Beniaminek TBL pewniej czuje się w hali GOSiR

Marta, jag.
5 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Tomasz Wojdyła zdobył najwięcej punktów dla startu w wygranym sparingu z Energą Czarnymi Słupsk. Tomasz Wojdyła zdobył najwięcej punktów dla startu w wygranym sparingu z Energą Czarnymi Słupsk.

Koszykarze Startu letnie sparingi rozpoczęli od przegranych we Włocławku, ale szybko dostosowują się do poziomu zespołów Tauron Basket Ligi. Pomocny w tym gdynianom jest również parkiet GOSiR. Przy ul. Olimpijskiej beniaminek zanotował dwa zwycięstwa, w obu przypadkach wygrywając po emocjonujących końcówkach spotkań

.

Koszykarze Startu, pomimo awansu do krajowej elity pozostali w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. Będą zatem walczy o ligowe punkty w tym samym obiekcie co niegdyś Kager Gdynia. Oby tylko ich kariera w TBL była znacznie dłuższa niż tamtej drużyny.

Na razie podopieczni Davida Dedka grają wyłącznie w krajowym zestawieniu, a sparingi z ich udziałem są zamknięte dla publiczności. Widać, że gdynianie mieli duży respekt dla bardziej utytułowanych rywali. We Włocławku ulegli Anwilowi i Treflowi, ale i mecz z Energą Czarny zaczęli od dużych strat w inauguracyjnej kwarcie.

Na szczęście w drugiej kwarcie wszystko wróciło do normy. Gdynianie na przerwę zeszli tylko z jednym punktem przewagi (29:28). Po zmianie stron obaj szkoleniowcy dokonywali licznych zmian i korekt w ustawieniu, ale wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce mocniejszymi nerwami wykazali się gospodarze. Najskuteczniejszym w ich szeregach był Tomasz Wojdyła, zdobywca 18 punktów.

Start Gdynia - Energa Czarni Słupsk 71:69 (6:16, 23:12, 21:21, 21:20)
START:
Wojdyła 18, Malczyk 13, Jankowski 12, Pełka 12, Mordzak 7, Kowalczyk 6, Mokros 4, Andrzejewski 2, Kucharek 1

Równie zacięty był kolejny sparing przy ul. Olimpijskiej. Jeszcze na siedem sekund przed ostatnią syreną czwartej kwarty był remis 68:68. Wówczas na rzut zdecydował się Michał Jankowski. Co prawda nie trafił, ale z celną dobitką pospieszył Patryk Pełka i beniaminek mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Jankowski był zresztą najskuteczniejszym zawodnikiem w środowym sparingu. Gdynianie prowadzili przez całe spotkanie, a ich gra podobała się zwłaszcza do przerwy. Jeszcze na początku trzeciej kwarty nic nie wskazywało na nerwy w końcówce, gdyż gdynianie odskoczyli na odległość aż 18 punktów. A jednak goście, mimo gry w niekompletnym składzie, zdołali napędzić strachu beniaminkowi.

Start Gdynia - AZS Koszalin 70:68 (23:18, 22:12, 12:15, 13:23)
START:
Jankowski 22, Wojdyła 12, Kowalczyk 10, Pełka 8, Malczyk 7, Mokros 5, Kucharek 3, Mordzak 2, Andrzejewski 1
AZS: Robinson 18, Mielczarek 15, Harris 14, Leończyk 10, Wołoszyn 9, Bigus 2, Gibaszek 0, Bieg 0, Śpica 0.

Pozostałe sparingi Startu Gdynia
31.08 (Włocławek): Anwil Włocławek 73:84 (15:18, 15:25, 19:19, 24:22) - przeczytaj relację
Skład Startu i zdobywcy punktów: Kucharek 22, Jankowski 13, Andrzejewski 12, Malczyk 7, Kowalczyk 5, Mordzak 5, Pełka 5, Wojdyła 3, Mokros 1.

1.09 (Włocławek): Trefl Sopot 57:71 (12:26, 19:17, 17:13, 9:15) - przeczytaj relację
Jankowski 15, Kucharek 11, Malczyk 9, Pełka 9, Kowalczyk 4, Wojdyła 3, Andrzejewski 2, Mordzak 2, Mokros 2