Rugbiści Lechii pokonali Budowlanych

21 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Lechia Rugby

Rafał Janeczko zdobył przeciwko Budowlanym 13 punktów, celnie kopiąc trzykrotnie z karnych oraz dwukrotnie z podwyższeń. Rafał Janeczko zdobył przeciwko Budowlanym 13 punktów, celnie kopiąc trzykrotnie z karnych oraz dwukrotnie z podwyższeń.

Rugbiście Lechii kontynuują zwycięską passę. W Lany Poniedziałek gdańszczanie na stadionie przy ul. Traugutta zanotowali szóstą wygraną z rzędu w ekstralidze. W obecności około pół tysiąca kibiców biało-zieloni pokonali Master Pharm Budowlanych Łódź 28:18 (14:11). Gospodarzom jednak tym razem nie udało się zdobyć punktu bonusowego, gdyż poprzestali na trzech przyłożeniach. Natomiast po żółtych kartkach dwukrotnie musieli się bronić w liczebnym osłabieniu.

Punkty zdobyli:
Lechia: Rafał Janeczko 13, Dawid Lorentowicz 5, Cyprian Majcher 5, Tomasz Rokicki 5
Budowlani: Sebastian Łuczak 8, Tomasz Kozakiewicz 5, Łukasz Żórawski 5

LECHIA: Witoszyński, Buczek, Kaszuba - Doroszkiewicz, Płoński - Płonka, Majcher, Fa'atau - Janeczko - Lorentowicz - Zajkowski, Wilczuk, Bryce, Rokicki - Robert Kwiatkowski oraz Wenta, Panasiuk, Śmietański, Plich

Zwycięska passa Lechii rozpoczęła się 29 września ubiegłego roku od "wymęczonej" wygranej w Lublinie nad Budowlanymi 17:16. Od tamtego spotkania biało-zieloni grają już tylko lepiej. Świąteczne spotkanie było ważne dla obu ekip, które kiepsko wkroczyły w ten sezon. Triumfator tej potyczki praktycznie zapewniał sobie miejsce w play-off.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 3:0 po karnym bitym przez Sebastiana Łuczaka.. Lechia odpowiedziała w 19. minucie przyłożeniem między słupy Dawida Lorentowicza, po którym podwyższył Rafał Janeczko.

W 25. minucie było już 14:3 dla biało-zielonych. Biegowy pojedynek z rywalami wygrał Cyprian Majcher, który dopędził w polu punktowy jajo kopnięte przez Tomasza Rokickiego.

Jednak łodzianie nie odpuścili. Na przerwę zeszli tylko z trzypunktową stratą. Budowlani zdobyli pierwsze przyłożenie (Tomasz Kozakiewicz), gdyż wykorzystali żółtą kartkę dla Rafała Witoszyńskiego, po której Lechia musiała przez 10 minut grać w liczebnym osłabieniu.

Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po jednej piątce. Sztuka ta udała się Rokickiemu oraz Łukaszowi Żórawskiemu.

Kluczowe dla końcowego wyniku okazały się karne. Niezawodny był Janeczko. W 47. minucie łącznik młyna Lechii trafił na 17:11, a w 70. minucie po dwóch udanych kopach z rzędu zmienił rezultat na 28:18.

W końcówce gospodarze grali w "14", gdyż żółtą kartkę otrzymał Łukasz Śmietański. Mimo że sędzia przedłużył mecz, to gdańszczanie wcale nie bronili wyniku, a dwukrotnie byli blisko zdobycia przyłożenia na wagę punktu bonusowego.

- Na pewno trudniej grało się w osłabieniu, ale za kartki nie mam do chłopaków pretensji, bo w mojej ocenie nie były to jednoznaczne sytuacje. Ponadto w drugiej połowie drużyna wyciągnęła właściwe wnioski po tym co było przed przerwą i zachowała już chłodne głowy - ocenia Paweł Lipkowski, trener Lechii.

Gdańszczanie poprzestali w tym meczu na trzech piątkach, a to oznacza, że do tabeli Lechia może dopisać sobie 4 punkty.

- Były sytuacje, aby sięgnąć po bonus, ale w tym meczu najważniejsze było zwycięstwo. Przed grą zakładaliśmy bowiem wygraną, a nie pogoń za czterema przyłożeniami. Łódź po wzmocnieniach zimowych jest bowiem bardzo groźną drużyną - dodał szkoleniowiec gospodarzy.

Również biało-zieloni w poniedziałek sięgnęli po wsparcie. Drugi mecz z rzędu w polskiej ekstralidze rozegrał urodzony w Nowej Zelandii Enelico Fa'atau, a po raz pierwszy w tym sezonie Lechię wspomógł Henry Bryce. Samoańczyk, który wspierał w dwóch ostatnich latach gdańszczan w zdobywaniu mistrzowskich tytułów, do gry z łodzianami przystąpił bez żadnego treningu z polskimi kolegami.

- Przyleciał w sobotę. Zdecydowaliśmy, że zamiast organizować zajęcia, lepiej dać chłopakom trochę poświętować, skoro musieliśmy grać w wielkanocny poniedziałek - wyjaśnia trener Lipkowski.

Wyniki 10 kolejki

• OGNIWO SOPOT - ARKA GDYNIA 14:50 (0:31)
  • LECHIA GDAŃSK - Master Pharm Budowlani Łódź 28:18 (14:11)
  • Posnania - Budowlani Lublin 72:7 (38:0)
  • Orkan Sochaczew - Awenta MKS Pogoń Siedlce 25:20 (10:17)

• a co niby ktoś miały powiedzieć?

mistrz polski 2 lata a właściwie 3 bo ten finał z budo co sędzia doliczył 15min uważam za wygrany, teraz zanosi się na kolejne mistrzostwo, dominacja w 15,7, kobiety też dominują w swojej lidze.

• 4 0

• sedzia pozbawil bonusa (2)

...akcja sie toczyla po przewinieniach budowlanych, zajkowski z pilka na polu punktowym arbiter wszechmocny zeszutek ptrzerywa mecz. Farsa. Porazka sedziowska. Blamaz. Stary zerknij na powtorke i chociaz sam przed soba powiedz mylilem sie. Pozbawiles lechie bonusa i mozliwosci 1miejsca. Dramat.

• 19 1

• Zeszyt to miernota!!!sie dziwil ze dostal tylko mecz o 3 miejsce w grupie na ME u18 ale kto sie pi.... urodzil kanarkiem nie zdechnie grajek z niego slaby tez byl to samo tyczy sie do sepleniacego jarowicza jak I do mega cieniasa obecnego trenera Ogniwa czyza co za porazka szkoda gadac

• 10 4

• do maras

Sam zerknij na powtorke i zobacz, iż Zajączek był spalony po kopie lechisty, który wykopuje piłkę z rucka. Trza się najpierw nauczyć przepisów.

• 0 1

• Dziękujemy!!!

Brawo Lechia!!!Dziękujemy wszystkim kibicom , zawodnikom oraz działaczom za pomoc dla Łukasza Wawera.