zaległości.

W 22 minucie doprowadzili do remisu 8:8. Przez chwilę gra zrobiła się bardzo wyrównana, jednak ostatnie minuty znów należały do Nielby, która pierwszą odsłonę wygrała 15:10. Po zmianie stron podopieczni Leszka Elbickiego walczyli bardzo ambitnie. Wspaniałą kościerską publiczność z równowagi wyprowadzali jednak sędziowie, którzy zauważali właściwie przewinienia tylko jednej drużyny. Jak powiedział nam po meczu szkoleniowiec Vetrex Sokoła, panowie z gwizdkami to wychowankowie trenera Nielby. Czyżby pozostał jakiś sentyment do tego trenera? Mimo takiego obrotu boiskowych wydarzeń nasza drużyna odrobiła starty z pierwszej połowy. Na dziesięć minut przed końcem był remis - 25:25. Vetrex Sokół jeszcze dwa razy prowadził, jednak w ostatnich dwóch minutach celnie rzucali tylko goście, którzy wygrali zawody 31:29.
    - Przegrywamy po raz kolejny gdyż za dużo jest różnych zawirowań wokół zespołu i nie możemy dojść do siebie - mówi Leszek Elbicki. - W ostatnich minutach zawiódł Andrzej Gryczka, który rozgrywał wspaniałe zawody. Musimy się teraz szybko pozbierać.