Bramkarki podstawą ostatniego zwycięstwa

15 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu po raz drugi z rzędu sięgnęły po brązowy medal w rozgrywkach ligowych. Gdynianki rywalizację w małym finale z AZS Politechniką Koszalin zakończyły zwycięstwem 3-1. Dzisiaj podopieczne Jerzego Cieplińskiego triumfowały ponownie na parkiecie rywalek 26:22 (13:11), a najlepszymi na parkiecie były nasze bramkarki Małgorzata Sadowska i Patrycja Mikszto.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 5, Głowińska 2, Białek 1, Szwed 2, Mateescu 8, Duran 1, Koniuszaniec 5, Kulwińska 2, Sabała, Kobzar

Gdynianki po raz trzeci z rzędu zagrały w małym finale, a po raz drugi zdobyły brąz. W rywalizacji z Koszalinem tylko pierwszy mecz, na własnym parkiecie został nieznacznie przegrany. Trzy kolejne spotkania to już przewaga Vistalu Łączpolu. Sukces został przypieczętowany drugą wygraną na parkiecie Politechniki.

- Nasza przewaga to rosła to się zmniejszała, ale generalnie mecz mieliśmy pod kontrolą. Wygrana nie była zagrożona praktycznie ani przez moment - podkreśla trener Ciepliński.

Po dziesięciu minutach gdynianki prowadziły już 8:2. Co prawda rywali zdołały się zbliżyć na 8:9, ale odpowiedź Vistalu była natychmiastowa. W 28. minucie znów nasza drużyna miała bezpieczną przewagę - 13:9.

- Wszystkie zawodniczki zasłużyły na pochwałę. Może największe słowa uznania należą się bramkarkom. W pierwszej połowie między słupkami dobrze spisywała się Sadowska, w drugiej Mikszto. To one były podstawą tego zwycięstwa, gdyż po ich udanych interwencjach wyprowadziliśmy wiele kontr - chwali gdyński szkoleniowiec.

Po zmianie stron trzy bramki z rzędu między 43. a 46. minutą pozwoliły Vistalowi Łączpolowi odskoczyć na 20:15, a ostatecznie miejscowe musiały spasować w 53. minucie, gdyż już wówczas przegrywały 17:24.

- Na gorąco podsumowując sezon chciałbym podkreślić, że brązowy medal to optymalny wynik dla tego zespołu. Więcej nie można było uzyskać, bo Lublin i Lubin miały od nas lepszy potencjał zawodniczy. Owszem stać nas już było na to, aby z tymi rywalami wygrywać pojedyncze mecze, ale liga kończy się play-off i aby zdobywać najcenniejsze medale trzeba w rywalizacji z najlepszymi potrafić wygrać po trzy razy - ocenia trener Ciepliński, który zgodnie z decyzją zarządu klubu sprzed miesiąca kończy pracę w Gdyni po niewiele ponad dwuletniej kadencji.

Nie znamy jeszcze kolejności na wyższych stopniach podium. Na razie obie drużyny wykorzystały atut własnego parkietu. W pojedynku numer cztery SPR AZS Pol Lublin pokonał KGHM Metraco Zagłębie Lubin 33:28 (19:15). Piąty, decydujący mecz odbędzie się 20 maja w Lubinie. Przypomnijmy, że lubelska drużyna walczy o 15. tytuł, a miedziowa siódemka nie ma jeszcze w kolekcji złota wśród kobiet.

• Gratulacje !!

Miałem obawy.. ale dziewczyny poradziły sobie w Koszalinie.
    Jeszcze raz gratulacje dla dziewczyn, władz klubu i sponsorów.
    Czekamy już z niecierpliwością na następny sezon i walkę o mistrza :)

• 29 5

• i jeszcze jedno... (3)

ktoś mówił o nieudanym rumuńskim zaciągu??
    a ja mówię, że Mateescu i Lazar będą grały pierwsze skrzypce
    w kolejnych sezonach!
    Z resztą może klub pokusi się i o trenera z Rumuni ??

Jak najszybciej wyciągnąć wnioski no i :
    1.Trener o osobowości wojownika i wpływający na drużynę.
    2.Transfery rozważnie.
    3.Prezes nie z nadania politycznego/np.politolog/ ale fachura.
    4.Poziom kultury boiskowej-to bardzo ważne dla wizerunku też sponsorów.
    5.Organizacja widowni-więcej młodzieży i rodzin.
    No i odrobiny szczęścia.

• 13 9

• Nie bardzo rozumie te wnioski ...

ad.1 osobowość osobowością, ale w pracy z kobietami głównie liczy się podejście i cierpliwość.
      ad.2 w tym roku transfery bardzo udane
      ad.3 co masz do zarzucenia prezesowi czy byłemu dyrektorowi?
      ad.4 to sport i agresja jest wskazana nawet u kobiet!
      ad.5 w jaki sposób chcesz decydować kto ma na mecze przychodzić ??

• 5 7

• W Radiu Gdańsk była rozmowa telefoniczna z trenerem Cieplińskim.Trener ma być zagraniczny a dokładnie Duńczyk tak powiedział jeszcze obecny trener Vistalu. Niby dopinane są ostatnie szczegóły.

• SPR Lublin (2)

pokazał dzis znowu bajkę w meczu z Zagłębiem i jest 2:2, no i czeka nas 5 mecz. to sa ekipy na miarę finału. niestety ten finał pokazuje, że to jeszcze nie jest poziom Vistalu. zastanawiające jest to jak szybko rozwijaja się w SPR młode zawodniczki jak. np. Kucińska, dziewczyna o chyba najmocniejszym rzucie w lidze! no, a u nas nasze młode nadzieje (Kobzar, Białek, a szczególnie Jędrzejczyk) jakby dreptały w miejscu.

• 10 7

• Tak pokazał bajkę mażąc o .....

Pięknym i bogatym królewiczu !!! Królewiczu który sypnie kasą i uratuje byt tej zasłużonej drużynie . SPR pokazał to o czym już od dawna mówię . Że pieniądze w sporcie są potrzebne ale nie są jedynym bodźcem do uzyskania sukcesu . Do tego potrzebna jest atmosfera w zespole a tego w Gdyni zabrakło . Atmosferę w zespole tworzą zawodniczki , trenerzy , sponsorzy z zarządem oraz kibice . Niech więc każdy dzisiaj spojrzy na swoje postępowanie i da sobie odpowiedź na pytanie : czy przypadkiem nie dołożyłeś, swoim postępowaniem , zaniechaniem ,komentarzami, cegiełki która nie pasowała do tej budowli zwanej atmosferą wokół zespołu . Co do szans na królewicza dla SPR to mam mieszane uczucia poparte doświadczeniami gdańskimi zarówno w wydaniu męskiej jak i żeńskiej piłki ręcznej . Wcale za sukcesami sportowymi nie muszą iść królewicze z bajki .