Ostatnie miejsce koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego we Wrocławiu

AZS Uniwersytet Gdański

Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek.
Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego zajęły ostatnie miejsce w turnieju towarzyskim we Wrocławiu. W pierwszym meczu przegrały z miejscową Ślęzą 53:88 (7:21, 15:26, 20:17, 11:24). W spotkaniu o 3. miejsce uległy natomiast CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22). Zespół z Gdańska przegrał tym samym wszystkie pięć meczów kontrolnych w przedsezonowym okresie przygotowawczym.

Ślęza Wrocław - AZS Uniwersytet Gdański 88:53 (21:7, 26:15, 17:20, 24:11)

ŚLĘZA: Burdick 17, Glomazic 13, Pocek 11, Dobrowolska 10, Marciniak 9, Jovanovic 9, Jones 6, Owczarzak 5, Piędel 2

AZS: Stępień 15, Formella 11, P. Kuras 9, A. Kuras 5, Szczęśniak 5, Kosalewicz 4, Szczurzewska 2, Bączek 2, Górska 0

AZS Uniwersytet Gdański - CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22)

AZS: A. Kuras 14, P. Kuras 12, Kosalewicz 10, Szczurzewska 6, Bączek 4, Szczęśniak 2, Stępień 2, Formella 2

CCC: Conde 29, Filip 26, Spanou 19, Gajda 7, Tyszkiewicz 7, Naczk 4, Jackowska 2, Bojovic 0, Tomaszewicz 0

Transfery w AZS Uniwersytecie Gdańsk - szczegóły

Przez cały weekend koszykarki rozgrywają turniej towarzyski Wrocławska Iglica 2019. W zawodach udział biorą zespoły: AZS Uniwersytet Gdański, Ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz oraz CCC Polkowice. Dla podopiecznych Włodzimierza Augustynowicza mecze kontrolne we Wrocławiu były kolejno spotkaniami numer cztery i pięć w przedsezonowym okresie przygotowawczym.

Mimo, że już w kolejny weekend rozpoczyna się nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet, w drużynie akademiczek wciąż nie dokonano transferów. W turnieju zobaczyliśmy to samo zestawienie, w którym AZS awansował do elity.

W pierwszym dniu zmagań koszykarki z Gdańska zagrały z gospodarzem - Ślęzą Wrocław. Czwarta ekipa poprzedniego sezonu już w pierwszej kwarcie postawiła mocne warunki gry, przez co przyjezdne zdobyły jedynie 7 punktów. W drugiej partii było już lepiej, bowiem AZS rzucił ich ponad 2 razy więcej, jednak na przerwę schodził ze stratą 25 "oczek".

W szatni zdały egzamin motywacyjne techniki trenera Augustynowicza. Jego zespół wykazał się determinacją po wyjściu na parkiet i po nawiązaniu walki, trzecia odsłona została wygrana 20:17. W ostatniej natomiast gospodynie wróciły do gry, w której przyzwyczaiły kibiców w pierwszej połowie i rzuciły 24 "oczka", przy 11 akademiczek. Taki obrót sytuacji sprawił, że Ślęza trafiła do finału z Artego Bydgoszcz, a AZS Uniwersytet Gdański mógł co najwyżej zagrać o 3. miejsce z CCC Polkowice.

Wyniki Wrocławskiej Iglicy:
półfinały
Artego Bydsgoszcz - CCC Polkowice 70:65 (13:21, 25:12, 13:15, 19:17)

mecz o 3. miejsce

finał
Ślęza Wrocław - Artego Wrocław, niedziela, godz. 13

Niedzielne zmagania otworzyło spotkanie z mistrzyniami Polski. W nim również akademiczki musiały uznać wyższość rywalek, jednak tego dnia zespół Augustynowicza w spotkanie wszedł już znacznie lepiej, bowiem zdobył 14 punktów. W kolejnej partii mistrzynie Polski rzucił dwa razy więcej "oczek", dlatego po pierwszej połowie gdańszczanki znów traciły 25 punktów do przeciwnika.

W przeciwieństwie do sobotniego starcia, w niedzielę trzecia odsłona była najgorszą w wykonaniu Uniwersytetu Gdańskiego, który zdobył jedynie 7 punktów. W ostatniej kwarcie koszykarki z nad morza nawiązały walkę, a część spotkania zakończyła się wynikiem 22:21. Na nic to się jednak zdało, bowiem ostatecznie trzecie miejsce zajął zespół z Polkowic.

Bilans meczów kontrolnych koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek. W inauguracyjnym spotkaniu Energa Basket Ligi zagrają z Eneą AZS Gorzów Wielkopolski. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 5 października o godz. 17 w Hali 100-lecia w Sopocie.

Turniej o Puchar Prezydenta Gdyni - relacja

Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego przed sezonem 2019/20:
6 września - Arka Gdynia 40:87 (12:21, 4:23, 8:23, 16:20)
7 września - Artego Bydgoszcz 50:100 (21:25, 6:34, 7:22, 16:19)
8 września - Wisła CanPack Kraków 46:90 (17:19, 16:24, 2:25, 11:22)
28 września - Ślęza Wrocław 53:88 (7:21, 15:26, 20:17, 11:24)
29 września - CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22)

2 Artego Bydgoszcz
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.