Bałtyk wrócił na zwycięskie tory

3 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Wojciech Zyska strzelił gola w drugim kolejnym meczu. Tym razem zapewnił on Bałtykowi 3 punkty. Wojciech Zyska strzelił gola w drugim kolejnym meczu. Tym razem zapewnił on Bałtykowi 3 punkty.

Po pierwszej porażce w sezonie III ligi piłkarze Bałtyku szybko odbudowali formę. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni pokonali Leśnika Manowo 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Wojciech Zyska, który celnie uderzył piłkę głową. To dla pomocnika drugie z rzędu spotkanie z bramką.

Bramka:
Zyska 52

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Jadanowski, Wypij, Wesołowski (89 Proena) - Garczewski (61 Młynarczyk), Zyska, Sosnowski, Klecha (39 Poręba) - Bejuk, Ruszkul (80 Rzepa)

W poprzedniej kolejce Bałtyk oddał komplet punktów Sokołowi Kleczew. Była to pierwsza porażka drużyny Marcina Martyniuka w nowych rozgrywkach. Szansę na rehabilitację biało-niebiescy dostali w sobotę. Przeciwnik wydawał się idealny na odbudowanie formy.

Leśnik Manowo przegrał dwa wcześniejsze mecze wyjazdowe, do tego nie potrafił w nich strzelić bramki. A Bałtyk na własnym boisku zdobył ich do weekendy 2.

W podstawowym składzie gospodarzy pojawili się Jacek Jadanowski - w Kleczewie grał od 49 minuty, a także Dominik Klecha. Dla pomocnika oznaczało to powrót do podstawowego składu po czterech miesiącach przerwy. Niestety sobotni występ okazał się dla niego pechowy. Na murawie spędził tylko 38 min. Wówczas doznał kontuzji i został zmieniony przez Marcina Porębę.

Wcześniej mecz nie był atrakcyjny dla oka. Jedyną groźną sytuację pod bramką rywali stworzyli piłkarze Bałtyku. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Krzysztofa Garczewskiego piłka spadła na głowę Filipa Sosnowskiego. Ten jednak nie potrafił skierować jej do siatki. Tym samy biało-niebiescy zaliczyli trzeci mecz z rzędu, w którym nie strzelili gola w pierwszej połowie.

W poprzedniej kolejce udało się to po zmianie stron. Dokonał tego Wojciech Zyska. Pomocnik zachował strzelecką formę także na mecz z Leśnikiem. W 52. min. Garczewski ponownie dośrodkował z rzutu rożnego. Zyska doszedł do strzału głową i pokonał golkipera gości.

Z Sokołem gdynianie dali sobie strzelić dwie bramki już po trafieniu Zyski, w tym ostatnią w 90 min. Tym razem do doliczonego czasu gry utrzymywali prowadzenie. Mało tego, powinni je podwyższyć, ale brakowało im dobrego, ostatniego podania. Wcześniej na murawie, po półrocznej przerwie pojawił się wśród biało-niebieskich Krzysztof Rzepa.

Gdynianom udało się uniknąć horroru sprzed tygodnia i tym razem spokojnie dograli do końca z przewagą. Dokonali tego praktycznie nie schodząc z połowy rywala.

Wyniki 5 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Leśnik Manowo 1:0 (0:0)
  • Chemik Bydgoszcz - Górnik Konin 2:1 (0:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - KKS 1925 Kalisz 2:3 (0:2)
  • Vineta Wolin - GKS Przodkowo 1:1 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - Wda Świecie 4:2 (2:0)
  • Pogoń Lębork - Świt Skolwin 3:3 (2:2)
  • KS Chwaszczyno - Jarota Jarocin 2:0 (0:0)

• Dobry początek

Na dziś Jarota gubi punkty, Elana rozkręca się i leje jak leci. Gramy dalej, tabela korzystnie się układa, nie raz zmieni się jeszcze niewątpliwie. W przerwie (o ile mamy kasę) potrzebne będzie jedno-dwa wzmocnienie. Nie pompujemy balona, gramy swoje. TBG!

• 39 7

• Brawo Kewin - dzisiaj dałeś z siebie Maxa. W obronie byłeś nie do przejścia. Skuteczność bramkowa bardzo mizerna - chłopy: strzelać a nie kiwki w polu karnym uprawiać... Najważniejsze 3 punkty... TBG

• 36 4

• Bałtyk Gdynia

Dziękujemy. Kamień z serca. Czas na Górnik.

• 44 4

• brawo nasi!

Dobry mecz choć brakowało dokładności w ataku. Dobry mecz Jadanowskiego i innych. Ważne, że punkty zostały w Gdyni

• 34 3

• Skromnie bo skromnie ale 1:0

Brawo chłopaki ,tylko bałtyk gdynia

• 39 3

• Brawo Bałtyk

Jest dobrze, a musi być jeszcze lepiej. Wierzę, że nasza forma strzelecka w końcu się rozkręci i przyjdzie czas na bardziej okazałe zwycięstwa.
    Brawo drużyna!

• 33 3

• Brawo SKS!!!!!!!!

Grać grać...zwyciężać!!!!

• 36 3

• BAŁTYK GDTNIA (4)

W BIAŁO NIEBIESKIM Herbie się mieni to Panowie nasz znak mało nas jest ale zwycięży SKS Zacznijmy w końcu chodzić na mecze.Piłkarze robią co mogą pomórzmy im dopingiem.